Krzysztof Dowhań: Kuciakowi zabrakło szczęścia

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy

02-09-2014 / 10:07

(akt. 08-12-2018 / 10:58)

Po meczu z Podbeskidziem pierwszy raz od dawna sporo krytycznych uwag dziennikarze i kibice skierowali w stronę Dusana Kuciaka. - Każda piłka jest do obrony. Zabrakło mu przede wszystkim szczęścia. Przy obu golach był blisko udanej interwencji. To były dziwne sytuacje. Sami sobie stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką - mówi trener bramkarzy Legii Krzysztof Dowhań. - Jeszcze nie zrobiliśmy analizy tego meczu, widziałem tylko powtórki straconych goli. Moim zdaniem nie ma jednak mowy o obniżce formy. Jeśli spojrzeć na wszystkie spotkania, nie tylko ligowe, to zobaczymy, że wcale nie wpuszcza wielu bramek - broni Słowaka Dowhań.

- Poobijałsię w meczu z Górnikiem i od tej pory to się za nim ciągnie. Dlatego też oszczędzaliśmy go w spotkaniu z Koroną - mówi Dowhań. - Rezerwowym jest Konrad Jałocha, który jest jedynym niepokonanym bramkarzem w lidze - śmieje się Dowhań. - Ma swoje mankamenty, ale biorąc pod uwagę, że mierzy ponad dwa metry, to i tak jest bardzo sprawny. Stara się udowodnić, że nie jest gorszy od Duśana. Gdyby była między nimi wielka różnica, to Kuciak musiałby ciągle bronić, a tak można dać mu odpocząć - przekonuje trener na łamach "Przeglądu Sportowego".

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~zosiek
  • 0 / 0
kuciak gra coraz gorzej z roku na rok,zero umiejętności gry na przedpolu,dla mnie jałoocha gdyby grał częściej byłby rewelacją rozgrywek
~TylerD
  • 0 / 0
Czyli jak Kuciak obroni to znaczy że umiejętności.

Jak nie obroni i wpuści babola - brak szczęścia.

Aha.
~rt
  • 0 / 0
Jak się dzieje coś dobrego to "dzięki Bogu", jak coś złego to pech ;)
~,
  • 0 / 0
Taki wariant optymistyczny - Duszan po wybitnych meczach w LE (wszystkie mecze bez puszczonej bramki,awans), zostaje sprzedany za 4mln €, a na jego miejsce zimą przychodzi, jako wolny zawodnik, Boruc.
~ja
  • 0 / 0
hahaha
Boruc to w Anglii z łatwością znajdzie klub w którym zarobi 3x więcej niż mógłby dostać u nas.
Kuciak ewidentnie gra od jakiegoś czasu troszkę gorzej, ale i tak trzyma przyzwoity poziom.W Jałochę zaś ..NIE wierze , facet wg. mnie nie nadaje się na dobrego bramkarza , ma zła koordynacje.Nie wróżę mu kariery niestety.I mam obawy , że mamy tylko JEDNEGO klasowego bramkarza.
~ja
  • 0 / 0
Moim zdaniem Kuciak od jakiegoś roku obniżył loty.
To ewidentnie widać.

Czas, żeby złapał formę i się wypromował w LE i poszedł za dobra kasę, którą przeznaczymy na obrońców.

Co by nie mówić najwięcej nam wybronił w ostatnich latach Mucha jak mieliśmy fatalna obronę.

Ja w Jałochę wierzę.
~ja
  • 0 / 0
Wydaje mi się, że Jałocha może być takim naszym polskim Neuerem.
Ale najważniejsze jest zdanie trenera bramkarzy, bo on ich widzi i dokładnie zna i to on stwierdzi czy Jałocha jest gotowy być pierwszym bramkarzem drużyny walczącej za rok o LM.
~sandman
  • 0 / 0
Z tym Neuerem to grubo pojechałeś :) Oby tak się stało, ale wydaje mi się się że nie ta koordynacja ruchowa.