Logo Legia.Net

Kucharski: Legia nie jest bez szans

Marcin Szymczyk

Źródło: naszaliga.pl

31-03-2010 / 16:41

(akt. 16-12-2018 / 08:13)

Były piłkarz i kapitan Legii Cezary Kucharski kilkukrotnie miał okazję grać przeciwko Lechowi Poznań w barwach warszawskiego zespołu. Co ciekawe, gdy grał - stołeczni nigdy w tych potyczkach nie polegli. - Wygrana nad Lechią każe Legię postrzegać w nieco bardziej pozytywny sposób. Teraz to rywale muszą czuć do nich respekt. Według mnie w Poznaniu Legia nie jest skazana na pożarcie i nie będzie bez szans - mówi "Kucharz".

Gdyby Robert Lewandowski był zawodnikiem Legii, to czy jego kariera w równie szybki tempie by się rozwinęła?

- Trudno wyrokować. Wybraliśmy z Robertem Lecha (Cezary Kucharski jest menedżerem Lewandowskiego) i okazał się to dla niego strzał w dziesiątkę. Nie chciałbym pastwić się nad Legią. Teraz można tylko gdybać, czy jeśli grałby w Legii, to czy tytuł mistrzowski powędrowałby na Łazienkowską.

W barwach Legii nigdy nie przegrał Pan spotkania z Lechem Poznań, mimo że tych meczów było aż 9. Dałby Pan jakieś wskazówki legionistom, jak gra się z poznaniakami?

- Muszą grać otwartą piłkę z wiarą we własne możliwości. Oba zespoły tak naprawdę niewiele dzieli, więc któraś ze stron powinna podjąć ryzyko. Wiadomo, że pojedynki z Lechem to wielkie wydarzenia. Wszyscy oczekują spektaklu. Czy nowo położona murawa będzie mieć jakieś znaczenie? Pewnie tak. Zarówno Lech jak i Legia lubią grać ofensywnie. Jeśli płyta boiska nie będzie miękka, to o brak szybkich akcji nie powinniśmy się martwić.

Czy mecz zatem będzie hitem rundy wiosennej?

- Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Przed nami jeszcze kilka ważnych kolejek i być może to spotkanie będzie najważniejsze. Wygrana w takim meczu da ogromnego kopa, no a remis tak jakby status quo. Ja stawiam mimo wszystko na podział punktów – będzie 1:1.

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~kurek
  • 0 / 0
A ja tam myśle że jak zagramy swoje to wygramy+ uważnie w obronie wtedy będzie dobrze.
~Loren
  • 0 / 0
Kucharski obstawia 1:1. Jakby dalej Legię trenował J.U. to ja bym stawiał na 0:0 :)