Kukułowicz sprawdzany w Łęcznej, Szwed nie zagra w Motorze

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

12-07-2018 / 18:35

(akt. 02-12-2018 / 11:24)

Bartłomiej Kukułowicz przebywa na testach w drugoligowym Górniku Łęczna. Środkowy pomocnik w poprzednim sezonie występował w zespole Legii rozgrywającym swoje mecze w ramach Centralnej Ligi Juniorów.

Kukułowicz to pomocnik urodzony w 2000 roku. W przeszłości zawodnik był na testach w Niemczech oraz we francuskim FC Nantes. Po zakończeniu obecnego sezonu, 17-latek trenował z Zagłębiem Sosnowiec. Gracz nie dostał jednak angażu w beniaminku Ekstraklasy, a obecnie próbuje sił w Górniku Łęczna. Drużyna z Lubelszczyzny w przyszłym sezonie będzie występowała w drugiej lidze. 

 

W poprzednim sezonie 17-latek rozegrał dziewiętnaście spotkań w drużynie występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Przez 961 minut Kukułowicz zanotował dwie asysty i sześć razy był napominany żółtymi kartkami.

 

Ostatnie dni na Lubelszczyźnie spędził kolega Kukułowicza z drużyny, Mateusz Szwed. Skrzydłowy był sprawdzany przez trzecioligowy Motor Lublin, ale 18-letni zawodnik ostatecznie nie będzie występował w ekipie żółto-biało-niebieskich.

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Rozwoj
  • 0 / 0
Niech chłopaki się rozwijają w klubach ligowych.

Co do Europy, to czy był zawodnik, który przeszedł z Akademi do klubu zagranicznego?
~jjj
  • 0 / 0
Urbański
Górnik Łęczna to trzecioligowiec, nie drugoligowiec. Tak. Gra w 2 lidze, która jest TRZECIM SZCZEBLEM rozgrywkowym w Polsce.
~Podaj nick
  • 0 / 0
Legi com
~wiiiii
  • 0 / 0
Po pierwsze wiele rzeczy powinno być a nie jest. Po drugie - jest w tym kraju tylko kilku graczy którzy w wieku 17 lat dadzą radę grać w 2 lidze.

Za moich czasów większość zawodników wychodzących ze szkółki Legii trafiała gdzieś do 4-5 ligi i to dopiero w wieku 19 lat. Tutaj chłopaki idą do 3 czy 4 ligi (dla niepoznaki nazywanej odpowiednio 2-gą i 3-cią), ale robią to dwa lata wcześniej.

Kierunek jest zdecydowanie dobry, nie ma co krytykować.
~Nikt
  • 0 / 0
Po pierwsze wiele rzeczy powinno być a nie jest. Po drugie - jest w tym kraju tylko kilku graczy którzy w wieku 17 lat dadzą radę grać w 2 lidze.

Hołownia, Wieteska, Kozak, Leleno, Małachowski, Nawotka, Szymański, Ryczkowski, Jagiełło, Mikita. 1 liga słowacka:Sulley i Matić. A do tego Lech (trzech), Jaga (dwóch), Lechia. No i - zdziw się trochę - Górnik Zabrze i Wisła Płock. O innych klubach wiem niewiele.
Szkolenie i jeszcze raz szkolenie. Jeden "testowany" w Wiśle Puławy, drugi w Górniku Łęczna... To powinno być inaczej. Takie kluby powinny się prześcigać w prośbach by nasi wychowankowie tam grali/się ogrywali. Nawet ligę wyżej, w pierwszej.
Generał broni
  • 0 / 0
Dlaczego taki minimalizm. Ja bym chciał żeby biły sie o nich czołowe kluby Europy.
O tych co coś pokazali się faktycznie biją. Mają walczyć o gościa, który zagrał 961 minut w lidze juniorskiej? No błagam.

Jak już to kluby z I ligi powinny walczyć o Karbownika,Shapiro-Thampsona, Górala(który już został do Stomila wypożyczony), Bondarenkę. O piłkarzy, którzy na szczeblu III ligi coś pokazywali u nas. O piłkarzy, którzy w tych naszych rezerwach się wyróżniali.