Kurs skautingowy z udziałem trenera Jacka Magiery

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

11-09-2015 / 16:15

(akt. 13-12-2018 / 09:05)

26 i 27 września w Warszawie będzie miał miejsce kurs skautingowy - Scouts For Football. Na spotkanie przewidywana jest obecność szerokiego grona dyrektorów sportowych, menadżerów byłych i czynnych piłkarzy, a także wszystkich tych, którzy żyją pasją do piłki i chcieliby poznać ją od nowej strony. Spotkanie będzie miało bardzo wiele wspólnego z Legią Warszawa.

Kurs dzieli się na dwie części. Pierwszy poprowadzi Tomasz Pasieczny, który przez 6 lat współpracował z Legią. Od ponad roku współpracuje z Arsenalem Londyn obserwując zawodników z Polski, Czech i Słowacji. Dzięki jego staraniom w zimowym oknie transferowym na Wyspy trafił Krystian Bielik. Pierwszy dzień poświęcony będzie sposobom organizacji skautingu w klubach polskich i zagranicznych. Uczestnicy będą mieli okazję poznać metodykę pracy skauta, sposoby pisania raportu i wspólnie przeanalizować grę konkretnego zawodnika warszawskiej drużyny.


Drugiego dnia uczestnicy kursu będą mieli okazję do niezwykłego spotkania z trenerem Jackiem Magierą oraz gościem specjalnym kursu – trenerem Robertem Podolińskim, którzy przybliżą specyfikę skautingu młodzieżowego i tematykę analizy gry drużyn. Trener Magiera przez lata swojej pracy w Legii odpowiadał za te elementy jako asystent Dariusza Wdowczyka, Jana Urbana, Stefana Białasa i Macieja Skorży. Trener Podoliński z kolei swoją trenerską pracę rozpoczynał od prowadzenia grup młodzieżowych Legii. Szkolenie zostanie zwieńczone samodzielną obserwacją meczu.


Podstawowym założeniem kursu jest to, by uczestnicy otrzymali możliwość stałej edukacji w skautingu. Kurs nie kończy się bowiem na jednym spotkaniu, lecz zakłada wybór własnej specjalizacji – m.in. skauting młodzieżowy, menadżerski, analityczny czy federacyjny. Dzięki dostępowi do platformy e-learningowej uczestnik otrzymuje własną przestrzeń do analizowania raportów, wymiany uwag czy informacji o nowych kursach.


Co należy zrobić aby wziąć udział w kursie? Po prostu wysłać swoje zgłoszenie na mail [email protected]


Więcej informacji na stronie footballscouting.pl oraz profilu facebookowym: www.facebook.com/scoutsforfootball.official

Komentarze (6)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~hehe
  • 0 / 0
Tu na forum sa wielcy fachowcy w dziedzinie scoutingu, nie musza sie tego uczyc zadne kursy im nie potrzebne. Popykaja ciut w FMa i sypia nazwiskami.... :)
~LLL
  • 0 / 0
dzien 1 obecnosc obowiazkowa warto, dzien 2 obwiazkowo na wagary isc
~ja
  • 0 / 0
hahaha
Myślałem, że Magiera się będzie uczył.
A to on będzie uczył.
To nieźle.
~Michal Zewlakow
  • 0 / 0
Proszę o wpisanie mnie na listę.
~yolo
  • 0 / 0
Beda szkolic jak szukac lewego obronce w dwa lata
Nie dziękuję.
Na tej stronie szkolę się za darmo, nie ruszając z domu.