LE: Szkoci bliżej czwartej rundy

Redaktor Piotr Kamieniecki

08.08.2019 21:50

(akt. 08.08.2019 21:53)

Rangers FC pokonali FC Midtjylland 4:2 w pierwszym spotkaniu III rundy eliminacji Ligi Europy. Wygrany dwumeczu zmierzy się z triumfatorem rywalizacji w parze Legia Warszawa - Atromitos Ateny.

Duńskie FC Midtjylland lub szkockie Rangers FC będzie rywalem wygranej drużyny w rywalizacji Legii Warszawa z Atromitosem Ateny w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy. W czwartek bliżej awansu znaleźli się piłkarze prowadzeni przez legendę Liverpoolu, Stevena Gerrarda.

Do przerwy Rangers FC prowadzili 1:0 po golu Alfredo Morelosa z 43. minuty. Szkoci fantastycznie rozpoczęli drugą odsłonę rywalizacji. Wszystko przez bramki zdobyte przez Joe Aribo oraz Nikolę Katicia. Po trzech ciosach obudzili się gospodarze występujący na stadionie w Herning. Golami odpowiedzili Ogochukwu Onyeka, a także reprezentacyjny kolega Jose Kante z gwinejskiej drużyny narodowej, Sory Kaba. Na 25 minut przed końcem spotkania, Rangers prowadzili 3:2. W 70. minucie Szkoci powiększyli swoją przewagę. Morelos podawał, a Scott Arfield pokonał golkipera Midtjylland.

Szkoci pokonali na wyjeździe FC Midtjylland 4:2 i są znacznie bliżej awansu do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Co ciekawe, samo spotkanie było dość wyrównane, a więcej strzałów (dwanaście) oddali miejscowi.

FC Midtjylland - Rangers FC 2:4 (0:1)
Onyeka (58. min.), Kaba (63. min.) - Morelos (43. min.), Aribo (52. min.), Katić (56. min.), Arfield (70. min.)

Żółte kartki: Nicolaisen, Evander (Midtjylland) - Jack, Flanagan, Morelos, Aribo (Rangers)

Midtjylland: Hansen - Scholz, Swiatczenko, Nicolaisen (72' Mabil) - Cajuste, Onyeka, Sparv (58' Brumado), Evander, Andersson - Kaba, Wikheim (58' Anderson)

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Katić, Flanagan - Aribo, Kamara, Jack, Arfield (83' Docherty) - Morelos, Jones (82' Ojo)