LE: Wygrana Rangers w rezerwowym składzie

Redaktor Piotr Kamieniecki

18.08.2019 17:48

(akt. 18.08.2019 17:56)

Rangers FC wygrali 3:0 w spotkaniu Pucharu Ligi z East Fife. Bramki dla rywali Legii w IV rundzie eliminacji Ligi Europy zdobyli Jermain Defoe, Filip Heleander, a także Joe Aribo.

W przerwie między meczami eliminacji Ligi Europy, gracze Rangers FC wystąpili w 1/8 finału Pucharu Ligi mierząc się z East Fife, drużyną z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Ekipa Stevena Gerrarda wybiegła na boisko w mocno rezerwowym składzie w porównaniu do ostatniej rywalizacji z FC Midtjylland. Drużyna została przebudowana w zdecydowanej większości. Debiut, po wejściu na boisko w 60. minucie, zaliczył Andy King wypożyczony przez "The Gers" po spotkaniu z Duńczykami.

Rangers gładko pokonali niżej notowanych rywali, a pierwszą bramkę w 26. minucie zdobył Jermain Defoe, który wykorzystał podanie obrońcy, Filipa Helandera. Asystujący Szwed na początku drugiej połowy sam strzelił gola. Wynik w 84. minucie ustalił Joe Aribo. Drużyna z Glasgo wygrała z East Fife 3:0.

Pierwszy mecz z Rangers FC piłkarze Legii rozegrają w Warszawie w czwartek 22 sierpnia o godzinie 20:00 na stadionie przy Łazienkowskiej.

East Fife - Rangers FC 0:3 (0:1)
Defoe (26. min.), Helander (56. min.), Aribo (84. min.)

Żółte kartki: Higgins, Dunlop (East)

East: Hart - Murdoch, Dunlop, Higgins,Slattery - Dunsmore, Davidson (81' Watson), Agnew, Watt (81' Denholm) - Wallace, Dowds (68' Duggan)

Rangers: Foderingham - Polster, Helander, Edmundson, Halliday - Aribo, Docherty (60' King), Kamara - Stewart (59' Barker), Defoe, Jones (79' Hastie).