Legia będzie miała nowego szefa międzynarodowego skautingu

Maciej Ziółkowski

Źródło: meczyki.pl

13-01-2021 / 11:10

(akt. 13-01-2021 / 11:15)

Według informacji serwisu meczyki.pl wygląda na to, że Legia Warszawa będzie miała nowego szefa międzynarodowego skautingu. To John Park, a więc jedna z najważniejszych osób Celtiku FC w XXI wieku.

John Park odkrył Virgila van Dijka i wielu innych piłkarzy sprzedanych przez Szkotów z ogromnym zyskiem. Chciał go u siebie Jose Mourinho. Ostatni czas spędził na doradzaniu Maccabi Tel Awiw oraz Vancouver Whitecaps. Teraz jednak – zdaniem serwisu meczyki.pl - zostanie nowym szefem międzynarodowego skautingu. - Nikt w klubie nam jeszcze tego nie potwierdził. Skąd zatem wiemy, że pracuje dla mistrzów Polski? Co roku platforma scoutingowa WyScout organizowała wielkie targi w Amsterdamie, na których spotykała się piłkarska branża - głównie ludzie odpowiedzialni za transfery. Dyrektorzy sportowi, skauci a także agenci. Ostatni, ze względu na pandemię COVID-19 konferencja odbyła się online w listopadzie. Teraz jest kolejna edycja pod nazwą "WyScout Meet Up" podczas której można nawiązywać nowe znajomości – czytamy. Cały tekst można przeczytać tutaj.

QUIZ Quiz. Rekordowe transfery z Legii

Komentarze (126)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
 • 0 / 0
Kasy na porządnego napastnika nie ma ale na dyrektora się znajdzie.Do czego doszliśmy.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
A jakiś budżet na transfery ten skauting ma? Bo z pustego to i ... Nie znajdzie piłkarza
Pozwalniali pracowników niższego szczebla z niskimi pensjami, a tu kolejny menago za grubą kasę. Będzie dobrze....., ale komu?
Chorąży
 • 4 / 1
Ja poczekam na komunikat klubu,bo jak zobaczyłem na czym autor artykułu opieraja swoją tezę to śmiechłem.Jakoś ciężko mi uwierzyć,że gościu o którego się stara pół Anglii, odrzuca wszystkie oferty byle tylko pracować z naszym mistrzem Kucharskim.Pozatym jaką siatkę on ma nadzorować-jednego skauta z Portugalii?Reszta naszych transferów to orły po e-klapie,albo przyprowadzeni przez menagera,albo byłego naszego piłkarza.
~mirek
 • 0 / 0
Mioduski jest głupi. To Kucharski to za mało do szefowania skautom. Każdy z takiego Celticu itp. się nie nadaje, bo nie potrafią działać kupując za takie grosze jak u nas, nauczyli się liczyć każdy zakup w milionach. A co z tym magicznym prezesem Basel którego pozyskał do współpracy? Całe lata już nikt o nim nie słyszał. Sprzedajemy piłkarzy pozyskujemy trenerów i działaczy. Dureń!!!
~geds
 • 0 / 0
pięknie!!! oszczędności, jest trener od obrońców, szef skautów międzynarodowych, a Kucharski to bedzie miał co robić?
...super, jeszcze z pięciu wicedyrektorów i po dwóch asystentów dla każdego. Najlepiej za równowartość jakiegoś konkretnego piłkarza.
Pułkownik
 • 1 / 9
Taki drewniany Celtic moglby nasz klub kupic zaorac i postawic pomnik celtow na tym miejscu
Polska pilka klubowa to poziom Wysp Owczych i Malty
Kazachstan o moldawia juz dawno nam odjechali pod wzgledem placenia zawodnikom
Pułkownik
 • 4 / 8
Mioduski zaczynasz mnie juz poprostu wkur...ć
Niedlugo biur zabraknie dla twoich szefow a z zespolu wylatuja coraz to mocniejsze ogniwa.
Nawet jesli kogos kupisz to po co on po okresie przygotowawczym
Co ty czlowieku wyprawiasz????????
Sierżant
 • 0 / 0
telkin, on nic nie wyprawia, on po prostu robi biznes
Generał brygady
 • 1 / 0
Nic mnie już nie zdziwi.
"widział go u swojego boku Jose Mourinho. Portugalczyk chciał mu powierzyć całe szkolenie młodzieży w The Blues.
Miał także propozycję przejęcia akademii West Bromwich Albion, kusił go Sunderland i kilka innych klubów Premier League"

Kolejny amator w klubie ;)
Porucznik
 • 2 / 3
Tak chciała go większość najlepszych klubów w Europie. Oferowali mu milionowe pensje ale on woli pracować za najniższą polską krajową dla wszechprezesa Dariusza Dyzmy.
www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2222129/amp/Tottenham-West-Brom-want-Celtic-scout-John-Park.html

Widocznie właśnie kilka klubów go chciało, nie tylko Chelsea, West Brom czy Sunderland ale też Tottenham i Liverpool. Widocznie uznane nazwisko na Wyspach, ale co tam....przecież to ogór w świecie piłki niegodny pracować w Legii.
Generał brygady
 • 1 / 0
A może pójść w ślady Angoli jeśli już zapełniamy stołki dyrektorskie?!

Jeśli dyrektor to spektakularny - Fabian musi się cieszyć - taki oto tytuł właśnie wyczytałem: "Gwiazda porno dyrektorem w klubie Fabiańskiego!"
Generał dywizji
 • 1 / 0
Do kontraktu film gratis:)
To może mieć pozytywny wpływ na postawę i zaangażowanie piłkarzy.
Wyobrażam sobie jak trener motywuje ich na zajęciach mówiąc:
- Lepiej się przykładajcie do treningu po pójdziecie na dywanik do pana dyrektora...
Generał brygady
 • 1 / 0
Pamiętam słynną motywację przed meczem, gdy pokazywane były filmy, choćby "Gladiator",

Dlaczego nie pokazywać w ramach motywacji filmografii pani dyrektor?!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Czyli to pani, a nie pan?
Major
 • 1 / 0
ArtiQ

Ten dyrektor to ktoś ze szkoły Wójcika. Wdraża w WHU system motywacyjny: Panowie kiełbasy w górę i golimy frajerów: DEMO.

Pzdr
Generał brygady
 • 1 / 0
hehe, ale w przeciwieństwie do Wójcika, to pani dyrektor mocna nie tylko w gębie - choć zapewne to też! ;)
Major
 • 0 / 0
ArtiQ

Świadomie nie poruszyłem kwestii płci. Zwróć uwagę na finał komentarza. Pasuje do obu płci, a w każdym przypadku demonstrowane
są klejnoty charakterystyczne dla danej płci.

Bez dalszych komentarzy i akcentów homofobicznych bo nie o to chodzi.

Pzdr
Porucznik
 • 3 / 0
A co słychać u sympatycznego Szwajcara, doradcy Darka?
Generał brygady
 • 1 / 0
Wciąż sympatyczny!

Więc czego chcieć więcej?! ;)
Generał broni
 • 1 / 0
Heusler w dalszym ciągu jest udziałowcem firmy doradczej HWH w dziedzinie biznesu, kultury i sportu, tak samo jak wcześniej.
Podam Ci dane kontaktowe, możesz go odwiedzić albo zadzwonić i zapytać, co słychać.

Bäumleingasse 22, 4051 Basel

Telefon: +41 (0) 61 511 43 43
Major
 • 1 / 0
Boras44.......i o co spyta? Jaka pogoda?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ale jak? W Lockdownie?
Podpułkownik
 • 3 / 0
Bardzo podoba mi się sformułowanie typu: "Legia operuje na nieco innych poziomach finansowych niż Celtic". Ja nie wiedziałem, że my jeszcze operujemy na jakichkolwiek poziomach finansowych:)))
Generał brygady
 • 2 / 0
Owszem - na "nieco" innych niż Celtic ;)

W dzisiejszym świecie nie ważne kim jesteś - najważniejsze jak Cię widzą,

Tak więc marketing, PR i semantyka to podstawa!
Generał broni
 • 13 / 2
Mnie się wydaje, że większość kolegów rozumuje dosyć prymitywnie, tzn. jeśli przyszedł ktos do klubu jako doradca, to po to żeby ściągać kocurów. A sprawa jest według mnie bardziej złożona. W Polsce katastrofalnie brakuje ludzi z odpowiednią wiedzą i kulturą zarządzania. Piłkarsko jesteśmy jak kraj na poczatku lat 90-ych, kiedy nie było menedżerów rozumiejących jak działają firmy w realiach wolnorynkowych. Wtedy do Polski ekspaci walili drzwiami i oknami, żeby zająć wyższe stanowiska menedżerskie, nie po to żeby zasypać tą naszą bidę pieniędzmi, a po to żeby wyszkolić Polaków i dać im kompetencje do zarządzania nawet dużymi firmami na poziomie międzynarodowym.
Podobnie jest w piłce. W Polsce nie ma menedżerów którzy są specjalistami od zarządzania klubami a dużymi w szczególności, od zarządzania finansami i marketingiem takich klubów. Wobec tego kluby poruszają się w tym zakresie po omacku, albo w ogóle się nie poruszają, tylko się przyklejają do samorządu jak młode małpki do matek.
Do budowania kompetencji zarządczych został zatrudniony, jako konsultant, Heusler. On ma podpowiadać i nauczyć jak się buduje nowoczesny klub, a nie przywieźć kilku murzynów do grania.
W Polsce nie ma doświadczonych i zweryfikowanych dyr. sportowych, dyr. akademii i szefów skautingu. Są ludzie którzy chcą to robić. Wobec tego Mioduski sprowadził trenerów z doświadczeniem z mocnych piłkarsko krajów (Urban, Mozyrko, Grootscholten), żeby pokazali jak to się robi i nauczyli tego miejscowych.
To samo jest ze skautingiem. Mamy swoich skautów, ale być może brakuje im narzędzi/wiedzy do doskonałej oceny zawodników, a więc potrzebny jest ktoś, kto ma w tym doświadczenie i sukcesy. Pojawił się Park, ale nie wydaje mi się, żeby jego głównym zadaniem było ściąganie zawodników do jedynki. Jeśli się przyjrzeć historii jego pracy, to on głównie zajmował się młodymi zawodnikami, skautingiem i rozwojem. Myślę że jego zatrudnienie jest bardziej pod akademię, niż pod jedynkę, albo pod rozwój działu skautingu.
Myślę, że Mioduski chce w Legii kumulować kompetencje, czyli wychować sobie ludzi, którzy z Legią wiążą przyszłość i inwestujemy w ich wiedzę. Największą wartością każdej firmy są ludzie. Jeśli oni są właściwie dobrani i przygotowani merytorycznie, to firma ma dużą szansę na sukces. On się nie dzieje natychmiast, tym bardziej że w Polsce nie ma kapitału który byłby skłonny zainwestować pieniądze w drogę na skróty, czyli transfery. To jest dosyć oczywiste, bo ryzyko finansowe jest duże. W krajach gdzie ligi są mocne, dochody z samej ligi sa na tyle wysokie, że mogą być poduszką bezpieczeństwa w wypadku braku premii pucharowych. W Polsce dochody z ligi sa zbyt niskie, żeby pokryły rozdęty budżet płacowy. W klubach z którymi chcemy konkurować w pucharach, budżet płacowy, który w Legii stanowiłby 100% przychodów klubu, tam stanowi jakieś 40-60%.
Dlatego musimy działać profesjonalnie a na naszym rynku takich pracowników jest bardzo mało, więc jest trudniej ich znaleźć.
Boras, mądrego miło poczytać. Bardzo trafna ocena stanu kompetencji naszego rynku managerów.
Major
 • 0 / 2
Plus ode mnie
Generał
 • 3 / 5
Popracuje z Mioduskim pół roku i będzie szybciutko uciekał.
Major
 • 2 / 5
Tacy spece pracują często na zasadzie prowizji od transferów. Ile można zarobić pracując dla golodupca?.
Kto będzie chciał bawić się zerem? Przecież siłą rzeczy będzie się koncentrował na wysokobudżetowych transakcjach.

To już drugi daje news po informacji RK o intensywnej pracy nad transferami.

Na razie są, ale raczej z klubu.

Pzdr
Major
 • 1 / 5
Tacy spece pracują często na zasadzie prowizji od transferów. Ile można zarobić pracując dla golodupca?.
Kto będzie chciał bawić się zerem? Przecież siłą rzeczy będzie się koncentrował na wysokobudżetowych transakcjach.

To już drugi daje news po informacji RK o intensywnej pracy nad transferami.

Na razie są, ale raczej z klubu.

Pzdr
Według informacji serwisu meczyki.pl wygląda na to...a wiec wlasciwie nic. Odmowil Murinho ale Miodkowi juz nie. Logicznie rzecz biorac to wyglada dziwnie no ale nie takie cuda sie zdarzaly...
Generał
 • 1 / 3
Logicznie ciężko wiele rzeczy wytłumaczyć. Kiedyś wyciągnęliśmy z Amiki ich skauta, co odkrył m.in. Rudnievsa, a u nas gość znikł i skończył współpracę. Nie muszę dodawać, że nikogo dla nas nie wypatrzył?
Dziwne rzeczy sie w tej naszej Legii dzieja ;)
Sierżant
 • 1 / 0
Różne rzeczy się dzieją, ale dobrzy piłkarze do nas jakoś nie trafiają bo wybierają bogatsze kluby
Generał brygady
 • 3 / 2
Więcej ludzi pracuje w administracji niż samych zawodników we wszystkich sekcjach. Dziadostwo!!!
A najlepsze, że wszystko na kredyt. Tak się robi złote interesy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Korpo pełną gębą
Pułkownik
 • 6 / 2
Kolejny dyrektor na etacie, mam pytanie po co Legii szef międzynarodowego skautingu jak nie ma pieniędzy na transfery?
Mając do wydania w okienku 150k euro można skupić na Polsce i Słowacji, każda dalsza wyprawa skauta może znacznie uszczuplić budżet, bilety lotnicze, hotele i może tych 150k euro nie starczyć.

Pan Darek nie potrafi nic osiągnąć w Europie sportowo więc karmi swoje ego stanowiskami i doradcami którzy otarli się o dużą piłkę. Tniemy kontrakty piłkarzy a pieniądze przepalamy w kominku z napisem doradcy i dyrektorzy
Korpo struktura dla Daro musi być. W ten sposób rozmydla się jego odpowiedzialność za brak sukcesów w Europie na jego dzielnych giermków.
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ile kosztują zawodnicy w Polsce,a ile tacy jak Luqi?
Słowacja to też zagranica.
Pułkownik
 • 2 / 0
Na Słowację można dojechać samochodem a do ceny Luqiego trzeba doliczyć wszystkie pudła transferowe. Kupujemy z zagranicy zawodników na chybił trafił, na jednego Luqiego przypada ośmiu piłkarzy typu Agra a zapłacić trzeba wszystkim
Podporucznik
 • 7 / 3
Doradców 100 a król jest nagi...
Generał
 • 1 / 1
...bo nie może znaleźć odpowiednich wykonawców swoich "wizji" :D
Popieram, bo kazdy pomysl Prezesa nosi w sobie znamiona geniuszu, od trenerow, poprzez doradztwo prezesa Basel, aż po obydwie panie szatniarki.
Pułkownik
 • 2 / 1
to jest genialny prezes tylko wyniki ma chu.. słabe
To jest prezes na miarę naszych czasów :)
Sierżant
 • 0 / 2
To byłaby najlepsza informacja okienka. Nic lepszego się nam nie przytrafi.
Sierżant
 • 3 / 2
Ja wiem że nie ma pucharów ale trzeba oddać, że LTC, ten holender z Zagłębia do szkolenia młodzieży, może w końcu profesjonalny scouting. Może w Legii nie dzieje się tak źle jak wszyscy mówią i to wszystko zaprocentuje.
Generał dywizji
 • 2 / 2
A może prezes etap nauki ma za soba ( choć człowiek uczy się całe życie) i zaczyna działać właściwie.
Generał
 • 1 / 1
Odejście kudłatego byłoby lepsze.
Sierżant
 • 0 / 0
Mac, mówmy o realnych rzeczach
Osobiście jestem zdecydowanie na tak by ten człowiek został szefem skautingu międzynarodowego bo po 1 ma doświadczenie, a po 2 byłby to sygnał ze strony naszego klubu, że budowę międzynarodowej siatki skautów nie tylko na Europę ale też i na inne kontynenty traktujemy poważnie i dzięki temu do naszej akademii można by ściągać utalentowanych zawodników (m.in z Brazylii, Argentyny czy krajów Afryki)
Co do samego przykładu, który został tutaj podany to zgodzę się, że wyszukanie takiego obrońcy jak Virgil van Dijk (obecnie kontuzjowany ale gdy jest w formie to jest filarem defensywy Liverpoolu i 1 z moich ulubionych zawodników, nagrodzony m.in tytułem klubowego piłkarza roku UEFA i Srebrną Piłką France football za 2019 rok lepszy był tylko tylko) pokazuje, że ten facet ma oko i nosa do transferów. I tyle w temacie :)
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Pelna zgoda tylko czy nas będzie stać na te "perełki". Na zachodzie kluby za 1mln EUR kupuja "obiecujace talenty" a my za taka kwote chcemy kocura ktory zmiecie ligę i zapewni puchary. Obawiam sie że po kilku propozycjach fajnych piłkarzy jak zobaczy że z kasą krucho to szybko się pożegnamy.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Naszą ligę można zmieść za 1 milion. Angielską byłoby już trudniej. Celem nie jest jednak zmiatanie ligi przez pół roku, tylko budowa solidnych podstaw klubu na lata. Trzeba zauważyć, że w przerwach między rozgrywkami, kiedy kibicole czują niedostatek adrenaliny, poziom emocji na forum zawsze wyskakuje do niebios, a poziom merytoryczny dyskusji dołuje pod psem. Dyskusja pod tym artykułem jest idealną ilustracją tej prawidłowości.
Chorąży
 • 0 / 0
A co na to wszystko stary szef skautingu?
Generał
 • 0 / 1
Czyli kto? Kiełbik?
Chorąży
 • 0 / 0
No właśnie nie wiem, a jakiegoś mieliśmy?
Pułkownik
 • 0 / 0
chciałbym zęby to była prawda
Czy to ma jakiś związek z informacją, ze Morientes został w parku?
Generał brygady
 • 5 / 0
Morientes został na Okęciu,

A Park wciąż siedzi w Sobieskim

Wszystko 'pokićkałeś'...
Marszałek Polski
 • 1 / 0
tego Van Dijka co go Rado wkręcał w glebę w dwumeczu z Celtic? eeeeeeeetam chała, cienias, amator
sarkazm
Przypomnę tylko, że w konsekwencji krótko po tym Van Dijk opuścił drużynę mistrza Szkocji...
Ta, tylko to trochę co innego znaleźć zawodnika, za którego trzeba zapłacić 3 miliony euro jak Celtic za van Dijka Groningen. My tutaj operujemy na nieco innych pułapach finansowych i ten gość będzie musiał szperać nie za 3 miliony euro, a góra 300 tysięcy euro albo nawet mniej. U nas ten skauting międzynarodowy to musi być naprawdę głęboki, żeby przy tych finansach wyszperać kogoś, kto nam się fajnie rozwinie. Z ostatnich lat to Luquinhas jest przykładem takiego zawodnika, wyciągniętego praktycznie znikąd, ale też w ostatniej chwili, bo już kręcił się przy nim Łudogorec.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Czy ktokolwiek ma 100% efektywność w transferach?
Ciągle narzekanie.
Tu nawet jakby przyszedł Guardiola i jakiś dyrektor sportowy z super wynikami, to byłoby kręcenie nosem.
Dajcie mu najpierw popracować, a potem oceniajcie.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Myślę, że warto podejść ostrożnie. Wiele zależy od tego, jaką będzie pełnił rolę w strukturze klubu. Czy jego wiedza, kontakty, styl pracy, będą przystawały do warunków w jakich działa Legia? Jaki będzie miał zakres możliwości działania? Czy odnajdzie się w naszych realiach?
Myślę, że dużym sukcesem jego pracy byłoby to, gdyby odpowiedni piłkarze na pozycje, gdzie Legia najpilniej potrzebuje wzmocnienia, trafiali do Warszawy, zamiast do Poznania(Ishak), czy Częstochowy(Ivi Lopez). Żeby skauting zagraniczny Legii był aktywny i profesjonalny, dążył maksymalnie do zaspokojenia palących potrzeb pierwszego zespołu.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Myślę, że warto podejść ostrożnie. Wiele zależy od tego, jaką będzie pełnił rolę w strukturze klubu. Czy jego wiedza, kontakty, styl pracy, będą przystawały do warunków w jakich działa Legia? Jaki będzie miał zakres możliwości działania? Czy odnajdzie się w naszych realiach?
Myślę, że dużym sukcesem jego pracy byłoby to, gdyby odpowiedni piłkarze na pozycje, gdzie Legia najpilniej potrzebuje wzmocnienia, trafiali do Warszawy, zamiast do Poznania(Ishak), czy Częstochowy(Ivi Lopez). Żeby skauting zagraniczny Legii był aktywny i profesjonalny, dążył maksymalnie do zaspokojenia palących potrzeb pierwszego zespołu.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Dlatego piszę, aby dać mu czas popracować.
Będzie działać w określonych warunkach.
Nie wiem jaka my wogole mamy siatkę scautingu za granicą.
Domyślam się , że taką zapewne stworzy, skoryguje czy rozwinie.
Scauci mogą obserwować słabsze drużyny, dwójki dobrych klubów czy drugie ligi choćby w Hiszpanii czy Niemczech.
Jest gdzie szukać, tylko trzeba mieć tam kompetentnych scautow.
Tylko jeden jest taki Luqi czy Ishak?
Nie sądzę.
Major
 • 1 / 0
DareirL

Muszę Cię zmartwić. Bardzo wysoki procent skutecznosci mieli komunistyczni pułkownicy.

I nie tylko wyciągając znanych już i obiecujących zawodników jak Deyna, Cmikiewicz, Tomaszewski, Okoński, Kusto, Markiewicz, Janas, Gawara, Sikorski A, to tak na szybko.

Ale chłopaki z okolic Warszawy też byli siła Legii.
Grotynski, Trzaskowski, Gmoch, Korzeniowski, Zygmunt, Żmijewski. A z innych rejonów Pieszko, Gadocha.

Można było. Trzeba po prostu umieć odróżniać ziarno od plew.

Pzdr
Generał dywizji
 • 1 / 0
Misiek
Jesteś zbyt sceptyczny.
Nikty nie ma 100%skutecznosci.
Niech to będzie 50%.
Na naszą ligę i LE2( wiem nisko oceniony) wystarczą gracze jak Luqi, a jak drużyna będzie poukładana taktycznie i w formie to i LE.
Nam potrzeba dobrego trenera ( czy CM da radę? Nie wiem.) i stabilizacji.
Skoro nie stać nas na kozaków, to miejmy zgrana i poukładaną drużynę.
Do LM wchodziliśmy z Broziem czy Kuchym.
Staram się myśleć pozytywnie.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
@ Roman - Śmiem wątpić, że do podstawowych zadań szefa skautingu powinno należeć pilnowanie, żeby inne kluby w lidze się zanadto nie wzmocniły.
Starszy sierżant
 • 0 / 1
Jawor
Ja tam jeszcze klaskac nie bede.
Chcialbym wiedziec jaki budzet bedzie przeznaczony na pozyskiwanie mlodych, zagranicznych talentow.
Chcialbym tez wiedziec co z mlodymi polski.i talentami, czy to znaczy ze ich sobie odpuszczamy?
Jak ostatnio Praszelika, Lakomego i paru innych.
O ile wiem status mlodziezowca nie dotyczy obcokrajowcow
Czyli bedziemy pozyskiwac dzieci 14-16 letnie?
Czy stac Mioduskiego na to?
Bardzo dziwne i niezrozumiale.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Zakładając, że to prawda, to ciekawe, czy Park z pustego naleje. Nie jest sztuką znaleźć kogoś sensownego za kilka milionów, sztuką jest znaleźć kocura za paczkę frytek!!!
i takiego pewnie będzie szukał. Myślisz że on nie wie ile będzie miał na transfery? Będzie szukał zawodników po-kontuzji, ławkowiczów. Czyli okazje jak w biedronce. A nóż widelec się uda.
Mysle ze wieksze szanse ma na to gość który siedzi długo w tym zawodzie niż powierzanie takiego stanowiska piłkarzom którzy ledwo zakończyli karierę.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Pytanie, czy to: 1? zabieg pijarowy, coś na kształt tego Szwajcara z FC Basel, czy też: 2/ gość będzie realnie świadczył usługi na rzecz Legii. Stawiam na nr 1.
O Szwajcarze od razu mówiono że będzie pełnił funkcję doradczą. Tutaj gość wpisuje sobie tytuł szefa scoutingu międzynarodowego więc według mnie ta druga opcja.
Generał dywizji
 • 0 / 0
A właściwie to w jakich kwestiach doradza ten Szwajcar?
Kredytów hipotecznych zapewne :)
Jestem krytykiem działań prezesa Mioduskiego (ostatnimi laty na krytykę zasługiwał) tak za ten ruch należą się brawa (na stojąco)
Musimy wykonywać takie ruchy. Ja jeszcze bym zmienił naszego dyr sportowego.
Generał brygady
 • 3 / 0
Jasne, ale pod warunkiem, że nie jest to ruch pozorowany, jak ten w przypadku Szwajcara w zarządzie...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak się sprawdzi to może wskoczy na dyr sportowego
Generał
 • 0 / 0
Jak potwierdzą i wypali, to będziemy bić brawo.
Ciekawy ruch, tylko Legia to nie Ajax i większość perspektywicznych zawodników nie będzie chciała do nas przyjść... Co innego gdybyśmy rok w rok grali w Europie! Nasza marka byłaby wówczas na zupełnie innym poziomie, a na dzień dzisiejszy jesteśmy po prostu pospolitą drużyna z 30ligi w Europie...
Jednak uważam, że w takim kierunku należy iść! Podoba mi się plan Miodka (jako jeden z niewielu)
Chorąży
 • 1 / 1
No ajaxem nie jesteśmy, choć niedawno graliśmy z nimi jak równy z równym.wystarczy , ze przyjdą do nas (narazie) zawodnicy proporcjonalnie do naszej obecnej pozycji
z Realem też graliśmy u siebie niemal jak równy z równym co to zmienia? nic, co roku jest jakiś taki emteoryt jak my w europejskiej śmeitacje, co wpadnie, rozjerzy się, ukręci wynik życia i zniknie na kolejne lata.
a nasi kibice wówczas uwierzyli, że my naprawdę mamy już poziom Realu albo co najmniej Ajaxu :D a było nam wówczas do nich o wiele dalej, niż obecnie (w końcu dobra baza treningowa i coraz solidniejsi ludzie w strukturach). nan wyniki pryjdzie czas, jestem pewien, przy czym podejrzewam, że Miodek buduje ciągle klub pod inwestora który przyjdzie wyłoży kilkadziesiąt mln euro na transfery i maszynka ruszy.
szkoci są beznadziejni, jeżeli chodzi o football managera online, nie podejrzewam żeby byli lepszymi scoutami
a no to wszystko jasne, znowu pudło Miodka :( czy ktoś może mu w końcu zainstalować na lapku FM21? od razu by ruszyło w Legii, raz dwa ;D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Może w FIFE są dobrzy
Generał
 • 0 / 0
W PES-ie też mogą być dobrzy ;D
Moim zdaniem Legia powinna mieć skauta na rynku Afrykańskim. Pytanie czy zaufać jakiemuś byłemu piłkarzowi, nie musi to być zawodnik który u nas grał. Trzeba patrzeć do przodu i już szukać chłopaków do LTC. Oczywiście nie idąc na ilość a jakość, np 1/2 w każdym okienku.
Generał
 • 0 / 1
A skąd wiesz, ze nie ma?
Park? Czy to oznacza, że w końcu wypuścili go z Sobieskiego?
A ilu było niedowiarków że Park do nas dołączy...

Fakt, trochę się zeszło ale informator ( ktoś pamięta jaki miał nick? Legion chyba...? ) jednak nie blefował...
Generał
 • 0 / 0
Taa, ale Morientes siedzi tam dalej ;)
Lodu na głowe. Trzeba dać chłopu popracować min z rok i potem wyciągać jakieś wnioski. Na ten moment ciekawy ruch ze strony Mioduskiego.
~andreas
 • 0 / 0
Szukałbym skauta w regionach które nas interesują. Z Wlk. Brytanii, Niemiec, Francji trudno nam ściągnąć wartościowych graczy bariera płacowa. Mamy otoczkę drużyny i PR ale sportowo średnio od kilku lat (Europa)
Generał
 • 0 / 0
To już chyba Park będzie to ustawiał, co?
Podporucznik
 • 1 / 4
W Celtiku miał duże pieniądze do wydawania. Miał tak samo dużo wpadek jak udanych transferów. Nic wielkiego tam nie osiągnął, żeby mogli go wspominać z tęsknotą.
Podasz przykłady? Jakieś szczegóły dotyczące budżetów, sukcesy transferowe i porażki?
Podporucznik
 • 0 / 0
Możesz sobie przeanalizować na transfermarkt sezon po sezonie. Jak Celtic grał z Legią w 2014, a potem odpadł z Marborem to mówiło się, że to najsłabszy Celtik w tej dekadzie. Mieli wtedy dużo niewypałów transferowych. Oni są w stanie wydać 5 mln euro na piłkarza, a Legia ma problem wydać 500 tys euro.
Podporucznik
 • 2 / 3
W Celtiku miał duże pieniądze do wydawania. Miał tak samo dużo wpadek jak udanych transferów. Nic wielkiego tam nie osiągnął, żeby mogli go wspominać z tęsknotą.
Ciekawy transfer, szacun!
Przydałby się dyr. Sportowy. Bo nawet takie Podbeskidzie zatrudniło ostatnio fachowca. John Park może być fajnym skautem, ale decydujący głos w sprawie transferów i tak ma dyr. Sportowy i prezes.


Budował drużyny na Ligę Europy i Ligę Mistrzów, teraz wkracza do ekstraklasy. Jeden z najlepszych fachowców w kraju.
Do ekstraklasy wkracza fachowiec, który w Czechach budował drużyny na miarę Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Legenda Slovana Liberec - dwukrotny mistrz Czech, najlepszy strzelec w historii klubu i wieloletni kapitan. Jako piłkarz Jan Nezmar grał w lidze czeskiej, słowackiej, a na koncie ma 20 meczów Pucharze UEFA, 9 w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów i 7 w Pucharze Intertoto. Łącznie rozegrał 438 oficjalnych meczów, strzelił 172 gole i miał 37 asyst. Grał w: FC MSA Dolni Benesov, Slezsky FC Opava, Slovanie Liberec, 1.FC Slovacko, MFK Ruzomberok, a na koniec kariery wyjechał do Niemiec do FC Oberlausitz Neugersdorf. Był dobrym piłkarzem, a teraz jest jeszcze lepszym dyrektorem sportowym. To on zbudował w Libercu zespół, który najpierw sensacyjnie, a później jeszcze dwukrotnie awansował do fazy grupowej Ligi Europy. A warto zaznaczyć, że w tamtym czasie roczny budżet, na cały klub - w tym akademię - wynosił od trzech do trzech i pół miliona euro.
Dobra praca w Slovanie zaowocowała w 2017 roku ofertą z będącej już w rękach chińskich właścicieli Slavii Praga. Nezmar podjął wyzwanie i razem z trenerem Jindrichem Trpisovskim zbudował zespół oparty głównie na czeskich piłkarzach. Efekt? Ćwierćfinał Ligi Europy, faza grupowa Ligi Mistrzów, ale też - a może przede wszystkim - imponująca promocja najlepszych piłkarzy, duże pieniądze z ich sprzedaży, a przy tym domowa atmosfera w drużynie i wśród ludzi pracujących w klubie..
- Założyliśmy, że Slavia ma być czeska. Determinuje to rynek, na którym działamy. Gramy w Europie, świat się otwiera, ale jesteśmy w Czechach, gdzie jest taka, a nie inna mentalność, podejście do życia itp. To musi mieć odzwierciedlenie w szatni i atmosferze, jaka w niej panuje. W zespole piłkarze są kumplami, przyjaźnią się ich rodziny, jeden dla drugiego jest gotowy zrobić więcej niż na przykład pracownik w biurze dla kolegi, który siedzi biurko obok - mówił Nezmar w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" jeszcze w trakcie pracy w Slavii. A, że Podbeskidzie od lat chwali się hasłem: klub całego regionu, to wybór Jana Nezmara wydaje się idealny.
Żeby nie skończyło się jak z Bernhardem Heuslerem-doradcą Miodka z Basel ;)
Generał dywizji
 • 3 / 1
Doradca a skaut to raczej inna sprawa...
Mioduski lubi takie ruchy pod publiczkę które zapewnią mu dobry PR .Niczego nie byłbym pewien
oni jeszcze ze sobą współpracują?
Generał dywizji
 • 3 / 1
Dobry PR w klubie to wartość dodana a jak przy tym taki gość będzie efektywny w tym co robi to będzie dobrze.
Zobaczymy co przyszłość przyniesie, po owocach, po owocach go poznamy.
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Super!
Młodszy chorąży
 • 1 / 2
Ciekawe czemu ostatnio doradzał takim ogórkowym klubom i nie pracuje w żadnym poważnym.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Bo są jeszcze lepsi? Albo co najmniej równie dobrzy?
Generał dywizji
 • 5 / 0
Maccabi Tel Aviv to "ogórek" wyraźnie wyższej jakości niż Legia, na dzień dzisiejszy, który szykuje się do dwumeczu z Szachtarem w Lidze Europy. Niemniej zastanawiam się jak tam się ów pan zapisał, i czy dałby wymierną korzyść Legii.
no dobra, to jak to jest dla Ciebie ogórkowy klub to jakim jest Legia :D
Super wiadomość, o ile tylko będzie ambitny to dostanie możliwość aby dużo nauczyć sie od pana Kiełbowicza. Transfer zacny.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Czekam na oficjalne info, jeżeli się potwierdzi to świetna sprawa. Dobry ruch i w dobra stronę to zmierza. Czekamy na efakty.
~Rytm
 • 0 / 0
Tak samo świetne info jak ten doradca z przeszłością w Basel.
Młody gościu, z tego co widziałem, 40 lat. Także fajnie, jeżeli to prawda.
Lubię Cię! :-) Za to, że napisałeś, iż 40 lat to młody gościu :-) Mogę teraz żonie powiedzieć, że jednak ma młodego męża ;-)
Pozdrawiam
niedaj sobie stary w takim razie wmówić, że stary jesteś. 40l at to przecież tak naprawdę dopiero początek prawdziwej przygody, jak już pierdoły są w życiu płatane :D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy co wymyśli z kreatywnego budżetu