Redaktor Jan Szurek

Jan Szurek

05.02.2023 21:46

(akt. 05.02.2023 22:10)

W niedzielny wieczór Legia Ladies rozegrały kolejny mecz sparingowy przed zbliżającą się rundą wiosenną. Legionistki nie będą wspominać dobrze spotkania z Unią Lublin, która pokonała warszawianki aż 8:1 (5:0). Jedynego gola dla Legii zdobyła Amanda Moura Pietrzak w końcówce meczu.

Unia Lublin występuje w 2. lidze w grupie południowej, czyli o klasę rozgrywkową wyżej od Legii. Po rundzie jesiennej lublinianki zajmują 6 miejsce w tabeli. W dzisiejszym spotkaniu od pierwszej minuty widać było dużą przewagę gości w kulturze gry. Piłkarki z Lublina grały szybciej, dokładniej i popełniały mniej błędów. Górowały nad piłkarkami Legia Ladies w każdym aspekcie gry. Po dwóch straconych bramkach w początkowym fragmencie gry legionistki przejęły na kilkanaście minut inicjatywę, ale kolejne dwie stracone bramki spowodowały, że wszystkie nadzieje na zmianę niekorzystnego wyniku uleciały.  Druga część meczu nie przyniosła zmiany obrazu gry. Jedyny gol dla Legii padł po podaniu Marty Chmielewskiej i ładnym strzale w długi róg Amandy Moury Pietrzak

Na taki obraz gry legionistek mają duży wpływ kontuzje. Braki spowodowane urazami są w każdej formacji. W obronie brakuje Julii Biesiady, w linii pomocy Gabrysi Hajkiewicz i Julii Grządkowskiej, a w ataku Amelii Przybylskiej i Klaudii Grodzkiej. Należy mieć nadzieję, że chociaż niektóre z zawodniczek wrócą do treningów przed zaplanowanym na drugą połowę lutego obozem treningowym w Hiszpanii.

Legia Ladies - Unia Lublin 1:8 (0:5)

Bramki: 0:1 (4 min.), 0:2 (12 min.), 0:3 (32 min.), 0:4 (36 min.), 0:5 (44 min.), 0:6 (65 min.), 0:7 (68 min.), Moura Pietrzak 1:7 (83 min.), 1:8 (86 min).

Skład Legii: Koper - Lebuda (50’ Moura Pietrzak), Bodecka, Marciniak, Markiewicz (70’ Kubik) - Komala (80’ Lebuda), Zduńczyk, Jasińska, Chmielewska, Wasiak (80’ Strzałkowska) - Staszewska.