Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

21.05.2022 11:00

(akt. 21.05.2022 11:10)

W niedzielę, 22 maja o godz 11:00 Legia Ladies czeka bardzo ważny mecz wyjazdowy z FUKS Pułtusk. Oba zespoły od początku sezonu znajdują się na szczycie tabeli i walczą o awans do III ligi.

FUKS przerwę zimową spędził na pozycji liderek o jeden punkt przed Legią. Na wiosnę piłkarki nadal dobrze się spisują (bilans 5-1-1), a niespodziewany remis w ostatnim meczu ze Żbikiem spowodował, że przed najbliższym meczem to legionistki znajdują się ponownie na pierwszym miejscu w tabeli. Dla obu drużyn w najbliższym meczu liczyć się będzie zwycięstwo, bo tylko trzy punkty dają jeszcze matematyczne szanse na awans.

W jesiennym meczu na Łazienkowskiej padł niespodziewanie bezbramkowy remis, po którym Legia Ladies mogły mieć duży niedosyt. Wcześniej łatwo pokonały FUKSa 2:0 w drugiej rundzie Mazowieckiego Pucharu Polski i to grając blisko 30 minut w dziesiątkę, za to w meczu ligowym nie znalazły sposobu na grające bardzo defensywnie rywalki. FUKS, który w zeszłym sezonie mocno odstawał od czołówki (4 miejsce z 16 pkt stratą do liderek), w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, w szczególności dbając o dyscyplinę taktyczną w obronie (druga po Legii najlepsza formacja w lidze), a na swoim boisku pomijając porażkę z Polonią ma komplet zwycięstw z pozostałymi drużynami. Czeka nas więc interesujący mecz na szczycie o przysłowiowe „sześć punktów”.