Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

04.09.2022 21:15

(akt. 04.09.2022 23:05)

Efektowną wygraną 9:0 (5:0) zakończył się derbowy mecz LSS Legia Ladies z WAP Warszawa.

Mecz przebiegał podobnie jak większość pojedynków w czwartej lidze w zeszłym sezonie, kiedy legionistki wyraźnie dominowały od pierwszych minut i gra toczyła się głównie na połowie gości.

Pierwsza groźniejsza akcja dla Legia Ladies była już w 6 minucie. Grająca na prawym skrzydle Amelia Przybylska dośrodkowała w pole karne w kierunku Klaudii Grodzkiej, ale bramkarka WAPu wybiła piłkę na róg. Bliźniaczą sytuację mieliśmy dwie minuty później, ale ponownie bramkarce udało się skierować piłkę za linię bramkową. Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu, wybitą przez obronę gości piłkę przejęła przed polem karnym Marta Chmielewska. Wrzucona piłka w pole karne trafiła idealnie do Grodzkiej, która z najbliższej odległości zdobyła pierwszą bramkę. Po pierwszej bramce mieliśmy fragment dość wyrównanej gry, głównie w środku boiska, bez groźnych sytuacji dla żadnej ze stron. W 16 minucie duży błąd przy wyprowadzeniu piłki popełniła bramkarka WAPu. Bardzo lekko podana piła została przejęta przez legionistki w pobliżu pola karnego i wycofana do Magdaleny Zduńczyk, która przez nikogo nie pilnowana oddała silny strzał z około 20 metrów tuż pod poprzeczkę i mieliśmy 2:0. W 21 minucie było już 3:0. Idealne dośrodkowanie z prawej strony Klaudii Bodeckiej w pole karne i Grodzka z linii 5m łatwo głową pokonała bramkarkę gości. W 30 minucie ponownie mocny i celny strzał z daleka Zduńczyk, ale tym razem bramkarce WAPu udało się przebić piłkę ponad poprzeczką. W 36 minucie mieliśmy kolejny udany rajd Przybylskiej prawą stroną i dośrodkowanie do Grodzkiej, ale tym razem obrończyni ubiegła naszą napastniczkę i wybiła piłkę na róg.

W 39 minucie była najlepsza sytuacja bramkowa dla gości. Piłkarka WAPu znalazła się w polu karnym sam na sam z Nataszą Koper. Naszej bramkarce udało się sparować strzał, a dobitka była już mocno niecelna obok bramki. W 43 minucie tym razem udana akcja Legii lewą stronę. Julia Grządkowska poradziła sobie z obroną WAPu i oddała celny strzał. Bramkarka z trudem odbiła, a znajdująca się w pobliżu Przybylska dobijając strzał trafiła w słupek. Chwilę później mieliśmy kolejną dobrą akcję i tym razem po podaniu Bodeckiej, Przybylska z pola karnego strzeliła czwartą bramkę. W ostatniej akcji pierwszej połowy mieliśmy kopię sytuacji z 43 minuty. Grządkowska oddała strzał mniej więcej z narożnika pola karnego, piłka pomiędzy nogami bramkarki trafiła w słupek, ale zamykająca pole Grodzka dobiła piłkę i pierwsza połowa meczu skończyła się wynikiem 5:0.

Druga połowa rozpoczęła się od celnego strzału Przybylskiej po podaniu Grządkowskiej, ale nasza piłkarka była na spalonym i bramka nie była uznana. Za to w 52 minucie, szóstą bramkę dla Legia Ladies i swoją czwartą w dzisiejszym meczu zdobyła Klaudia Grodzka. Po przejęciu piłki w środkowej części boiska, po idealnym prostopadłym podaniu od Chmielewskiej, Grodzka pewnie strzeliła obok bramkarki. W 56 minucie jedna z nielicznych akcji piłkarek WAP zakończonych strzałem. Po rajdzie prawą stroną, napastniczka gości miała dogodną sytuację, ale Koper spisała się znakomicie broniąc silny strzał.

Po 60 minucie mieliśmy sporo zmian w naszym zespole. Na boisku pojawiły się Kinga Lebuda, Izabela Przegalińska, Barbara Staszewska, Julia Jasińska i Rozalia Pietrzak. Dwie minucie po wejściu niepilnowana Staszewska strzałem z około 25 metrów strzeliła bramkę na 7:0. Tuż po wznowieniu mniej więcej w podobnej sytuacji daleki strzał oddała Przybylska, ale trafiła w poprzeczkę. W 72 minucie było 8:0. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Bodecką, podana po ziemi piłka trafiła w gąszcz zawodniczek w polu karnym i najprzytomniej zachowała się Julia Biesiada, która strzałem z ok. 11 metrów posłała piłkę do siatki. 5 minut później swoją drugą i dziewiąta bramkę dla Legia Ladies zdobyła Przybylska. Daleki strzał po ziemi z około 20m wpadł przy samym prawym słupku niepewnie dzisiaj broniącej bramkarki WAPu. W ostanim kwadransie mimo wyraźnej już w tym okresie dominacji Legii nie padło więcej goli i mecz zakończył się wynikiem 9:0.

Po dwóch kolejkach Legia obok Zamłynia Radom, które dzisiaj rozgromiło Zawiszę Rzgów 10:0, ma komplet dwóch zwycięstw na koncie i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Za tydzień legionistki czeka derbowy pojedynek z Polonią Warszawa. A wcześniej, w środę 7.09 o godzinie 19:00, nasze piłkarki rozegrają jeszcze w Otwocku mecz I rundy Mazowieckiego Pucharu Polski z Vulcanem Wólką Mlądzka.

• Zły Warszawa – Polonia Warszawa 2:2

LSS Legia Ladies – Warszawska Akademia Piłkarska 9:0 (5:0)

Bramki: Grodzka(9’, 21’, 45’, 52’), Przybylska (44’, 77’), Zduńczyk (20’), Staszewska (67’), Biesiada (72’)

SkładLegii: Koper – Bodecka, Biesiada, Żmijewska (60’ Lebuda), Komala (75’ Markiewicz), Hajkiewicz (65’ Pietrzak), Zduńczyk (60’ Jasińska), Chmielewska (75’ Kubik), Grządkowska (60’ Przegalińska), Grodzka (65’ Staszewska), Przybylska.