Legia na Kongresie 590

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

07-10-2019 / 16:37

(akt. 07-10-2019 / 18:42)

W Rzeszowie odbywa się Kongres 590. Swoją obecność na nim zaznaczyła również Legia Warszawa. Prezes Dariusz Mioduski wziął udział w panelu dyskusyjnym, a klub wystawił swoje stoisko.

Po raz czwarty w Rzeszowie odbył się Kongres 590, który dotyczy kwestii potencjału polskiej gospodarki i ma być "forum wymiany idei i doświadczeń polskich specjalistów z zakresu biznesu, nauki, polityki i legislacji". Dyskusje dotyczą m.in. kwestii rozwoju i koncepcji prac nad wzrostem ekonomicznym. Kongres ma honorowany patronat Prezydenta RP, Andrzeja Dudy

Ponownie udział w kongresie wzięli przedstawiciele Legii Warszawa. We wtorkowym panelu dyskusyjnym pojawił się prezes i właściciel stołecznego klubu, Dariusz Mioduski. Wziął on udział w dyskusji pod hasłem: "Co zrobić aby polskie kluby dogoniły Europę?". Razem z nim w panelu pojawili się prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, prezes Ekstraklasy Marcin Animucki, wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski oraz główny akcjonariusz Jagiellonii, Wojciech Strzałkowski.

Z kolei w panelu "Sportowi „hakerzy” – jak wykorzystać polskie innowacje oraz naukę na rzecz polskiego sportu" wziął udział prezes zarządu Akademii Piłkarskiej Legii Tomasz Zahorski. Swoje stoisko w trakcie kongresu miał również ośrodek Legia Training Center. 

Komentarze (45)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Panie prezesie od takich sportowców jak Robert Kubica powinien się Pan nauczyć co to znaczy plan, jasno obrany kierunek i dążenie do celu sportowego. Wtedy może będzie większa ilość poważnych sponsorów a o LM nie będziemy musieli się martwić
Starszy kapral
 • 0 / 0
Ino piniądze piniądze piniądze
Podpułkownik
 • 1 / 0
Nie Legia na kongresie a Mioduski na kongresie
Pan Mioduski Legie to ma gleboko w duupie
Chorąży
 • 1 / 0
Prezesiu w jakim kabarecie wystepujesz bo powoli stajesz się największym pośmiewiskiem sportowej polski. Może czas zacząć sprzedawać bilet na to beznadziejne show
Plutonowy
 • 4 / 0
Mioduski jakby dostal do zarzadzania piaskownice to po pierwszym dniu:
1) Ktoś by w nią nasrał
2) wywiałoby piasek
3) powstałaby największa kuweta w mieście
~Elquatro
 • 0 / 0
Cenzura wypowiedzi? Haha
~Bywalec na Ł3
 • 0 / 0
Strój p. Mioduskiego wskazuje, ze jeszcze wiele musi się nauczyć, nie tylko kierowania klubem sportowym.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Na zdjeciu nasz prezes wyglada jakby wyszedl z pralki
Boras44: "Organizują kongres a przecież wystarczy poczytać forum żeby się dowiedzieć co robić. Mamy dużo więcej speców od tego jak rozwijać piłkę i kluby niż piłkarzy i trenerów. Czy to nie paradoks?"

Paradoksem to jest to, ze "specow forumowych" krytykuje nie kto inny, jak... spec forumowy.
~1500
 • 0 / 0
Legia na 9 miejscu w eklapie, to jest wydarzenie. Nie tam jakiś spęd i panel dyskusyjny. Pogadaliście, popiliście i co z tego wyniknie? Umówiliście się na kolejny panel? Do castoramy zapraszam po panele.
Mioduski?Widzę mordę tego bejsbolisty z serialu mogło być gorzej
~MiKujhLK
 • 4 / 0
Błagam. Niech ktoś go zabierze z tego klubu . Ten człowiek jak by dostał do zarządzania piaskownicę to po miesiącu albo nawet tygodniu nie byłoby w nim grama piasku . Dość kompromitowania Legii !
Młodszy chorąży
 • 4 / 0
Wraz z publicznymi pieniędzmi i (siłą rzeczy) politykami do piłki powraca typ działacza. Tym razem zna angielski, potrafi mówić korpo-językiem, czasem ma doświadczenie biznesowe, ale tekst wciąż ten sam: Dajcie mi pieniądze a resztę problemów rozwiążę sam.
Wizja, aby klubową piłkę oprzeć na państwowych sponsorach, publicznej tv i sprzedaży młodych zdolnych ma jednak jeden feler. Kibice wracają na swoje miejsce, czyli stają się jedynie kłopotliwym i nie najważniejszym źródłem dochodu. Działacze tak wolą.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Chyba tym razem Weszło w swoim komentarzu trafiło w punkt. Nie tylko w Mioduskiego, ale także w przedstawicieli Lecha i Jagiellonii.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Organizują kongres a przecież wystarczy poczytać forum żeby się dowiedzieć co robić. Mamy dużo więcej speców od tego jak rozwijać piłkę i kluby niż piłkarzy i trenerów. Czy to nie paradoks?
Major
 • 3 / 1
Odlatywał, Odlatywał aż odleciał. Już zapomniał że zarządza klubem sportowym tylko ta akademia mu teraz w głowie. Gdyby to jeszcze organizował ktoś z większym pojęciem to bym w tą akademie wierzył, ale tak to czuję że to jest coś co może ten klub pogrążyć...
Początkowo będzie spory deficyt finansowy ale z biegiem czasu może zacząć się spłacać tylko gdzie my wtedy będziemy oto kluczowe pytanie
Major
 • 1 / 1
Dokładnie tak będzie! To się nigdy nie zwróci a koszty funkcjonowania obiąża budżet tak, że będziemy się pałętać w środku tabeli.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Polacy w europie sa najtansi
Nawet jak mioduski wypromuje jakiegos super grajka to dostanie oferty typu 500-600 tys€ a nie jak Chorwaci 5-6 mln
Plutonowy
 • 0 / 2
Znowu się ośmieszył. Wszędzie gdzie się nie pojawi z niego leją.
Grzegorz Nawacki
@nawacki
„Jak
@PKN_ORLEN
zechce wesprzeć
@LegiaWarszawa
taką samą kwotą jak Roberta Kubicę, to gwarantuję że będziemy grać w Lidze Mistrzów” - taki wniosek na #Kongres590 składa
@DariuszMioduski
;)
Major
 • 1 / 1
Tak, myślę że z 20 mln euro na nowy piłkarzy rocznie gralibyśmy w LM, Mioduski ma rację
Plutonowy
 • 0 / 0
Nie grali byśmy skoro teraz nawet w tej gów*olidze nie dominujemy.
Bareja wiecznie żywy !!!
Nikt nie spyta po co jest ten Miś ! My tym Misiem otwieramy oczy niedowiarkom !
~Rrr
 • 2 / 5
Nasze kluby maja 5x więcej kasy niż szwedzkie, norweskie, czeskie, slowackie, słoweńskie, a nie dorastają im do pięt wiec błąd taki w systemie. A pan prezes niech marnuje swoją kasę a nie wyciąga łapę do Orlenu.
Orlen wątpię żeby chciał spojrzeć w nasza stronę także spokojnie
Ciesze sie ze tak nam dobrze rzyczysz, rzeczywiscie mozemy spac spokojnie.
Pułkownik
 • 10 / 3
Prezes miał wypromować Legię i osiągnąć wyżyny piłkarskie. Na razie to klub promuje Prezesa w Polsce i Europie . Czy o to chodziło.
Starszy sierżant
 • 2 / 1
Narazie na to wygląda.
~Egon.
 • 6 / 0
Jak w 2-3 lata z klubu grającego w LM zrobić ligowego przeciętniaka z coroczną dziurą budżetową nie znaczącego w Europie praktycznie nic, zmuszonego do promowania za wszelką cenę do sprzedaży slabeuszy i wyprzedającego w popłochu solidnych piłkarzy (Carlitos), żeby ratować się przed totalną zapaścią finansową.
Taki wykład - ostrzeżenie - dla innych właścicieli klubów mógłby mieć jakiś sens.
Starszy sierżant
 • 5 / 1
Korpo-bełkot. Najlepsze jest to , że odkąd DM objął rządy na Ł3 Legia w Europie ani razu nie przebiła się przez pucharowe eliminacje. To jakby nietrzeźwy prowadził wykład w klubie AA.
~Egon.
 • 5 / 0
Powoli naszą specjalnością staje się brylowanie na salonach, branie udziałów w panelach dyskusyjnych, zasiadanie w rozmaitych radach.
Szkoda tylko, że nie bardzo jest się tam czym pochwalić, bo, jeżeli chodzi o stronę finansowo-sportową, to od dłuższego czasu mamy, niestety, jeden, niezbyt ciekawy kierunek.
Z boku człowiek pomyslalby że tu musi być u nas tak pięknie, konferencje dyskusje och i ach a tak naprawdę burdel na wielu płaszczyznach
Osiągamy już wyższe wyżyny absurdu.
"wyzsze wyżyny" - no, no, poleciałem
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Nie do końca. Są jeszcze najwyższe wyżyny...
~kmk
 • 3 / 0
znaleźli sobie eksperta, nie ma co :)
Major
 • 4 / 1
Rozbawiła mnie ta informacja.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Mnie też, a szczególnie ten kawałek ze strony tego kongresu:
"Główną ideą panelu jest rozmowa o długoterminowym i systemowym podejściu do polskiej piłki klubowej i zmian niezbędnych do nadania jej rozwojowi europejskiego kierunku. Założeniem panelu jest rozmowa z ludźmi, którzy mają długoterminowe spojrzenie i ponoszą rzeczywistą odpowiedzialność właścicielską (..)"
~Egon.
 • 3 / 0
Może to jest jakiś konkurs kabaretów ?
Vuko powinien wygłosić wykład zatytułowany - jak popędziłem z Legii najlepszego napastnika, a teraz straszę legijnym DNA i cisnę w lidze na zero z przodu aż miło.
Major
 • 1 / 0
@Bem21
Mamy długotwrminową wizję przeciętności bez europejskich pucharów, oraz gry bez trenera. To bardzo innowacyjne.
Podpułkownik
 • 6 / 1
Na panelu swój wykład miał kierownik na fermie kurczaków który w szczególności odpowiadał za wprowadzanie młodych piskląt w świat kurczaków seniorów . Pan Darek był pod wrażeniem skuteczności działań kierownika, tabelka w Excelu gdzie niemal sto procent kurczaków sprzedało się z zyskiem do Realu przesadziła o zaproponowaniu stanowiska trenera w Legii. Nie trzeba dodawać że angielski Pana kierownika zrobił na Panu Darku wyrażenie.
"Prezes Dariusz Mioduski wziął udział w panelu dyskusyjnym"

Nareszcie jakies prawidlowe reakcje Prezesa klubu na ostatnie wydarzenia.

Co tam jakis trener, nie to jest wazne, ale panele dyskusyjne, podczas ktorych mozna roztoczyc wizje rozwoju i wypowiedziec sie na temaat rozmaitych czynnikow ksztaltujacych wizje planow, ktore decyduja o wspolskladowych innych czynnikow, ktore maja wplyw na ksztalt czynnikow, ktore ksztaltujac wizje, okreslaja jasno jednoczesne warunki rozwoju wizji, ktore maja niebagatelny wplyw na czynniki, ktore sa niezzbedne dla wyznaczenia celow, ktore okresla czynniki, za pomoca ktorych lepiej bedzie uksztaltowac cele Legii.
A jakie on może mieć o tym pojęcie? Chyba to nie jest odpowiednia osoba do takich wykładów.
Skoro już się tak zasiadujemy na wszelkiej maści konferencjach biznesowych, to może zmieńmy nazwę na Legia Corp. będzie bliżej temu co obecnie widzimy.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Żebyśmy jeszcze mieli się czym pochwalić. Tymczasem mamy regres zarówno sportowy jak i finansowy.