Legia nie rozmawia z zawodnikami o obniżeniu kontraktów. Jeszcze…

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

20-03-2020 / 22:19

(akt. 03-05-2020 / 21:36)

Ekstraklasa nie zagra przynajmniej do 26 kwietnia, choć zapewne ten czas kwarantanny się wydłuży. Kluby liczą straty, bardzo prawdopodobne są rozmowy z piłkarzami w sprawie redukcji kontraktów. Jeśli chodzi o Legię, na razie takowych nie ma. Ale będą.

- Prawdopodobne są też rozmowy z zawodnikami. Jeśli sytuacja potrwa dłużej, dotknie to wszystkich, także piłkarzy – powiedział kilka dni temu prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski.

Skontaktowaliśmy się z kilkoma zawodnikami. Na razie trenują indywidualnie, ale każdy z nich powątpiewa w to, że uda się sezon dokończyć. Półtoramiesięczna przerwa jest zbyt długa dla profesjonalnych sportowców. Tydzień, dwa, trzy – da się wytrzymać i wrócić później na boiska. Sześciu raczej nie. A na pewno nie treningiem indywidualnym w domu.

Legioniści pytani o ewentualne rozmowy w sprawie ograniczenia kontraktów zgodnie twierdzą, że dotychczas takowych nie było. Jednak po piątkowej decyzji Ekstraklasy SA wydaje się, że są one kwestią czasu. Piłkarze są otwarci, zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, więc nie powinno być problemów z porozumieniem.

Komentarze (184)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 0 / 0
Śląsk Wrocław robi pierwszy krok w tym kierunku:
http://slaskwroclaw.pl/strona/aktualnosci/oswiadczenie-wks-slask-wroclaw-12846230
W Wiśle też coś zaczynają
Może na jesieni zaczniemy
Generał brygady
 • 1 / 0
Oj wszystko się wali. Na horyzoncie nie widać lepszych informacji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A na Bialorusi właśnie sobie kopią w piłę i na mecz któryś tam przyszło 4tys baranów. No poczekamy z 1-1,5 tyg, czy nadal będzie tam 70 osób zakażonych. W sumie nie zdziwię się jak wzrośnie do 90, bo testy to robą tam jak na Ukrainie ze 3 dziennie.
Pułkownik
 • 0 / 0
Nie bój żaby, już tam Łukaszenka załatwił "aktywnym" kibicom Kartę Polaka i w razie czego skieruje ich do nas, bez możliwości powrotu ;)
https://forsal.pl/lifestyle/rozrywka/artykuly/1462705,niemiecki-wirusolog-kibice-wroca-na-trybuny-najwczesniej-w-przyszlym-roku-to-optymistyczna-prognoza.html
Tak sobie teraz pomyślałem... dobrze ze Miodek podpisał "za darmo" Pekharta a nie wyłożył 2 mln euro na Swierczoka czy Alibeca. Może więc coś tam mu zostało oszczędności które teraz jakoś pozwolą przetrwać bez dużych zawirowań.
W następnym sezonie koniecznie w naszym zespole musi byc nasz wychowanek Szymon Włodarczyk.
Nastepca Niezgody zeby nie powiedziec mlody Lewandowski. Nasza gwiazda ligi i gwarant goli-to moge wam teraz szczerze i z przekonaniem powiedzieć.
PS. Do tego Ariel Mosor,czyli mlody glodny wilk z duzymi umiejętnościami i charakterem.
Toni Segura mlody hiszpański "techniko-perfecto".

PODOBNO PROBIERZ O TYM TRANSFERZE CHORWACKIEGO MLODEGO ZAWODNIKA FIOLICIA MOWIL ZE JEST SWIETNY I DO TEGO TECHNIKA BEDZIE SIE ZNACZNIE WYROZNIAL W LIDZE.
A poki co to on sie niczym kompletnie nie wyroznia w samej Cracovii i nic jej nie daje!!
Cecarić junior jak nic :-)
Niektórzy epidemiolodzy mówią, że sytuacja epidemiczna potrwa w Polsce co najmniej do końca kwietnia.
Kapitan
 • 0 / 0
Raczej roku
"Pytany, czy sytuacja z koronawirusem będzie się rozwijać w Polsce, Flisiak ocenił, że na podstawie tego, co działo się w innych krajach, "to będzie wzrastało". "Nie ustąpi to do końca kwietnia, zobaczymy, jak to będzie wyglądało w maju".

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1462545,koronawirus-w-polsce-kiedy-ustapi-epidemia.html
Plutonowy
 • 1 / 0
Bioräc pod uwagę to jak sytuacja obecnie wygląda w Europie, a jak wygląda w Chinach, można wywnioskować, że jak się uda ogarnąć ten bałagan do czerwca/lipca, to będzie można mówić o sukcesie.
Idą święta ludzie tłumnie ruszą do rodzin wtedy się zacznie zarażanie.
Chiny miały 3 miesiące, co prawda początek zignorowały, ale potem zamknęły cale miasto, ludzie nie wychodzili z mieszkań, dowozili im jedzenie, pilnowali przed blokami żeby nikt bez pozwolenia nie wyszedł. U nas jest na pewno wcześniej, na pewno większą dyscyplina niż we Włoszech czy Hiszpanii ale nie tak dobrze jak w Chinach. Więc ile to potrwa to trudne do przewidzenia. Poza tym nie ma gwarancji że znowu nie zostanie przywleczone z turystami czy pracownikami. Szczepionka to optymistycznie jesień, a może nawet 1-1,5 roku. Z racji że gospodarki tego nie przetrwają, pewnie koło maja/czerwca poluzują restrykcje. Już i tak świat się załamie. Chiny -2% PKB, a oni mogą to najsłabiej odczuć.
Generał broni
 • 0 / 0
Nie sądzę, chyba że chcą pozarażać rodziców.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Spora część ekspertów przewiduje co najmniej 10-cio tygodniowy okres epidemii w danym kraju. W Polsce miarodajne oceny będzie można wydać w połowie kwietnia ale biorąc pod uwagę ilość osób kierowanych na kwarantanny, jest bardzo niedobrze. Robimy mało testów a sam system testowania pozostawia dużo do życzenia. Będzie dobrze o ile uda się rozpocząć sezon jesienny. Różne dywagacje o możliwości dokończenia sezonu są w sferze s-f.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Tak dla oderwania się na chwilę od trudnej rzeczywistości trochę piłkarskich spekulacji. Najwięcej chyba generują w Anglii. I tak angielska federacja przedłużyła obecnie, zawieszony sezon na czas nieokreślony - to akurat fakt. Ale od razu pojawiły się pytania czy nieprzekraczalny termin 30 czerwca (kontrakty) jest rzeczywiście nie do przekroczenia. Podobno FIFA dysponuje taką możliwością i rozważa. Na tym (niepewnym) założeniu od razu buduje się następujący scenariusz: Premier League mogłaby wtedy dokończyć sezon we wrześniu i październiku. Kolejny sezon byłby rozgrywany w terminie styczeń-październik 2021. Następny tak samo i od razu MŚ w Katarze.
To tylko spekulacje, bo to co dziś wydaje się możliwe i racjonalne jutro może okazać się nieaktualne.
Jest taki kawałek AC/DC - Moneytalks i wydaje się, że ten tytuł pasuje do obecnej sytuacji w globalnym futbolu.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Mecz LM Atalanta Walencja jedną z przyczyn obecnej sytuacji we Włoszech
To tak dla tych co się śmiali że stadion pełen kibiców i przerywanie rozgrywek to sianie paniki
Pułkownik
 • 3 / 3
Powiedz to Papszunowi ten tuman z Prezesem Rakowa, nadal tego nie rozumieja
Generał broni
 • 4 / 2
@JohnoQ

Nie tylko mecze.

"Hiszpania.Socjalistyczny rząd Pedro Sancheza będzie miał na sumieniu wiele ofiar koronawirusa, a rozmiar zaniedbań zaczyna budzić trwogę wśród Hiszpanów. 8 marca głównymi ulicami Madrytu przeszło 120 tys. kobiet, choć jak dowiadujemy się dopiero teraz, czyli pięć dni po fakcie, rząd był w posiadaniu danych o ponad tysiącu zarażonych tylko w samym Madrycie już 7 marca.
Dość szybko wyszło na jaw, że prominentni politycy lewicy, którzy wzięli przez krótki czas udział w manifestacji 8-M zaopatrzeni byli w lateksowe rękawiczki i chronieni kordonem służb podczas, gdy tłumy osób niczego nieświadomych trwały w ścisku. Dziś już wiadomo, że minister ds. równości płci Irene Montero jest zakażona koronawirusem oraz poddana leczeniu, podobnie żona szefa hiszpańskiego rządu Pedro Sancheza"

O tym jak zachowały się rządy w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, krajach Beneluxu czy np. Finlandii pisać chyba nie muszę. UE naraz się okazuje, że jest tylko tworem aparatczyków brukselskich, bo każde państwo musi sobie same radzić we własnym zakresie, czyli jednak państwa narodowe, a nie jakiś sztuczny ponadnarodowy twór jakby niektórzy tego chcieli. Grillować Polskę, Węgry na arenie międzynarodowej jest łatwo ale jak przychodzi co do czego, to w obliczu pandemii urzędnicy brukselscy chowają głowę w piasek, lub walą takie ogólniki, że szkoda gadać. Mam nadzieję, że w przyszłości wszyscy wyciągną wnioski z tego co się teraz dzieje, lepszej lekcji do nauki nie będzie.
Przepraszam, ale Papszun nie mówił o rozgrywaniu meczy przy pełnych stadionach. Proszę obejrzeć sobie ostatni "stan futbolu", gdzie odnosi się do tej kwestii.
też mam taką nadzieję i tę bolszewicką zakłamaną bandę, która nie umie nawet kupić masek i testów, za to świetnie od rana do nocy kłamie w TVP, po wyborach czeka sąd i więzienie - to do Barona, piewcy bolszewickiej władzy
Generał broni
 • 1 / 1
Misiek

Pochodzę z rodziny bardzo mocno doświadczonej przez zarazę bolszewicką i za taki tekst w realu pajacu wyrwałbyś w kły. Jesteś kolejnym kretynem zaślepionym lewacką ideologią, do którego nic nie trafia poza przekazem współczesnej neo bolszewii. Jeśli pajacu chcesz rozmawiać na argumenty to zaneguj info o marszu w Hiszpanii i to jak zareagowały i zachowały się rządy ww. państw w obliczu pandemii korona wirusa, a jak nie to won! I wyobraź sobie inteligentny inaczej osobniku, że jeśli nie popieram np. PO to nie oznacza że popieram z automatu pisiorów i na odwrót, tylko nie wiem czy twój sprany czerep będzie to kiedykolwiek ogarnąć. Cóż zabory, I i II wojna światowa, komuna i później post komuna skutecznie wyjałowiły intelektualnie część naszego narodu, bezpowrotnie. Jest to widoczne wszędzie, w tym tutaj na forum.
W Polsce jest szansa na dogranie ligi - bo skala epidemii nie jest tak wielka jak w krajach zachodniej Europy. W takich Włoszech opanowanie epidemii do maja jest według mnie nierealne.
Marszałek Polski
 • 5 / 3
tak ty akurat wiesz jaka skala jest epidemii u nas jak wykonano kilkanaście tys. testów
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Powinni podawac ilość testów na dobę
I jak to sie ma do innych krajów.
Obecnie w Polsce wykonuje się 4 tys. testów dziennie. Sprawdź sobie ile testów wykonywali Niemcy na tym etapie (tej liczbie zarażonych co jest w Polsce). W Polsce sytuacja nie będzie tak jak w krajach zachodnich z 2 powodów:
1. Prewencja - szybko zamknięte szkoły i uczelnie a później też galerie handliwe
2. Społeczeństwo Polskie bardziej zdyscyplinowane niż na zachodzie.
JohnoQ: liczba robionych testów zwiększa się proporcjonalnie do wykrywanych przypadków. Jeśli dana osoba nie ma objawów to takiej osobie nie są wykonywane testy (jedynym wyjątkiem jest kontakt z osobą zarażoną).
Marszałek Polski
 • 3 / 5
No sprawdzam i widzę ze jeszcze ze 2- 3 dni temu w Poslce było 13 tys zrobionych testów a w 5mln Norwegii 40 tys widzisz różnicę w wychwyceniu chorych, czy nie widzisz?
Marszałek Polski
 • 3 / 4
JohnoQ
Była podawana ale to nie zmienia faktu, że setki- tysiące ludzi w Pol,sce nie zbadano i sie ich nie zbada a koronowirusa będą mieć lub miały.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Właśnie Jammm
O to chodzi
Może się okazać że u nas jest nie 500 wykrytych tylko dużo dużo więcej
Jak w ym dowcipie
Panie ministrze to ilu tych chorych w Polsce moze być
Minister- 1000
1000? I ani wiecej
Tak. Tyle mamy testów
Dobra jeszcze raz powtórzę bo jak widzę nie zajarzyłeś: sprawdź sobie ile testów zrobili Niemcy w momencie wykrycia 500 przypadków czyli tyle ile jest teraz w Polsce.
Liczba testów wzrasta wraz z pojawianiem się kolejnych przypadków zarażonych - wtedy testy zrobi się ludziom z otoczenia osoby zarażonej oraz osobom, które zgłaszają się z objawami.
W Polsce testów zrobiono mniej niż na zachodzie bo nie ma takiej potrzeby!
Osobom bez objawów i bez kontaktu z osobą zarażoną się nie robi!
Podałem już dlaczego Polska jest w lepszej sytuacji epidemiologicznej.
jammm: w Niemczech też masz ludzi które koronawirusa mają a nie mieli zrobuonych testów.
U nas zastosowano szybko działania prewencyjne i dzięki temu ograniczono liczbę zarażonych.
To że przeprowadzono mniej testów w Polsce niż w Niemczech nie oznacza że mamy tyle zarażonych co oni.
Jakbyś chciał to na tą chwilę zmierzyć to musiałbyś testy zrobić wszystkim w Polsce i w Niemczech. Póki co może opierać się na tym co jest teraz.
Marszałek Polski
 • 2 / 5
"W Polsce testów zrobiono mniej niż na zachodzie bo nie ma takiej potrzeby!
Osobom bez objawów i bez kontaktu z osobą zarażoną się nie robi!"
To chyba ty nie jarzysz, a głupotą jest mówić, że nie ma takiej potrzeby. Gdybyś wiedział, że jesteś "chory", mimo że nie masz objawów mam nadzieję, że nie wyszedłbyś z domu, a tak nie wiesz, czy jesteś chory bo objawów brak, a wychodzisz np. do pracy, czy na zakupy TAK CZY NIE. Więc przestań pisać głupoty człowieku
Marszałek Polski
 • 2 / 5
a czy ja Niemcy, Włochów, Francję,Hiszpanie, Anglię chwale za walkę z koronowirusem? Nieeeeeeeeee więc po co mi rzucasz ich przykłady, chwalę za to Norwegię gdzie na 5mln ludzi kilka dni temu zrobiono 40 tys testów a wykrycie koronowirusa się zwiększyło i jest o mniej więcej 1000 więcej niż u nas, a to dlatego że przebadano więcej ludzi, którzy teraz sa na kwarantannie i nie zarażają rozumiesz już czy dalej mam pisac? W Polsce myślisz, że jest teraz 500 osób z koronowirusem?
Marszałek Polski
 • 2 / 4
JohnoQ
Na Ukrainie jeszcze niedawno było chyba jak kojarzę 10 zarażonych łałłł mało, tylko później gdzieś doczytałem, że zrobiono niecałe 200 testów a w ogóle mają ich około 1000.
Człowieku czy Ty rozumiesz, że osobom bez objawów nie robi się testów (nie tylko w Polsce). Władze już to nie raz tłumaczyły - zrobienie 38 mln testów i ich przeanalizowanie nie jest możliwe.
Twierdzisz, że w Polsce jest tak samo dużo ludzi zarażonych co na zachodzie - a skąd to wiesz?
Ja napisałem że mamy z epidemią mniejszy problem i szybciej sobie damy radę i podałem dlaczego tak uważam.
Jasne jest że są też osoby które są chore a nie mają objawów - w innych krajach też są i niewykluczone że tych niewykrytych przypadków zagranicą jest więcej niż niewykrytych w Polsce.
Każda osoba, która jest zarażona a nie ma objawów jest na pewno problemem, ale jak chcesz to zmienić? Zrobić 38 mln testów? W USA jest ponad 330 mln ludzi też im zrobisz tyle testów?
W Chinach, które już praktycznie poradziły sobie z epidemią zrobiły 1.4 mld testów?
Czyli w Niemczech objawy miało 160 tys osób, bo tyle testów do wczoraj zrobiono. Czy ty w ogóle masz choć jeden zwój?
swirek - Ty zapewne masz zwojów 500 albo i wiec2 ale nie działających.
Tak jak wspomniałem wcześniej liczba zrobionych testów jest proporcjonalna do liczby zakażeń - jak wykryje się zakażeną osobę to testy wykonuje się osobom z najblizszego otoczenia.
Czyli odpowiadam na twoje pytanie - Nie! Nie wszyscy z e 160 tys. Osób w Niemczech miały objawy - duża część osób nie miała objawów ale miała kontakt z osobą zarażoną lub powracała z kraju w którym było epicentrum zarażenia.
Generał
 • 5 / 4
Już to pisałem nie wierzyć władzy w jej kłamliwe przekazy. Każdy kto ma swój rozum wie, że liczba faktycznie chorych jest o wiele większa, ale obecna władza tego nie powie bo jej by to było nie na rekę.
Kapitan
 • 4 / 4
W Głogowie facet objęty kwarantanna czekał na test pięć dni aż dziś zmarł....
Nie ilość ujawnionych zakażeń a ilość testów odzwierciedla stan epidemii kraju .
Wiele osób objętych kwarantanna nadal czeka na testy , bo służba zdrowia jest niewydolna . Młodzi lekarze uciekają za granicę.
Rezydenci chcieli zmian , inwestycji i wyższych pensji . Lekarz rezydent dostaje 2.400 zl netto. Rząd obiecał zmiany podwyżki dla lekarzy , na gadaniu się skończyło. Nie ma pieniędzy minister rzekł. A górnicy trzy tygodnie zagrozili nalotem na Warszawę i nagle dostali podwyżki w kopalniach bankrutach...
Kapitan
 • 3 / 4
100 % racji.
Władza chce wyborów w terminie bo na jesieni cala sciema wyjdzie.
Również wirtualne obiecanki o olbrzymiej pomocy dla firm. Ludzie jesienią dopiero się zorientują, że to goloslowie. Zaczną się manifestacje. Tego władza się obawia. Masz rację.
Kapitan
 • 2 / 4
Martin
Problem w czym innym .
Nie robi się w Polsce natychmiast testów osobom będącym w kwarantanie. Służba zdrowia nie jest dofinansowana bo to nie elektorat PiS.
PiS dał 3 tyg temu górnikom z kopalni bankrutow, bo to ich elektorat. Każdy przewodniczący związków zawodowych górniczych jest dziś posłem PiS np. Duda .
1313
A dlaczego nie na rękę? Co to zmienia dla tej władzy czy jest 500 czy 1000 osób chorych?
Kapitan
 • 3 / 4
Rzecz w tym , że w okolicach jesieni, gdy zaczną upadac firmy jedna po drugiej to wyjdzie też wiele zaniedbań związanych ze służbą zdrowia.
Zmieni się nastawienie ludzi do rządu.
Lekarz pyta rząd dlaczego daliście podwyżki bankrutem kopalniom i górnikom, gdzie do każdej tony węgla dopłaca podatnik 52 zl a mówicie nie ma pieniędzy dla służby zdrowia ?
Niech Górnik po zawodowce odkryje więc szczepionke na Coronavirusa jak to tak cenicie .
Major
 • 0 / 2
Trzymam kciuki by jakoś dokończono sezon. Takie mistrzostwo dziwnie by pasowało. 6 tygodni bez klasycznego treningu mnie nie przekonują, bo przecież reszta drużyn jest w tej samej sytuacji. Po prostu jak wrócą rozgrywki to poziom będzie jeszcze gorszy...
Kapitan
 • 3 / 0
Trochę musisz zejść na ziemię.
Ludzie w Europie walczą aby nie umrzeć a Ty o rozgrywkach.
No a ja chce do teatru Kwadrat .
I co ?
Marszałek Polski
 • 3 / 1
23 marca - Dzień Przyjaźni Polsko- Węgierskiej
Czerwono Biało Zieloni :)
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Węgierka. Tak zwano w Polsce szablę roboty węgierskiej, gatunek śliwki najlepszej na powidła, z Węgier pochodzącej, i szubkę niewieścią lub męską, krótką z szamerowaniem, barankami obramowaną. Szuba węgierska dłuższa, zwana bekieszą (ob. Bekiesza), weszła w modę u nas za panowania króla Stefana Batorego, wówczas gdy wszystko, co węgierskie, stało się w Polsce modne.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
http://stanislawow.net/historia/wegrzy.htm
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Zgadza się ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No i najważniejsze - węgrzyn. mam przypominać "cotojes"?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Vinum regnum, rex vinorum.
Kapitan
 • 2 / 4
Raków ma dobrą propozycję, przynajmniej tam myślą a nie idą za głosem stada baranów -- zorganizować się i DOGRAĆ sezon zanim zaczną się poważne problemy. Odpowiednia organizacja, izolacja i testy i jest to spokojnie do zrobienia przy minimalnym ryzyku albo zerowym. Tylko trzeba chcieć i wyjść poza schemat. Chęć pojawi się jak tylko księgowi siądą do finansów klubowych. Tylko z wyjściem poza schemat może być gorzej. Piłkarze jak coś będą pikać to przestaną jak im obniżą kontrakty o połowę (i niech sobie rozwiążą - kto ich zatrudni??). Dla TV to złoty interes - mieć praktycznie monopol na jedyny sport na żywo.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Kolego - wybacz - ale dogrywanie jakichkolwiek sezonów w cokolwiek jest teraz kwestią dalszego planu Co nie zmienia faktu że warto trwac w byciu człowiekiem do końca.
Kilka największych klubów w Europie już się zgłosiła do Uefa oraz Fifa o wsparcie finansowe. Juventus już jest zdecydowany na obniżenie zarobków zawodnikom (tak, tak - to samo Juve które od kilku lat ma rekordowe dochody), a Inter już rozmawia w tej sprawie z Realem i Barceloną.
Jak tak patrzę na to co cu wielcy futbolu teraz robią to zaczynam zdawać sobie sprawę z tego jak bardzo zregenerowany i na maxa przedpłacony jest teraz futbol.
Kluby, które na wyścigi przescigały się w oferowaniu zawodnikom milionowych kontraktów (które do tego przez ostatnie lata zarabiały setki mln euro) teraz wyciągają jak żebraki rękę do federacji po dotacje i do zawodników w celu ograniczenia kontraktów.
I można powiedzieć, że koronawirus niesie piłce chociaż trochę normalności, bo ta gonitwa za kasą w Europie Zachodniej przekroczyła wszelkie granice.
*zdegenerowany i na maxa przepłacony
W Manczesterze Deyna zarabiał jako piłkarz 70 funtów tygodniowo przeciętny hydraulik zarabiał 40 funtów. Teraz piłkarz zarabia x500 tego co przeciętna tygodniówka.
Dokładnie. Platini, Van Basten czy inni świętni zawodnicy w latach '80 nie zarabiali takich kosmicznych pieniędzy jak obecnie nawet przeciętni gracze.
Świat piłki oszalał. Teraz za kopanie piłki możesz zarabiać kilkaset razy więcej niż np. lekarz ratujący życie.
Co by się stało wielkiego gdyby taki Messi czy Ronaldo zamiast 20 czy 30 mln euro zarabiali 2 czy 3 mln?
Piłkarze teraz mają eldorado a koronawirus pokazuje że cały ten system w mgnieniu oka może się rozpaść.
Szkoda, że w piłce z idei walki o zwycięstwo, szlachetnej rywalizacji przeszliśmy do ery walki o wpływy, o kasę. I ta LM wygrywana tylko przez przestawicieli 3 może 4 lig Europy, w której rozgrywki grupowe w Połowie!! z automatu zajmują przedstawiciele tych lig. Dzisiejsza piłka jest chora i bynajmniej nie na koronawirusa.
Czemu tak malo komentarzy do dupy, podobno tacy milosnicy legii a malo kto pisze komentarz.
Juz o odpisywaniu na moje i dawanie lapki w górę juz nie wspomnę.

LEGIA TYLKO MISTRZEM JEST! A nie jakies inne kluby drużynopodobne.

APELUJĘ: Zostancie w domu!!
I posłuchajcie ciekawych wypowiedzi J.Korwin-Mikke oraz Wojciecha Cejrowskiego.
Elo ziomy i pozdrawiam :-)
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Tymek, z całym szacunkiem ale palę zauważalnie lepsze zioło odtwojego.
Alaryk
Ja też!
Nie wiem czy temat już był omawiany, ale może niezłym posunięciem okazać się może zbiórka pieniędzy dla klubu od kibiców? Myślę tu o koncie które założy klub, na które będzie można przelewać pieniądze. Ile kto może (chce) tyle da. Choć taką "mała cegiełkę" dołóżmy od siebie.
Ty chyba zartujesz chlopie. Ja przez rok nie zarabiam tyle co pilkarz w ciagu miesiaca. I to my mamy im dawac kase. To pilkarze powinni wspomagac tych pracownikow klubu ktorzy teraz nie moga pracowac i zarabiac chocby przy organizacji spotkan pilkarskich. Czas zejsc na ziemie panowie pilkarze, agenci i inni. Czasy kiedy byle grajek zarabia kilkaset tys euro rocznie mam nadziej sie skonczyly...
Kapitan
 • 5 / 0
Cała Europa za pół roku obudzi się w innej rzeczywistości.
Cała szeroko pojętą gastronomia, hotelarstwo , media sportowe, firmy prowadzące zakłady sportowe , sponsorzy klubów będą walczyć o przetrwanie
To dlaczego panowie piłkarze mają pobierać kasę jak za czasów koniunktury, wzrostu ?
To już inne realia .
Poza tym to naprawdę byly chore , prxewartosciowane kontrakty w extraklasa
Zupełnie nie odpowiadające poziomowi gry .
Najlepszym weryfikatotem byly wyniki w pucharach.
Jakie są przesłanki sportowe panowie piłkarze aby wam płacić po 200 tys zl miesięcznie? Jaka jest wasza sportowa jakość?
Za 20 czy 200 tys zl miesięcznie?
Ps
Za pół roku będzie wielu b wielu chętnych do gry w Legii o wyższej jakości niż dziś będący na garnuszku Legii...
Nie z 3 ligi hiszpańskiej a z dołów Primiera .
Ligi francuskiej , greckiej a nawet włoskiej serie A , oczywiście nie z Top zespołów.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
a wiesz jaksię nazywa szyfo koncernu Tata?
Rata Tata
taka sprawa...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
PAN Rata Tata
A ja szczerze czuję duży niesmak płaczu i załamywania rąk nad tumanami którzy za kopnięcie piłki dostają chore pieniądze, zarządzający klubami też do tego się przyłożyli. Ciekawe czy za miesiąc czy dwa kiedy nadal nic nie ruszy, a w kieszeni będzie pustka będziecie płakać nad kolesiami którzy za głupotę dostają dziesiątki a często setki tysięcy złotych miesięcznie i piszę tylko o Polsce. Nie lubię Błaszczykowskiego, ale zachował się z klasą. Ja raczej oczekuję że teraz piłkarze którzy dzięki kibicom często ubogim zarabiają krocie, stworzą fundusz dla tych kibiców w najtrudniejszej sytuacji.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
aleszszsz lewactwo i lemingstwo:):):):)
Pułkownik
 • 1 / 1
Chyba nie będzie innego wyjścia.
Zadań klub nie wytrzyma takiego obciążenia bez dochodów.
Pułkownik
 • 3 / 1
We Francji już obniżają (Onet - relacja na żywo z godz. 17:10):

"Korzystając z przepisów o częściowym bezrobociu, kluby o 16 proc.obniżają wynagrodzenia piłkarzom w lidze francuskiej. Część tej kwoty zawodnikom rekompensuje państwo, ale nie więcej niż 5,4 tys. euro. Zawieszenie rozgrywek nastąpiło z powodu pandemii koronawirusa.
Przykładowo, jeśli pensja netto piłkarza wynosi 50 tys. euro miesięcznie, to teraz od klubu otrzyma 42 tys. oraz od państwa 5,4 tys. W przypadku największych gwiazd różnica w uposażeniu będzie już jednak znacząca. Pensja netto Brazylijczyka Neymara z Paris Saint-Germain przekracza bowiem milion euro."
Czyli jednak można...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
No dobra teraz pytanie czy mamy takie przepisy o bezrobociu
Kapitan
 • 8 / 0
Nad piłkarzami nie ma co się litowac. Absolutnie.
Zarabiają po 200 tys zl miesięcznie a tyle to jest wspaniałe wynagrodzenie roczne.
Co ma powiedzieć małżeństwo z trójką dzieci, mąż kierowca w MZK 4 tysiące żona w hurtowni 3 tys zl
Wychowują dzieci na pożadnych ludzi....
A tu biedak zaraz płacze, że nie dostanie 200 tylko 150 miesięcznie...to zdemoralizowani milionerzy .
I do tego w 32 lidze Europy w której artyści nie grają.
To kopacze za miliony złotych. Prxeplacone kilkakrotnie. zdemoralizowane pseudo gwiazdki .
Taka prawda.
Kapitan
 • 4 / 0
Porządnych ludzi powinno być
Oczywiście
Podporucznik
 • 5 / 1
10000 % racji kolego! Rozkapryszone, zmanierowane osoby. Piłkarzyki jak i tzw. celebryci! Zarabiają nieporównywalnie dużo do własnych umiejętności a mniemanie o sobie mają wielkie. Chory świat, który zdecydowanie bardziej wynagradza osobę, która kopie skórę wypełnioną powietrzem niż np lekarza, który ratuje życie ludzkie.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Zlitujmy się nad wdowami i sierotami.I starcami.
Liczę że igrzyska odbędą sie z zgodnie z planem
i jeszcze gdyby liga ruszyla...
To by zrekompensowalo ten czas bez pilki i tym bardziej euro 2020!!!

PS. zagadka: tytul piosenki:
Nocą tańczą demony całujac sie w agonii
patrzą na mnie jak na zdobych wokół krążą anioły.
Wirując jak narkotyk w tle leci hit co dosyć ma go
pół kraju a reszta nie moze przespać nocy.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
wszystkie ligi, Bklasa tez
~archi
 • 0 / 1
Nie rozumiem, czy to wina piłkarzy że nie grają ? A co jeśli któryś powie w takiej sytuacji, że jak dla niego to on może grać ale klub go odesłał do domu, a PZPN zawiesił ligę - ale on może grać.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Teraz całkiem logiczne wydaje się podejście w MLS gdzie spora część kasy jest za wyjście na boisko czy strzelanie goli
Major
 • 2 / 0
To jest zawsze liturgiczne podejście. Placi się za wykonaną pracę. Lepiej płaci się za lepiej wykonaną pracę. Nie pracujesz nie zarabiasz.
Major
 • 1 / 0
*logiczne

Kiedyś o tym wspomniałem ale były potem glosy, że nikt by wówczas nie chciał grać w takim klubie
Generał brygady
 • 0 / 1
A ja się głowię, jakie to jest to podejście liturgiczne ;)
Generał brygady
 • 0 / 1
A ja się głowię, jakie to jest to podejście liturgiczne ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Z drugiej strony w trakcie sezonu ci co siedzą na ławce zaraz by robili dym bo kasa im ucieka i trudniej byłoby o dobrą atmosferę.
Także są plusy i minusy
Major
 • 0 / 0
Ale to nie tal, ze siedzi na lawce to zero zarabia. Po prostu za wyjście na boisko zarabia sie więcej. Prijovic chyba mial albo dalej ma w kontrakcie , ze za cały rozegrany mecz miał dostać 50tys euro a za każdego strzelonego gola 25 tysięcy. Cos takiego chyba. Czesi maja chyba tak, ze za sukcesy dostają premię A tak to podstawa.
Major
 • 1 / 1
Z drugiej zaś strony jak ma robić dym, jak sie nie podoba to out i tyle. Nikt nikogo na siłę trzymac przecież nie bedzie. Nieprawdaż?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie no.ja.wiem ze za siedzenie na ławce nie mama zerowej wypłaty. Żaden piłkarz by tego nie zaakceptował. Mimo wszystko nawet jak do podniesienia z boiska jest 30% wypłaty to myślę że ciężko by było utrzymać dobrą atmosferę
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tyle że na tej ławce ktoś musi być. A zawsze się znajdzie niezadowolony w takim przypadku.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
a co z takim bramkarzem, co wychodzi na boisko a nie strzela goli?
Major
 • 0 / 0
Wiadomo, że się znajdzie. Ale jeszcze się taki nie urodził co by wszystkich zadowolił. Pizza tym już teraz niejako trochę tak jest, są rocznice i to pewnie spore w kontaktach, kominy płacowe. Temat pieniędzy zawsze będzie ciężkim i wrażliwym tematem. Nie ulega wątpliwościa i się wszyscy z tym zgodzimy, że są oni przepłacani i to bardzo.
A żaden z nic nie jest szakalem którego trzeba przepłacic nadplacic...
Pizza - rozumiem, rocznice - też, ale o co chodzi z tym szakalem?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ciężki temat
Marszałek Polski
 • 1 / 1
najcięższy z ciężkich
Marszałek Polski
 • 1 / 2
ooooo!!!!!!!!!!! jak cięzki... pod każdym kołem żelazna belka
i do tego tyiąc atletów
Do Redakcji
Zwracam się z uprzejmą prośbą o podanie rozkładu procentowego rang.
Wiemy, że mamy siedmiu marszałków, czterdziestu siedmiu generałów, pułkowników już mi się nie chce liczyć ; - (
Zastanawiam się ilu jest szeregowców, ale oczywiście najbardziej nurtuje mnie pytanie ilu mamy majorów!
Wiem, wiem - ciekawość pierwszy stopień do piekła...
Ale tak z ciekawości zapytam - ta czerwona łapka to od szeregowca czy marszałka ; - )))
Gdyby punkty do rang przyznawano za napisanie dajmy na to min 1000 - ca znaków to te rangi miałyby jakieś znaczenie a tak ? Łapki też w jakimś małym stopniu powinny być punktowane. Jeżeli przy wypowiedzi jest różnica na plus min 5 łapek to dostajemy bonusa punktowego. Jak odwrotnie to odejmujemy. Wtedy skończyłoby się pisanie postów jednowyrazowych, zdaniowych jeden pod drugim. I ranga nabrałaby swojej rangi.
Nie bądźmy tacy dokładni! Przy okazji przypomniał mi się skecz "Dwa razy dwa? Cztery. Za dokładnie......"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
– Pan spyta jeszcze raz.
Wszystko to wygląda ok do pewnego stopnia. Jak będzie 200 marszałków a reszta to generałowie to wówczas robi się groteskowe.
Generał brygady
 • 0 / 0
Anubisie dobry pomysł ;)
Generał brygady
 • 0 / 0
Za 1% w pit przysyłają zawsze podziękowanie listownie. A taki bilet cegielka fajny pomysł
AA
Przypuszczam, że już przy setnym marszałku trzeba będzie stworzyc jakiś nowy stopień (może imperator jak w Gwiezdnych wojnach?)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
„Każda forteca miała własnego kapitana, porucznika, podporucznika. To była armia. Zwykły szeregowiec był tylko jeden. Na całym Placu oficerowie dowodzili jednym szeregowcem, musztrowali go i tego jednego szeregowca za każde przewinienie skazywali na areszt.”
Ten szeregowiec to Nemeczek, a powyższe pochodzi z książki "Chłopcy z placu broni".
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W przekładzie Janiny Mortkowiczowej.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
PS. Dawno temu, w czasach mocno «przedmiędzysieciowych», na papierowym planie Budapesztu po znalezieniu n ulic św. Pawła i m ulic św. Marii* szczęśliwie wydedukowałem lokalizację Placu Broni.
Pamiętam, że jako pierwszą spostrzegłem wyjątkowo długą Üllői út, również wspomnianą w książce, która to ulica dekady później (akcja książki toczy się w 1889 roku) dała nazwę stadionowi Üllői úti.
______________________________
*nazwy różnych ulic znajdujących się w różnych dzielnicach Budapesztu mogą się powtarzać
A już pomyślałam, że będzie "dawno temu, w odległej galaktyce..." ; - )))
Już widzę mój bład - tam było "dawno, dawno temu..."
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lub:
„Dawno temu w odległej, odległej galaktyce...” ヅ
Dawno i dawno, dawno temu dzielą całe eony ; - )
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Najwyraźniej tłumacz o tym nie wiedział.
("A long time ago in a galaxy far, far away....")
Jak widać tłumacze mają zawsze swoją interpretację (p. film "Wirujący seks")
Marszałek Polski
 • 1 / 1
„The Sting” («a carefully planned operation, typically one involving deception») przetłumaczono po prostu jako „Żądło”...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
mamy też admirała, nadinspektora i bombardiera sztabowego
to bardzo ważne dane i nalezy ich mu go przestrzegać
spocznij
~Mkl
 • 1 / 0
Zaczął się lament o kasę dla sportu. Powoli ustawia się kolejka do PZPN, ministetstwa sportu, za chwilę BGK. A może czas na zmiany? Zakończmy dotowanie przez c+ większości klubów z pseudo włascielami bez grosza. Miernoty na boisku i w gabinetach. Co to za biznes, kiedy jak jest dobrze, to właściciel zarabia a jak problemy to nas wszystkich. To chore.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
chore i poje8ane
~Grzegorz
 • 6 / 1
Mam pytanie, czy można coś takiego zorganizować co by choć trochę pomogło naszemu klubowi. A więc za tydzień miał być mecze z Arką, czy klub może sprzedawać bilety na mecz którego nie będzie, to czysty pieniądz, może się wyglupim tym wpisem , co Wy na to ??????,
Jestem za nawet niech sprzedadzą po 30 zł za każde miejsce to na pewno pomoże klubowi.
Major
 • 2 / 3
Kiedy bilety kosztowały na mecz 35 zł czy 40 zł i był płacz, że tyle kosztuje możliwość wejścia na stadion i obejrzenie meczu to myślisz, że ot tak ktoś zrobi przelew na 30 nie mając nic z tego?
Jestem jak najbardziej za!!! Oczywiście, można wpłacać na konto ale przy sprzedaży "wirtualnych" biletów byłoby widać, ile osób wpłaciło a to by nakręcało dalszą sprzedaż. Co do ceny tych biletów - 30 zł to chyba jednak za dużo, 10-20 wystarczy...
W zaistniałej sytuacji liczy się każda złotówka. Też jestem za tym by było widać jak stadion się zapełnia to by mobilizowało innych.
Wybacz Nie przypominam sobie lamentu o bilety po 35 zł.
Major
 • 2 / 2
Ale to w czym problem? Chcesz coś zrobić na pokaz czy dla innego celu? Co za problem znaleźć numery konta i przelać pieniądze wedle uznania? Prawdziwy bohater nie nosi peleryny.
Gdyby taka cegiełka kosztowała dajmy na to 30 PLN, Klub wydrukował pamiątkowe bilety i wysłał nabywcom a przy okazji jakiegoś bonusowego meczu, sparingu, czegokolwiek posiadacz tego biletu mógłby wejść na imprezę w pierwszej kolejności zaraz po karnetowiczach to dlaczego nie ? Myślę, że fajne byłoby coś takiego i byliby chętni.
~Grzegorz
 • 0 / 0
Dalej podbijam temat, tutaj nie chodzi by klub coś nam oferował tylko byßmy my go chociaż symbolicznie wsparło, niech np. Wszystkie bilety będą po 20 zł. I zrobić akcję, liga ruszyjesienią najczęściej, piszcie, ruszcie to akcję.....
Chcę ile Ty masz lat ?
Bohaterowie to są w filmach życie to nie film może to kiedyś zrozumiesz.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
życie to nie je bajka
a co je ?
je bój
je bitwa
Generał
 • 6 / 0
Może niech kumaci zrobią w końcu coś dobrego dla klubu w tym trudnym czasie. Najwyższy czas aby ich hasło LTM wprowadzili w życie bo lepszej okazji do pokazania się z dobrej strony nie będą mieli.
Jest też hasło bardziej pojemne - CLZR...
Major
 • 3 / 0
Jakoś nigdy się poczuli do tego aby odkupić w jakikolwiek sposób winy w związku z karami jakie klub musiał płacić za to, że sobie jeden z drugim swiecidelkiem pomachal przez pol minuty.
Pół minuty? Stanowczo ich nie doceniasz ; - 0
Generał broni
 • 1 / 1
Tymczasem w Szwajcarii:

"Koronawirus.
FC Sion zwolnił dziewięciu piłkarzy. Nie zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń.
W związku z pandemią koronawirusa, władze szwajcarskiego FC Sion chciały renegocjować kontrakty z piłkarzami. Dziewięciu z nich nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń i już ich w klubie nie ma.
Ze względu na pandemię koronawirusa, rozgrywki piłkarskie niemal w całej Europie zostały zawieszone. Jako jedni z pierwszych taką decyzję podjęli działacze w Szwajcarii. Brak meczów to spory problem dla klubów. Z tego powodu podjęły one starania dotyczące renegocjacji kontraktów.

Władze FC Sion zwróciły się do swoich piłkarzy z propozycją obniżenia zarobków. Spowodowane było to epidemią koronawirusa, przez którą klub nie zarabia pieniędzy. Dziewięciu zawodników odmówiło możliwości rezygnacji z części swoich wypłat. W zamian klub rozwiązał z nimi kontrakty."

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/875336/koronawirus-fc-sion-zwolnil-dziewieciu-pilkarzy-nie-zgodzili-sie-na-obnizke-wyna
Generał
 • 1 / 0
No i teraz bedzie tam walka prawnicza czego Legia powinna uniknąć.
Generał broni
 • 3 / 1
Niekoniecznie, jeśli klub wypłacił im kwoty kontraktowe to nie, ale z tego artykułu niestety to nie wynika.
Generał
 • 1 / 0
To jest trudny czas i piłkarze MUSZĄ to zrozumieć. Klub to ich miejsce pracy i nie chodzi tu tylko o Legię ale o cały rynek. Wszystkie kluby dostaną po d**ach i to mocno. Jeśli mają poczucie obowiązku wobec pracy to pójdą na ugody.
Według mnie decyzja klubu fatalna. Poleciało napewno kilku piłkarzy którzy nie grali, ale przykład Pajtima Kasamiego, 27 letniego środkowego pomocnika, który w 22 meczach strzelił 8 bramek. Dodatkowo Transfermarkt wycenia go na 3 mln euro. Rozumiem klub chce zaoszczędzić na pensjach, to zrozumiałe ale kiedyś trzeba będzie wrócić na boisko i co wtedy...
Generał broni
 • 0 / 1
A trzeba było grać
Kapitan
 • 2 / 0
W wyniku akcji kibiców niejeden zawodnik sam rozwiazywal kontrakt . I to w wielkich klubach.
Major
 • 1 / 0
Okaże się komu bardziej zależy na klubię a komu na kasie.
Jakaś niemiecka drużyna sama wraz ze sztabem medycznym i trenerami nie chcąc obciążać klubowego budżetu w tym krytycznym czasie dobrowolnie zrezygnowali ze swoich wyplat. Ciekawe czy inne drużyny pójdą ich śladem.
Uświadomili sobie, że jak klub upadnie to raczej ciężko będzie ze znalezieniem pracy w innym
Marszałek Polski
 • 0 / 1
generalnie wszystkim zależy na kasie - jak przyjdzie co do czego
Marszałek Polski
 • 0 / 0
To oczywiste. W mediach pod publiczkę można różne rzeczy opowiadać
W Norwegii w trybie awaryjnym wprowadzono przepis umożliwiający zerwanie kontraktu z piłkarzem z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia.
Myślę, że w obecnej sytuacji u nas również powinni rozważyć takie rozwiązanie.
Pożegnalibyśmy Obradovicia i Agrę.
Dokładnie.
Major
 • 1 / 0
Jeżeli każda umowę można rozwiązać w dowolnym momencie to kontrakt też powinni móc rozwiązać. Jeżeli dany zawodnik jest z tego powodu niezadowolony ma czas np dwa tygodnie na złożenie skargi czy odwołania do PZPNu albo UEFA i niech patyczkuja. Przecież kluby tracą w ten sposób ogromne pieniądze przez pilkarzyny i dziw bierze, że czegoś takiego nikt nie ogarnął
~hdv
 • 1 / 0
Taki przepis powinna wprowadzić UEFA
Generał broni
 • 0 / 0
Odwołanie 7 dni i Sąd Pracy. Tam pracodawca wyciąga opinię trenera i recenzje z kilku ostatnich meczów i wykazuje sędziemu, iż pracownik źle świadczył pracę.
Kapitan
 • 2 / 0
Decyzja powinna wyjść od Uefa wtedy piłkarze nie będą mieli podstaw do ciagania Legii po sądach.
Ciekawy jestem. Jak skonstruowany jest kontrakt Obradovica, czy są w nim obwarowania. Pamięta, że jakieś 10 /12 lat były zapisy obniżka znaczna formy niespowodowana kontuzja. Drugą sprawa jak do tego doszło, że Agra dostal trzy letni kontrakt? Presja RP ?
Może teraz wreszcie wejdzie projekt Barcelony ( Real też poparł) że każdemu menago kasę placi pilkarz , który ma z nim podpisany kontrakt.
To jest chore i niespotykane w biznesie
A ma umowę tylko z B a wynagrodzenie A placi C czyli klub, który z A nie ma żadnej umowy.
Jak TAKIE kluby o to wnioskują to musi przejść. TAKIM klubom się nie odmawia...
Major
 • 1 / 0
Powinna być odgórna uchwała Ekstraklasy i PZPN odnośnie tego w jaki sposób obniżyć kontrakty. Dla wszystkich tak samo.
Kapitan
 • 2 / 0
Najlepiej Uefa
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Konktrakt to kontrakt i żadne uefa czy pzpn nic nie.mają do tego z prawnego punktu widzenia
Podporucznik
 • 1 / 4
Nie pracujesz nie dostajesz pensji. Nie grasz nie dostajesz pensji(albo dostajesz 25%) Krótka piłka powinna być w takich przypadkach, aż dziwne, że kluby w żaden sposób się nie zabezpieczają na takie okoliczności.
Mędrkujesz, a miałeś już "taką okoliczność"?
Generał broni
 • 2 / 0
Ale oni pracują - trenują w domu.
A jak się miały zabezpieczyć? Poza tym jaki wpływa na tę sytuację mieli piłkarze? To ich wina? Podobnie jest z innymi zawodami. Ludzie są gotowi do pracy, ale nie z ich winy nie pracują.
Major
 • 0 / 0
Ale tez W tym przypadku brak pracy nie wynika z winy pracodawcy.
Nie ma winy pracowników i nie ma winy pracodawców... Beznadziejna sytuacja.
Generał broni
 • 0 / 0
Dorwac tego małego winowajcę, zerwac koronę, przetoppić ja na dukaty a wirusa kopnąc w d... ;)
Ten mały winowajca strasznie się rozrósł... Ale masz rację - dorwać go, zanim on dorwie innych.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Starszy sierżantFargo0 / 4
Nie pracujesz nie dostajesz pensj
kto nie pracuje ten nie je
ołje...
Alaryk,
marszałkowi to łatwo mówić:-) Zawsze sobie poradzi:-)
Nie ma, ale będą... Cóż, wszystkich chyba dotyka ten problem, dla niektórych to prawdziwy dramat, ale myślę, że akurat piłkarze nie są w najgorszej sytuacji... Tak czy inaczej życzę wszystkim, by stracili jak najmniej...
Generał broni
 • 0 / 2
Jeslil klub zamierza ratowac sytuację obniżkami wynagrodzeń, to kiepsko z takim klubem.
Czy ktos może mnie oświecić i podac przewidywana kwote takich oszczędności?
Major
 • 1 / 0
Dlaczego marnie? W ciemno można powiedzieć, że Legia miesięcznie przeznacza na pensje minimum 2 mln złotych i to lekką ręką.
Generał broni
 • 0 / 0
I przestanie je wypłacać? Na jakiej podstawie? Piłkarze sie zbuntowali i odmówili świadczenia pracy?
Ciekawe co na to Obradović ;) obstawiam, że na żadną obniżkę się nie zgodzi.
Ze wszystkich klubów w Polsce póki co Legia traci najwięcej bo raz że najwięcej w lidze wydaje na płace to jeszcze posiadała największe dochody z dnia meczowego, gadżetów czy nawet soccer schools - a teraz nic.
Jeśli szybko nie zaczniemy grać to zawodnicy będą musieli pożegnać się z dużą częścią zarobkow.
Na dużą obniżkę pensji to nikt się nie zgodzi. Tu musi być rozsądek z obu stron. Zobaczymy co będzie się działo w Europie.
Podporucznik
 • 0 / 0
Trzeba też pamiętać, że koszty utrzymania akademii od Lipca będą dużo większe.
W przypadku, gdy UEFA da wytyczne o obniżce wynagrodzeń dla federacji, a pośrednio dla klubów i zawodników, to obniżymy pobory m. in. Panu Obradoviciowi. Tak zastanawiam się - nie mam stosownego wykształcenia - czy przypadkiem nie istnieje prawna możliwość, prawniczy kruczek, wybieg, do znacznej obniżki wynagrodzeń lub rozwiązania umowy z pracownikiem, powołując się na stan epidemii w danym kraju.
W Szwajcarii klub rozwiązał umowy z piłkarzami.
Major
 • 0 / 0
Na pewno jest tak, że można rozwiązać kontrakt jeśli zawodnik nie rozegrał iluś tam minut.
Generał broni
 • 0 / 0
Obradović nie rozegrał ani minuty w pierwszej drużynie, jakby taki przepis obowiązywał, to jego pobyt w Legii byłby teraz wspomnieniem.
Jędza „Lubi to”.
On już nie bardzo ma co obniżać czy przekładać.
Raczej Jędza to ma z czego obniżyć...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Jędza - to brzmi dumnie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie.jego wina że dali mu taki kontrakt
Popieram to, co pisze Zegrze. Taki mu dali, nie jego wina. Grzech nie skorzystać...