Legia przegrywa na koniec zgrupowania

Redaktor Piotr Kamieniecki

17.01.2019 15:05

(akt. 21.01.2019 00:13)

Legia Warszawa przegrała ostatni sparing na zgrupowaniu w Troi. Mistrzowie Polski ulegli FC Alverca 1:2. Jedyną bramkę dla ekipy Ricardo Sa Pinto zdobył Mateusz Wieteska.
Sparingi 2018/2019 - Zimowe przygotowania
1 2

(1:2)

FC AlvercaFC Alverca
17-01-2019 12:00 One Troia Jose Mourinho Training Camp
0'
20'
46'

fot: Piotr Kucza/FotoPyk

Trzy dni, trzy sparingi. Piłkarze Legii Warszawa rozegrali w czwartek kolejny mecz kontrolny. Rywalem była FC Alverca, która w trzeciej lidze portugalskiej (grupa C) zajmuje szesnaste miejsce, a w tym sezonie wygrała zaledwie dwa spotkania. Trener Ricardo Sa Pinto ponownie zdecydował się wystawić dwa składy. Szansę od pierwszej minuty otrzymał m.in. młody Mateusz Praszelik, który z czasem ustąpił miejsca na murawie Miroslavovi Radoviciovi. W drugiej odsłonie rywalizacji Serba zabrakło jednak na placu gry.

Wszystkie bramki spotkania padły w pierwszej połowie. Gola dla mistrzów Polski strzelił Mateusz Wieteska, który dobrze odnalazł się w polu karnym. Zdecydowana większość legionistów zanotowała w trzech ostatnich dniach po 135 minut na boisku w trakcie gier kontrolnych.

Legia (I połowa): Cierzniak - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek - Agra, Cafu, Antolić, Szymański - Praszelik (Radović) - Carlitos.

Legia (II połowa): Majecki - Kucharczyk, Astiz, Pazdan, Rocha - Vesović, Remy, Martins, Nagy - Hamalainen - Kulenović.