Legia rozstanie się z Ivanem Kepciją?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

20-08-2018 / 17:20

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Ivan Kepcija od września 2017 roku pełni funkcję dyrektora technicznego Legii Warszawa. Chorwat trafił na Łazienkowską w tym samym czasie, co zatrudniony w roli trenera pierwszego zespołu Romeo Jozak. Teraz praca Kepciji prawdopodobnie dobiega końca. Wiele wskazuje na to, że po zakończeniu okna transferowego, stołeczny klub rozstanie się z dyrektorem technicznym. Już latem został on nieco odsunięty od podejmowania kluczowych decyzji.

Ivan Kepcija, przed przyjściem do Legii, miał za sobą trzy lata pracy w roli zastępcy dyrektora akademii Dinama Zagrzeb. Wcześniej Chorwat przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaczynał od trenowania drużyn. Tam Kepcija prowadził m.in. uniwersytecki zespół Holy Names, a także był dyrektorem technicznym klubu San Ramon. 

 

Przez ostatni rok Kepcija odpowiadał m.in. za transfery. To on podpisał się pod zimowym oknem trasferowym, gdy do Legii trafił William Remy, którego CV podesłali agenci czy Eduardo, na którego ściągniecie nalegał Romeo Jozak. Wtedy pozyskano także m.in. Chrisa Philippsa, Marko Vesovicia, Briana Iloskiego czy Domagoja Antolicia. W części decyzji pomagał mu Romeo Jozak. Po rozstaniu się z nim, Kepcija nie miał już tak mocnego głosu w klubie. Niektórych pomysłów nie zrealizowano, a zarząd klubu ograniczył władzę Chorwata. 

 

W ostatnich tygodniach zdanie Kepciji nie miało w klubie wielkiej wagi. Pozycja Kepciji konsekwentnie słabła: najpierw po zwolnieniu Jozaka, następnie po pożegnaniu się z Deanem Klafuriciem.

 

Ewentualne pożegnanie z Kepcija oznaczać tez będzie rozstanie z jego zastępcą, Viktorem Bezhanim. Chorwat proszony o komentarz do swojej sytuacji, nie chciał się wypowiedzieć na ten temat. Zwolnienie Kepciji byłoby też spełnieniem jednego z postulatów, który przed prezesem Dariuszem Mioduskim postawili kibice w swoim liście otwartym.

 

Następca Kepciji w roli dyrektora technicznego (lub sportowego) miałby być Polak. Pojawiały się pomysły, by był nim Jacek Zieliński. Obecny szef akademii Legii w ostatnich tygodniach był regularnie proszony o opinię w pewnych kwestiach. Więcej wskazuje jednak na to, że rolę Kepciji mógłby pełnić Radosław Kucharski, który nieco ponad rok temu wrócił na Łazienkowską i został szefem skautingu. 

Komentarze (172)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 0
Co wy pieprzycie o kontaktach w Europie które powinien posiadać dyrektor sportowy. Słuchacie różnych menago typu Kołakowski, Bolek czy Jóźwiak. Oni o swoich niby wielkich koneksjach rozpowiadają. A prawda jest taka. Do klubu spływają setki ( tak setki ) propozycji od agentów piłkarzy. Robotą dyrektora jest dobrać odpowiedniego grajka do stylu i koncepcji drużyny. Wtedy jedzie i na żywo go ogląda. Raz, drugi a nawet dziesiąty. Musi mieć (dyrektor) talent do oceny możliwości piłkarza. I musi być uczciwy, nie może okradać klubu. I mieć wizję rozwoju klubu.
Chcesz stopera to przysyłają ci 100 CV z propozycjami. I wybierasz takiego co ci pasuje finansowo i jakościowo.
Kr..a. Włączcie wreszcie myślenie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Trzeba patrzeć w przyszłość, dlatego dyrektorem sportowym powinien być człowiek z kontaktami w Europie. Do tego musi spełniać podstawową funkcję czyli koordynatora poczynań sportowych Legii. Jest paru ludzi, którzy daliby sobie radę, pytanie czy by chcieli. Na myśl przychodzi mi Włodek Lubański, świetny piłkarz z doskonałym rozpoznaniem rynku aktualnych gwiazd europejskiej piłki. Panowie, Zieliński niech zajmuje się akademią, tam spełni świetnie swoje zadanie, podobnie, wiele innych piłkarskich byłych gwiazd.
Generał broni
 • 0 / 0
Lubański jest od paru lat na emeryturze, ma 71 lat. W tym wieku nie można się spodziewać pełnego zaangażowania w takie obowiązki jak dyrektor sportowy klubu.
~Yorick
 • 0 / 0
Transfery oceniam pozytywnie albo bardzo pozytywnie.
A dokładniej Remy, Vesovic i Antolic to świetni gracze. Już pokazali swoje i zobaczycie jak się rozwiną u Sa Pinto, bo wszyscy będą w 11.

Eduardo zgadzam się, nietrafiony, ale to było świadome duże ryzyko. Jak bym miał wybrać ponownie to znów bym tak zaryzykował.

Potem zaczęły się niezrozumiałe ruchy kupowania graczy na już zajęte pozycje (Philipps, Cafu, Mauricio) i destabilizowania tym drużyny. Przy czym głupie były same transakcje, co do jakości graczy można się spierać. Philipps grał bardzo solidnie, teraz ma wyraźny zjazd, stawiam na problem fizyczny. Cafu ma przebłyski. Zobaczymy co pokaże u Sa Pinto.

Kante dobry ruch (chociaż mi osobiście przeszkadza jego surowość techniczna), Carlitos znakomity.

Głównym błędem i przyczyną wszelkiego zła było zatrudnienie latem Klafurica i powierzenie mu przygotowań do kluczowego momentu w sezonie. Wszyscy ludzie, którzy maczali w tym palce, łącznie z Kepciją jeśli jest współwinny, powinni zostać wyrzuceni i dostać zakaz stadionowy i zbliżania się do Warszawy, nie tylko za karę, ale dlatego że taka decyzja to przejaw skrajnej głupoty, która może doprowadzić do kolejnych katastrof (chociaż obecną trudno będzie przebić).
~xaxa1212
 • 0 / 1
Vesovic to drewno. Jakie ma statystyki? Fatalne! Nie umie grać w obronie! Gorsza wersja Kuchego tyle, że droższy i bez statystyk.
Antolic raz na 10 spotkań dobre spotkanie.
Remy niby ok przy Pazdanie ale zobaczymy jak się będzie sprawować przy nowym trenerze.
Phillips nieporozumienie i tyle w temacie, Nigdy nie powinien grać w tej lidze.
~Yorick
 • 0 / 0
Vesovica dysponuje przyjęciem piłki, dlatego szybko posadzi na ławce Kucharczyka, chociaż docelowo widziałbym go jednak w obronie (wbrew obiegowej opinii).
Antolic umiejętności techniczne o oczko albo dwa wyżej niż koledzy z drużyny (znowu przyjęcie piłki, porównajmy sobie z Szymańskim czy Nagym), widzę go jako LIDERA tego teamu, a konkurencję na środku ma sporą.
Remy, hmm tu ciężko powiedzieć, gra chimerycznie i nieodpowiedzialnie, ale IMO posadzi na ławce Wieteskę.
Philipps zobaczymy, jak się podźwignie fizycznie ma szansę być filarem na DP, ale na niego bym pieniędzy nie stawiał, na resztę tak. Poczekamy do końca sezonu, zobaczymy.
~slaby
 • 0 / 0
podziel się tym co bierzesz pls...
~Kimi
 • 0 / 0
Jedyna słuszna decyzja. Nowym dyrektorem sportowym powinien zostać JERZY DUDEK !!! Nikt z obecnego układu bo tu musi przyjść nowa krew z nową lepszą wizja. Jurek wg mnie zdecydowanie najlepsza opcja
widzę, że teraz jak szambo wybiło, to większość tego forum lubuje się w dopieprzaniu wszystkim i za wszystko.
Czy naprawdę uważacie, że dwa ostatnie okna transferowe to takie porażki, że Kepcije należy na kopać spuścić z klubu? Pamiętam znacznie gorsze okna pod wodzą Zewłakowa, gdzie kontarktowano takich dziadów (że wspomnę choćby DCC), że aż zęby bolały.
Zespół jest kompletnie nieprzygotowany do sezonu, zarówno pod względem motorycznym jak i taktycznym.
Zawalili wszyscy, ale stwierdzenie, że nikt się nie nadaje, jest grubym nadużyciem.
Kupiliśmy reprezentantów swoich krajów, MVP zeszłego sezonu w Polsce. Źle?
Dajcie czas popracować Sa Pinto i jego sztabowi. Niech piłkarze dojdą do formy fizycznej, w której powinni być.
Dla mnie pytanie brzmi, czy te transfery to wynik pracy Kepciji, czy jednak znajomości Jozaka?
A co do ewentualnego nowego dyrektora sportowego - to wy na serio z tym Zielińskim? To już lepszy był Żewłakow, bo on chociaż za granicą grał, kogoś tam poznał i dalej zna. A kogo zna Zielliński? Przecież on nawet po angielsku zdajsie nie mówi... Znowu chcecie amatora, który ma się uczyć stanowiska?
Pułkownik
 • 1 / 0
A skąd, jakie tam porażki. Tylko frustraci życiowi oraz fani Koralika mogliby uznać, że dwa ostatnie okienka były kiepskie. Najlepsze było sprowadzenie chorwackiego Brazileiros w wieku więcej niż średnim, a bramki i tak strzelali Niezgoda z Kucharczykiem.
Ta dobre jak Nacho Novo czy Ismael Blanco?
Dokąd zmierza Legia? Co rusz to jakiś problem, cała fura trenerów, prezes, teraz dyr sportowy, co jeszcze zostało? Wszystko jest do dup.y od prezesa po kopaczy. Nawet redakcja Ln coraz bardziej dryfuje w stronę "wszaszlo" i bardziej chodzi im jak doje.bać Legii niż poszukać sensownego rozwiązania. Jak w klasyku, Marysiu,tu sprawdzamy zawartość Legii w Ln. Nie wygląda to dobrze.
Chwileczkę, czy aby na pewno Kepcija źle wywiązuje się że swoich obowiązków? Na papierze zawodnicy których szczególnie ściągnął w zime, wydawali się przyzwoici jak na nasze możliwości czy ligę. Generalnie cały zespół gra słabo, zatem nie jest to jego wina, tylko trenerow/przygotowania. Remy, Vesovic czy Antolic jakoś szczególnie nie odstaja od starej gwardii, naszych legend - Kuchego, Radovica czy Astiza.
~ere
 • 0 / 0
To głównie przez Vesovicia i Antolicia Legia odpadła ze Spartakiem. Philips jest tragiczny, Remy i Cafu grają w kratkę. Każdy z nich jest gorszy od Moulina czy Gui, nie wspominając o VOO, Dudzie itd. Radovic i Astiz to stare dziadki.
Podporucznik
 • 0 / 0
A może Jurek Dudek na dyrektora? Co Wy na to?
Kapral
 • 0 / 0
jezu, tak. inteligentny, szanowany, niezależny finansowo, z obyciem i masą kontaktów. dać mu Kucharskiego do pomocy i pięknie. pytanie czy by chciał i czy Mioduski wpadnie na taki pomysł
Ciekawy pomysł, sam zresztą kiedyś deklarował, że widziałby się w tej roli. Ociepliłoby to też wizerunek klubu.
~podhaLe
 • 0 / 0
Najlepsza kandydatura to Jerzy Dudek
Porucznik
 • 0 / 0
TAKI temat, a JZ166 tylko raz się wypowiedział. W imieniu Darka kiełbasy. Musi być coś na rzeczy!
Generał dywizji
 • 0 / 4
Czytaliscie? Portal plotkarski ale dane ogólnodostępne

weszlo.com/2018/08/20/10-baniek-legii-dla-menedzerow-niektorzy-rywale-tyle-probuja-przezyc-sezon/
populizm aż gryzie w oczy.
te 9.5 mln zł to ok. 10% budżetu płac. Proporcje zdrowe (choć sam budżet płac rozdmuchany strasznie). Za kilkanaście procent budżetu płac mielibyśmy drugą akademię o budżecie górnika zabrze...
Nie czytaj tego szmatławca, szkoda czasu.
Tylko, że opublikowane dane są wybrakowane jak klawiatura bezdomnego i tak jakoś dziwnie się składa, że przyłożono jednemu prezesowi, a zapomniano(?) o byłym!!! To takie wybiórcze jak w pewnej ogólnopolskiej gazecie, nota bene, tak właśnie określanej przez dużą część społeczeństwa nie płynącego z głównym ściekiem.
Generał dywizji
 • 3 / 0
No ale szukają wszystkiego co się da żeby nam przywalic. Nagonka na nas jest zawsze ciekawa ale wynika chyba z dwoch powodow. Raz że medialnosc Legii to klikalnosc a wiec większa kasa. Dwa jakby nie patrzeć większość Polski utopila by nas w łyżce wody
Te liczby nalezy ocenic w kontekscie poprzednich dyrektorow sportowych i minionych sezonow. Mielibysmy pelny obraz. Zobaczylibysmy czy prowizje rosna, spadaja czy utrzymuja sie na podobnym poziomie.
Generał broni
 • 0 / 0
Zieliński może być dyrektorem sportowym ale on nie ma obycia ani kontaktów, za to podejrzewam go o zdrowy rozsądek. Kucharski jest ok ale musi ktoś stać koło niego żeby ni odpłynął dodałbym jakiegoś gościa w typie Żewłaka, nie musi być Polak.
Generał broni
 • 0 / 0
Np Ljuboję.Tylko Misio Kazek nie znajdzie hajsu.
~PAW
 • 0 / 0
Prawda jest taka, że każdy zawodnik zawodzi w tej chwili. Myślę, że to wina dwóch nieprzepracowanych przerw. Oczywiście nie usprawiedliwia to piłkarzy, którzy podchodzą bez ambicji, ale szukanie kozłów ofiarnych, dla rozwścieczonej gawiedzi to poniżanie samego siebie przez prezesa. Zgodzę się, że Kieplica powinien odejść, ale z Jozakiem, a razem z nimi Klaf, to już historia. Kieplica odchodzi dobrze, ale nie dorabiajmy mu historii. Przy takim przygotowaniu fizycznym to taki Vadis zamiast gubić brzuch jak to miało miejsce za Hasiego by dwa razy go powiększył, może nie bo Vadis był ambitny i nie przeszkadzało mu zwyczajnie się za siebie wziąść, obecne grajki wykorzystali sytuacji i postanowili mieć kolejny raz wczasy a nie zapierdziel na treningach.
Zresztą Klafa nie ma i razem z nim innych, jest czas Pinto, a on musi mieć wsparcie a nie być w środku wojenki.

Teraz nie ma co się długo zastanawiać tylko wrócić do przygotowania fizycznego, nawet jeśli stracimy miesiąc to lepsze niż cały sezon, pucharów już nie ma liga dopiero zastartowała, nie ma co płakać czas zapierd....ć
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Czytam i czytam panowie i widzę, że problem jest nawet z dyrektorem sportowym jeśli chodzi o fachowość, a co mówiąc wyżej?
Podpułkownik
 • 0 / 1
No właśnie. Dlatego służę cytatem:
- To co tu robisz?
- Porządek tu robię.
Zostanie tylko Mioduski z obecnej drużyny zarządzającej.
~Pokomentator
 • 0 / 0
Poglondowiec twój komentarz do tego artykułu to truskawka na torcie, dzięki mordo!!!!
Kapral
 • 0 / 0
od szambiarza po drukarza, wszedzie potrzebne są znajmości. tak jest zbudowany dzisiejszy świat. Masz znajomości to coś zdobędziesz.
nie chce bronić Kepciji, ale jesli choćby maczał palce w sciagnięciu veso, remy, philippsa czy antolicia to nie ma co wylewac na niego pomyj, bo wszyscy ,zwlaszcza jak na nasza ligę, są bardzo dobrymi zawodnikami. dyrektorem spor. powinien zostac czlowiek z doświadczeniem na tym stanowisku i no kandydatura j. zielinskiego tego wymogu nie spelnia
~ole
 • 0 / 0
czy redakcja ma możliwość filtrowania opłaconych spamerów? ten człowiek jawnie działa na szkodę klubu wpisami w tym stylu
~asdasd
 • 0 / 0
Są tacy super, że Legia odpada ze Sparatakiem Trnava i Dudelange, w duzej mierze właśnie przez nich.
Liga się nie liczy a na razie dramatycznie zweryfikowała ich Europa.
~Olo
 • 0 / 0
Pokazali to w meczu z Trnavą i Dudelange. Ci sabotażyści nigdy nie powinni już wyjśc na boisko w bawach Legii.
Generał dywizji
 • 10 / 0
Legia potrzebuje dyrektora ds. sportowych, który będzie miał w mocy przyciąganie i ściąganie konkretnych zawodników.
Moim zdaniem mało który były polski zawodnik, w tym zawodnik Legii nie jest w stanie tego dokonywać.

Struktury trzeba przebudować. Do zarządzania działem sportowym powinni być oddelegowani ludzie z Polski, znający realia itp, ale głównym dyrektorem ds. sportowych i transferów powinna być znana osobistość, bo tylko ktoś o szerokich kontaktach w Europie jest w stanie zadzwonić i zapewnić transfer, przekonać inny klub czy zawodnika do przejścia do Legii.
Dla mnie takim człowiekiem był Ljuboja inteligentny człowiek, rozpoznawalny i na pewno na nasze możliwości z kontaktami ale no cóż zamiast tego ktoś go brzydko potraktował.
Pułkownik
 • 3 / 0
Muszę przyznać, że Ljuboja to interesujący pomysł. Szkoda, że mało realny.
Swirek wiemy że chciałeś przy okazji komuś przyłożyć ale pudło. Osobą która miała awersję do Ljuboji był Urban i to przez niego Daniel skończył u nas jak skończył ( oczywiście przede wszystkim przez swoje postępowanie ).

A sam Ljuboja? Obawiałbym się jego podejścia do obowiązków, nie ma chyba też wielkich sukcesów jako scout-agent. Na pewno za to w naszej kadrze byliby tacy co liczyliby wtedy na wieloletnie przedłużenie kontraktu...
W sprawie odstrzelenia piłkarza Ljuboji, to jest inaczej niż napisał wojtunio. Kto tam chodzi na mecze Legii ten pamięta zachowanie Daniela podczas mistrzowskiej fety 2013 - jednoznacznie wskazał osobę do której miał żal...winnego. Nadmienię, że nie był to Urban.Tyle w temacie.
Z całym szacunkiem ale nie masz racji Leciałem kiedyś samolotem do Hiszpanii razem z Urbanem i wiem doskonale jakie mieli relacje. Już na wejściu Urbana po Skorzy się ścięli ale Sagan został wykoszony przez Tosika i musiał go wystawiać. W zimie chciał uciekać do Monaco a wiosną grał mniej i zaczął mocno zlewać czego finałem była lipna historia z bolącym sercem przed PP. Wtedy miarka się przebrała.
Wojtunio, a jak wyjaśnisz ostentacyjne olanie - niepodanie ręki - tylko jednego pana na ceremonii, ale za to bardzo ważnego w Legii? To do kogo miał ten żal, bo nie do Urbana? Dla mnie, to wydarzenie z ceremonii dobitnie pokazuje do kogo Daniel miał żal i przesądza sprawę zwłaszcza, że uczynił to sam piłkarz.
Wyjaśnię tak, że kontrakt nie został przedłużony głównie z powodu opinii Urbana. Choć oczywiście oszukując w sprawie serca nagrabił sobie znacznie szerzej. Skorza byl wcześniej zbyt tolerancyjny a Urban od razu to zmienił i konflikt gotowy. Choc faktem jest ze swoja postawą na koniec irytowal juz wielu w klubie.
Generał
 • 1 / 0
ParsifaL:
na fecie Ljuboja ostentacyjnie ominął dwóch panów, jeden z nich jest naszym aktualnym właścicielem i prezesem :)
Poza tym nie żartujmy, że ma z kimś złe relacje, bo już 2 lata po odejściu pojawiał się na stadionie i zamierzał współpracować z Legią poprzez brata, który jest menadżerem.
Po kolei:
Wojtunio, naprawdę trzeba mieć problemy z pamięcią żeby nie pamiętać jaką nagonkę na Ljuboję właściwie od pierwszego wywiadu/wypowiedzi (a robił ich czasem kilka dziennie aż go musiał Walter przyhamować) zrobił Leśnodorski.

Parsifal daruj sobie takie komentarze szczególnie w czasach gdzie obecna władza wsparta swoimi mediami uprawia kłamliwą propagandę której nie było nawet na takim poziomie w prl.

Nie wiem jak Ljuboja mógł olać Mioduskiego który w tamtym czasie był osobą zupełnie nieznaną i nie uczestniczył w fecie chyba że gdzieś z boku jako anonimowa postać.
Wojtunio, tako rzecze Ljuboja w wywiadzie dla LegiaNet.:

"Z twoich słów wynika, że masz pretensje jedynie do prezesa.

"- Tak, ale jak widzisz nie powiedziałem nic złego na jego temat. To nie miałoby sensu. Wszyscy cieszymy się z dubletu, Legia jest mistrzem Polski, a prezes jednym z twórców tego sukcesu. Nie ma sensu psuć tej atmosfery. Cieszmy się. Ja Legii zawsze będę życzył jak najlepiej."

"Czemu tak się stało? Na początku roku byłeś z prezesem na kolacji i nic nie zapowiadało takiego scenariusza.
- Zgadza się, ale potem się okazało, że prezes po prostu mnie nie chciał."

"Masz żal do Legii?
- Nie do Legii, tylko do prezesa. Zabrakło, bowiem szczerej rozmowy. Gdybym został wezwany i usłyszał, że jestem już stary, że klub chce stawiać na młodszych i dlatego nie zostanę w Legii na przyszły sezon to bym zrozumiał podał rękę i wszystko byłoby w porządku. Zamiast tego jednak czytałem w prasie o sobie różne rzeczy. A to prezes powiedział, że nic nie osiągnąłem, niczego nie wygrałem, a to, że jestem słaby"
Generał
 • 0 / 0
Dla tych, którzy mają słabą bądź wybiórczą pamięć, Mioduski na fecie 2013 roku stał obok Leśnego i pierwszy podawał rękę zawodnikom odbierającym medale. Zawodnikom był znany.
Widząc ich Ljuboja odwrócił się w lewo niby do kibiców tak, że prawie zapomniał odebrać medalu i podszedł dopiero do Pana Brychczego.
Widać to na filmie LN na youtubie.
To jeszcze raz. Nie dziwne, że miał pretensje do BL bo to on finalnie nie przedłużył kontraktu z DL. Zwłąszcza że Ljubo chciał grać za dużo mniejsza gażę.

Natomiast jego pozycja znacząco zmieniła się właśnie od przyjścia Urbana, który na początku zakomunikował Danielowi że "lekkie podejście' tolerowane przez Skorżę się skończyło. Urban był wielkim zwolennikiem Sagana, którego prosił sprowadzić. Czarę goryczy wielu osób przelała symulka z bolącym sercem i Enklawą, ta historia przecież jest powszechnie znana.Warto może tylko przypomnieć kto zawezwał BL na Mazowiecką...

Zresztą - może wiecie a może nie - zarówno JU jak i BL o bardzo wielu zawodnikach nie mieli najlepszego zdania, często kpiąco wyrażając się o ich poziomie sportowym czy profesjonalizmie. Spędziłem z jednym i drugim kiedyś po dwie godziny i z takich wykpiwanych spokojnie można by ułożyć jedenastkę.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Kucharski na minus bo nie on stał za tymi listami i (nie listy Ebenbenge) transferem tego kolesia z afryki co go na Słowację wypożyczyliśmy ? Pamiętam że tam jakieś mętne sprawy z tym było i wydaje mi się ze łaczono je z Kucharskim chyba że się mylę
Ja napisze wszystkim tylko tyle w styczniu podniecaliśmy się jakie to transfery dzięki Jozakowi i Kepcjii zrobiliśmy i ze tacy zawodnicy nie przyszli by bez tej dwójki do Legii tylko wtedy wygraliśmy pare meczy byliśmy na czele
i wszystko wyglądało fajnie teraz gdy jest słabo to dyrektor jest pierwszym winnym nieudacznikiem który do niczego się nie nadaje a transfery do niczego.
Bądźmy powazni nie wszystkie decyzje podejmowane w życiu są dobre i trzeba się z tym pogodzić
W LM graliśmy nie dzięki leśnemu tylko dzięki ogromnemu szczęściu w losowaniu i farcie w meczach teraz tego zabrakło tak dwa lata temu tak i teraz byliśmy w tragicznej formie, potem odpalił Vadis i okazało się ze mamy super pakę.
Pretensje to trzeba mieć do mioduskiego na za to ze tak jak my podpalił się ze eksperyment z Klafem się uda a przez to nie dość ze przegrał początek sezonu tak i wielu trenerów którzy byli potencjalnie zainteresowani Legia odpuściło gdy zobaczyli ze tu pół roku dla trenera to sukces.
Pozdrawiam wszystkich którzy potrafią uderzyć się w pierś i przyznać ze się pomylili.
Dziś z Niko, Prijo, Beresiem i Vadisem bylibyśmy w ostatniej rundzie el. LM tylko leśny sprzedał nam pierwszych trzech a czwartemu obiecał transfer.
Miodek nie potrafi opanować chaosu ale choćby obecne okno potwierdza ze chęci ma dobre i potrafi wykorzystywać okazje
Ja sie obawiam ze przy obecnym przygotowaniu do sezonu Vadis, Bereś, Niko, Prijo, Moulin poprostu zniżyliby sie do poziomu reszty graczy i z LM i tak by nic nie było. Kto był trenerem od przygotowania fizycznego za Hasiego? Bo czuje ze to on odwalił kawał dobrej roboty na której Magiera jeszcze dość długo jechał.
~Lesny Dziadek
 • 0 / 0
Masz racje, teraz zabraklo szczescia, bo trafilismy na zespoly ze Slowacji i Luksemburga. Bu ha ha ha ha
A ja uważam, że krytykowany zaciąg zimowy będzie trzonem tego zespołu jeśli będą lepiej przygotowani. Oni obecnie nie mają siły biegać.
Japier3dolejcie

Jestem tego samego zdania.
Właśnie o to chodzi zgadzam się w 100%
Czyli gdybyśmy mieli przygotowanie jak za Hasiego i cała rundę jesienna prowadził ten sam trener od przygotowania a potem zastapił go Krzptandeta, ekipa Jozaka zajelaby się młodzieżą i transferami to okazałoby się ze Jacek Magiera to tener na lata.
Wiec teraz nie szukajmy kozłów ofiarnych bo każdy się myli. Ja jestem pewny ze Zieliński lepszym dyrektorem nie będzie Kucharski być może, a moze raz trzeba nie wylewać dziecka z kąpielom i powiedzieć Są Pinto - jeśli Twój trener od przygotowania się nie sprawdzi poszukamy specjalisty
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Moim zdaniem Magiera, jak i Hasi jechali na podbudowie Staśka. On tak przegonił gwiazdeczki, że przez rok na mieli motorki w tyłkach. Jakie to trudne pokazał następnej zimy Magiera i kolejnej - Jozak.
Pułkownik
 • 0 / 1
Żaden Zieliński czy R.Kucharski,oni nie mają takiego doświadczenia w Europie,aby ściągnąć ciekawych zawodników z lig zagranicznych. Myślę że ta decyzja jest uwarunkowana cieciami kosztów przez Miodka. Bardziej obaj będą się skupiać na wyszukiwaniu zawodników na krajowym podwórku,a jak wiemy wirtuozów futbolu którzy realnie mogą wzmocnić nasza Legie to nie ma.
Porucznik
 • 0 / 1
Nasza liga jest taka słaba, że nawet najlepszy zawodnik obecnego sezonu Carlitos nie był w stanie nic wskórać przeciwko mistrzom Luksemburga. Jak obierzemy wyłącznie taką ścieżkę transferową to o europie możemy zapomnieć na długie lata, choć nawet z dobrymi transferami o LE będzie trudno gdyż odpada 10 tysiecy puktów z rankingu UEFA
~Pazdro
 • 0 / 0
A co z Sosem?/ trenerem od przygotowania motorycznego/?
~Zonk
 • 0 / 0
W przeciwieństwie do zwolnionych ma duże doświadczenie ponad 10 lat w Dinamo.
~ja
 • 2 / 0
Sorry ale akurat Remy dobrze grał i był chyba naszym najlepszym stoperem.
Teraz ma chyba kontuzję.

Przykładowo czy Hildeberto to niewypał transferowy? Moim zdaniem nie. Dlaczego?
Bo potrzeba pięciu takich Hildeberto by jeden z nich okazał się Vadisem Odjidja.
Też niby nadwaga, też opóźniony w przygotowaniach, też mu nie szło w innych klubach i je zminiał. Cóż. Warto próbować i to musi być wkalkulowane w biznes.

Natomiast nie rozumiem jak można ściągać jakiś Philipsów i po co to się robi.
Podobnie z jakimś Iloskim. Zamiast niego można wyszukać kogoś do akademi na poslkim rynku tak jak Szymańskiego, Bielika czy jak to robią inne kluby np. Górnik.


Najbardziej nierozumiem jak można ulegać modzie. I co sie myśli? Że nagle będziemy drugim Dinamem?
Już był zaciąg hiszpański, bałkański itd. Dziwne, że właścidciel ulega i na to pozwala.
Jest Zieliński i niech on będzie dyrektorem.
Przynajmniej Legionista.
Pułkownik
 • 0 / 0
cóż kogoś trzeba poświęcić a przy okazji z lekka pozamiatać. to może być trochę za mało chyba,ze przyjdzie ktoś kto potrafi z jednej strony przewietrzyć szatnię a z drugiej przeprowadzić ciekawy transfer , który odwróci od klubu temat luksemburskiej wtopy. Łatwo nie będzie, chyba, że Sa ma w notesie ciekawego zawodnika środka pola
Generał dywizji
 • 1 / 0
Jeśli Remy będzie dobrze radził sobie na stoperze z Pazdanem , to w pomocy potrzeba gościa , który zanim dostanie piłkę to wie w którą stronę szybko zagrać , przytrzymać lub zagrać prostopadłe piłki do ataku. Z czego teraz Carlitos z Kante mają strzelać jak na pięć prostopadłych podań, dociera może jedno .W ostatnim meczu z trybun wyglądał środek jak dzieci we mgle . Widać po reakcji Sa ,że się wpienia jak piłki latają bez sensu w powietrzu a nie grają sobie do nogi
O dziwo jak wszedł Edek , piłka zaczęła chodzić po ziemi i byli w stanie wymienić kilka podań .Choć na samym początku meczu gdy pamiętali przykaz z szatni "gramy bez przyjęcia ,max na dwa kontakty" to zapowiadało się całkiem spoko . Lecz nie potrwało to długo niestety i wrócili do baloniarstwa !!
Pułkownik
 • 1 / 0
@cobus wszystko prawda, Eduardo totalnie przekreślony i wyśmiewany ma technikę jak złoto. Potrafi jednym dotknięciem piłki zmienić kierunek całej akcji i otworzyć drogę do bramki. To czy jest tak słaby fizycznie czy też Legia nie potrafiła wykorzystać jego umiejętności to inna sprawa. Mam nadzieję, że jeszcze chwila i Legia będzie grała zdecydowanie lepiej, w takich meczach jak wczorajszy wyraźnie widać kto co potrafi i w jakiej jest formie więc Sa ma idealny poligon doświadczalny.
To ciekawe jak wiele jest opinii na temat dyrektorów sportowych (potencjalnych), jest to o tyle niesamowite, że pewnie jedynie kilku użytkowników ma blade pojęcie jak wygląda praca takiego człowieka.

Jeśli chodzi o wzór: Marotta i Paratici.
Bardzo dobra decyzja. Kapeć, przydupas Jozaka, jego prawa ręka, a raczej prawy półdu.pek, zwany inaczej sekretarką, fachowiec... w parzeniu kawy. Parzył kawę Jozakowi, a później... samemu sobie. Zdobył niezbędne doświadczenie życiowe, to na do widzenia dajcie mu jeszcze kawę, gorzką czekoladę i niech się cieszy, że nie dostał kopa w tyłek. Nie zdziwiłbym się jakby za "jego" transferami stał Jozak. Tylko na Eduardo był za cienki to mistrz football managera musiał sam działać. Za tą decyzje i SZYBKOŚĆ realizacji zaimponowałeś mi prezesie. Myślałem, że dopiero we wrześniu zaczniesz analizować i może w 2019 poznamy decyzje. W nagrodę dzisiaj będę używał twojego nazwiska, ale od jutra twoja ksywką wraca. Za dużo gów.na zrobiłeś w Legii i dwie dobre decyzje to cały czas za mało, żeby ten burdel posprzątać. Tym bardziej, że cały czas została najważniejsza decyzja, czyli wybór nowego prezesa. Pamiętaj, nie próbuj wymyślać kwadratowych jaj. Na stanowisku prezesa zatrudnij, tak prezesa. Żadnego księgowego, sprzątaczki, e-sportowca czy misia Kazka. Z tym miśkiem to był tylko żart. Nie podchodź, a jak zobaczysz w pobliżu Dziekanowskiego to uciekaj i nie łyp na niego okiem. Jak nawiążesz z nim jakikolwiek kontakt to ta hiena cmentarna podejdzie do ciebie. Widząc twoje wcześniejsze decyzje łatwo owinie cię wokół palca, opowiadając jakieś bzdety i go zatrudnisz. Darek "hiena cmentarna" Dziekanowski będzie chciał tylko wydoić kasę z Legii, a z profesjonalizmem ma tyle wspólnego co pierwszy lepszy menel. Pracuj pracuj Mioduski, samo się nie zrobi.
~Bambo
 • 0 / 0
Bierzesz jakies leki?
~sen o
 • 0 / 7
Pierwsze pytanie kto doradzał mioduskiemu przy zatrudnieniu Chorwatów. Kto był w komitecie zatwierdzającym Są Pinto. Prezes powinien mieć ciało doradcze z 5 6 ludzi z Polski np. Engel Zieliński Jacek może Magiera Pisz Leszek nawet i Kowalczyk żeby było różnorodnie. Bo liczba słabych wyborów prezesa poraża co do trenerów i grajków.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Ja myślę, że sprawdziłby się jakiś znany krytyk Legii. W końcu by mógł się wykazać i potwierdzić swoje umiejętności. Moi kandydaci to Stanowski lub Kowalczyk. Na 100% ktoś z SKLW, by odmienił pozytywnie nasz skauting.
~R
 • 0 / 0
Engel? Kowalczyk? To może jeszcze Gmoch, Strejlau i Lenczyk :D dobre
Żeby to nie oznaczało zaminy siekierki na kijek.
Porucznik
 • 0 / 0
Jeśli za transfery ma teraz odpowiadać Zielinski albo Kucharski to zapomnijmy, że w kolejnych latach trafi do nas piłkarz pokroju Vadisa. Będą pewnie starać się ściągać wyróżniających zawodników z naszej ligi, ale znajomości w europie nie mają żadnych. Jeśli już miałbym wybierać pomiędzy dwoma to wolę Kucharskiego, Zielinski to takie ciepłe kluchy, kompletnie nie widzę go w tej roli.

Może warto jednak zastanowić się nad kimś z charyzmą, bo do Legii trafiają wciąż inteligenci z wizją, której nie potrafią realizować. Tylko gadanie i gadanie
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 0
Może i ciepłe kluchy ale uczciwy. Nie będzie brał pod stołem od agentów.
Był w Wigrach dyrektorem i to bardzo dobrym.
Skąd możesz wiedzieć o człowieku nie pracując z nim.
A co ty dokonałeś w życiu?
Manuel Junco?
Zna nasza ligę. I dokonał cudów w Wiśle. Potrafi wygrzebać diamenty że śmietnika. Potrafi przekonać je by przyszły do bankruta.
Generał dywizji
 • 3 / 0
też nie - kolesiostwa już wystarczy. Jacek był trenerem ale kontaktów nie ma. To musi być ktoś z kontaktami, łebski. Na czołowych, strategicznych stanowiskach nie powinno być kolesiostwa czy przygarniania byłych piłkarzy z całym szacunkiem dla Jacka, który jest fajnym gościem ale nie na takie stanowisko.
Generał dywizji
 • 0 / 0
miało być piętro niżej do wpisy PietrekLegia
Podpułkownik
 • 0 / 0
@thorstein - bardzo, bardzo ciekawa kandydatura.
Junco? Bardzo zły pomysł... Podobno bardzo lepkie ręce o czym głośno mówi się w Krakowie...
Mój faworyt- Jacek Zieliński
Nie.
~mar
 • 0 / 0
Tak to u nas jest, ciągle w kółko sie kręcimy.
Teraz kibice chcą Polaka, a jak był Żewłak człowiek z Wawy i na poziomie to hejtowali go codziennie.
Kur.. na co oni liczyli, że Monchi przyjdzie?
~mum
 • 0 / 0
Dawać Bereta to znów nam ściągnie jakiegoś Ljuboję.
~hdv
 • 1 / 0
Wśród wymienionych ja nie widzę wpadek transferowych, zwłaszcza jeśli Eduardo to decyzja Jozaka. Problem w tym że szukaliśmy nie na te pozycje gdzie najbardziej trzeba i taki Jozak i Klafuric nie umieją zrobic druzyny dlatego wygladamy jak zbieranina ludzi którzy pierwszy raz grają razem. Remy, Antolić i Vesović to są cenne wzmocnienia, Iloski od początku nie był na już, ale jest OK. Nie bronię Kepciji bo jeśli przez tyle czasu nie zdobył zaufania Mioduskiegi to i tak z tej wspólpracy nic nie bedzie. Po dojsciu Carlitosa i Kante i może jeszcze jakogoś mocnego srodkowego jakim był Vadis, dobry trener nie amator ma material na drużynę. Potem potrzebni bedą też skrzydłowi i stoper bo mamy samych takich z koniecznosci. Tylko ta drużyna juz końca świat kur... ma mieć trenerów ktorzy już gdzieś coś udowodnili a nie są beniaminkami którzy na plecach Legii chcą dopiero zaistnieć!!! Dla mnie nawet Brzęczek bylby niestety takim wlaśnie kolejnym beniaminkiem. Obym się nie przeliczył, ale na dziś wierzę w Pinto.
Major
 • 5 / 0
Hasi byłby najlepszy na jego miejsce.
ja o dokonaniach Kucharskiego po zakończeniu kariery piłkarskiej nie wiem nic, poza tym, że dorobił się na nieruchomościach i pracy dla Lewandowskiego, więc jakim będzie dyrektorem? może zaiebistym, a może nie, tyle że mi styka już tego totolotka w klubie.
Raczej nie o tego Kucharskiego się rozchodzi.
;-) Nie wiem czy żartujesz, czy poważnie. Ale chodzi o Radka, a nie o Cezarego.
Problem w tym że tonie ten Kucharski ale "bravo" że już zdążyłeś pojechać po klubie "znawco".
~TRX
 • 0 / 0
To nie ten Kucharski!
Generał dywizji
 • 5 / 0
he he

"Kowalskich i Kwiatkowskich jest jak psów, nawet mowie tow, Radkiewiczowi ze zmienię nazwisko ale nie pozwolił bo tak lepiej brzmi propagandowo"
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
@LLEGIAA

"Że niby takie rdzennie polskie";-)
Generał dywizji
 • 0 / 0
a jak ;)
o ku*** ale wtopa xd sry panowie, oczywiście cofam.
Major
 • 2 / 0
A może by tak pod.......ć dyrektora z Jagiellonii :)
Legijny twitter sugeruje żeby to zrobić z dyrektorem Wisły Płock, Łukaszem Masłowskim.
~on(L)y
 • 0 / 0
a niby kto w tej jagiellonii gra co mialby pewny plac w Legii ?
Jak już podkradac to Manuel Junco. Ładny skład wyrzeźbił w Wiśle nie mając złamanego grosza do dyspozycji.
Junco już dawno nie pracuje w Wiśle a po za tym przestańmy nazywać zmianę pracy podkradaniem.
Skoro nie pracuje już w Wiśle to tym lepiej dla nas.
~Olo
 • 0 / 0
Frankowski, Romańczuk, Novikowas.Guilherme. To są zawodsnicy, którzy spokojnie graliby w 11 jedenastce Legii. Reszta pokroju Kelemena, Bezjaka, Świderskegoi maks ławka rezerw,
~Sobieryba
 • 0 / 0
oby nie przynajmniej nie teraz
nie dlatego że jest nie wiem jak dobry bo dla mnie jest raczej dosyć średni
ale po prostu nie może by w klubie non stop permanentnej rewolucji bo to skończy się tragedią...niech facet popracuje 3 lata w spokoju i go ocenimy.
~hdv
 • 2 / 0
Część życzen z naszej strony była jednak bez sensu.
Zmiana na stanowisku trenera odpowiedzialnego za przygotowanie fizyczne. Przecież Pinto przyprowadził już swojego na to miejsce. Skoro zarzucamy zarządowi niekompetencje to po co pokazujemy własną? Nie wiemy co się wokol nas dzieje nawet jeśli chodzi o już oficjalnie ogloszone zmiany?
Rezygnacja ze stanowiska prezesa przez Mioduskiego, po co? Jeśli wsadzi figuranta a sam bedzie z tylnego krzesla zarzadzal jak wlaściciel to lepiej? Coś takiego maja w Lechu, prezesa figuranta, czy to lepiej? Potrzebujemy świetnego dyrektora sportowego ktory potrafi u Mioduskiego zdobyć zaufanie i przez to autonomię. Nie widzę wielu Polakow. Mogłby nim być moze Piekarski, bo to musi być ktoś kto zna rynek międzynarodowy i swobodnie się w nim porusza a nie tylko trzyma wlasnego zaścianka, bo nikogo nie zna, bo wstydzi się ze slabo zna język itd. Prezes zajmuje się nie tylko stroną sportową, a te pozostałe są na bardzo wysokim poziomie. Wyższym niż zasługuje na to jakość sportowa klubu. Dlatego ja nie mam problemu z Mioduskim jako prezesem, ale musimy mieć świetnego i decyzyjnego dyrektora sportowego.
Major
 • 2 / 0
a to jeszcze sie nie pozegnali z nim?
Major
 • 0 / 0
Polak na tym stanowisku to dobre rozwiązanie. To powinien być ktoś kto zna specyfikę naszej ligi i naszego futbolu. Wiadomo że eklasa to zupełnie co innego niż reszta lig w europie. Powinien to być fachowiec z Polski który ma kontakty w zagranicznych ligach
Wszystko super tylko czy ktoś taki istnieje?
Major
 • 1 / 0
Dyrektor Jagii
Kapral
 • 2 / 0
może znawcę Dziekanowskiego hahhahaha
Oj jeśli chodzi o takich fachowców to mamy ich w kraju mnóstwo:)
Te kryteria spełnia tylko jedna osoba - Piotr Świerczewski. On ma bardzo liczne kontakty w zagranicznych ligach. On bierze telefon i dzwoni do Avrama Granta, do FC Porto, do Francji, do kolegi Lolą Blą. Takie ma kontakty.
~zaglondowiec
 • 1 / 0
@poglondowiec

A jak mu sie cos nie spodoba to zaczyna nawalac starszych dziadkow po ryju. Taki chlopak z niego swir!
Generał
 • 0 / 2
Czarek Kucharski.
Nareszcie! Pisałem nie raz, nie dwa o potrzebie podziękowaniu m.in. Kepcji. Co do następcy to niezmiennie widzę dwa nazwiska:
1. A. Płatek - krytykował Akademię Legii przed kilkoma laty nim stało się to modne i o wiele wcześniej niż Czerczesov. To wtedy zyskał mój szacunek za profesjonalną ocenę i to wbrew powszechnej opinii większości znawców/fachowców. Trenerem był miernym ale ma smykałkę do skautingu. Aktualnie pracuje dla Borussi Dortmund - to dużo mówi o jego umiejętnościach. I jeszcze coś ekstra, co pokazuje jego stronę moralną - poczytajcie sami.

"Na łamach "PS" Płatek dokładnie opowiedział, co nim kierowało, gdy jeden z najsłynniejszych klubów świata złożył mu propozycję. Perspektywa pracy na Old Trafford dla wielu byłaby spełnieniem marzeń i propozycją, z gatunku tych, nie do odrzucenia.Okazuje się, że kluczowy wpływ na decyzję Płatka miał ówczesny trener Borussii Dortmund, Juergen Klopp, aktualnie szkoleniowiec Liverpoolu, który namówił Polaka na skauting. Właśnie z uwagi na lojalność i wdzięczność Płatek postanowił sobie, że pozostanie wierny klubowi z Signal Iduna Park.

"Klopp i ludzie z Borussii podali rękę w trudnym dla mnie czasie. To były sprawy osobiste, lecz miały wpływ na moje życie zawodowe" - odsłonił kulisy decyzji Płatek"

2. Pasieczny - bardzo dobrze zna rynek młodych , perspektywicznych piłkarzy w sąsiednich państwach i nie jest skazony polską myślą szkoleniową, a jest wręcz przeciwnie. To młody i zdroworozsądkowo myślący skaut oceniający zawodników wg zachodnich standardów i tak, dla przykładu, to on odkrył Bielika dla Arsenalu.Śledzę jego wpisy na Twitterze

Z należnym szacunkiem dla Pana Zielińskiego - legenda Legii, nie powinien on zostać dyrektorem sportowym, ponieważ nie ma odpowiedniego doświadczenia. Taka mała szpila - pracował w Wigrach, gdy trenował i grał D. Kądzior i pan Zieliński się na nim nie poznał - wróciwszy do pracy w Legii nie polecał go. To nad wyraz smutne i pouczające w kontekście kandydatury na dyr. sportowego.
Odnośnie R. Kucharskiego, to bardzo dobry - jak na nasze, swojskie warunki - skaut. Pozycja ne. 3 na mojej prywatnej liście kandydatów na dyr. sportowego.
O Płatku czytałem, ciekawy pomysł, nie wiadomo tylko czy on by chciał, ani czy klub by chciał. Pasiecznego też obserwuje, zdaje się na taki pomysł odpisał że nie wie czy by sobie poradził bo już sobie raz nie poradził. Z pomysłów kibiców czytałem też propozycje Masłowskiego z Płocka.
~mar
 • 0 / 0
a może maciek90... ogarnijcie się
Trudno ocenić transfery piłkarzy, jeśli nie mają bazy jaką jest forma fizyczna. Trudno ocenić Kepcije jeśli nie wiemy jaka była jego faktyczna rola w tych transferach. W zimie wszystkie transfery wyglądały solidnie, do tego przeprowadzono je bardzo szybko, jak dobrze pamiętam Remy + Vesowicz + Antolicz chyba od razu jechali na pierwszy obóz. To wpływało na ocene kibiców że wreszcie się da szybko kupić przed obozem piłkarzy bo mogli przepracować okres przygotowawczy z drużyną.

Potem dopiero się okazało że przez wyjazd do USA i niedoświadczenie Jozaka tak na prawdę nic nam to nie dało, bo ani nie przepracowali obozu, ani sie nie zgrali. Więc jak to wszystko ocenić obiektywnie? Być może jednak oczekiwania były większe. Być może finansowo stosunek jakości do ceny był słaby.
Major
 • 3 / 0
@Berg

Kepcija powinien wylecieć za samo pozbycie się Dąbrowskiego za dopłatą oraz za fakt, że przystąpiliśmy do pucharów bez obrońców bo nie zgłoszono Jędzy i pozbyto się Brozia.
~Anton26
 • 0 / 3
Kibice, dlaczego ignorujecie fakt, że ogromne pieniądze zarobione przez Legię po awansie do Ligi Mistrzów zostały spożytkowane nie na rozwój sportowy Klubu, ale na spłacenie przez Mioduskiego panów Leśnodorskiego i Wandzla? Czy zaakceptujecie to, że zyski z kolejnych sukcesów sportowych klubu (o ile takie będą) rozejdą się po prywatnych kieszeniach?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Prezes normalnego dyr sportowego plis
Jacek Zieliński już się nie nadaje do akademii?
Aaaaa tniemy koszta. Czyli z budowy akademii nici więc Zieliński na dyra
Marszałek Polski
 • 2 / 0
A skąd mamy wziąć na akademię, może podpowiesz, poza tym to opinia dziennikarza nie wiadomo, czy jest tam troszkę prawdy, czy nie. Wiesz nie jest mi do żartów, ale dobrze, że Kamieniecki nie napisał, że dyr. będzie Czarna Dupa, myślę, że wielu wpisało by w google kto to jest a inni zastanawiali by się, a dlaczego nie biała?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Czarna Du.pa
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Chodzi o jakąś konsekwencję w działaniu
Porucznik
 • 2 / 0
Teraz pora na Zahorskiego, jego kumpla z ITI. Szykuje się druga rewolucja w klubie w przeciągu 2 lat
Major
 • 3 / 0
Tak! Pozbycie sie Zahorskiego jak najbardziej wskazane
Major
 • 2 / 0
Koniecznie za niego musi przyjść jakiś fachowiec. Dość trfonienia klubowych pieniędzy na jakieś wynalazki i złom
Major
 • 0 / 0
Kepcija sprowadzadził do Legii kilku ciekawych graczy. Dziwne, że jego następcą ma być Kucharski, który nie zachwycał.
Major
 • 2 / 0
Puchary ich zweryfikowały
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
@kingotb, nie całkiem. Remy i Iloski w pucharach nie grali. Eduardo zagrał parę minut. Antolić i Vesović zdecydowanie nie zachwycali, ale też nie grali w pełnym wymiarze tych 6 meczów. Najwięcej grał Philipps, i owszem, można powiedzieć, że puchary zweryfikowały, ale przede wszystkim Philippsa-stopera (oczywiście negatywnie).

Puchary zweryfikowały przede wszystkim tych, którzy zarabiają w tym klubie kapustę niewspółmierną do umiejętności. Tak dużą, że nie zależy im na sportowym awansie klubu. Po pierwsze jest im ten awans do niczego niepotrzebny, bo kaska płynie i tak, a po drugie, gdyby nastąpił, musieliby ustąpić miejsca lepszym i straciliby kontrakty życia, jakie mają w Legii. I w dużej mierze właśnie postawa tych grajków została zweryfikowana, a nie nabytków Kepciji.
~S(lav)
 • 1 / 0
Jeśli chodzi o obsadę stanowiska prezesa, to jest tylko jedna godna osba, która uzyskałaby poparcie Piotra C. oraz skWL i grup kibicowskich. Jest nią sam wielmożny Piotr C.
Major
 • 0 / 6
Prezes już zaczyna spełniać rządania SKLW.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Ale nie zauważyłeś oczywiście tego, że to Mioduski powiedział, że po weryfikacji tego wszystkiego co się stało jeśli uzna za stosowne to polecą głowy, tylko widzę masz list kibiców przed sobą?
Major
 • 0 / 3
Myślę że na te decyzje miało wpływ wiele czynników, zarówno chęć zmian jakie miał w głowie Dariusz Mioduski jak i ten list od kibiców
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Więc skoro tak, to dlaczego napisałeś o jednym, a o drugim już nie? Widzisz, o takim podejściu mówimy, Mioduski nic sam nie podejmuje - spełnia postulaty, a ja myślę, że on już się ostatnio nasłuchał wszystkich doradców w ostatnim czasie i tych kibicowskich i tych wokół niego i stwierdził " kurwa jestem kilkanaście mln euro w plecy przez to"
Kapitan
 • 3 / 0
A ja myśle ze Sa Pinto będzie miał wiele do powiedzenia na temat wzmocnień. Ma duże kontakty, wiec nie zdziwię się jak w zimę zawita jakiś Portugalczyk.
Major
 • 1 / 0
Napisałem o tym, bo to zbiegło sie w czasie tak że wygląda na to że ten list SKLW przychylił szalale
Major
 • 2 / 0
Ravoq

Według mnie sam Sa Pinto powinien mieć duży wpływ na transfery jednak na stanowisku dyrektora powinien sie znaleźć Polak ze znajomościami w innych ligach. Polak będzie znał specyfikę futbolu w Polsce i Eklasy która jak wiadomo jest orginalna w porównaniu z innymi ligami.
~hdv
 • 1 / 0
Level tylko my potrzebujemy wzmocnień na Europę a nie nasza ligę. Teraz kiedy tak wczesnie nie ma nas w Europie to ja się nie boję o mistrzostwo kraju. Nawet jeśli bedzie w takim dziadowskim stylu jak ostatnie. Tu trudno z kimś przegrać. Jak ktoś ma niezlych 4-5 meczy to za chwile wraca dwie pólki niżej niż nawet słaba Legia. Patrz Lech, za chwilę bedzie i Jaga w szeregu.
~zbik
 • 0 / 0
Przyjacielem Są jest jeden gość, który ma kontakty w branży..., Luis Figo. To byłoby ciekawe ale oczywiście to sfera marzeń
Pułkownik
 • 3 / 0
Całej masie podstarzałym i mocno przepłaconym piłkarzom kończą się wraz z końcem sezonu kontrakty (wszyscy wiedzą komu, nie ma sensu tego wypisywać). Zimą i latem czekają nas kolejne rewolucje, a więc musi je przeprowadzać odpowiednia osoba, bo tu już może nie być miejsca na pomyłki.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Boateng
Dobrze nawet się złożyło ,że starszyzna się zawija już nie długo .Mocno zluzują przepłacone kontrakty i w zimie bez obaw można odbudować kadrę !! Każdy z obecnych zawodników. ,może za Cante Carlitosem .Szymańskim i Niezgodą musi teraz zasuwać , bo grunt zaczyna usuwa im się z pod nóg .Wcale nie nie jest powiedziane ,że nawet dobra runda jesienna ich uratuje .
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
@cobus, co do zasady pełne poparcie. Ale kto z tej starszyzny się jakoby zwija niedługo? Radović? Wolne żarty. Za dobrze tu ma. Malarz? Spróbuj wyrzucić najlepszego bramkarza ligi... Hlousek? Jeszcze ma kontrakt, to samo Mąka. Jędza? Z takiej kapuchy i pozycji nie zrezygnuje szybko. Hamalainen? On akurat tak (z końcem roku), ale jaka to starszyzna... Kuchy? Poskarży się swoim wielbicielom, ci wywieszą parę transparentów i zostanie. Pazdan? Myślami jest od dawna poza klubem. Astiz? No, ten jeden to i może. Koniec końców jego i Eduardo miałeś na myśli, czy kogo?
Jędza już zrezygnował z kapuchy.
Hama, Eduardo, Rado, Astiz - czterej muszkieterowie.
Z całym szacunkiem - najwyższy czas na nich.
To niepojęte, żeby kibice na Rado pluli. Będzie jak z Saganem - jeden z najlepszych strzelców w historii jechany równo z goownem, bo grał rok za długo.
Generał brygady
 • 0 / 0
Z kapuchy nie zrezygnował.

Czytałeś o tym artykuły?

Ma rozbitą wypłatę na dłuższy okres. To tak jakbyś w banku, raty swojego kredytu hipotecznego, zmniejszył o połowę, za to wydłużył czas spłacania o 2x.

Kapiszi ?
~andreas
 • 0 / 0
po co zarząd skoro Mioduski nikogo nie słucha. Pomysł wynalazek z Chorwatami to dywersja nie miał nikogo kto mógłby mu coś podpowiedzieć. A może Jerzy Dudek.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Te okienko można powiedzieć ,że jest dobre w jego wykonaniu .Ciekawe kto odejdzie z pierwszej jedenastki ?
Marszałek Polski
 • 3 / 0
to okienko jakbyś czytał wyżej w ogóle nie jest jego:)
~9999999999999
 • 1 / 0
Nie no zimą kepcjia zrobił dobre transfery jak na budżet,którym dysponował
Antolic już staje się ważną postacią Legii. W ostatnim meczu dwie asysty,dużo pracy w defensywie.Vesovic to dobry piłkarz,który dużo więcej da Legii na skrzydle.Remy był na wiosne przez kibiców kilka razy wybierany na zawodnika meczu.A Prezesem kto zostanie panie Mioduski?
~as
 • 0 / 1
Kolejny powinien byc Vuko - pewne rzeczy sie koncza.
Kucharski? ten sam Kucharski, który z takim trudem załatwił w końcu transfer Saddama Sulleya? Brawo, zuch Mioduski
~Sebol
 • 2 / 0
Ten sam Kucharski który ściągnął O. Dudę
~aa
 • 0 / 0
nie tylko od Sullleya, ale tez Necida i Chukwu. A jako szef skatingu pewnie mial tez wplyw na zatrudnienie m.in Laangila i innych podobnych wynalazkow
Generał broni
 • 0 / 2
No wyobraź sobie, że nie Leśnodorski...
~JUBY
 • 0 / 1
huuurrrra tylko motor nasz kochany rks
Generał dywizji
 • 2 / 0
Po woli do normalności :)