Legia skorzysta na problemach Lechii?

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

17-06-2013 / 12:03

(akt. 21-12-2018 / 15:12)

Władze Legii pracują nad transferami pod kątem pierwszego zespołu. Chodzi głównie o takich piłkarzy, którzy od razu byliby realnym wzmocnieniem drużyny Jana Urbana. Nie zapominają jednak o przyszłości i obserwują rynek graczy młodych. Jeśli nadarzy się jakaś okazja, to chętnie z niej skorzystają. Stąd zainteresowanie 18-letnim piłkarzem Lechii Gdańsk, Przemysławem Frankowskim. Pomocnik ma za sobą debiutancką rundę w ekstraklasie, wystąpił w ośmiu spotkaniach, zdobył jedną bramkę uznaną za gola kolejki.

Piłkarz w kwietniu skończył 18 lat i może podpisać swój pierwszy zawodowy kontrakt. Tyle, że warunki finansowe jakie oferuje mu klub są dalekie od oczekiwań młodego piłkarza, dalekie od przyjętych w najwyższej klasie rozgrywkowej. Lechia musi żyć oszczędnie i niechętnie daje piłkarzom zarobić duże pieniądze. Frankowski pochodzi z Gdańska i chce w tym mieście zostać. Jeśli jednak rozmowy nie ruszą z miejsca, to może na tym skorzystać Legia. Prezes Bogusław Leśnodorski został już wtajemniczony w sprawę i wyraził wstępne zainteresowanie.


Frankowski najlepiej czuje się na pozycji za napastnikiem, to typowa "dziesiątka", ale grywał w przeszłości również na lewym skrzydle.

Komentarze (20)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~legia!!! jeeee
 • 0 / 0
Ricardinho albo zciągnąć nakoulme albo razacka traore
Starszy kapral
 • 0 / 0
a tu widzę jak zawsze komentatorzy w formie. Ricardinho? Gdzie on miałby grać, za kogo niby? Nakoulma - najgorsza runda w jego polskiej karierze moim zdaniem, wolę, żeby grał Sagan, nawet jakby był bez formy będzie dawał z siebie więcej niż Nakoulma. Razack jest jedynym z tej trójki, który mógłby się sprawdzić, jednak najprawdopodobniej nie wiesz o nim nic i nie widziałeś jego żadnego meczu w lidze tureckiej czy gdzie on tam gra...
~Tosik
 • 0 / 0
A kiedy konkretne transfery do klubu i to do gry od razu??? Bo zaciąg do rezerw jest nam na tą chwilę chyba zbyteczny...
~dzinks
 • 0 / 0
Zlitujcie się...po co ten zaciąg ajak mamy swoich piłkarzy z Akademii. Czyżby menago jakiś rozgrywał sowją grę? Co to za stwierdzenie, że jest wstępnie zainteresowany. Z własnej kieszeni go kupi? Podali włąsnie, że Dosa Junior w Czerwonej Gwieżdzie w Belgradzie się melduje. Trzeba wzmocnień a nie uzupełnień.
kupic tanio i sprzedac z zyskiem....
~aaa
 • 0 / 0
To wszystko z tymi transferami i całym "zamieszaniem" wokół Legii przypomina historię z przed trzech lat. Jest dużo i głośno, są "ochy i achy" jak to pięknie i prężnie działa Legia (Pan Prezes i jego ludzie) To cieszy z jednej strony, z drugiej mnie osobiście zastanawia jak szybko pęknie balonik. Bo że pęknie to jestem pewien.
To wszystko są plotki transferowe. Ochłoń. Legia.net to nie jest oficjalny webpage!!!!
~do Skrzekot
 • 0 / 0
Otóż nie odnoszę się wyłącznie do tego, co podaje Legia.Net. i "Twoje ochłoń" skieruj do siebie. Mam dużo więcej informacji dotyczących tego "co się dzieje" w Legii, bezpośrednio z klubu, dlatego wiem co piszę. Nie mam na myśli tylko spraw związanych z transferami. W tej chwili w Legii bardziej niż kiedykolwiek, rządzi zasada "lizania du....y" przytakiwania i służalczości. Najbardziej uwidacznia się to wśród pracowników pionu sportowego. Od dołu , aż po górę.Nie zamierzam tego wątku rozwijać, chociaż kto wie może za kilka tygodni.
~con
 • 0 / 0
'wiem, ale nie powiem':) Nie siej fermentu. Albo podaj dokładne informacje wraz z weryfikowalnym źrodłem, albo daj sobie spokój z takimi 'informacjami'
~Rahim
 • 0 / 0
Ja tez mam rewelacyjne kontakty w klubie, nawet lepsze niz Ty bo stryjeczny brat mojego kolegi jest blisko spokrewniony z kuzynem ogrodnika naszego prezesa a ten z nim duzo rozmawia. Mam wiedze na temat piłkarzy z którymi toczą się rozmowy ale narazie powiedzieć nic więcej nie moge, Bedzie napewno jedna niespodzianka i jedno zaskoczenie. Przyjdzie conajmniej jeden zagranicznyc piłkarz i conajmniej jeden z Polski, za niektórych trzeba będzie płacić a niektórzy moze trafią do nas za darmo. Cholera chyba za duzo powiedziałem...
Kapitan
 • 0 / 0
No Rahim, spałiłeś źródło. Prezes zmieni ogrodnika :/
~wtf?
 • 0 / 0
Ale Prezes mieszka w apartamentowcu i nie ma ogrodnika? Pytam się o co chodzi?
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Balonik? Zdobyliśmy mistrzostwo i puchar.
~dzido
 • 0 / 0
wystarczy przeczytać wywiad z trenerem Banasikiem, by ten potok wazeliny zobaczyć
~trolejbus78
 • 0 / 0
urban wlasnie dlatego jest w Legii bo niczego nie wymaga i na wszystko sie godzi. ma szkolic i promowac mlodych a wynik sportowy jak bedzoe przy okazji to ok a jak nie to tez nic sie nie stanie. takie wytyczne dostal sztab szkoleniowy na poczatku pracy.
Widzę, że dziennikarze stworzyli już pierwszego w Polsce menedżera w stylu angielskim - Leśnodorskiego. Tam Brozia widzi w swoim zespole, tu jest zainteresowany Frankowskim. Generalnie Urban zostanie zaraz sprowadzony do roli "przeprowadzacza" treningów, czasem może jakąś taktykę nakreśli. Opamiętajcie się już z tym Leśnodorskim panowie dziennikarze.
~Prawnik stojący z boku
 • 0 / 0
Bardzo dobrze, że tyle mówi się o Legii w kontekście wzmocnienia klasowymi zawodnikami. Niech wszyscy zainteresowani wiedzą, że w Legii można zarobić, jeśli podchodzi się uczciwie (a nie kręci jak Lopez) i sumiennie wywiązuje z obowiązków.
~zatroskany
 • 0 / 0
A czy Urban wie kogo chce kupic Lesny?
Generał
 • 0 / 0
To będzie niezłe wzmocnienie drużyny rezerw :)
~(L)
 • 0 / 0
Czyli bd z niego dobry Lewy obrońca ;)