Legia wciąż wysoko w rankingu UEFA

Marcin Szymczyk

Źródło: Dziennik zachodni

08-11-2018 / 09:11

(akt. 12-12-2018 / 17:11)

Klubowy ranking UEFA klasyfikuje drużyny z całej Europy, które brały udział w rozgrywkach sygnowanych ich szyldem, czyli zarówno Lidze Mistrzów, Lidze Europy jak i eliminacjach do tych rozgrywek. W najnowszym zestawieniu znajduje się w nim 450 zespołów, a wśród nich aż 11 polskich klubów. Aż, ponieważ tylko dwa kraje mają ich więcej - Anglia i Niemcy, a Ekstraklasa ma tyle samo przedstawicieli co Serie A, Eredivisie czy Liga NOS oraz więcej niż np. La Liga czy Ligue 1. Najwyżej wśród polskich drużyn znaj duje się Legia Warszawa, która zajmuje 56. miejsce i jeszcze przed wtorkowymi meczami Ligi Mistrzów wyprzedzała Inter Mediolan, a dziś wciąż może pochwalić się wyższą lokatą niż AC Milan, Valencia, Everton czy RB Lipsk.

UEFA przyznaje punkty za występy w fazach grupowych rozgrywek, wygrane, remisy, awanse do kolejnych etapów jak i bramki strzelone i stracone. Legia ma na swoim koncie 24 500 punktów - najwięcej zainkasowała w sezonie 14/15, gdzie awansowała do 1/16 finału Ligi Europy, (10 000 punktów). W podobny sposób legioniści zakończyli swój sezon dwa lata później, gdy odpadli na tym samym etapie rozgrywek i mimo historycznego awansu do Ligi Mistrzów zdobyli tylko 8 000 punktów. Inne polskie kluby? Lech Poznań zajmuje 135. miejsce, a Jagiellonia Białystok 258.

Komentarze (17)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~
 • 0 / 0
ta liga jest za duża a piłkarzom jest za dobrze granie 1 w tygodniu to polski standard uwielbiany przez większość ligi. Legia jako jedyna w ostatnich latach potrafiła odskoczyć co spotykało się z gigantycznym hejtem i trwa to dalej.

Na portalach internetowych jest informacja o klasyfikacji lig i spadku E-klasy ilustrowany zdjęciem piłkarzy Legii. Dlaczego nie innych klubów, których "sukcesy" pucharowe są oszołamiające
~AnjfgJHDF
 • 0 / 1
Ja tego Mioduski już nigdy nie zrozumiem . Dostałeś w prezencie gwarantowane 5-15 mln EURO wystarczyło tylko tego nie zepsuć . Jak sobie przypomnę jak walkę o ten ranking przez lata to mnie krew zalewa że to zepsułeś . Dokonałeś tego w DWA LATA !
Podpułkownik
 • 0 / 2
To dzięki 3 królom - Magierze, Jozakowi i Klafowi. Dzięki Mioduski! ;)
~Znawca pilkarski
 • 0 / 0
Wg mnie nie jest tak złe... raptem tuż za Arsenalem
~Yorick
 • 0 / 2
Powiedzmy sobie szczerze, dorobek tych kilku lat - dorobek sportowy (punkty) i marketingowy - został zmarnowany idiotyczną decyzją o zatrudnieniu Klafa na puchary. To była kryminalna decyzja tak naprawdę, rzutująca na rozwój sportowy i finansowy.
Jasne, teraz trzeba patrzeć w przyszłość i odbudowywać pozycję i budować potęgę. Ale winnym nie mogę darować i chętnie bym rozstrzelał.
Ja już na to nie patrzę. Tak mnie strasznie boli to rozebanie punktów przez Magierę...To samo dotyczy innych klubów ekstraklasy. Wszyscy regularnie w pyzzdę. Byle załatwić sprawę jak najszybciej.
Sierżant
 • 0 / 0
Nastepny sezon beszie kluczowy, odpadnie nam 10 pkt do wspolczynnika, a ostatnie 2 sezony to mizeria, wiec trzeba LE (o LM nie ma co myslec, z tym wspolczynnikiem nie ma szans na rozstawienie w dalszych fazach) i zaczac sie odbudowywac by nie zmarnowac wszystkiego jak Lech.
Jak można było to tak spier.lić... Taka szansa na doskoczenie do top 50 była... Ech...
~Yorick
 • 0 / 0
Jak to jak?
"Zatrudnijmy na puchary trenera amatora bez CV, bo zasłużył na szansę. Co może pójśc nie tak?"
Sierżant
 • 0 / 0
a czy my przypadkie w 50 nie byliśmy? coś mi się 42 miejsce kojarzy...
~Czaro1987
 • 0 / 3
Jak kolejny sezon zagramy tak jak 2 poprzednie to LE odjedzie bezpowrotnie....
~Pampers
 • 0 / 1
Cały trud klubu poszedł w zapomnienie.Nowy sezon nowe miejsce
~Happy
 • 0 / 0
Jeszcze w lato ten ranking będzie się liczył.spokojnie ostatnia szansa na skonsumowanie bergowego wnerwienia po Celticu.
Chorąży
 • 0 / 2
tylko, że sezon 14/15 za chwilę przestanie się liczyć i wylądujemy niewiele wyżej od Lecha
Spadniemy gdzieś na 85 miejsce, więc do Lecha jeszcze daleko.
Wierze ze z Ryskiem awansujemy do LE i odrobimy niewiele mniej punktow niz stracimy.
Kapral
 • 0 / 1
Pytanie czy Rysiek po zimie bez kasy na wzmocnienia bedzie chcial jeszcze sie swoim nazwiskiem pod tym podpisac na puchary na lato... Pamietajcie Staska...