Redaktor Marcin SzymczykRedaktor Piotr Kamieniecki

Marcin Szymczyk, Piotr Kamieniecki

29.01.2019 18:36

(akt. 13.02.2019 01:16)

Legia Warszawa pokonała w sparingu 2:0 drugoligowy portugalski zespół Cova da Piedade. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Cafu, a także Dominik Nagy. Trener Ricardo Sa Pinto pozwolił na występ grupie graczy będących dalej od wyjściowego składu.

Piłkarze Legii Warszawa rozegrali we wtorek trzeci sparing na zgrupowaniu w Troi. Po pokonaniu 2:1 Mafry i ograniu 1:0 Vitorii Setubal, "Wojskowi" zmierzyli się z drugoligowym zespołem Cova da Piedade. Czternasty zespół rozgrywek wygrał w tym sezonie pięć meczów, zanotował pięć remisów i osiem porażek. Trener Ricardo Sa Pinto posłał na murawę skład złożony z graczy będących dalej od wyjściowego zestawienia na ligową inaugurację. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się m.in. Radosław Majecki, Mateusz Wieteska, Miroslav Radović Jarosław Niezgoda. Spotkanie z Covą było w pełni zamknięte dla publiczności. Meczu nie mogli obejrzeć nawet przedstawiciele sztabu reprezentacji Polski.

Ostatnia dwójka, Serb i Polak, mieli w pierwszej połowie najlepsze szanse do strzelenia gola. "Rado" dwa razy znalazł się w dogodnych sytuacjach, lecz brakowało mu szczęścia lub dobrze spisywał się bramkarz rywali. Również Niezgoda mógł zdobyć bramkę, ale ostatecznie nie posłał piłki do siatki. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie murawę opuścili Paweł Stolarski i wracający do formy Jarosław Niezgoda. W ich miejsce na murawie zameldowali się Salvador Agra i Carlitos. Marko Vesović zamienił zaś skrzydło na prawą stronę defensywy.

W drugiej połowie, po dwudziestu minutach gry, Sa Pinto dokonał siedmiu zmian. Wcześniej niezłe okazje po dośrodkowaniach mieli Inaki Astiz oraz Artur Jędrzejczyk. Na murawie znajdował się choćby etatowy duet środkowych pomocników, Cafu Andre Martins. Pierwszy z nich wkrótce po zameldowaniu się na placu gry strzelił gola dla Legii. Portugalczyk wykorzystał dośrodkowanie i uderzeniem piłki głową pokonał golkipera rywali. W 77. minucie Carlitos dobrym podaniem uruchomił Dominika Nagya, a Węgier skierował futbolówkę do siatki. Ponownie szansy nie dostali młodzieżowcy: Cezary Miszta, Michał Karbownik Mateusz Praszelik

Spotkanie zakończyło się wygraną legionistów 2:0. Mistrzowie Polski wygrali w Troi trzy z trzech sparingów.

Legia Warszawa - Cova da Piedade 2:0 (0:0)
Cafu (69. min.), Nagy (77. min.)

Legia (I połowa): Majecki - Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Rocha - Vesović, Antolić, Astiz, Radović - Hamalainen - Niezgoda.

Legia (II połowa): Majecki (66' Cierzniak) - Vesović (64' Kucharczyk), Jędrzejczyk, Wieteska, Rocha (64' Hlousek) - Agra, Antolić (64' Cafu), Astiz (64' Martins), Radović (64' Nagy) - Hamalainen (64' Kulenović) - Carlitos.