Legia zawalczy o korty ze wsparciem PZT

Piotr Kamieniecki

Źródło: Rzeczpospolita

14-11-2018 / 23:49

(akt. 02-12-2018 / 11:21)

Dobiega końca 12-letnia umowa dzierżawy dotycząca kortów Legii. Nie jest jeszcze pewne, kiedy rozpocznie się nowa procedura. Obecnie terenem zarządza SKT "Legia" Jerzego Hertla, które nie ma zgody klubu z Łazienkowskiej na używanie znaków towarowych. Inaczej jest w przypadku Akademii Tenisa Legii Warszawa, która działa pod fundacją Warsaw Sports Group. To jej zawodniczką jest m.in. Iga Świątek, zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu.

Zawodnicy certyfikowanej akademii tenisa Legii nie mogą korzystać z kortów znajdujących się obok stadionu. Tymi na mocy 12-letniej dzierżawy zarządza SKT "Legia", którym kieruje Jerzy Hertel, były polityk PO. Umowa, która swego czasu została uznana za skrajnie niekorzystną dla miasta przez Komisję Rewizyjną Rady Warszawy, dobiegnie końca 30 listopada. Nie jest znany termin zawarcia nowej umowy. Miasto będzie musiało najpierw przejąć nieruchomość od dotychczasowego dzierżawcy.

 

W maju Legia Warszawa SA złożyła sprzeciw wobec SKT, które chciało zarejestrować w Urzędzie Patentowym dwa znaki towarowe wykorzystujące znaki zarejestrowane na rzecz Legii Warszawa SA. We wrześniu SKT otrzymało nakaz zaniechania używania wszelkich znaków towarowych związanych z Legią.

 

Kolejną dzierżawą zainteresowana jest Warsaw Sports Group, która zarządza Akademią Tenisa Legii Warszawa. To jej zawodniczką jest Iga Świątek, triumfatorka juniorskiego Wimbledonu. WSG otrzymało także wsparcie Polskiego Związku Tenisowego. - Obiekt marnieje. W tej chwili jedynym godnym uwagi turniejem na Legii jest Puchar Bohdana Tomaszewskiego. Patron bardzo ważny, ale turniej wciąż tylko kadetów. PZT działa w kooperacji z sekcją tenisową Legii Warszawa, chcielibyśmy stworzyć tam centralny obiekt szkoleniowy dla kadry narodowej i prowadzić podstawowe szkolenie dzieci z Warszawy i okolic w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa - stwierdził Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT.

 

Cały tekst dotyczący historii kortów Legii oraz obecnej sytuacji dostępny jest w "Rzeczpospolitej" w tym miejscu.

Komentarze (6)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 0 / 0
Wygraj tą batalię Legio. Każda ekspansja Legii w mieście, jak najbardziej pożądana.
Powodzenia.
~Ziggy666
  • 0 / 0
To skandal, że Iga Świątek nie ma wstępu na korty Legii (wyremontowane za publiczne pieniądze), bo grają tam celebryci (m. in. Leśnodorski).
Generał broni
  • 0 / 0
Marne szanse, w ratuszu nadal rządzi stara ekipa przewałkowiczów, ale trzeba walczyć.
~machlojka
  • 0 / 0
polityk PO, ale przyznane te tereny zostały w ostatni dzień rządów PiS w Warszawie
~fan Kazimierza D.
  • 0 / 0
Zostanie po staremu. Tort już został podzielony.
Legia jest za mała aby podskakiwać mocnym ludziom. W Warszawie Nihil Novi.
Generał brygady
  • 0 / 0
I tu masz niestety rację.