Legia zdecyduje się na internetową zbiórkę finansów?

Piotr Kamieniecki

Źródło: Parkiet

16-05-2019 / 13:07

(akt. 16-05-2019 / 13:24)

– Władze Legii Warszawa jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi otrzymały przygotowaną strategię pozyskania przez klub 20 mln zł w ramach zbiórki internetowej - informuje "Parkiet", który dowodzi, że stołeczny klub szuka możliwości pozyskania finansów z różnych miejsc.

Polskie przepisy pozwalają pozyskać w ramach jednej zbiórki maksymalnie 1 mln euro (czyli obecnie 4,3 mln zł). Jak w takim razie Legia miałaby sięgnąć po 20 mln zł? Według naszych informacji przedstawiona Legii strategia pozyskania finansowania zakłada przygotowanie prospektu emisyjnego, który miałaby zaakceptować wcześniej Komisja Nadzoru Finansowego. To właśnie pozwoliłoby zaoferować akcje o takiej wartości w jednej bądź kilku ofertach internetowych. Pracami nad prospektem emisyjnym miałby się zająć Dom Maklerski BOŚ. 

– Nie ma takiego tematu – stwierdził Artur Adamowicz, dyrektor ds. mediów i PR w Legii Warszawa. O ostatecznej decyzji władz Legii przesądzić ma wycena klubu, a raczej dotyczące jej rozbieżności. – Na świecie przyjęte jest, że wartość klubu piłkarskiego to około dwukrotność rocznych przychodów klubu. A Legia nie miała ostatnio wielkich sukcesów. Ponadto jej właściciel chciałby zastosować inny, bardziej atrakcyjny dla niego przelicznik. Chciałby wycenić klub trzy razy wyżej niż obowiązujący na świecie mnożnik. Nikt na rynku finansowym nie weźmie na siebie ryzyka i odpowiedzialności zaoferowania akcji według tak wysokiej wyceny - informuje "Parkiet". Cały artykuł przeczytać można w tym miejscu.

Komentarze (67)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Zawis
 • 0 / 0
Żebym wiedział, że ta kasa jest niezbędna do działania Klubu to nie żałowałbym grosza...ale mam dziwne wrażenie, że ktoś ma plan jak wydymać kibiców i zaoszczędzić na koncie. Kibice i tak poświęcają w pytę kasy i wolnego czasu aby Klub wspierać pro bono i stwarzać nowe okazje do jego promocji.
Na dobrego trenera człowiek by nie pożałował
~Aaartur
 • 1 / 0
Zakup tych akcji, to przedłużanie męczarni o kolejny sezon. Każdy kto życzy dobrze temu klubowi, musi zdawać sobie sprawę, że nie ma szans na jakikolwiek rozwój z Mioduskim jako właścicielem. Im szybciej zostanie zmuszony do sprzedania Legii, tym lepiej. W dwa lata z klubu, który jako pierwszy polski zespół po ponad 20 latach awansował do LM i co roku grał w grupie LE, stworzył pośmiewisko (przegrane z ogórkami w europejskich pucharach) i gołodupca z nadzorem finansowym. Jeśli ktoś jeszcze wierzy, że mu się w tym klubie uda, to znaczy, że nawet nie jest niepoprawnym optymistą,. ale naiwniakiem, który stracił możliwość realnej oceny rzeczywistości.
Porucznik
 • 0 / 1
Ja bym w to wszedł. Legia w sercu wiec chętnie bym coś takiego zrobił.
Plutonowy
 • 1 / 0
Dodam że ceny na mecz w Warszawie w stosunku do siatkowki gdzies w mniejszych miastach to śmieszne kwoty
Plutonowy
 • 1 / 0
Jesli tak zrobią to uzależnią sie od kibiców.beda bardziej wymagać co przy braku wynikow dojdzie do konfliktów
Porucznik
 • 0 / 1
Wątpliwe. Albo jesteś kibicem albo nie.

Co byś zrobił jakby Legia była tam gdzie Widzew ---> pełny stadion ludzi mają.
Plutonowy
 • 1 / 0
Właśnie przegrali pewny awans i wiesz co tam sie działo? Wyzwiska i grozby bo wyniku brak a stadion pełny
Major
 • 1 / 0
Jak Mioduski szuka kasy to niech zrobi bardzo tanie karnety np. 15x25=375 na trybunę wschodnią czy 15x15 na żyletę =225
Każdy chętnie pomoże . Zakładam że sprzeda do ostatniego krzesełka.
Pkt2/ Karnety zapewne kupi wielu kibiców którzy są na kilku meczach (z różnych przyczyn, godzin pracy, rodzinnych ,czy z powodu zamieszkania daleko od Warszawy)ale chcą pomóc Legii . I teraz tak, karnetu na wybrany mecz nie można przekazać innej osobie ale można przekazać klubowy, który to wtórnie sprzedaje to miejsce za komercyjna stawkę (zakładam że połowa karnetowiczow i przyjdzie i klub będzie dysponował ich miejscami do wtórnej sprzedaży) Efekt dodatkową kasa, pełen stadion, duże wpływy z dnia meczowego
I jeszcze jedno...gdzie do kur... nędzy jest nasz marketing????
Porucznik
 • 0 / 0
Siedzą i myślą. Robią zniżki na kolekcję adidasa w dzień meczowy. To ich szczyt mozliwości :)
Przyjmijmy wersję właściciela....plan na przyszłe lata, z odmłodzeniem kadry, budową akademii jak i rozwojem młodych zawodników...brzmi pięknie...ale to nie Ajax. No to kontruję...spłata wierzycieli, niecierpliwość(słowo klucz...i odpowiedzcie sobie sami) nieznajomość piłki, niedobór odpowiednich pracowników, trenerzy uczący się na Legii fachu...masakra! Nie ten klub nie ten poziom, i powoli zmierzamy do bycia średniakiem Ekstraklapy! Za dużo złych rzeczy wydarzyło się od rozbratu Leśnego z Miodkiem które niestety źle wpływają na organizację klubu! Pewnie poróżniły ich pieniądze...w nic innego nie wierzę. Jednak trzeba przyznać, że kiedy obaj trzymali rękę na pulsie to były jedne z najlepszych chwil dla Legii SZKODA!
O PLN dla Mioduskiego. Niech wychodzi w skarpetach.
Wiedziałem że akademia to tylko wartość dodana do tego co Miodek chce ugrać na Legii! Wyłożył mamonę na klub, który zawiódł w pucharach..wybuduje akademie i łączna wartość wzrośnie. odbije to sobie cwany lis.
Chętnie się dorzucę. Budżetu Legii nie zbawię, ale moja cegiełka czeka.
10 tys czeka
Major
 • 1 / 4
Bardzo chętnie zostanę akchonariuszem, pod warunkiem że Pan Mioduski odszprzeda swoje akcje Leśnodorskiemu. Oczywiścke za pół ceny, albo i jedną trzecią, bo w 2 lata pogrzebał ten klub
Podporucznik
 • 1 / 0
Nie zapominaj, że Pan Leśny i jego kompan wyprowadzili z naszego klubu 40mln, walczyli o tą kasę zażarcie nie myśląc co się stanie z budżetem klubu, a teraz dzięki niej opływają w luksusach. Nie wspomnę już o transferach Czukwupodobnych i skali zarobków dla piłkarzy, po których do tej pory w budżecie została czarna wypalona dziura. Wydymali wszystkich i jeszcze co poniektórzy tutaj liżą im dupska...
~Paweł
 • 1 / 1
Może niech panowie piłkarze oddadzą 70 procent tego co zarobili,za takie dziadostwo jakie prezentują....
Generał broni
 • 6 / 3
A to dobre, na usta aż się cisną słowa pisenki "miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkie z piór,ostał ci się jeno sznur" mam składać się na pensję Kucharczyka,Malarza,Rado czy Vukowicza,bezczelne chamy,Dawidziuk i dziennikarze niech zrobią zrzute, wolę Legie w 4 lidze ale wolną od tych korpo hien.
Porucznik
 • 1 / 1
Nie mieszajmy dwóch systemów walutowych nie bądźmy pewexami:-) Masz rację, że składać się na prywatny biznes Pana Mioduskiego nie ma sensu. Przecież płacę za karnet i uważam, że to wystarczy. Rzeczywiście w IV lidze włączę się do odbudowy klubu:-) Oby nie była jednak konieczna. Natomiast czepiać się do Rado, Malarza czy Kuchego jest o tyle bez sensu, że sami sobie kontraktów nie dali. Grają jak potrafią, można było zatrudnić innych...To samo dotyczy Vuko, etatowego strażaka rzuconego na głęboką wodę. Nawiasem mówiąc całe to towarzystwo w IV lidze może dać nam awans do III...Jeśli leci z nami pilot - odpowiada za to co się dzieje i zrzucanie winy na poszczególnych piłkarzy czy Vuko, moim zdaniem nie ma sensu. Cały "projekt" jak mówi Prezes upadł. Finansowo, sportowo i organizacyjnie. Mamy nadzór finansowy, szukamy "zrzuty" w internecie a jednocześnie budujemy akademię za 120 baniek. Trzeba mieć fantazję. Wszyscy twierdzą, że da to super efekty za 15-20 lat. Nie wykluczam, że tak będzie - jednak czy Legia dotrwa do tego czasu? Promować graczy akademii w III lidze - bez sensu. A jak znowu zaliczymy wypad z pucharów to nie jest wcale taki nieprawdopodobny scenariusz.
A może by wprowadzić opłaty za wpisy na portalu Legia.Net? Np. 50 groszy za wpis, a taki, który nic nie wnosi do dyskusji -1 zł. Polemika z przeciwnikiem przekraczająca po dwa wpisy z każdej strony – 5 zł. Albo nawet 7.-!
I tak ziarnko do ziarnka… A uzbieraną kwotę przekazywać regularnie na Fundusz.

I byłby większy pożytek z portalu, bo teraz wątki z 1500 wpisów stają się właściwie bezużyteczne dla czytelników. Nowych wpisów szybciej przybywa, niż się je czyta. Można powiedzieć, że sukces.
~Yorick
 • 6 / 4
Ani złotówka z mojej kieszeni nie trafi na konto Legii póki Prezesem jest Mioduski. Nie mówię właścicielem. Właścicielem może sobie być. Póki jest prezesem, to jest marnowanie pieniędzy.
Major
 • 0 / 0
Dokładnie tak. Pan Mioduski musi ponieść konsekwencję swojej pazerności i niekompetencji
Porucznik
 • 5 / 3
Bez mistrzostwa nie mamy żadnych szans na awans do LE. Ścieżka mistrzowska jest zdecydowanie łatwiejsza, niż przebijanie się przez eliminacje stricte Ligi Europy. Można więc już dziś założyć, że przychodów z udziału w fazie grupowej sezonu 19/20 nie zobaczymy. W piach pójdą też resztki rankingu, które jeszcze mamy.
I jest to efekt pięknego hasła "Zrobię to wszystko taniej". W połowie lipca będziemy świętować okrągłe ;) 52 miesiące samodzielnych rządów Pana Mioduskiego. Piękna to będzie stypa...
Chciałbym się mylić... Niestety każdy dzień uroczej działalności Pana Właściciela/Prezesa powoduje, że nie tylko stoimy na skraju przepaści, ale sprawnie przygotowujemy się do wielkiego kroku naprzód...
Zbiórka na "biednych i przepracowanych" kopaczy jak Radovic, Malarz, Kucharczyk? Dziękuję ale nie, naprawdę są ludzie i zwierzęta w potrzebie a nie te "bidulki" zarabiający po 100 tys miesięcznie i więcej którym nie chce się raz na kilka dni pobiegać przez 90 minut.
Mocno niefortunny termin na takie informacje.
Generał broni
 • 1 / 4
Informacje zdementowane, nie ma takiego tematu.
Świrku w samo sedno.Dziękuję Ci za ten wpis ;-)
Mam nadzieje ze spora część tych darmozjadow w lecie zejdzie z kontraktów
~xaxa1212
 • 0 / 3
Hej słoiki. Pomożecie Legii czy tylko internetowi pieniacze???
Pomyliłes adresy
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Pan pieniaczy.
Porucznik
 • 4 / 1
Mioduski i tak te pieniądze przepier doli. Jak całkowicie odejdzie z klubu i przekaże Legię komuś kto się na tym zna to chętnie dołożę nawet 5 cyfrową kwotę dla mojego ukochanego klubu.
Pułkownik
 • 1 / 1
my zainwestujemy co jest bardzo fajnym pomysłem o super Dario będzie wypłacał odprawy kolejnym cudakom typu Romeo. Powinien się cieszyć, że kupujemy karnety finansując w części błędne decyzje
Kapitan
 • 6 / 1
Myślę że przekazywanie swoich pieniędzy BARDZO SŁABEMU zarządcy (Kudłaty) jest słabym pomyslem. Jaką mam pewność że pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto?
Patrząc na zarządzanie, od czasu odejścia Leśnego, będzie to dopłacanie milionerowi na Jego fanaberie.
Ja mówię pass
teraz musimy się zrzucić na to co Prezes Mioduski wylicytował i przebił Leśnodorskiego. Wiadomo, że Leśnemu nie dał kasy z własnej kieszeni tylko z klubowej. Przez brak pucharów budżet się nie spina.
Major
 • 0 / 0
Niech odsprzeda Leśnemu za 1/3 ceny i stąd znika
Starszy kapral
 • 7 / 1
Gdy daję na coś pieniądze, to albo jest to jałmużna i wtedy nie chcę nic w zamian albo inwestycja i wtedy już coś chcę. Skoro Bardzo Ważna Osoba powiedziała, że nie ma tematu, to nie ma. Gdyby Legia wypuszczała akcje, pewnie chciałbym kupić ale tylko pod warunkiem objęcia prezesury przez człowieka, który osiągnął w zarządzaniu klubem piłkarskim jakieś sukcesy.

Na razie Legią zarządza człowiek przejadający dawne sukcesy, nie mający na razie żadnych własnych osiągnięć. Nie jestem malkontenem, po prostu widać gołym okiem,
że z roku na rok z moim ukochanym klubem jest coraz gorzej. Na ogół unikam kategorycznych sądów, lecz dziś jestem coraz bliżej stwierdzenia, że im szybciej nastąpi przesilenie w zarządzie, tym lepiej. Nie widzę na dziś nadziei na zmianę jakościową w zarządzaniu.
~Yorick
 • 2 / 1
Niestety Mioduski uczepił się stanowiska prezesa, z wielką szkodą dla klubu. Powinien pozostać właścicielem, ale zarządzaniem klubem zdelegować. Osobom kompetentnym, nie Zahorskiemu.
Kapral
 • 0 / 1
Dokładnie. Kto to jest ten Zahorski? Kolejny figurant nie mający pojęcia o piłce
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Potrzebny jest mądry plan naprawczy. W lecie odejdzie wielu zawodników. Trzeba sprowadzić nowych i tu potrzebna rozwaga. W sprawie trenera nie oczekujmy cudów, nie ma kasy na cudotwórcę to zatrudnijmy tego kto pokazał w e-klapie, że potrafi. Niestety ale Vuco zmarnował swoją szansę!
~jago
 • 1 / 0
Może zrobić jak w Realu Madryt, Socios, czyli faktycznych właścicieli klubu, kilkadziesiąt, kilkanaście tysięcy osób, wpłaca do klubu, jako właściciele, nie wiem , po 1000, 2000, 3000 zł rocznie, lub miesięcznie/ratalnie takę kwotę, to daje faktycznych właścicieli klubu. W RM. działa, może i u nas zadziała. Załóżmy 50 000 x 3000 zł = 150 milionów, wygląda nieźle. 250 zł miesięcznie, myślę, ze mogło by się udać.
Pułkownik
 • 1 / 1
Miodek widać sie troszkę miota. A może byś poszukał kogoś chętnego i sprzedał część udziałów,aby nasz klub poszedł do przodu. A nie łapiesz się jak tonący brzytwy,nie długo to po ustawiasz puszki przy kasach w centrach handlowych.
Prezesie odejdź w cień i zajmij się Akademią a klub oddaj komuś kto ma pojecie o prowadzeni klubu
Starszy kapral
 • 1 / 0
Może takiego chętnego nie ma....
Sierżant
 • 0 / 1
Odsprzedaż części udziałów to chyba ostatnia opcja u niego - wtedy musiałby liczyć się ze zdaniem współwłaściciela. Jednak on chce być i właścicielem i menadżerem i kto wie kim jeszcze w tym klubie. Taki jeździec bez głowy... A szkoda bo odsprzedaż udziałów to niegłupi pomysł który ratuje nam zad w tym momencie.
Pułkownik
 • 1 / 0
temat zastępczy.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Panie Dariuszu Mioduski, ja myślę, że wśród osób posiadających karnety znalazło by się 10 tysięcy chętnych którzy odkupili by określone udziały w przedziale 500 zł -1 tys zł. Dlatego trzeba zastanowić się nad emisją udziałów właśnie dla kibiców! Ja sam jestem zainteresowany takim wsparciem dla klubu.
Generał brygady
 • 1 / 1
Sam tez bym nabył.
~Urban
 • 4 / 2
Jak Mioduski odejdzie to mozna pomyslec, a tak to do kieszeni tego kretyna chyba nikt nie bedzie pakowal kasy.
A nie można zrobić 5 zbiórek? Wisła dzięki takiej zbiórce dużo zgarnęła. Zbiórka np. na jakiś transfer dobrego zawodnika albo na budowę ośrodka - myślę że wielu kibiców wsparłoby taką akcję.
Generał broni
 • 4 / 2
Czyli szykuje się ratowanie klubu .I pomyśleć że jeszcze niedawno 40 mln poszło na rozwód .Chętnie wspomógłbym klub ale wolałbym żeby dotyczyło to innego wlaściciela .
Generał brygady
 • 2 / 1
Też bym wolał ale... to jest ciągle Nasza Legia.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Taki mały szczegół: znajdź lepszego....
Podpułkownik
 • 4 / 1
Widać, że niedługo będziemy robić kibicowską zrzutę na finanse klubu. Plany i rozmach europejski, możliwości żadne. Panie DM, pożałował pan na etat dyrektora sportowego, to mamy to co mamy. Przepłacanych piłkarzyków, widmo upadku klubu. Czy pan tego nie rozumie, że trzeba pozyskać 2-3 piłkarzy robiących różnicę? jeżeli nie, to nie będzie przychodu z LE! K.mać, najpierw inwestycje potem zyski, przecież nie żyje pan w PRL-u!
~Mioduski Out
 • 3 / 0
Mioduskiemu do zarządzania nie dałbym złamanego grosza...
1 mln Euro to można lekko zebrać z trybun podnosząc średnią o 5tys. osób.

Ale my musimy takich milionów poszukać tak ze 20....
~Andrzej
 • 2 / 0
Dawać tą zbiórkę sam z chęcią dołożę przynajmniej tysiąc by pomóc Legii
Generał broni
 • 3 / 0
Powodzenie, lub jego brak tej akcji będzie dobrym papierkiem lakmusowym dla tych którzy wiecznie nawołują do "ściągnięcia inwestora". Jeśli sami nie chcemy być inwestorami, to dlaczego inni mieli by chcieć, tym bardziej że ich nie łączą z Legią żadne emocje.
Nie będzie żadnych zewnętrznych inwestorów, tym bardziej że polska liga stanie się europejską okręgówką, będzie nam ciężko wskoczyć nawet do III ligi europejskiej czyli LE 2.
W nominacjach piłkarzy do wszystkich kategorii jest chyba jeden Polak. To jest odpowiedź na pytanie jak jesteśmy atrakcyjni dla inwestorów jako kraj. Wiele lat pracy nas czeka zanim się wdrapiemy wyżej, ale żeby to osiągnąć w polskiej piłce musi się zmienić prawie wszystko.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Boras44, nigdzie się nie wdrapiemy. W tym polskim grajdole nikt nie zainwestuje pieniędzy w klub piłkarski, bo po co? Jak nie ogoli właściciela kibol, to menadżer a dobije US.
~L
 • 2 / 1
Że co:) Niebywale jak ten klub się stoczył
Tak tak zbiórka na niewypały Pinokia trenera
~malkontet od lesniczego
 • 1 / 0
Takie sa efekty rzadow prezesa, ktory nie ewidentnie nie ma legijnego dna. Apeluje do wlasciciela Legii o zatrudnienie kogos kompetentego na tym stanowisku .
~Mkl
 • 0 / 1
Ok, ale najpierw info ile swoich dołożył Mioduski
Generał dywizji
 • 2 / 1
Kupiłbym.
Zwłaszcza teraz, gdy wartość klubu leci na szyję.
Pułkownik
 • 7 / 3
Jak Vuković nadal będzie trenerem to nie dam ani złotówki. Pieniądze wyrzucone w błoto po kolejnej bezsensownej decyzji Loczka i jego świty. Ten imbecyl taktyczny nawet nie rokuje, a ten po raz 4 na 5 prób daje żółtodziobowi szanse. To jest niepojęte. Klafurić przy nim to był pan trener.
~Hillman
 • 0 / 0
Bo Klafuric coś tam prowadził (kobiety to kobiety)
A teraz ten ma prowadzić zespół w Pucharach (jak przegrał z Luksemburgiem w zeszłym roku) - jakieś jaja
Generał brygady
 • 0 / 1
A ja wpłacę, bo obawiam się o przyszłość mojego klubu