News: Legia żeglarskim wicemistrzem Polski

Legia żeglarskim wicemistrzem Polski

21.08.2018 22:24

(akt. 12.12.2018 18:08)

Legia Warszawa została żeglarskim wicemistrzem Polski klasy 505 w składzie Jakub Pawluk i Marcin Józefowski. Nasza legijna załoga zdobyła srebro w bardzo mocnej stawce złożonej z mistrzów świata i najlepszych ekip w Europie. Złoto trafiło do świeżo upieczonego wicemistrza Europy olimpijskiej klasy 49er Buksak/Bartosiewicz (49FX). Z kolei brąz Mistrzostw Polski przypada współautorowi sukcesu z mistrzostw Europy Wierzbicki/Kaczmarek.

W klasyfikacji miedzynarodowej zwyciężyła „załoga Mistrzów Świata” Skrzypulec/Jess (ubiegłoroczna mistrzyni olimpijskiej klasy 470 i aktualny mistrz świata klasy 505). Startowalo aż 28 załóg! Broniacy tytulu zeszłoroczny mistrz nie załapał sie w tym roku na podium

Warto też dodać, że załoga żeglarskiej Legii doskonale radzi sobie w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej. Rozgrywki w Szczecinie legioniści skończyli na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Z kolei ostatnie zwycięstwo w Świnoujściu nad załogą Pogoni Szczecin i 6 miejsce w mocnej stawce przybliżyło naszą załogę do awansu do europejskich finałów Ekstraklasy Żeglarskiej - European Sailing League.  Awansuja najlepsze 4 zespoły.

Legijna załoga startuje w wymiennym składzie: Jakub Pawluk (ster), Adam Kajzer (ster, bow, pit), Darek Urbanowicz (pit, trym), Karol Przybysz (pit, trym), Oskar Śleziona (pit, trym), Jan Fursewicz (pit, trym)