Legia żeglarskim wicemistrzem Polski

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

21-08-2018 / 22:24

(akt. 12-12-2018 / 18:08)

Legia Warszawa została żeglarskim wicemistrzem Polski klasy 505 w składzie Jakub Pawluk i Marcin Józefowski. Nasza legijna załoga zdobyła srebro w bardzo mocnej stawce złożonej z mistrzów świata i najlepszych ekip w Europie. Złoto trafiło do świeżo upieczonego wicemistrza Europy olimpijskiej klasy 49er Buksak/Bartosiewicz (49FX). Z kolei brąz Mistrzostw Polski przypada współautorowi sukcesu z mistrzostw Europy Wierzbicki/Kaczmarek.

W klasyfikacji miedzynarodowej zwyciężyła „załoga Mistrzów Świata” Skrzypulec/Jess (ubiegłoroczna mistrzyni olimpijskiej klasy 470 i aktualny mistrz świata klasy 505). Startowalo aż 28 załóg! Broniacy tytulu zeszłoroczny mistrz nie załapał sie w tym roku na podium


Warto też dodać, że załoga żeglarskiej Legii doskonale radzi sobie w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej. Rozgrywki w Szczecinie legioniści skończyli na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Z kolei ostatnie zwycięstwo w Świnoujściu nad załogą Pogoni Szczecin i 6 miejsce w mocnej stawce przybliżyło naszą załogę do awansu do europejskich finałów Ekstraklasy Żeglarskiej - European Sailing League.  Awansuja najlepsze 4 zespoły.


Legijna załoga startuje w wymiennym składzie: Jakub Pawluk (ster), Adam Kajzer (ster, bow, pit), Darek Urbanowicz (pit, trym), Karol Przybysz (pit, trym), Oskar Śleziona (pit, trym), Jan Fursewicz (pit, trym)

Komentarze (6)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~A
  • 0 / 0
Bravvvvoooo !!!
~Tomek P
  • 0 / 0
Zanim zaczniecie nazywać kogoś "farbowanym" mistrzem i prowokatorem, warto najpierw zapoznać się z faktami. Wystarczy zwrócić się do Stowarzyszenia Klasy 505, aby uzyskać prawdziwe i bezstronne informacje o ubiegłorocznym wydarzeniu.
~(L)egia Pany!
  • 0 / 0
Gratulacje! Jazda!
~Roro
  • 0 / 0
Klasa!
Gratulacje!
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Fest ekipa.