Legia zgłosiła młodzieżowca do rozgrywek ekstraklasy

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

04.11.2020 23:30

(akt. 04.11.2020 23:54)

Zawodnik drugiej drużyny Legii Warszawa, Kacper Skibicki, został zgłoszony do rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Kacper Skibicki rozpoczął przygodę z futbolem w drużynie Pomowca Kijewo Królewskie, a w 2017 roku trafił do Olimpii Grudziądz. W pierwszej części sezonu 2018/2019 wystąpił w 13 meczach w klubie z II ligi. W tym czasie przebywał na murawie przez 401 minut i zdobył 2 bramki. W styczniu 2019 roku skrzydłowy podpisał umowę z Legią i od razu udał się na półroczne wypożyczenie powrotne do Olimpii (7 spotkań, 1 gol).

Na początku rozgrywek 2019/2020 udał się tymczasowo do innej ekipy z II ligi - Pogoni Siedlce, w której rozegrał 15 meczów i zdobył 1 bramkę. Po rundzie jesiennej Legia zdecydowała się na zakończenie wypożyczenia pomocnika, który rozpoczął treningi z drugim zespołem "Wojskowych", a następnie poleciał na zgrupowanie do Hiszpanii (strzelił gola w sparingu z reprezentacją Arabii Saudyjskiej U-20).

Skrzydłowy z rocznika 2001 rozpoczął obecny sezon w III-ligowych rezerwach Legii. Jak na razie wystąpił w 7meczach, w których spędził na boisku 371 minut, i strzelił 1 gola (przeciwko Ursusowi Warszawa). Miał także asystę w ostatnim spotkaniu ligowym, z KS-em w Wasilkowie (2:1)