Legijni trenerzy walczą o UEFA PRO

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

13-12-2018 / 18:30

(akt. 13-12-2018 / 21:00)

W ostatnich tygodniach Polski Związek Piłki Nożnej rozpatrywał podania trenerów, którzy zgłaszali się na kurs UEFA PRO pozwalający na otrzymanie licencji pozwalającej na prowadzenie drużyn w najwyższych klasach rozgrywkowych. Na egzamin zakwalifikowało się dwóch szkoleniowców pracujących przy Łazienkowskiej: Marek Saganowski i Piotr Kobierecki.

W trwającym kursie pozwalającym uzyskać licencję UEFA PRO bierze udział jeden przedstawiciel klubu z Łazienkowskiej, Aleksandar Vuković. Rozpoczęły się już przygotowania do kolejnej edycji kursu. Polski Związek Piłki Nożnej na ten moment zakwalifikował kandydatów na egzamin, który wyłoni późniejszych uczestników. 

PZPN zakwalifikował dwóch trenerów pracujących w stołecznym klubie. Egzamin będą zdawać Marek Saganowski prowadzący drużynę "Wojskowych" w Centralnej Lidze Juniorów, a także Piotr Kobierecki zajmujący się legijnymi rezerwami, które grają w trzeciej lidze. Wśród zaakceptowanych aplikacji znalazła się również ta, złożona przez Krzysztofa Dębka, który był szkoleniowcem "dwójki" w poprzednim sezonie. Odrzucono z kolei podanie Tomasza Sokołowskiego II, będącego obecnie asystentem "Sagana".

Staż w Madrycie

Na stażu w Realu Madryt przebywają z kolei trenerzy bramkarzy pracujący w stołecznej akademii. Pracę w Valdebebas mają okazję podglądać Arkadiusz Białostocki, Bartosz Groszak, a także Michał Kubiak. Razem z całą grupą w stolicy Hiszpanii przebywa koordynator drużyn Legii U13 - U18, Piotr Urban.

W trakcie pobytu w Madrycie, szkoleniowcy legijnej akademii mieli okazję spotkać się z trenerem bramkarzy pierwszego zespołu Realu Roberto Vasquezem, który na co dzień pracuje z Thibautem Courtois czy Keylorem Navasem

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
  • 0 / 0
Trzymamy kciuki !
~zielak69
  • 0 / 0
Super!!!!
Powodzenia, Panowie!