Reklama HEG

Legijny sztab Magiery w kadrze U-20

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

26-05-2018 / 19:25

(akt. 02-12-2018 / 11:26)

Jacek Magiera zgrupowaniem selekcyjnym w Bydgoszczy zainaugurował swoją pracę w roli trenera reprezentacji Polski do lat 20. Sztab byłego szkoleniowca Legii Warszawa, który opiekował się ostatnio powołanymi zawodnikami, składa się z osób, które przy Łazienkowskiej pracowały lub wciąż pracują.

Były piłkarz i trener Legii Warszawa postawił w kadrze do lat 20 na ludzi z Łazienkowskiej. Jego asystentem został Tomasz Łuczywek, który taką samą rolę pełnił w ekipie mistrza Polski. Rolę trenera powierzono Pawłowi Kozubowi, który do końca sezonu był w sztabie Deana Klafuricia. Analitykiem ma być z kolei były trener legijnej akademii, Maciej Szymański (ostatnio w Piaście Gliwice).

 

Odpowiedzialność za przygotowanie fizyczne młodych kadrowiczów spoczywać będzie na barkach Sebastiana Krzepoty. Bramkarzami w Bydgoszczy zajmował się z kolei Wojciech Kowalewski pomagający w Legii Krzysztofowi Dowhaniowi. Sztab medyczny tworzą fizjoterapeuci, którzy wciąż zajmują się graczami stołecznego klubu: Maciej Kuszyński oraz Marcin Bator. 

 

Taki sztab pracował z zawodnikami na zgrupowaniu selekcyjnym w Bydgoszczy, które rozpoczęło się 21 maja i trwało przez trzy dni. Zmian spodziewać się nie należy. Jedynym pytaniem pozostaje fakt, czy Kowalewski i Kozub w przyszłym sezonie będą nadal pracować przy Łazienkowskiej. Już wcześniej mówiło się, że trener bramkarzy może pożegnać się z mistrzami Polski. 

 

Na zgrupowaniu w Bydgoszczy z kadrą Magiery trenował jeden legionista, Mikołaj Kwietniewski. Głównym zadaniem byłego szkoleniowca "Wojskowych" jest przygotowanie drużyny na mistrzostwa Świata do lat 20, które w 2019 roku odbędą się na polskich boiskach. 

Komentarze (20)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Szacunek Dla Trenera Magiery
 • 0 / 0
Łuczywek - wydaje mi się mądrym trenerem i dobrym asystentem, Krzepota- nie komentuję choć jakbyśmy dokonali dobrych transferów latem i zimą to nawet Krzepota by dobrze przygotował. Nie którzy go chwalą (Rzeżniczak, dobra gra Michalaka który jednak był na zgrupowaniu itp) A nie którzy go krytykują (większość Legii), ale gdyby Mioduski wtedy zaczął ryzykować i wydawał na lepszych piłkarzy to może byśmy nawet byli w LE, a tak nie mieliśmy ofensywnych graczy.
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 0
Typowe.. Na tym to polega wszędzie. Bierzesz swoich zaufanych ludzi.
~ekwsertFM
 • 0 / 1
Ja proszę nie wymieniać nazwy Legia. Bo efekt będzie taki, że przegrają wszystkie mecze. Astana i Szeryf to pikuś.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Krzepota? Łuczywek? Panie Jacku myślałem, że Pan jest mądrym człowiekiem, a taki wyciąga wnioski i uczy się na błędach- co prawda Krzepota nie będzie miał odpowiedzialności za przygotowanie zawodników do sezonu ale naprawdę, to jest amator.
Krzepota zniszczył ten sezon- oni nie byli przygotowani kompletnie do sezonu, na pewno nie do gry w piłkę, co najwyżej w rzutki albo szachy. Teraz czas na Sosa- jestem pewny, że początek sezonu będzie inny jak u Magiery i nie będzie takiej topornej gry, a będzie lepiej jak w ostatnich spotkaniach tego sezonu. Klaf musi zostać ;)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Słyszałem że Sos zostaje nawet gdy odejdzie Klaf
Robi facet dobrą robotę. Patrząc z perspektywy czasu i braku przygotowań w USA wyglądaliśmy na wiosnę dobrze a w rundzie finałowej wręcz super
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Stawiam wniosek o przesunięcie Magiery wraz z jego sztabem do reprezentacji Polski w bierkach elektrycznych.

Po pierwsze, nie będą już sami, bo będą w kolektywie. Po drugie, nabiorą więcej optymizmu... przepraszam, jeszcze więcej optymizmu życiowego. I po trzecie - może najważniejsze - przestaną trenować kadrę U-20...
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 0
Krzepota? Magiera nie uczy się na błędach!
~ad
 • 0 / 0
Przecieź na kadrze to Krzepota najwyżej poprowadzi rozgrzewkę. Tego chyba nie zepsuje.
~Jusko14
 • 0 / 0
Krzepota i wszystko jasne
~Kyo
 • 0 / 0
Czy ten Magiera się nie uczy na błędach? Za przygotowanie fizycznie ma odpowiadać u niego gość, przez którego stracił pracę w Legii? Albo jest ignorantem, albo nie jest jednak tak inteligentny za jakiego uchodzi. Jednak dobrze, że go odstrzelili w Legii jeśli nie wyciąga wniosków z własnych błędów.
Jacku szanuję Cię, ale Krzepoty to Ty się pozbądź...
Marszałek Polski
 • 3 / 0
oj to Krzepota nie sprawdza się nawet w Esporcie?:) ostatnio prowadził tam treningi, który pierwszy po Kebaba :)
Podpułkownik
 • 3 / 0
Dać Krzepotę do sekcji pilkarzy wodnych i zloto murowane! ;)
Pułkownik
 • 1 / 0
O! I to jest bardzo słuszna koncepcja!
Pułkownik
 • 5 / 0
I znowu ten Krzepota. Rany co Magiera w nim widzi???, przecież najprawdopodobniej przez metody tego "specjalisty" poleciał z Legii. Teraz kadrowicze będą mądrze stać.
A co on może spartolić przez te kilka dni zgrupowań???
Nic, bo zawodnicy będą przygotowani przez ludzi z klubów.
Więc teraz będzie, że Krzepota to jednak fachman...
~XYZ
 • 8 / 0
Magiera to inwalida umysłowy.Woli się otoczyć kolegami nawet jeśli ma to przynieść klęske.Dziękujemy za Astane i Sheriffa placku.Gdyby nie spieprzone przygotwania to chłopaki by się zawzieli i awansowali przynajmniej do LE.
Hlousek najlepiej podsumował eksperta Krzepote. "W meczu z Astaną od początku wiedziałem,że coś jest nie tak .Biegaliśmy jakbyśmy mieli worki na plecach.Nie mieliśmy sił.Nigdy wcześniej nie czułem się tak zle na początku sezonu"
~L.O.
 • 3 / 0
lepiej mądrze stać, niż głupio biegać
Pułkownik
 • 0 / 0
A ja tam wolę mądrze leżeć. Jeśli mogę wybierać.
~as
 • 3 / 0
Trener pływaków? Znowu człapanie i tiki taka w szerz boiska :)