Legioniści bili się w LFC!

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

10-01-2019 / 17:38

(akt. 13-01-2019 / 00:46)

Chris Philipps pokonujący Cristiana Pasquato. Włoch toczący bój z Krzysztofem Mączyńskim. To wszystko działo się na czwartkowym treningu rezerw. Emocji nie brakowało, ale dobrych humorów również. Drużyna Piotra Kobiereckiego ma za sobą nietypowe, ale bardzo pożyteczne zajęcia.

W przeszłości młodzież stołecznej drużyny pracowało już w Legia Fight Club. Regularne zajęcia mają tam również bramkarze akademii Legii. W czwartek na macie ćwiczyli zawodnicy rezerw oraz zawodnicy odesłani do "dwójki" przez Ricardo Sa Pinto. W grupie pojawili się m.in. Arkadiusz Malarz, Łukasz Turzyniecki, Łukasz Moneta, Chris Philipps, Krzysztof Mączyński oraz Jose Kante

- Taki trening pełni rolę wstawki w okresie przygotowawczym i ma poprawić sprawność ogólną, która jest niezwykle ważna dla sportowców. Aktywowane są również partie mięśni nie biorących udziału w zajęciach ściśle piłkarskich. Będziemy chcieli cyklicznie przeprowadzać takie treningi. Początkowo nie baliśmy się kontuzji, ale patrząc na technikę niektórych, obawa się pojawiła (śmiech). Wszyscy byli jednak pod opieką specjalisty - podsumowywał zajęcia Piotr Kobierecki, trener "dwójki". W rolę opiekuna zawodników wcielił się na macie Kuba Zawadzki, wielokrotny mistrz Polski i drużynowy mistrz Europy zajmujący się brazylijskim jiu jitsu.

Legioniści zostawili na macie mnóstwo potu mierząc się z ćwiczeniami zupełnie innymi od tych, które wykonują na ogół na murawie. Po solidnej rozgrzewce, wielu ćwiczeniach, przyszedł również czas na konfrontacje. Wielką ochotę walki miał Pasquato, który regularnie podejmował rękawice, często mierząc się z silniejszymi i większymi od siebie. Stąd sympatyczny Włoch kilka razy został wyniesiony w powietrze m.in. przez Mączyńskiego. 

Fantastyczna atmosfera treningu sprawiła, że każdy z zawodników wychodził z Torwaru z uśmiechem na ustach. Poważnie do sprawy podeszli także gracze odesłani do "dwójki" przez Sa Pinto. Cała grupa stara się, mocno pracuje, choć dla większości to tylko kawałek drogi w stronę nowych klubów. Parafrazując zdjęcie wykonane po zajęciach - była to pierwsza i zapewne ostatnia fotografia w takim składzie. 

- Dopiero się okaże czy cała ta grupa będzie grała z nami w sparingach. Po każdym treningu przesyłamy jednak do sztabu pierwszego zespołu raport dotyczący tego, co robiliśmy na treningu i jak wyglądali na zajęciach piłkarze. To zawodnicy, którzy nie okazują dezaprobaty, za to wykonują zadania tak, jak mogę sobie tego życzyć. Wszyscy podnoszą jakość treningów, a młodzież musi z tego czerpać i patrzeć, do jakiego trzeba dojść poziomu - zakończył Kobierecki. 

Komentarze (23)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Za takie sianko też byś się uśmiechał codzienne;)
Pasquato sprawia wrażenie dość pozytywnego gościa. Mordeczkę zawsze ma uśmiechniętą. Żeby jeszcze chciało mu się grać w piłkę...
I nadal cisza żeby ktoś z tej 5 wspaniałych miał zmienić klub
Pułkownik
 • 1 / 0
Gornik jutro wylatuje na zgrupowanie, czyli nic z tego zeby dolaczyl ktos z odpalonych.
Mam nadzieje ze cos gdzies sie jeszcze uda w dalszej czesci okna, przynajmniej Malarzowi i Jodle. Ciezko sobie wyobrazic zeby mieli sie telepac po rezerwach.
Kapitan
 • 0 / 0
No i czy im tu źle. Gdzie będą sie wybierali...
Szeregowy
 • 0 / 0
Proszę nie puszczajcie takich filmików bo żal patrzeć jak niektórzy nie potrafią zrobić najprostszych ćwiczeń kto im dał kontrakty
Oby bez kontuzji. Oni powinni szukać nowych klubów.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Mają kontrakty są finansowo zabezpieczeni , pozostaje liczyć na ich ambicje sportowe
Też liczę na ich ambicje. Ale boję się, że większość zostanie do końca kontraktu. Obym się mylił.
Pułkownik
 • 0 / 0
Pytanie czy ambicja przebije kilkadziesiat tysięcy euro jakie stracą na zmianie klubu..
Zaraz któryś z nich zgłosi kontuzję paluszka lub główki i tyle będzie ;)
~IGŁA
 • 1 / 1
2:17 koprowiak z PS nawet na trening rezerw się wepcha a pózniej płacze jakie w tej legii wszystko złe
3:30 Philipps dociska głowe Pasquato do krocza...
~DamianL
 • 1 / 0
Pasquato to jest koleś całe życie traktuje jak zabawe.Nawet jak dostanie wp... to się cieszy. Zmienia kluby jak rękawiczki i nigdy nie zabiera ze sobą rodziny.Nawet teraz jak został odpalony z Legii chyba nie bardzo się tym martwi bo dalej widać uśmiech.
Pułkownik
 • 0 / 0
W sumie lepiej być zadowolonym z życia niż wiecznie marudzić
Generał brygady
 • 0 / 0
Może by Philippsa wypożyczyć do KSW zamiast Pudziana by walczył, bo mu nawet nieźle szło :-)
Porucznik
 • 0 / 0
No właśnie , może wstawić ich do klatki.
Paru zawodników pewnie chętnie by zrobiło 3x5 z Mioduskim, jak wygra Miodek to rozwiązujemy kontrakt, jak zawodnik to płaci do końca ;-)
Pułkownik
 • 2 / 0
Ciekawi mnie , czy któryś z banitów ma szanse aby wrócić do pierwszego zespołu?
Atmosfera w II super, oby tak dalej.
Generał brygady
 • 1 / 0
Myślę, że Mąka znajdzie nowego pracodawcę, a co Philippsa i Pasquato to tak do końca bym ich nie skreślał.
Jak Są Pinto ich skreslił to powinni wiedzieć, że powrotu już nie mają. Patrząc na decyzję trenera uważam, że nie mają co szukać w Legii.
Też mnie zastanawia ta kwestia. Wprawdzie uważam, że szanse mają małe, ale może to być też uzależnione od przyszłych ruchów kadrowych i transferów. Mogę sobie wyobrazić, że jeśli kilku zawodników z "jedynki" odejdzie, a tzw. banici nie znajdą zatrudnienia w nowym klubie, to kto wie? Zwłaszcza jeśli nie będą się obrażać, tylko wezmą się za pracę. Co tu dużo mówić, życzę im tego powrotu, bo to by znaczyło, że jeszcze będą z nich ludzie.
Pułkownik
 • 0 / 0
Mi także się wydaje, że raczej watpliwe aby Sa Pinto dał komuś szanse powrotu, no chyba że rzeczywiście jakaś sytuacja kadrowa wynusi na nim zmiane decyzji.
Najwyżej ich TB wykorzysta w ustawkach ;)