News: Legioniści zagrają dziś z Albanią i Białorusią

Legioniści zagrają dziś z Albanią i Białorusią

Źródło: Przegląd Sportowy, Nasza Legia

11.10.2011 09:27

(akt. 12.12.2018 23:33)

<p>Piłkarze Legii powołani do reprezentacji Polski dziś wybiegną na boiska. Podopieczni Stefana Majewskiego z Arielem Borysiukiem rozegrają dziś eliminacyjny mecz mistrzostw Europy z Albanią. - Remisem z Portugalią na pewno rozbudziliśmy apetyty kibiców - nawiązuje selekcjoner polskiej młodzieżówki do spotkania, które jego zespół grał pięć dni temu. Wynik 1:1 był dużą sensacją, szczególnie że Polacy przez całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza Filipa Kurty. Majewski ma jednak poważny kłopot - z powodu kontuzji ze zgrupowania wyjechał napastnik Legii Michał Kucharczyk, strzelec gola w meczu z Portugalią.</p>

Z kolei kadra Franciszka Smudy z Jakubem Wawrzyniakiem, Marcinem Komorowskim, Januszem Golem i Maciejem Rybusem zagra w niemieckim Wisbaden z Białorusią. - Nie ma już czasu na próby. W tym roku zostały nam trzy mecze i później jeszcze tylko dwa. Dziewięćdziesiąt procent zawodników musi grać w tym samym składzie, aby utrwalać to czego się uczymy. Nie ma czasu na kombinowanie - stwierdził przed meczem Smuda.

Taka zapowiedź daje małe szanse na grę Golowi, który kilka dni wcześniej całe spotkanie z Koreą przesiedział na ławce rezerwowych. Po co wiec został powołany? - Poprzednio Janek Gol był na 10-dniowym zgrupowaniu, a nie zagrał nawet minuty. Teraz sytuacja może się powtórzyć. To nie pomaga w utrzymywaniu formy - skomentował trener Legii Maciej Skorża.