Legioniści zostali wyróżnieni przez piłkarzy

Marcin Szymczyk

Źródło: pzp.info.pl

07-01-2013 / 16:38

(akt. 14-12-2018 / 08:56)

Polski Związek Piłkarzy ogłosił nazwiska laureatów 6. Edycji Plebiscytu - zwycięzcy zostali wyłonieni w głosowaniu samych zainteresowanych, a więc zawodowych piłkarzy. To jedyny tego typu plebiscyt w kraju, dlatego cieszy się on dużą popularnością oraz uznaniem zawodników. Najlepszym piłkarzem 2012 roku został wybrany Robert Lewandowski. Najlepszym graczem Ekstraklasy został Danijel Ljuboja, zaś Michał Żewłakow otrzymał wyróżnienie w kategorii Fair Play.

Najlepsza „11” Ekstraklasy: Dusan Kuciak (Słowacja/Legia Warszawa) – Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Adam Danch (Górnik Zabrze), Michał Żewłakow (Legia Warszawa), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) – Maor Melikson (Izrael/Wisła Kraków), Sebastian Mila (Śląsk Wrocław), Abdou Razack Traoré (Burkina Faso/Lechia Gdańsk) – Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze), Danijel Ljuboja (Serbia/Legia Warszawa), Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów).

 

Najlepszy Piłkarz Ekstraklasy: Danijel Ljuboja (Serbia/Legia Warszawa)

Najlepszy Młody Piłkarz Ekstraklasy: Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze)

Odkrycie Ekstraklasy: Arkadiusz Milik (Górnik Zabrze)

Najlepszy Trener Ekstraklasy: Adam Nawałka (Górnik Zabrze)

Nagroda Fair Play: Michał Żewłakow (Legia Warszawa)

Najlepszy Sędzia Ekstraklasy: Tomasz Musiał

 

Najlepsza „11” I ligi: Sergiusz Prusak (Bogdan Łęczna) – Marcin Makuch (Sandecja Nowy Sącz), Łukasz Skrzyński (Zawisza Bydgoszcz), Dawid Sołdecki (Bogdanka Łęczna), Adam Marciniak (Cracovia) – Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz), Hermes (Brazylia/Polonia Bytom/Zawisza Bydgoszcz), Wojciech Trochim (Sandecja Nowy Sącz/Warta Poznań) – Arkadiusz Aleksander (Sandecja Nowy Sącz), Maciej Kowalczyk (Kolejarz Stróże), Przemysław Pitry (GKS Katowice)

 

Najlepszy Piłkarz I ligi: Maciej Kowalczyk (Kolejarz Stróże)

Najlepszy Młody Piłkarz I ligi: Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz)

Odkrycie I ligi: Mateusz Szwoch (Arka Gdynia)

Najlepszy Trener I ligi: Dominik Nowak (Flota Świnoujście)

Nagroda Fair Play: Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz)

Najlepszy Sędzia I ligi: Marcin Szrek

Komentarze (11)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~MMario
  • 0 / 0
Nakoulma za Piecha!
~Bene
  • 0 / 0
Ja się pytam gdzie jest Suler
~cwks 1916
  • 0 / 0
Zespół Jana Urbana w tym tygodniu rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej. Czy w zimowym oknie transferowym do Legii trafią nowi zawodnicy? Prezes Leśnodorski zakłada wzmocnienie drużyny, ale nie chce, by działo się to na siłę i w sposób przypadkowy.
- Pracujemy nad tym, by systematycznie wzmacniać zespół i podnosić jego potencjał. Podkreślę – wzmacniać. Nie mamy zamiaru kupować piłkarza tylko po to, by uzupełnić skład czy po to, by media miały o czym pisać. Zakładam, że zimą może trafić do nas jeden piłkarz ofensywny oraz jeden lub dwóch zawodników defensywnych. Nie będziemy robić jednak zakupów na siłę, bo na dziś dysponujemy mocną i szeroką kadrą – mówi Prezes Legii.
- Musimy planować kilka ruchów naprzód, a nie tylko najbliższe posunięcie. Dlatego nie koncentrujemy się wyłącznie na zimowym okienku transferowym, a opracowujemy już strategię na lato oraz przyszłą zimę. Żaden transfer nie może być dziełem przypadku. Wytypujemy w najbliższym czasie grupę 15-20 piłkarzy, których będziemy obserwować i z tego grona pozyskiwać zawodników – dodaje Leśnodorski.
Prezes Legii zwraca również uwagę na znaczenie Akademii Piłkarskiej Legii w polityce kadrowej klubu. Podkreśla on fantastyczną pracę z młodzieżą, która jest doceniana w całej Polsce i daje wspaniałe efekty w postaci promowania kolejnych zawodników do pierwszej drużyny.
- Naszym oczkiem w głowie jest Akademia. Jest w niej, co pokazała chociażby miniona runda, wielu utalentowanych chłopców i chciałbym, aby systematycznie byli włączani do kadry pierwszego zespołu. Biorąc pod uwagę perspektywę długookresową należy dążyć do tego, aby pierwsza jedenastka była oparta na wychowankach – zaznacza Leśnodorski.
Prezes stołecznego klubu jest przekonany, że trener Jan Urban ma obecnie do dyspozycji najsilniejszą drużynę w lidze.
- Mamy bardzo silny zespół, według mnie najlepszy w T-Mobile Ekstraklasie i chciałbym żeby tak pozostało. Oczywiście możliwe jest, że ktoś zimą Legię opuści. Jeżeli pojawi się dobra dla nas i zawodnika oferta, rozważymy ją. Nie chciałbym jednak, aby sprzedaż któregoś z piłkarzy, wpłynęła negatywnie na wartość sportową pierwszej jedenastki. W przypadku odejścia jakiegoś zawodnika, postaramy się pozyskać na jego miejsce odpowiedniego zastępcę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zespół ma przed sobą niezwykle ważny cel: zdobycie tytułu mistrzowskiego – mówi Prezes Legii.
Domyślny awatar Kapitan
  • 0 / 0
Żałosne jest to, że wyszło 4-3-3 z 3 ofensywnymi pomocnikami.
Generał dywizji
  • 0 / 0
Melikson?? Ile on w 2012 roku miał dobrych spotkań??
Daj spokój... przecież nie może być całej Legii w tej jedenastce ;-)))
~zawiedzony
  • 0 / 0
Kto wybrał Żewłakowa to jakaś totalna pomyłka on na jesieni był tak mierny aż do bólu
w sumie to bardzo ciekawe. Legia strzela dużo bramek, gra ultra ofensywną piłkę, traci dużo bramek po błędach indywidualnych obrońców .... a tu , proszę wyróżniona została głównie linia obrony - bramkarz i trzech obrońców...<szok>
~kibic-50
  • 0 / 0
Dokładnie. To jakiś żart. Nagrodzono najgorszą formację :)))
~Rafa(L) z Bielska
  • 0 / 0
No cóż ile komentarzy tyle opinii najprawdopodobniej ;). Ja uważam że stracenie 14 bramek to nie jest zły wyczyn, a tak jak mówisz gdyby nie głupie błędy obrońców byłoby ich pewnie mniej. bilans 32 - 14 jest bardzo dobry mając na uwadze wcześniejsze dokonania na przestrzeni ostatnich lat (sezonów) :).

Pozdrawiam
~osioł
  • 0 / 0
Marcin Szrek