Legionista na celowniku wielkich klubów

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

07-11-2018 / 20:14

(akt. 02-12-2018 / 11:21)

Jakub Ojrzyński to jeden z najbardziej utalentowanych juniorów szkolących się w akademii Legii. Młody bramkarz ma za sobą testy w angielskich klubach. 15-latek budzi duże zainteresowanie skautów, którzy regularnie obserwują go m.in. w meczach reprezentacji narodowych. Ojrzyński znalazł się m.in. na celowniku Liverpoolu, gdzie jest już inny polski golkiper, Kamil Grabara.

Ojrzyński jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników trenujących w stołecznej akademii. W naszym zestawieniu dotyczącym młodzieży, którą warto obserwować, umieściliśmy go w ścisłym topie (TUTAJ). Młody bramkarz od dawna budzi zainteresowanie zagranicznych klubów. 15-latek ma za sobą testy m.in. w Manchesterze United oraz Liverpoolu. Golkiper znalazł się na celowniku "the Reds". Przebywając w Liverpoolu, Ojrzynski miał nawet okazję trenować z pierszym zespołem i bronić strzały m.in. Mohameda Salaha. 

 

Liverpool jest mocno zainteresowany pozyskaniem Ojrzyńskiego. Golkipera obserwuje wiele klubów, ale w gronie chcących pozyskać syna byłego szkoleniowca Arki czy Korona na czele jest klub z miasta Beatlesów, a wysoko w klasyfikacji znajduje się także hiszpańska Valencia CF.

 

Transfer bramkarza stanie się realny po ukończeniu przez niego 16 roku życia, co stanie się 19 lutego 2019 roku. Przy Łazienkowskiej można jednak usłyszeć, że stołeczny klub nie jest zainteresowany rozstaniem się z zawodnikiem. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zamknięta. 

 

Ojrzyńskiego z Legią łączy 3-letni kontrakt podpisany w czerwcu 2018 roku, choć determinacja zagranicznych klubów w kwestii pozyskania bramkarza będzie duża. Póki co oficjalne oferty się nie pojawiły. Tych można się spodziewać latem, ale również w trakcie zimowego okna transferowego. Temat jest otwarty, a nasili się w nowym roku. W styczniu 2016 roku, Liverpool zapłacił za 19-letniego obecnie Kamila Grabarę ok. 1,5 mln złotych.

 

W tym sezonie niezwykle utalentowany bramkarz rozegrał pięć spotkań w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18. Ojrzyński broni również w roczniku U-17 oraz jest etatowym reprezetantem Polski w juniorskich kadrach. 

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Do redakcji
Na stronie Legia.net nie blokuję reklam ale jeśli nie wywalicie/wyciszycie dźwięku z reklam video to zacznę was blokować. No jedna na górze strony wyje, wyciszam i na samym dole druga wyje.
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
To dziwne bo u mnie nie włącza się żadna reklama a tym bardziej dźwięki, może to dzięki AdBlock-owi.
Domyślny awatar Podpułkownik
  • 0 / 0
JohnoQ

Jeszcze czasami usilne przekierowywanie przy kliknięciu czy na odpowiedź, czy na jakiś artykuł, na stronę legia.com.
Też wspomniane w innym artykule, wieczne wylogowywanie, gdy człowiek przechodzi z komputera na telefon lub odwrotnie.
Na maile z pytaniami, uwagami, Redakcja reaguje jak trup.
~Kami(L)a
  • 1 / 0
Skoro za jakiegoś anonimowego nastoletniego kopacza z potencjałem z np. Brazylii czy Chorwacji mogą wydać kilka(naście) milionów euro, to podobnie powinno być z bramkarzem ze szkółki, która wychowała Boruca czy Fabiańskiego...

Szanujmy się, bo w kwestii bramkarzy raczej mamy już swoją renomę.
~Hichy
  • 0 / 0
Dobry bramkarz, duży potencjał.
~Cichon
  • 0 / 0
Solidny GK
~Flota
  • 0 / 0
Może ktoś przeczyta obserwujcie Oskara Bochena z Floty Świnoujście mega talent
~clj
  • 0 / 3
Moim zdanie 1,5 mln ale euro
Oglądałem jego jeden mecz w CLJ i niczym mnie nie przekonał. Sporo błędów, niepewność i w sumie negatywne wrażenie na mnie zrobił. Jednak jeden mecz to jeden mecz i mówi w zasadzie tyle co nic.

Zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie to ma 15 lat i nie ma co gadać o jego wielkiej karierze. Niech zacznie bronić regularnie w rezerwach to zobaczymy co z niego będzie.