Legionistki zakończyły przygodę z Australian Open

Redaktor Piotr Kamieniecki

22.01.2019 13:10

(akt. 22.01.2019 15:50)

Stefania Rogozińska-Dzik przegrała w drugiej rundzie juniorskiego Australian Open. Po niezwykle zaciętym spotkaniu, Polka przegrała z Valentiną Ryser 1:2. Przygodę z Melbourne ostatecznie zakończyła również Iga Świątek.

Stefania Rogozińska-Dzik odpadła z juniorskiego Australian Open. Spotkanie legionistki było niezwykle zacięte. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero po tiebreaku, ale został zapisany na konto Polki, która w decydującej rozgrywce wygrała 8:6. Nie inaczej było w kolejnej partii. Szwajcarka Valentina Ryser prowadziła już 5:3, ale tenisistka ze stolicy podjęła walkę, przejęła inicjatywę i doprowadziła do rezultatu 6:5. Potem rywalka wyrównała i ponownie o losach rywalizacji decydował tiebreak.

W całym spotkaniu nie brakowało walki o każdą piłkę. Niektóre gemy trwały ponad siedem minut, podobnie było w tiebreaku, który skończył się wynikiem 10:8 na korzyść Szwajcarki. W ostatnim secie Rogozińskiej-Dzik zabrakło sił. Przeciwniczka prowadziła grę i zwyciężyła 6:1 gwarantując sobie awans do trzeciej rundy po wymagającym spotkaniu.

Ostatecznie zakończyła się również przygoda Igi Świątek z kortami w Melbourne, która w zawodach miksta występowała z Łukaszem Kubotem. Polacy zmierzyli się z rostawioną z numerem trzecim parą Barbora Krejcikova - Rajeev Ram. Pierwszy set łupem przeciwników, którzy wygrali 6:3. Polacy odpowiedzieli w kolejnej partii zwyciężając 6:4. O losach spotkania decydował supertiebreak, w którym lepszy wynikiem 10:5 okazał się czesko-amerykański duet.