Logo Legia.Net

Leszek Miklas: W imię solidarności

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy

30-07-2011 / 08:36

(akt. 14-12-2018 / 00:13)

Jak już wczoraj informowaliśmy Legia udzieliła w końcu pełnomocnictwa Ekstraklasie SA na sprzedaż praw TV, dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć mecze z Łazienkowskiej w telewizji. - Podpisaliśmy pełnomocnictwo na 3 lata. Chcemy, aby kluby, które są bardziej zależne od środków z praw TV niż my, mogły otrzymać należne im środki, a umowa mogła wejść w życie. Zrobiliśmy to w imię solidarności środowiskowej. Nie zgadzamy się z koncepcją, że umowa ma obowiązywać 3 lata tylko dlatego, że daje możliwość stworzenia przez Ekstraklasę własnego kanału po roku obowiązywania umowy - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" dyrektor generalny Legii Warszawa Leszek Miklas.

To znacznie gorszy kontrakt od poprzedniego?

 

- Tak. Kluby dostaną kilkadziesiąt procent mniej niż z kontraktu podpisanego trzy lata temu, w sytuacji gdy przed EURO 2012 zainteresowanie piłką nożną w Polsce powinno być największe. Trzy lata temu zamiast tworzyć kanał Ekstraklasy, mając gwarancje od dwóch dużych platform (Polsatu i N - przyp. red.), prezes Andrzej Rusko zarekomendował podpisanie umowy, która nie pchnęła nas do przodu, ale cofnęła o kilka lat. Biznes piłkarski w Polsce rozwija się dzisiaj w niewiarygodnym tempie. Na tym tle spadające przychody z praw TV są dla zarządu Ekstraklasy czymś co najmniej wstydliwym. W założeniu ma ona przecież generować wyższe przychody dla klubów. W poprzednim okresie nie można było podpisać umowy ze sponsorem tytularnym, bo żadna firma nie zaakceptowała niskiej oglądalności meczów. Teraz z oglądalnością powinno być lepiej, więc mamy sponsora. Ale pieniądze z praw TV są mniejsze. Tak dalej Ekstraklasa zarządzana być nie może. Podejmiemy wszelkie kroki, aby Ekstraklasa dostawała większe środki z praw TV już w następnym sezonie.

Komentarze (31)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~alex uk
 • 0 / 0
Pewien urzędnik z urzędu
Nie przyszedł dzisiaj do pracy
Chciał w ten sposób zaprotestować
Przeciwko niskiej płacy

A pewien piłkarz ligowy
Przyłożył w mordę sędziemu
Chciał w ten sposób zaprotestować
Przeciwko Chomeiniemu

A pewien kelner z Cristalu
Nie wydał reszty ze stówki
Chciał w ten sposób zaprotestować
Przeciw spadkowi złotówki

A pewien złodziej włamywacz
Nie ukradł nic w Pedecie
Chciał w ten sposób zaprotestować
Przeciw powszechnej tandecie

A pewien piekarz biały
Zapiekał gwoździe w kajzerkach
Chciał w ten sposób zaprotestować
Przeciwko rządom Gierka

A pewna pani spod baru
Przestała się lekko prowadzić
Wcale nie w ramach solidarności
Ino z powodu starości


tak kiedys spiewaly wały, to dla ciebie mik-as
~kingotb
 • 0 / 0
Zainteresowanie w Polsce piłką nożną spada. Główną przyczyna są transmisje w kanale kodowanym. A tymczasem powstają nowe stadiony i potrzebny jest wzrost frekwencji. Nie da się go osiągnąć z meczami jedynie w kanale kodowanym. Stąd decyzja ekstrakalsy słuszna - wzięli mniej kasy, ale zainwestowali w ten sposób w przyszłość piłki ligowej.
~maciek90
 • 0 / 0
W imię zasad skurwysynu ! ;)
~turbo
 • 0 / 0
to samo chcialem napisac "W imie zasad s...nu" niech cie wreszcie wypi....la
~Dog
 • 0 / 0
Miklas ratuj Ekstraklasę SA - transferuj się tam w trybie natychmiastowym!
~liberał
 • 0 / 0
Aha jeszcze jedno. Jak 3 lata temu Walter i Solorz przegrali z C+ to dziadek stwierdził, że liga nie jest tyle warta. No to C+ urynkowił cenę.Brutalne prawa rynku :)
~liberał
 • 0 / 0
Ta... jak chcecie to wierzcie Miklasowi, że on chce coś dobrego dla kogokolwiek. Czy wyobrażacie sobie że Pepsi sponsoruje stadion który pokazywany jest 15 razy w roku w n-ce? A tak by było gdyby Walter się uparł. Ale niewidzialna ręka rynku wyprostuje każdego, nawet bogatego ha, ha..
~Sado
 • 0 / 0
co to za bełkot?
~cameleon
 • 0 / 0
Nie jestem fanem Miklaska, ale ma tu racje. Nie może być tak że mecze Ekstraklasy są dostępne tylko dla wąskiej grupy abonentów C+. Liga powinna być szeroko dostępna, będzie to bardziej korzystne dla klubów i dla kibiców. Przykładem może być Legia, poza Warszawą Legia ma naprawdę wielu kibiców. Jednak nie każdy ma możliwość oglądania meczu na żywo, a C+ ma drogą ofertę dla przeciętnego zjadacza chleba . Gdyby powstał kanał Ekstraklasy, to zyskają wszyscy i kluby i kibice. Choć jedno na pewno działa na korzyść C+, robią najlepsze transmisje ze spotkań. Jednak jeśli N oferowało 60mln więcej to jest to dla mnie dziwne, że nie wybrali oferty najwyższej.
~Sierak1717
 • 0 / 0
Dopłacałbyś dodatkowo ok 15-20 złotych miesięcznie dla polskiej ligi + abonament TV Cyfrowej, skoro w C+ możesz ją mieć już od 41 zł. Teraz liga jest w C+, Polsacie i Eurosporcie chyba dość szerokie grono odbiorców. Kanał ligowy był próbowany w wielu krajach i wszędzie upadał dość szybko
~luki3110
 • 0 / 0
warto przypomnieć, że rusko jest powiązany z solorzem. tak więc wybór akurat tej oferty (której największym beneficjentem jest polsat) nie jest przypadkowy i rozumiem wkoorwienie Legii i iti.
~wawawasz
 • 0 / 0
ojojoj i kto uwierzy w ten kit że Legia martwi się o pozostałe kluby
~DywanPanaLeszka
 • 0 / 0
Pan Leszek ma rację. Wszystko się rozwija. Nawet PKS do Mławy ma wyższy standard. Pamiętam czasy jak furmanką mnie wiózł.
~DywanPanaLeszka
 • 0 / 0
Oczywiście Iławy. Nadal jestem pod wrażeniem transferów za miliony euro i wszystko mi się miesza.
~Radek
 • 0 / 0
I to jest to na czym ten człowiek się zna. Powinien iść do Ekstraklasy.
Polskie kluby straciły na tej umowie około 60 mln zł w przeciągu najbliższych 3 lat.
Niebawem Euro2012 i prawdą jest, że zainteresowanie polską piłką sięgnie zenitu. Po Euro będzie to samo.

Trzeba zrobić wszystko, aby polska piłka była dostępna w jak największej ilości domach. To generuje przychody, to wzmaga zainteresowanie sponsorów.
~Skorpion
 • 0 / 0
Jeśli tak twierdzisz to pewnie wiesz. Moim zdaniem powinien zostać ale jako księgowy ze znajomością prawa. Pod żadnym pozorem nie dopuszczać do drużyny.
~k.s.
 • 0 / 0
tu trzeba się zgodzić z mikim. a tak zbaczając troche z tematu to jakiś czas temu poszła plotka ze miklas miał zostać wiceprezesem w spółce ekstraklasy to byłoby dobre posuniecie byle by z dala od stolika w Legii :)
Kapitan
 • 0 / 0
Tutaj Miklasa trzeba poprzeć, bo grubą kasę Rusko przerąbał. Mógł być kontrakt na ponad 400 mln to wybitny negocjator tak C+ przetrzymał, że w końcu ma 340 mln. O braku sponsora tytularnego przez tyle czasu już nie wspominam i śmiesznej ceny jaką T-Mobile płaci, czyli 20 mln.

Liga jest jaka jest, ale Polska to duży kraj gdzie mnóstwo osób żyje piłką do tego EURO. Już tak mamy, że u władzy same imbecyle Lata, Ruski czy inne Tuski.
~LegiaMaster
 • 0 / 0
a dla mnie śmeiszne jest, gdy taki miklasik wymadrza sie i udaje speca od wszystkiego gdy sam jest zerem jako działacz. brak sponsora na koszulki przez lata, druzyna w marazmie, na kazdym stanowisku ktory byl/jest niczym sie nei wykazuje - no chyba procz wytwarzania coraz to nowch konfliktow i draznienia coraz wiekszej liczby osob swoja postacia.
~Radek
 • 0 / 0
Legiamaster,
Wisła jest Mistrzem Polski i także nie ma sponsora na koszulce.

Policz podczas meczu, ile firm reklamuje się na bandach na Legii.
~nick-e-l
 • 0 / 0
Podobno Ekstrakla dostanie od c+ tylko 300, ItI dawalo 360;) baniek. Maja prawo byc zdenerwowani. Pieniadze od T-mobile nie rekompensuja tej straty (no ale Rusko sie chwali ze jest sposnsor dzieki temu;)). Zreszta jak glupi to czlowiek swiadcza ostatnie lata. Lepiej bylo sprzedawac prawa do nazwy nawet za 5 milionow za sezon, bo lepiej miec 5 niz nie miec wogole, no ale nie ... .
~LegiaMaster
 • 0 / 0
tylko Radku Wisła nie ma reklamodawcy TERAZ a nie w przypadku Legii przez lata.
Tylko zapomniałeś jak przez ostatnie lata pewna cześć kibiców (nazwa dla nich bardzo umowna) "dbała o wizerunek" Legii. Oczywiście każda firma marzy wydać na sponsoring kilka milionów żeby tylko usłyszeć ze mają patataj, ewentualnie są komunistycznymi mordercami, zaplutymi żydami albo molestują dzieci.
~LegiaMaster
 • 0 / 0
ja wiem wiem, wszystko wina zlych kiboli. mikals tez o tym mowil. Pewnie marazm przez te lata to tez wina kiboli, ze pilkarze slabo grali tez.
~..kuku..
 • 0 / 0
@świrek,wycałowałeś już wszystkich w ITI po tyłkach?To teraz kup sobie kremik na opryszczkę,bo niechybnie wyjdzie ci na gębie.
Akurat w tym konkretnym przypadku miało to olbrzymie znaczenie i wykpiwając nie zlikwiduje się problemu jakim jest część kibiców Legii. Można ich nazwać "kibicami dużego ryzyka".
~Chmura
 • 0 / 0
"Biznes piłkarski w Polsce rozwija się dzisiaj w niewiarygodnym tempie." Co ten Miklas wygaduje?! Przecież na piłce nie da się zarobić..
~Verdi
 • 0 / 0
Ale chyba widzisz że jednak ta nasza liga sie zmienia . I ja tutaj niestety zgadzam sie z Miklasem że podpisanie niższego kontraktu z tv jest głupota.
~Stirlitz
 • 0 / 0
Fakt, szczególnie poziom sportowy się podnosi...
Powtórzę to co już pisałem. Jeżeli perspektywy są takie wspaniałe to dlaczego ITI nie zaoferowało np. 400mln?
~Verdi
 • 0 / 0
Zaoferowało 360 mln. czyli o 60 wiecej niż obecna umowa. Tłumaczenie ekstraklasy jest takie że liga jest teraz bardziej dostepna i wpływy z reklam powinny być wieksze. Tylko ile klubów ekstraklasy może mysleć o wyższych kontraktach z reklamodawcami? 4-5? A takie podbeskidzie bedzie miało mniej kasy bo nie sadze że znajda sie chetni którzy wyłoża jakaś wieksza kase tylko dla tego że mecz podbeskidzia bedzie można zobaczyć 2-3 razy do roku na cyfrowym polsacie czy eurosporcie.
~Chmura
 • 0 / 0
Żartowałem.