Limit obcokrajowców zostanie zniesiony

Maciej Ziółkowski

Źródło: Twitter, przegladsportowy.pl

05-12-2018 / 15:28

(akt. 04-01-2019 / 12:15)

Od sezonu 2019/2020 w Lotto Ekstraklasie zostanie zniesiony limit obcokrajowców. Zespoły będą miały wolną rękę na rynku transferowym – poinformował na Twitterze dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Tomasz Włodarczyk. Obecnie na murawie, w tym samym czasie, może przebywać maksymalnie dwóch piłkarzy spoza Unii Europejskiej.

Co więcej, w kolejnych rozgrywkach kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będą musiały mieć, na boisku, przynajmniej jednego młodzieżowca. Chodzi o juniora, który posiada obywatelstwo polskie i w momencie zakończenia sezonu skończy 21 lat lub jest młodszy. Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej zależało bowiem na tym, aby zwiększyć szansę na występy młodych polskich zawodników. Jedynym odstępstwem od tego przepisu będzie sytuacja, w której młodzieżowcem jest bramkarz. Jeśli w trakcie meczu dozna kontuzji, będzie mógł go zastąpić piłkarz spoza limitu. 

Komentarze (25)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Nawet jak zniesiony, to w zamian zapis wejdzie z obowiązkiem grania młodzikowi...
~Bialystok2
 • 0 / 2
Podziekujcie dla prezesa carka ktory to wymyślił by zarabiać na transferach.
Wasz szopen daleko w tyle.
~Sobieryba
 • 0 / 0
z tym młodzieżowcem to nienormalne ...
efektem będzie zniszczenie psychiczne młodych zawodników którzy nie będą musieli rywalizować o skład na tych samych zasadach co inni a także podziały w szatni,
jeśli świadomie musze wystawić zawodnika słabszego bo jest młody kosztem zawodnika lepszego ale starszego to nie jest już sport którego sensem jest zdrowa rywalizacja
~grgr
 • 0 / 0
jak nie beda musieli rywalizowac? Jedno miejsce dla mlodziezowca na przynajmniej kilkunastu gosci, ktorzy by je chcieli otrzymac...
Domyślny awatar Generał
 • 0 / 0
Co do tych limitów.. Jak np fajny Gruzin czy Brazylijczyk bedzie, a juz będzie ze 3.. Czy nawet Serb.. A ten młodzieżowiec.. na siłę... W wielu klubach będą to bramkarze. W 1 lidze pamiętam tak robiono.
I bardzo dobrze.Może w końcu wzrośnie poziom naszej ligi.

Takie były ograniczenia jakbyśmy naprawdę byli potentatami w piłkę.

Tak dla ciekawości:
Liga niemiecka, włoska, angielska limit 11 graczy
Liga francuska - 4
Liga czeska - 5
Ekstraklasa ...... 2

Nareszcie nie będzie patologi w stylu ,,No fajny zawodnik ale my już mamy 2 spoza unii europejskiej składzie"
Legia zainteresowana piłkarzem FK Lwów, Bruno Duarte da Silvą. Za napastnika mamy zapłacić milion euro.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Ta ciekawe skąd weźmiemy 1 mln eur na zawodnika. W czasach gier q grupie nie braliśmy za dużo takich. Gra menadżerów na lepszą ofertę choć fakt że ma interesujące statystyki
Też się nad tym zastanawiam, ale prawda jest taka że nikt z nas nie wie jaki będzie budżet na transfery. Może chcą zakontraktować 2-3 zawodników. Zakładając że odejdzie ktoś z młodych, 1,5 mln euro powinno się znaleźć.

Przykładowy scenariusz:

Szymański odchodzi za 5-6 mln euro, Carlitos przechodzi na 10, dokupujemy konkretnego napastrnika typu ten Bruno i dziura po Sebastianie załatana.

Pozdro
~Anonimus
 • 0 / 0
https://www.transfermarkt.pl/ibrahima-tandia/profil/spieler/127083 duzo lepszy piłkarz od tych Haraslinów i Novikovasów .Sepsi chce jeszcze na nim zarobić i jest do wzięcia za 300tys euro.
~Anonimus
 • 1 / 0
www.transfermarkt.pl/ibrahima-tandia/profil/spieler/127083 duzo lepszy piłkarz od tych Haraslinów i Novikovasów .Sepsi chce jeszcze na nim zarobić i jest do wzięcia za 300tys euro.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
co ty serio?
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Z decyzją o obcokrajowcach nie ma co dyskutować, w naszej tragicznie słabej Ekstraklasie zamknięcie się na rynki Ameryki Płd, Afryki, krajów europejskich takich jak Serbia, Białoruś, Ukraina itp to strzał we własne kolano! Nasze kluby z całkiem niezłymi mimo wszystko finansami gromione są przez tuzy europejskiej piłki z Mołdawii, Gruzji, Islandii, Macedonii itp., właśnie m.in. przez sztuczne windowanie cen polskich zawodników i ich pensji! A komu przeszkadzali tacy zawodnicy jak Zeigbo, Roger, Edson, Vuković, Svitlica. To gwiazdy ligi tylko z Legii z przed czasów limitów brane za śmieszną kasę i grające za śmieszną kasę, a takich piłkarzy w innych klubach było mnóstwo! Poziom ligi się podniesie a gwiazdki też dostaną trochę lodu na głowy bo kasa jaką dostają do tego co pokazują jest niewspółmierna!
Domyślny awatar Sierżant
 • 2 / 0
bardzo dobrze bo był głupi. Limit obcokrajowców ale nie obejmuje tych z UE. Kończy się tym, że mamy dalej mase obcokrajowców tylko za wyższą cenę. Rynek Brazylijski znowu otwarty !!
To był idiotyczny przepis! Co on dał naszej lidze na przestrzeni lat w których obowiązywał? Nic! Być może nawet ją osłabił.
Oczywiście że osłabił.
Bardzo dobra decyzja, bardziej mnie dziwiło poprzednie wprowadzenie limitu...co chcieli nim ugrać???
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
No i ładnie mozna teraz naciągnąć da silvów i na co nie których zarobić. Zresztą tak będą robiły inne kluby a i tak robił sachtar donieck.
Podpułkownik
 • 3 / 0
W sumie ciekawi mnie jak mocno kluby znowu zaczną szukać graczy w Ameryce Południowej. Przynajmniej nasprowadzają trochę technicznych piłkarzy do tej smutnej jak p ligi. Nie mam nic przeciwko graczom pokroju Rogera, Edsona, Cantoro, Renglifo, Henriqueza i innych
oj, zwlaszcza za wolnymi Edsona tesknie :)
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
W sumie wystarczy, że bramkarz młodzieżowiec uda kontuzję i załatwione.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 1
No i dobra, rozsądny kompromis. Uważam że im niższa liga (centralna) tym limit młodzieżowców powinien być większy. Stop w II i III lidze powinni to być wychowankowie czyli zawodnicy którzy spełniają kryterium wychowanka, czyli chyba gra minimum 3 lata w akademii klubowej przed ukończeniem wieku juniora. Przytaczam z pamięci czyli mogę się mylić.
Chodzi o to żeby kluby nakłonić do szkolenia u siebie a nie ściągania wszystkiego co się jakoś rusza żeby się sztuki zgadzały.
Czyli na przykład w I lidze jeden młodzieżowiec, w II lidze 2, w III lidze 3 w tym koniecznie jeden wychowanek.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Co oni się tak uparli na tych młodzieżowców??? To jest głupie jeśli młody ma talent i pracuje uczciwie to przy uczciwym trenerze dostanie możliwość grania. Takie centralnie sterowanie śmierdzi prl-em i jednocześnie w głowkach młodych zapali się lampka ze może odpuscić bo grać ja lub kolega od teraz MUSIMY!!! Oby to nie weszło.
Podpułkownik
 • 4 / 0
Wreszcie swoboda transferowa, poniekąd większa szansa aby trafić na jakiegoś dobrego gracza. Można wreszcie ściągać swobodnie jugoli i latynosów. A akurat Legii nakaz gry młodzieżowcem w tym momencie nie zaszkodzi. I tak mamy Wieteskę, Szymańskiego i Majeckiego
Generał broni
 • 6 / 0
Pytanie czy w przyszłym sezonie któryś z nich będzie jeszcze w Legii?
Chyba tylko Majecki.