+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Łukasz Moneta: Nie mam żalu do Legii

Marcin Szymczyk

Źródło: suwalki24.pl

02-01-2016 / 09:00

(akt. 07-12-2018 / 17:53)

Łukasz Moneta ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki. W I lidze, wiosną i jesienią, rozegrał 33 spotkania, strzelił pięć goli, ale dużo więcej padło po jego dośrodkowaniach z lewej strony boiska. Podstawowy zawodnik Wigier, czołowy piłkarz I ligi na przełomie sierpnia i września uczestniczył w konsultacji selekcyjnej reprezentacji U-21. Wraca do ekstraklasy, ale nie do Legii, z która wiąże go kontrakt do połowy 2017 roku. Warszawianie postanowili sprzedać go do Ruchu Chorzów.

- Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach podpiszemy kontrakt i 7 stycznia rozpocznę przygotowania z niebieskimi. Przychodziłem do Wigier w lutym, żeby się wypromować, no i się udało. Nie mam żalu o to , że nie wracam do stolicy. Jestem zawodowym sportowcem i pracuje tam, gdzie mnie chcą. Do Legii trafiłem z III-ligowego LZS Leśnica i spędziłem w niej fantastyczne półtora roku. U Henninga Berga zagrałem dwa razy w ekstraklasie i w meczu o Superpuchar Polski. Zrobiłem, co mogłem. Teraz liczę na to, że dostanę szansę w Ruchu, do którego trafiłem dzięki dobrej postawie w suwalskim zespole - mówi Moneta w rozmowie z serwisem suwalki24.pl.

Komentarze (7)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~poloop
  • 0 / 0
Może on i ambitny ale idzie w kierunku ilości a nie jakości. Panie Moneta jak będzie Pan dobry to z pewnością ktoś Pana zauważy i niech Pan nie zapomni , że w legii skończyło się przedszkole.
~Dekiel
  • 0 / 0
Legii piszemy wielką literą matole
~skurminator
  • 0 / 0
Ambitny chłopak. Trochę się dziwię, że go nie wzięli teraz do Legii, ale to oznacza, że dojdzie ktoś lepszy na lewą stronę (obrońca lub pomocnik). A za chłopaka warto trzymać kciuki.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Bardzo dobrze. Niech się ogrywa. Jak będzie dobry wykupimy go za frytki
~Bob
  • 0 / 0
O ile nie pokaże nam środkowego palca i nie wybierze innego zespołu
~ivoica
  • 0 / 0
Nrzm tej decyzji
Chyba że mamy opcje wykupu
~Lesniodorski out
  • 0 / 0
I zapewne zagra mecz życia z Legia w rundzie wiosennej..