+22 291 19 16 1916energia.pl

Oficjalny Partner Legii Warszawa

Łukasz Załuska: Mecze z Legią to dla nas mecze sezonu

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

27-07-2014 / 09:45

(akt. 13-12-2018 / 17:51)

- Wybierałem się na mecze Legii już kilka razy na nowy stadion i za każdym razem terminy nie pasowały, liga polska kończyła wcześniej rozgrywki od szkockiej. Przez to nie byłem jeszcze na nowych trybunach, a to akurat słabe dla mnie. Z chęcią więc coś nadrobię, zapoznam się osobiście z atmosferą na nowym obiekcie - słyszałem, że jest jeszcze lepiej niż było. Nie mogę się już doczekać przyjazdu na Łazienkowską. We wtorek przylatujemy do Warszawy. To będzie bardzo ciekawe widowisko dla kibiców obu drużyn - opowiada w rozmowie z Legia.Net Łukasz Załuska - bramkarz Celtiku Glasgow.

W Polsce mówi się, że to już nie jest ten sam Celtic, że sportowo jest słabszy niż kiedyś. Ale dwa lata temu potrafiliście wygrać z Barceloną. To jak to z wami jest?


- Jak to z nami jest? Wszyscy zainteresowani poznają odpowiedź w środowy wieczór. Spotkają się dwa dobre zespoły. Myślę, że wynik jest sprawą otwartą. Na pewno będzie ciekawie. A połączenie tego, co będzie na boisku z tym, co będzie na trybunach, stworzy naprawdę świetne widowisko.


Odkąd z ligi zostało zdegradowane Glasgow Rangers to nie macie konkurencji. W minionym sezonie na krajowym podwórku przegraliście raptem jedno spotkanie.


- To jest fakt, nie ma, co z tym dyskutować i taki stan rzeczy nie jest dobry dla nas - konkurencja jest potrzebna. Rangersi robili różnicę. Skoro nie mamy konkurencji w lidze, to skupiamy się na europejskich pucharach, na dostaniu się do Ligi Mistrzów. Dlatego mecze z Legią wszyscy traktują tutaj niezwykle poważnie. Na dziś to dla nas mecze sezonu.


Kadra Celtiku w porónaniu do zeszłego sezonu wiele sie nie zmieniła.


- Odszedł Georgios Samaras, nie przedstawiono mu nowego kontraktu. Nikt nie przyszedł w jego miejsce.


Foster jest już ponoć jedną nogą w Southampton, czyli za chwilę zostaniesz pierwszym bramkarzem Celtiku.


- Póki co to tylko spekulacje prasowe, trudno mi powiedzieć czy do takiego transferu jest blisko czy daleko. Fraser na dziś jest z nami, trenuje. Ale sprawa powinna się rozstrzygnąć w ciągu 2-3 tygodni.


W mediach pojawiają się informacje o słabej kondycji finansowej Celtiku.


- Nie sądzę, by tak było. Graliśmy dwa lata z rzędu w Lidze Mistrzów, to poważny zastrzyk finansowy. Klub sprzedał 40 tysięcy karnetów, więc plotki o słabej kondycji Celtów są chyba przesadzone.


Jest szansa, że w środę pokażesz kibicom "eLkę"?


- Oczywiście. Jestem kibicem Legii od najmłodszych lat. Pamiętam jak jeździłem z tatą na Łazienkowską, gdy Legia grała w Lidze Mistrzów. Pamiętam to jakby to było dzisiaj. Siedzieliśmy razem na Żylecie, dostałem szalik i wracałem do domu zachrypnięty - tak mocno śpiewałem. Nigdy nie ukrywałem tego, że jestem za Legią. Dlatego nie mogę się już doczekać meczu w środę. Chcę zobaczyć, co się zmieniło, a słyszałem że wiele rzeczy zmieniło się na lepsze.


Podobno dzwonił do ciebie tuż po losowaniu Grzegorz Szamotulski. Była jakaś miła rozmowa? Powspominaliście?


- Z Szamo cały czas jesteśmy w kontakcie, tak nam zostało od momentu, gdy razem graliśmy w Szkocji. Dzień przed meczem mamy się spotkać, ma podjechać do mnie do hotelu. Na pewno sobie pogadamy i będzie miło.

Komentarze (15)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
Mecz jest 30 sierpnia w środę,1 w piątek 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego,liczę na odpowiednie upamiętnienie,oprawa ?
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
oczywiście 30 lipca
~M
 • 0 / 0
Raczej będzie z Górnikiem
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
No tak,przecież klub zaprosił Powstańców na mecz z Górnikiem.
~Alex uk
 • 0 / 0
Pamietam jak w 2003 czy 2004 Helmut poszedł na wypożyczenie do Polonii, które trwało ...... Jeden dzień, od razu jasno sprawę postawił kim jest, komu kibicuje i jak sie komu nie podoba to trudno, bo on sie Legii nie wyprze, no i skończył karierę na koorwiktorskiej, zanim ja zaczął ;-)
~Alex uk
 • 0 / 0
Jeszcze raz ja a Artur Boruc tez będzie ? Czy gdzie z southampton na zgrupowaniu?
~Alex uk
 • 0 / 0
I git pojedzie szamo do hotelu uchyla zaluske, pewnie ktoś sie tam podłączy, celty wyjdą na kacu :-)
~trrg
 • 0 / 0
yyy, jak my się mamy do kiboli Celtów i w ogóle? ktoś coś konkretnego wie? bo nie chciałbym, żeby mnie coś zaskoczyło, tak jak wtedy, kiedy się dowiedziałem, że jestem śmiertelnym wrogiem w Wejherowie...
~rafa(L)s
 • 0 / 0
Celtic to lewacy więc trudno o dobre stosunki na linii Warszawa- Glasgow tej linii kibicowskiej oczywiście:)
~zaboL
 • 0 / 0
Celtic to nasz odpowiednik w Szkocji dla ktorych licza sie wartosci. Katolicki klub. Historia legionistow grajacych u nich.
~URSL
 • 0 / 0
Lewacy? Mała garstka a i owszem, ale Celtowie są katolikami przede wszystkim i to jest główna różnica między nimi a Rangersami. Pamiętamy chyba wszyscy jak w derbach Glasgow boruc się przeżegnał i Rangersi się ładnie wkurzyli :) Moim zdaniem nie ma co łapać spiny z nimi, ale mogę się mylić ;)
~zaboL
 • 0 / 0
Celtic to porządny klub z katolicką tradycją, klub który zawsze miał pod górę vs rangers ze względu na korzenie. Łączy nas wspólna historia legionistów grających w Celticu.
~Kris
 • 0 / 0
Co Wy z tym zakłamanym klerem? czemu z tymi żałosnymi katabasami chcecie się utożsamiać ?
~1500
 • 0 / 0
Lepiej nie mogłeś trafić, dla Legii to tez mecz sezonu, szepnij tam do Szamo który to w Celtiku ogór w defensywie;)
~Pandoraaa
 • 0 / 0
Mam nadzieje że żyleta też pozdrowi Łukasza !!!

do zobaczenia w środę :D