Maciej Krzymień kończy pracę w Legii Warszawa

Maciej Ziółkowski

Źródło: Twitter, Legia.Net

02-10-2020 / 11:50

(akt. 02-10-2020 / 11:51)

Wrzesień okazał się miesiącem sporych zmian przy Łazienkowskiej. Wraz z końcem tego miesiąca, z Legią pożegnał się analityk, Maciej Krzymień.

W ostatnich kilkunastu dniach, w Legii wiele się działo. Czesław Michniewicz zastąpił na stanowisku trenerskim Aleksandara Vukovicia. Asystentem selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Polski, i teraz także szkoleniowca Legii, jest Kamil Potrykus. Ostatnio, do sztabu stołecznego klubu dołączył Przemysław Małecki, który do tej pory prowadził kadrę Polski U-17, młodzieżowe zespoły Lecha, Miedzi i Zagłębia Lubin. Był także asystentem w zespole rezerw poznańskiego klubu.

Wraz z końcem września br. podziękowano za współpracę głównemu analitykowi, Maciejowi Krzymieniowi. Na chwilę opuścił on Legię, w połowie czerwca 2016 roku. Miało to związek z przyjściem Besnika Hasiego, który chciał swojego człowieka w tym dziale. Ale Krzymień wrócił wówczas do Legii po czterech miesiącach. Łącznie pracował przy Łazienkowskiej przez 9 lat.

Komentarze (74)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Bardzo chciałbym poznać w jaki sposób była oceniana jego praca i dlaczego zarząd uznał, że lepiej Legia będzie wyglądała z innym analitykiem.
Oczywiste jest, że nie można w sposób bezpośredni porównać jakości jego pracy do jakości gry zespołu, bo jest tylko jednym z trybików. Ale przez wiele lat się sprawdzał - u wielu trenerów. A rok rozpoczęcia jego pracy zupełnym przypadkiem rozpoczął erę sukcesów Legii (Spartak).
Bo jeśli to efekt czystek Czesia 711 to bardzo słabo.
Kapitan
 • 0 / 0
Czesio jak będzie ustawiał drużynę jak z Azerami, to długo u Nas nie zabawi. Sami go wywieziemy z Ł3.
Generał broni
 • 0 / 0
To jasne, że go zwolnili, bo śpiewak chciał swojego koleżkę.
Sierżant
 • 1 / 0
Na pewno do zamknięcia okienka nie odejdzie Kucharski. W sumie już tyle okienek zawalił a i tak ma poważanie u Miodka
Czy całą winę można zwalić na Kucharskiego? Początkowo, pod wpływem emocji, przyznałem Ci w myślach rację. Ale przeanalizujmy to:
*Sezon 20/21
Wydaliśmy 550k € na Juranovicia i Lopesa. Czyli drobniaki. reszta to transfery za free/wypożyczenia. Udało się jednak pozyskać Mladenovicia (uważam go za dobrego zawodnika).
*sezon 19/20
Największe wydatki to Slisz (1,84mln €), Cafu (0,8mln €) i Luquinhas (i tak było tanio - 400k €). O żadnym z tych zawodników nie można powiedzieć, że jest słaby, a Slisz i Luqi to transfery bardzo dobre. Reszta to grosze, free-transfery albo wypożyczenia, w tym Novikowas (jednak to dobry gracz!) czy Wszołek (też duży plus).
*sezon 18/19
Agra - 0,5mln € (na życzenie Pinto),
Stolarski - 0,5mln €
Carlitos - 0,45mln €.
Żadna z tych kwot du*py nie urywa, a jednak udało się pozyskać niezłego Carlitosa i dobrze rokującego Stolarskiego (a to że nie wypalił? Zdarza się). Z pozostałych transferów - z ciekawszych za friko Martins (na przestrzeni jego całego pobytu jednak na plus) i Medeiros (gracz dobry, ale chyba głowa nie ta).

Więc pytanie - kogo miał ściągnąć Kucharski?! Środki które mieliśmy na transfery to są grosze. My nawet nie walczyliśmy o zawodników, my braliśmy tylko takich których championship, II bundesliga, Serie B, Segunda Division, liga turecka, holenderska, rosyjska, ukraińska etc. nie chciały. Jak idziemy do taniego baru na fast fooda
i wydajemy 5zł to nie marudzimy, że nie smakuje jak sznycel wiedeński w restauracji z gwiazdkami Michelin (tak swoją drogą - to ci sami od opon?).
Generał broni
 • 0 / 0
Miodek to całe zło.
Starszy szeregowy
 • 2 / 0
Powinniśmy przede wszystkim znaleźć : PREZESA (NIE WŁASCICIELA) z prawdziwego zdarzenia, Dyrektora Sportowego mający wiedze umiejętności i KONTAKTY(bo obecny kontakt ma tylko w ścianie) oraz połowę zagranicznego szrotu puścić pół darmo!!! i tak c**ja grają a siano pobierają z Klubowej kasy, darmozjady p*****lone!!!!
Generał broni
 • 0 / 0
Dokładnie tak. Widać gołym okiem, że prezes Dyzma nie daje rady.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Jak się wywala gościa z takiej funkcji, po 9 latach to albo się ma wielokrotnie lepszego na tylko TEN JEDEN etat, albo ten wywalany ostro podpadł.
Ciekawe, co jest na rzeczy
Trzecia opcja jest taka, że przychodzi analityk made by Czesio 711 i od tej pory pan obecny analityk nie ma juz zaufania.
Tak jak u Hasiego.
Poza tym jest czwarta opcja: prezes uznał że funkcja analityka nic nie wnosi i zlikwidował etat...
Podpułkownik
 • 4 / 0
A Dariusz Mioduski kiedy kończy? Pytam, bo jakby dla mnie to ważna informacja, żeby nie powiedzieć kluczowa.
Pułkownik
 • 0 / 0
Projekt długofalowy.
Prezesa cele to top50, 100 mln euro budżet.
Myślę, że to jeszcze potrwa.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Obawiam się, że trener nie dożyje tej chwili, jeśli nie zmieni filozofii o 180°. Szczerze powiedziawszy, zwątpiłem (pewnie nie tylko ja) w projekt naszego prezesa...
Klub (celowo nie drużyna ale klub) potrzebuje gruntownych zmian w funkcjonowaniu, przede wszystkim w zarządzaniu projektem jakim jest Legia.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie chodzi o "zmianę filozofii" tylko o skumanie że siedmiu trenerów w trzy lata to robienie rozpierduchy i sianie klimatu tymczasowości, niepewności i prowizorki. nawet dobrzy piłkarze i twardziele w którymś momencie mogą sobie odpuścić zaangażowanie, a może nawet lojalność bo w takich warunkach może się odechcieć. Przechodzi się na pozycje "na alibi" i "plan minimum". To jest demontaż ludzkiej mentalności u współpracowników - długofalowy demontaż.
Pułkownik
 • 1 / 0
Czyli czego się prezes nie dotknie, to jest to długofalowe.
Generał broni
 • 0 / 0
Kluczowa dla całej Legii.
To dlatego tak kijowo gramy! No jasne! Wspaniały ruch zarządu! Teraz już nikt nas nie zatrzyma. Teraz juz nowy analityk doradzi trenerowi 711 by łaskawie grał ze skrzydłowymi i nie posyłał prostopadłych podań Pekhartom i Lopezom! Yehaaa, mam nadzieję, że UEFA zgodzi się powtórzyć mecz z mocarzami z Azerbejdżanu. Teraz zwycięstwo mamy w kieszeni!
Pułkownik
 • 5 / 0
Podobno funkcja analityka ma być połączona z funkcją fryzjera, fachowiec ma być z Wronek, pewna infomacja
będzie tanio,skutecznie, elegancko i wszystko będzie spełniać wysokie wymagania etyczne Prezesa.
Ma łeb na karku nasz wspaniały Prezes, bravo
Podporucznik
 • 0 / 5
Myśl głąbie, mecz był 1 października, wypowiedziana umowa wygasła z końcem września. To nie kwestia wyniku sportowego a raczej zwykłych zmian, być może na wniosek trenera.
Głąba sobie poszukaj przed lustrem. Jak chce się jeb.nąć psa to zawsze się znajdzie jakiś powód ku temu.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Brodaty. Zapomniałeś dodać, że będzie też "optymalizować" wybór sędziego na nasz mecz, zapewniając przy współpracy z nim efekt "win - win", czyli.... dla nas punkty, a dla sędziego wiadomo co...
... "satysfakcja z dobrze poprowadzonych zawodów".
Pułkownik
 • 2 / 0
Niby nie tak istotna funkcja a przez te wszystkie lata bruździł prezesowi i dla tego Legia nie gra w Europie.

Dziękuję Ci prezesie za wykrycie tego dywersanta. Prowadź teraz nas o wspaniały Prezesie w cudowną przyszłość.

Wnioskuje o zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika prezesa
Marszałek Polski
 • 0 / 0
może raczej wytłoczmy kilka okolicznościowych medalionów? za kasę z etatu Krzymienia - równowartość jednego miesiąca apanaży
Medaliony z kartofla - najtańszy surowiec. Żeby się nie zniszczył i nie sczerniał owiniemy stretchem...
Kogo teraz zatrudnią na jego miejsce... magika od hydraulika czy kolejny wynalazek z mitycznej listy Kucharskiego?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zastępcę trenera sekcji piłki wodnej
Pułkownik
 • 1 / 0
To już coś, jednak fachowiec od piłki.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jest progres
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak, Progres Nidercorn.
Generał broni
 • 0 / 0
Koleżkę śpiewaka zatrudnili, to jasne.
O proszę, zastanawiałem się kto tak to wszystko wczoraj fatalnie poukładał. I kto jest winny takiej padaki w wykonywaniu piłkarzy i pomysłu taktycznego trenera. A tu proszę już wiem. Naprawdę się cieszę, że złapali i wywalili winnego. Teraz już będzie tylko przepięknie i normalnie.
Major
 • 2 / 0
Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno tuż przed zwolnieniem Krzymień miał skontaktować się z Rzeźniczakiem by ten opowiedział o Karabachu...Nie zdążył wykorzystać zdobytych informacji...
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Spokojnie czesio ich rozpracował.
Jest to 100% prawda
Generał broni
 • 0 / 0
Tak było, kolego, tak było... Pełna profesjonalizacja w tej naszej Legii...
Starszy sierżant
 • 10 / 0
To nie on powinien wylecieć z klubu. Brakuje dymisji prezesa i Kucharskiego. Człowiek mający odrobinę honoru już wczoraj powinien położyć papier. Mioduski musi zrozumieć że na tym się nie zna oraz otacza się miernotą. Po co te wszystkie transfery jak od lat bierzemy odpad Europy z goowna bata nie ukręcisz. Ile razy trzeba jeszcze zaczynać od nowa żeby to w końcu grało
Ciii bo zaraz się zlecą pieski prezesa i Cię zminusuja!
Kapitan
 • 0 / 0
Tu już chyba nie ma piesków Prezesa, a przynajmniej jest ich mało oraz wstyd im wyjść i szczekać!
Chorąży
 • 4 / 0
i wszystko jasne, mamy winnego, teraz bedzie pieknie, ryba psuje sie od glowy a my zwalniamy analityka, proponuje jeszcze sprzataczke ....
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Sprzątaczki lepiej nie, możliwe że ma największe pojęcie o futbolu wśród nich wszystkich
Wydaje mi sie ze niedlugo wroci ;P
Generał broni
 • 0 / 0
Ważniejsze, żeby loczek odszedł. I zabrał ze sobą śpiewaka.
Generał brygady
 • 2 / 0
Zaczyna się zwalnianie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
To akurat dobrze. Niech nie zapomną ominąć kilkunastu pseudopiłkarzy
Piszecie, że ;Piekarski zostanie nowym dyr sportowym. On mi zawsze przypomina tego gościa z ferrari:
https://www.youtube.com/watch?v=WAu0tNDYOvc
Pułkownik
 • 2 / 0
No to mamy winnego...
Sierżant
 • 1 / 1
Dr Jozak mógłby wspomóc Legię swoimi kontaktami, ale Mioduski boi się stawiać na profesjonalistów.
Podporucznik
 • 3 / 1
Prezesa jak widać stać na drogą naukę w zarządzanie klubem, być może nic się nie zmieni poza trenerem (ale to już 2021). Szkoda tylko, że ten czas nauki bezpowrotnie przepierrdala i to dotyka nas wszystkich.
TT.lw pisze że Kucharski jest na wylocie i rzekomo jego następcą ma być uznanym fachowcem... nazwisko jednak nie pada, a TT lubi sobie śmieszkować.
Pułkownik
 • 1 / 0
Pada, że Piekarski.
Pułkownik
 • 0 / 0
Pada, że Piekarski.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Znając Miodka to może jakiś trener siatkówki kobiet albo vicedyrektor do spraw koszulek
Też Richard Grootscholten
Major
 • 5 / 0
Jeszcze parę osób powinno polecieć a niektórzy nie powinni w Legii rozpoczynać w ogóle pracy w Legii.
Kapitan
 • 6 / 0
A ten co ci zawinił? Jedyny człowiek który raczył z Rzeźniczakiem porozmawiać. Winną jest tu jedna jedyna osoba, bezmiennie od lat 3.
Podporucznik
 • 8 / 1
Michniewicz robi miejsce dla kolejnego ziomka z Lecha. Ta rewolucja poznańska będzie nam się odbijać czkawką przez lata.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Właściwie to już grany jak stary dobry lech
Plutonowy
 • 2 / 0
Mam nadzieję że skończy się szybciej niż rewelacja łódzka ala smuda
Plutonowy
 • 2 / 0
Sorki oczywiscie rewolucja
Generał dywizji
 • 1 / 0
Tak jest, Zegrze. I już niedługo krzykniemy "Mamy k...wa dość!!!"
Podziękować części tych gwiazdeczek co nic nie wnoszą do zespołu a jedynie pobierają pieniądze z klubowej kasy, Kucharski to twoja robota na tą chwile
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Podziękować również księżycom i słoneczkom. Podziękować całej meteorologii
Nie mów że podoba Ci się takie zestawienie gwiazd z którego ni w ząb układ nie zrobi się. Skład węgla i papy to raczej na dłuższą mete nie zadowoli kibica
Czekamy na grube ryby
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Karpie ostatni trochę tańsze niż przed wakacjami. Sledzę rynek ryb i przetworów gdyż uwielbiam je konsumować ale także przyrządzać.
Preferujesz lokalnych dostawców czy rybę z dyskontu?
Wczoraj było widać jak znakomicie przygotowaliśmy się do meczu analitycznie i taktycznie. A ktoś przyszedł w jego miejsce, czy też nasz geniusz prezesowski stwierdził, że nie potrzeba nam analityka?
prezes będzie teraz analitykiem
Podporucznik
 • 2 / 0
Idąc za tym tokiem rozumowania, wszyscy analitycy przegranych drużyn w 4 rundzie eliminacji do ligi Europy właśnie zostali zwolnieni.
Kapitan
 • 2 / 1
Więcej ludzi z Lecha. Może Klimczaka na prezesa?
Generał broni
 • 0 / 0
I Reksio na dyrektora sportowego.
Kapral
 • 7 / 0
No ekipa Czesia wczoraj faktycznie po mistrzowsku zanalizowała i przygotowała przeciwnika...
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Największy wróg by takiego składu nie wymyślił
Pułkownik
 • 3 / 0
Amika ma cały tort dla siebie.