Maciej Rosołek: Chciałbym zagrać w pierwszym składzie (akt.)

Piotr Gawroński

Źródło: Legia.Net, Canal+ Sport, Legia Warszawa, legia.com

27-06-2020 / 20:07

(akt. 27-06-2020 / 21:08)

- Niestety, znowu nie udało się wygrać z Piastem. Chcieliśmy się zrewanżować. Możemy czuć lekki niedosyt. Może gdyby mecz potrwał pięć minut dłużej zdobylibyśmy bramkę. Wszyscy kibice widzieli, że byliśmy blisko. Po czerwonej kartce dla Piasta szybko straciliśmy gola i nasze plany się pokrzyżowały - mówił w rozmowie z Canal+ Sport Maciej Rosołek, strzelec gola dla Legii Warszawa przeciwko Piastowi Gliwice.

- Od zawodnika wchodzącego na murawę wymaga się „maksa”, Jestem napastnikiem, więc mam „czutkę” w odnajdywaniu się w polu karnym. Potwierdziłem to już trzy razy trafiając do bramki w tym sezonie - stwierdził bohater meczu.

- Czekając przy linii niecierpliwość mnie rozpierała. Chciałbym zagrać przy Łazienkowskiej w pierwszym składzie. Nie miałem jeszcze tego zaszczytu, ale cieszę się z każdych minut, szczególnie, że jest to mój pierwszy sezon. Czerpię z tego ile się da - dodał legionista.

- Nawet gdybyśmy już jutro byli pewni mistrzostwa, każdy kolejny mecz gralibyśmy z tą samą koncentracją - mówił 18-latek.

- Jestem zadowolony z bramki. Chociaż mam lekki niedosyt, bo przed golem Tomas Pekhart przepuścił piłkę zbiegając na bliższy słupek. Uważam, że powinien zamknąć tę akcję i mógłbym się cieszyć z dwóch trafień. Końcowy wynik nie do końca nas zadowala. Myślę, że każdy, kto oglądał mecz, widział, że gdyby spotkanie trwało parę minut dłużej, to udałoby nam się wcisnąć kolejną bramkę i zgarnąć trzy punkty.

- Po kontuzji praktycznie nie ma śladu. Czasami pojawia się jakiś ból. Jeżeli chodzi o problemy z kostką, jest to typowe, że przez jakiś czas się to trochę odczuwa. Po względem formy fizycznej oraz piłkarskiej, czuję się już gotowy.

Maciej Rosołek został także zapytany o Radosława Majeckiego, który w sobotę po raz ostatni zagrał dla Legii. – Radkowi należą się wielkie słowa uznania. Jest nadal bardzo młodym zawodnikiem, niewiele starszym ode mnie. Zagrać tyle spotkań w pierwszym zespole, z taką skutecznością… Wielkie brawa. Na pewno będzie go brakować jako kolegi w szatni i jako zawodnika na boisku. Bardzo dziękujemy, Radek. I mam nadzieję – do zobaczenia.

Komentarze (47)

1063

#11094
#1094
Ma jaja młody, jest ambitny i potrafi strzelać ważne gole. Niejeden o wiele starszy gość sprowadzony z innego klubu długimi tygodniami, a nawet miesiącami potrzebowała mitycznej aklimatyzacji. A tu młody bez kompleksów robi swoje. Tak trzymać!
Generał dywizji
  • 1 / 0
Jak się przespało pierwszą połowę, to potem zabrakło minut w drugiej. Ale to nie Maćka wina, tylko taktyki, wykonawców i po części pewnie zmęczenia. Trzy mecze w sześć dni to dość sporo.
Kapral
  • 0 / 0
Dla mnie jest dobrze, chociaż kontuzje martwią, ale ważne, ze skuteczność wraca :). Tak, wiem ,ze mogłoby być 2-0 ,ale w sporcie nie ma lekko
Jak nie idzie to nie idzie , zawsze coś nowego wyskoczy,może te rotacje w składzie mają negatywny wpływ na drużynę,z kolei one być muszą bo kartki, bo kontuzje.W porównaniu do lat poprzednich jest dobrze.Wystarczy jedno zwycięstwo lub remisy do końca.
Bardzo się cieszę, że znowu strzelił, moja córka go uwielbia, ale chodzi chyba głównie o nazwisko, które ją śmieszy :-) Ma osiem lat, trzeba wybaczyć:-) A czy Rosołek powinien grać w pierwszym składzie? Mam wrażenie, że na razie lepiej się sprawdzał wchodząc, z drugiej strony kiedyś trzeba zacząć wychodzić w podstawie i pokazywać, co się potrafi. Tego życzę!
Z moją córą i nazwiskiem Maćka jest dokładnie tak samo. Nawet wiek się zgadza. ;)
Moja dziewięciolatka jak zobaczy, że wchodzi Rosołek, to skacze po łóżku i skanduje jego nazwisko ;)
Kapitan
  • 3 / 0
Na razie to ma wywiady niczym Ronaldo...
Fajny chlopak ale jeszcze musi duzo pracować. Bramkę strzelił to fakt. Ale z tym odnajdowaniem się na boisku...
Rozbawiła mnie ta sytuacja ze spalonym...
Myślę ze lepiej mu zrobi póki co wychodzenie z ławki.
Bedrag Moja ma 10 lat i mówi że "Karbonara" najlepszy :)
Martines,
Bedrag? Matko Boska, to już musiał nieźle słownik zmienić :-) Moja na razie zdecydowanie za Rosołkiem :-) Widzę, że u Chłopaków podobnie :-) Synek w sumie też ciągle dopytuje o Rosołka, on ma sześć lat, więc też mu się nazwisko podoba :-) Cel uświęca środki, niech zaczną od wesołego nazwiska, byle tyle z Legią ;-)
Invictus,
może kiedyś któraś z naszych córek zostanie panią Rosołek;-) Nie ma aż tak dużej różnicy wieku :-)
Moja córka już się związała z rosołkiem, to jej ulubiona zupa :-)
Z piłki nożnej podoba się jej jak się cieszymy z gola, na razie tyle kojarzy :-)
Poezja,
i to wystarczy :-) Na razie :-)
Ledarg,
Widzę, że działamy symultanicznie. Oprócz 8 letniej córki ja również nam 6 letniego synka. ;) W moim przypadku to jednak koniec ze znanych mi dokonań. ;)
Invictus,
muszę Cię zatem rozczarować, mam jeszcze trzyletnią córkę ;-)
Żadne to rozczarowanie, gratulacje. Trzeba nam młodych Polaków. ;)
Tego już jednak nie nadrobię. ;)
  • 0 / 0
Ambitny chłopak ,nie boi się wyrażać swoich oczekiwań ,w tym sezonie jeszcze zagra mam nadzieję więcej w każdym meczu.
Ma chłopak umiejętność trzymania ciśnienia. Jako 18 latek wchodzi z ławki w ważnych spotkaniach nie po to aby łapać minuty tylko odwrócić losy spotkania i potrafi to udźwignąć.
Brawo Maciek!
I to w tych meczach o dużym ciężarze gatunkowym.
Starszy sierżant
  • 0 / 4
Brawa za bramkę, powtórki pokazują, że Rosołek naprawdę umiejętnie to strzelił. Natomiast czy grał jakoś rewelacyjnie? Na pewno był lepszy bo aktywniejszy od Pekharta, ale ogólnie grał przeciętnie i to było i tak lepiej od poprzedniego meczu, w którym dowiedziałem się że jest na boisku, bo zobaczyłem go na jakiejś powtórce obok Pekharta. Na pewno nie jest to jeszcze gracz na pierwszy skład Legii
Masz coś z polskiej myśli szkoleniowej ślepotę
Umiejętnie? Efektownie chciał, a powinien spokojnie i na pewno nie na wysokości rąk bramkarza. Poza tym bardzo nie podoba mi się mówienie dziennikarzom, że kolega z teamu przeszkadza w zdobyciu bramki. Takie rzeczy wewnątrz tylko.
@Szyszunia
moim zdaniem w tekście jest przekłamanie, zjadło dwie literki i zmieniła się treść wypowiedzi. Mało być "powinienem to skończyć". A zostało "powinien to skończyć" i od razu zdanie nabrało innego kontekstu.