Maciej Skorża: Chcę otwartej gry z Legią w finale

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

28-04-2015 / 07:45

(akt. 08-12-2018 / 00:42)

- Jesienią, gdy jechaliśmy na stadion przy Łazienkowskiej, wszyscy mówili, że będzie 0:5. Legia w lidze grała rezerwami, a na nas nagle wystawiła najsilniejszy skład. Jak o tym usłyszałem, bardzo się ucieszyłem. Zagraliśmy defensywnie, ale mieliśmy swoje sytuacje. Mogliśmy przed przerwą prowadzić nawet 3:0 i pewnie byłoby po meczu. Skończyło się 2:2. Chciałbym by finał był meczem otwartym - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener Lecha Poznań, Maciej Skorża.

-  Od początku sezonu w Lechu pożar gonił pożar. Wydawało się, że opanowaliśmy już sytuację, wyglądało to dobrze i znów nastąpiło tąpnięcie - czyli porażka z Błękitnymi. Budzimy się wtedy, doganiamy Legię i bach - znów dwa remisy. Ciągle tak się dzieje. W sobotę ograliśmy jednak Śląsk Wrocław, co wzmocni nas przed finałem.


- Wszyscy w Poznaniu tęsknią nie tylko za mistrzostwem, ale kolejnymi meczami z Juventusem i Manchesterem City. Czasami są takie sytuacje, kiedy już wszystko jest tak, jak chcieliśmy. Trzeba tylko wygrać z Koroną i jesteśmy liderem. Niby proste, ale się nie udaje. Po tym meczu rozmawiałem z członkami sztabu szkoleniowego, którzy przy Bułgarskiej pracują kilka lat, i mówili: "Trenerze, znów to samo".

Komentarze (62)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Panie Skorża, panie trenerski Dyzmo, z warsztatem trenerskim to jest jak z uzębieniem: albo się je ma, albo ma się ale wybrakowane. Proszę nie wmawiać nam tutaj, że Wszechmogący jakoś specjalnie Pana szczodrze obdarował przymiotami trenerskiego fachu. Naprawdę urocze jest to gdy Pan wypowiada się o "otwartej grze", ponieważ całymi swoimi dotychczasowymi dokonaniami udowodnił, że było na odwrót.. Panie Skorża, trenerski Dyzmo, cały pilkarski świat pędzi naprzód, a u Pan trenerska ciemnota wciąż ma się doskonale. Pan ośmieszył się tym wywiadem i dziś przegrał, ale na pewno Pan nie złoży broni. Ze wsparciem pancernych łbów polskiej myśli szkoleniowej będzie prawił dalej swoje trenerski dyrdymały.
Generał
 • 0 / 0
O obrazie gry decydują umiejętności poszczególnych piłkarzy. Stary wypróbowany przez Lenczyka system: trolejbus na przedpolu i szybkie kontry na zasadzie a może się uda, to wiodący styl gry w e-klapie. Jak słyszę, że odejdzie Żyro, Vdorliak a może jeszcze ktoś wyróżniający się, to pytam, na jakiej zasadzie zespół ma podnosić umiejętności? Sprzedajemy, co mamy najlepszego a zatrudniamy jak popadnie. Do tego niezrozumiały system rozgrywek, który pasuje wszystkim oprócz Legii. Ciekawe jak by wyglądał Lech jakby dostał się do fazy grupowej LE? Niestety, rozczarowanie goni rozczarowaniem, bo widoczne światło w tunelu zgasło. Trzeba publicznie zapytać pana Leśnodorskiego, kim wzmocni Legię w jubileuszowym 2016 roku? Paralitykiem z e-klapy czy miernotą z zagranicy? W tym kontekście wywody Skorzy są niestety chybione, ponieważ on chce coś czego zagwarantować nie może!
~kibic zwykły
 • 0 / 0
Skorża to pie...ona k...a
~Taa
 • 0 / 0
Lech wyjdzie na Legię niczym na Real Madryt... Poziom zatracenia kontaktu z rzeczywistością na tym forum bije rekordy.
Porucznik
 • 0 / 0
Idź do swojego pokoju. Zamknij drzwi i tam płacz do woli.
~trening
 • 0 / 0
2:0 dla legii. Z Sa w ataku, 2:1 dla Lecha z Markiem w ataku
~wgwgw
 • 0 / 0
Haha jaki bajkopisarz, Skorża i otwarta gra haha, jego rużyna wyjdzie na Legie niczym na Real Madryt z kupą majtalonach, a następnie ustawi się całą 11 przed swoim polem karnym i będzie liczyć na wykopy do osamotniego napastnika Lecha, który niczym Usain Bolt będzie starał się wybiec z własnego pola karnego pod pole karne Legii.
Pułkownik
 • 0 / 0
i tak ciagle lepszy "maciej trzechdefensywnych skorza" niz "jan tobedzietrudnymecz urban" :)
metaxa dawaj hejty...
~AM(L)
 • 0 / 0
Lepiej zostaw idola Metaxy (Janka Urbana) w spokoju !!!
==================================
Nie wywołuj wilka z lasu - niech tam zostanie bo jest spokój - hehehe !!!

Tylko LEGIA !!!
Generał broni
 • 0 / 0
Tylko w czym lepszy? W zajmowaniu trzecich miejsc?
~Kamien
 • 0 / 0
LE lepszy np.
~Do kibiców (L)
 • 0 / 0
Drodzy kibice Legii aby nie nadziać się kontrę to musowo nie może grać Żyro tylko i wyłącznie Kosecki za tego ciamajdę ! Władek!!
~fryjtiof1
 • 0 / 0
Wszyscy znają otwarty futbol Maciusia. Taktyka amiki w sobotę to doprowadzić do rzutów karnych.
~er.
 • 0 / 0
Ta, Maciuś i otwarta gra... Idę o zakład, że wyjdzie na finał PP trzema defensywnymi pomocnikami.
~belzebu
 • 0 / 0
oj maciuś maciuś... :D
~Maciej vel Skorzinjo
 • 0 / 0
Zamierzam zagrać nowoczesna odmiana ofensywnej gry mojego autorstwa. 9 ustawie w swoim polu karnym, a jednego dam na lagę. Ps nie wiecie moze, czy mozna wystawić dwóch bramkarzy?
~Emperor
 • 0 / 0
Buhahaha...
9 za linią piłki i dzida do pzodu :)

Otwarta gra Skorżinio.
Major
 • 0 / 0
No jak będzie jeden na szpicy, na tą dzidę właśnie - to już mamy do czynienia z otwarta grą Macieja.
~jajko
 • 0 / 0
otwarty mecz zagrali tylko w tym sezonie z Błękitnymi w pierwszym meczu w PP i jak to sie dla nich to kazdy wie
~Dead Companion
 • 0 / 0
Chyba nie oglądałeś tego meczu. łach po strzeleniu bramki na początku meczu cofnął się na własną połowę czekając na kontry, o czym mówili sami gracze Błękitnych w wywiadach w przerwie i po spotkaniu.
~BRAVO
 • 0 / 0
Co będzie to będzie mimo wszystko myślę że wygramy ten mecz i zgarniemy puchar. :)
~Tylko (L)
 • 0 / 0
zabawny Maciusiu z kim Wy chcecie grać? Juventus , Manchester?? HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA Tylko gdy zdobędziecie MP /bardzo bardzo wątpliwe/ a nawet wtedy wejść do grupowych rozgrywek LM - HEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHE ... a tutaj Maciusiu trzeba się martwić o 2 miejsce bo wdg mnie zajmiecie 3 lub 4 miejsce...
Generał broni
 • 0 / 0
Maciej Lewadia to nasz główny plus w rywalizacji z Lechem.
~klotzuszek
 • 0 / 0
Pamiętam jak za kadencji tego pana po serii wymęczonych stałymi fragmentami zwycięstw, pojechaliśmy na "najsłabszą od lat" Wisłę i zagraliśmy tam otwarty futbol. Skończyło się wynikiem 4-0 dla gospodarzy, a mogło wyżej, tylko w pewnym momencie zdjęli nogę z gazu. Od tej pory nie widziałem, żeby Legia za Skorży zagrała otwartą piłkę, chyba że w meczach o pietruszkę jak już wszystko było przegrane, w typie wygranej 5-2 z Arką Gdynia na wyjeździe czy 4-0 z Polonią Bytom w ostatnich kolejkach. A Lech Skorży ile razy zagrał otwartą piłkę? Z najgorszym wtedy w lidze Zawiszą na początku jego kadencji?

To przecież oczywiste, że w finale nie będzie otwartej piłki zarówno ze strony Lecha jak i Legii. Mecz będzie wyglądał tak, jak ostatni mecz Lech - Legia do czerwonej kartki Malarza. Oddadzą nam inicjatywę i będą czekać na swój moment - szybką kontrę po stracie jednego z naszych zawodników, stały fragment gry lub dośrodkowanie z bocznego sektora boiska przez Douglasa (przeważnie) lub Kędziorę (rzadziej). Pytanie tylko - czy Berg trzeci raz z rzędu da się wciągnąć w te gierki Skorży i znów to my będziemy zespołem "kontrolującym" grę i próbującym atakować - na co właśnie liczy Skorża? Przecież p. Maciej nie porzuci taktyki, która w dwóch poprzednich meczach dała mu z Legią 4 punkty, a mogła więcej, przecież w meczu w Warszawie mieliśmy furę szczęścia, że Lech większość swoich kontr zmarnował, a Brzyskiemu zeszła piłka przy dośrodkowaniu.
~zbl
 • 0 / 0
Hahahaha, ten mecz z Arka to ja pamiętam do dziś. Mimo że oni byli tak strasznie słabi, to my prowadząc już wysoko graliśmy bardzo defensywnie... Wyglądało to wtedy niesamowicie żałośnie.
~południowiec
 • 0 / 0
Maćku martw się lepiej o drugie miejsce.
~gg
 • 0 / 0
dobry joke, Maciuś nie żartuj, jesteś za słaby i lech jest za słaby abyście zagrali taką piłke, nie macie jaj

pozdrawiam
~mito
 • 0 / 0
Otwarty to mama leb macius nic nie da nasza slabsza gra legia mistrz puchar nasz amika do b klasy hiiii
~(L).........
 • 0 / 0
Maciuś zapomniałeś ze masz jeszcze mecz w Bielsku po drodze przed finałem.I znów morale pyrowskie opadnie.A co do finału znów ustawisz autobus i będą szachy.Mam nadzieję ze strzelimy szybko bramkę i wybijemy wam PP z głowy już na początku.
~Taa
 • 0 / 0
Na razie w meczach z Lechem zaliczyliście fartowny remis i jednoznaczną porażkę, więc bez napinki.
~(L).........
 • 0 / 0
Raz na parę lat to i kura złote jajeczko zniesie.Ja wiem ze to jest frustrujące cały czas Legii plecy oglądać ale takie już wasze miejsce w szeregu.Nie pisz już o pojedyńczych meczach tylko przypomnij Stolicy ile razy w ostatnich latach byliście na koniec sezonu przed Legią.A powinieneś szybko odpisać bo ja ci przypomnę tylko 1 raz udało się wam przed Legią sezon skończyć.
~Maciej Skorza
 • 0 / 0
Potwierdzam, chce otwartej gry. W tym celu zamierzam do boju posłać 8 defensywnych graczy, skutecznych w odbiorze, jednego pół defensywnego pomocnika na rozegraniu i napastnika do którego bedą ładowane lagi z głębi naszego pola karnego bo zamierzamy ustawić na własnej połowie i tam czekać na Legie. To jest moja ultra ofensywna taktyka na ten mecz
Podporucznik
 • 0 / 0
Skorża i mecz otwarty? Żartujecie, jak zwykle będzie defensywna gra, przestań ściemniać Skorża.
~Legionista33
 • 0 / 0
Mackowi sie marza europuchary i rewanz z lewatywa talin.
Generał
 • 0 / 0
No to czekamy:)
~barry
 • 0 / 0
Maciek całe życie jedna taktyka, murowano -murowanko i dziada na napastnika a tu nagle "zagramy otwartą piłke" hehehe :).
~kamil_lwo
 • 0 / 0
Wystarczyło oglądać jak grał Lech ze Śląskiem żeby wysunąć wnioski. Ja jestem pełen obaw :-( Lech grał dobrze. Legia z Ruchem też grała Ok jednak Ruch na dziś dużo słabszy od Śląska. Niestety silna broń Lecha potężne strzały z za pola karnego. Pawłowski, Trąbka. . A u nas kto??
~goos
 • 0 / 0
my tez wygralismy ze slaskiem
~migh
 • 0 / 0
Wygralismy, ale wtedy kiedy Śląsk przegrywał wszystko jak leci i z kim leci. Jednym słowem lali go wszyscy. Od pocztku kwietnia ich gra się poprawiła, i oprócz serii remisów ograli Lechię która jest w gazie (o czym przekonaliśmy sie na własnej skórze)
~Sylwek Wawa
 • 0 / 0
Każdy mecz jest inny. Trudno porównywać mecze Legii ze Śląskiem i Lechią do meczy Lecha ze Śląskiem czy Śląska z Lechią. Patrzmy na to co działo się w meczach Legii z Lechem. Lech na Łazienkowską przyjechał poważnie osłabiony, zagrał bardzo defensywnie i wywiózł remis szczęśliwy raczej dla nas. Legia w tamtym meczu dała się zaskoczyć ale jednak wyciągnęła remis. Mecz w Poznaniu to zupełnie inna bajka. Do czerwonej kartki Malarza mieliśmy sytuację opanowaną. Bez fajerwerków ale to my prowadziliśmy grę. Potem jak było każdy widział. Ale i ten mecz mogliśmy zremisować. Jeśli Lech zagra otwartą piłkę w finale PP to dostanie łomot. Skorża dobrze o tym wie.
~Dead Companion
 • 0 / 0
Enerdowska drezyna na wyjazdach traci przynajmniej 50% mocy z własnego stadionu, co było widać na murawie beznadziejnego w tej rundzie Górnika Łęczna. Podbeskidzie walczy o pierwszą ósemkę i mimo poważnych ubytków w obronie (brak Stano i Koniecznego) jest w stanie wygrać z łachem nawet kilkoma bramkami.
~,
 • 0 / 0
uwielbiam te żałosne gadki przed meczem i naginanie faktów. Te dwa trenerskie dałny, chytry mongoł z radomia i ten co wiosną wygrał jeden mecz opowiadają jak to na ich śmieszne drużynki Legia wyszła w najsilniejszym składzie, wcześniej grając rezerwami. Teraz chytry mongoł z radomia bredzi coś o otwartej grze, a w gaciach ma już nawalone. Najpierw pajacu to musisz zagrać z pbb, a potem po porażce lub remisie przyjechać do stolicy ze swoją śmieszną zakompleksioną drużynką, zmęczoną, zawsze drugą i z presją kartoflanej syfilizacji potulnie jak zawsze przegrać. Potem jak zwykle przez tydzień będziesz opowiadał bzdury, znowu grzecznie przyjedziesz do stolicy i znowu dostaniesz w pędzel.
~AM (L)
 • 0 / 0
Otwarta ggra z LEGIĄ - Maciek - pitu,pitu !!!
========================
Amica nie potrafi grać ataku pozycyjnego. Jej jedyną bronią są kontry. LEGIA powinna zagrać defensywnie i atakować z kontry. Wiadomo, że taktyka Skorży to będzie dzida na Sadajewa i może się uda. Należy wyłączyć skrzydła amici i Pawłowskiego, który jest w formie i będzie pozamiatane. Skorża chce otwartej piłki bo liczy na kontry. LEGIA powinna zagrać tak jak Śląsk w 1 połowie z amicą - nie dać amicorzom rozgrywać piłkę już na ich połowie i wtedy będzie po amice.

Tylko LEGIA !!!
~miod
 • 0 / 0
Jakiego Sadajewa przecież on w finale pauzuje za czerwoną kartkę
~AM(L)
 • 0 / 0
Jak tak to tak !!!
=================
Jak nie Sadajew to pewnie ten Fin hala coś tam lub jakiś Kownacki - ehh !!!

Tylko LEGIA !!!
~barry
 • 0 / 0
Sadajew nie pauzuje w finale! Przestań słuchac Kowalczyka na transmisjach, równie dobrze możesz wyłączyć głos.
~migh
 • 0 / 0
@AM (L)
Jak nie potrafią graf ataku pozycyjnego to było widać w sobotę od 45 minuty. Cisneli slask az miło, w 45 minut oddali na ich bramkę 16 sttrzałów, z czego 8 celnych i tylko szczęście Pawłka uratowało ich od pogromu 5-0. Nie schodzili z ich połowy przez połowę meczu, zdominowali całkowicie. I Ty uważasz że to były kontry? Jak tak to zajmij sie pływaniem synchronicznym a nie piłką nozną. Albo inaczej Twój poglad jest bardzo stronniczy. To właśnie Legia gra za HB z kontry i nie przystoi tak grać przysłemu MP.
Porucznik
 • 0 / 0
Twój pogląd natomiast wogóle nie jest stronniczy, tyle że pomyliłeś strony przybłędo.
~barry
 • 0 / 0
migh specjalisto a możesz mi pokazac jeden przykład, JEDEN w lidze kiedy to Legia grała z kontry? Napisałeś takie bzdury, że ciężko to w ogóle kontrargumentować. Jedno Ci powiem, gdyby Legia mogła grać z kontry to dziś tych punktów było by z 10 więcej i ta twoja amika juz teraz nie miala by o co grac.
~migh
 • 0 / 0
Mam prawo oceniac grę Legii po swojemu. Patrzac na mizerię jaka stosuje w taktyce Berg w meczu z Rucchem, włączyłem w poniedziałek powtórkę lech - śląsk. Mam prawo wyrazic swoją opinię na temat ich gry więc to robię. Legia gra w co 2 meczu z kontry, bo jak inaczej nazwiesz wrzutkę piły do Żyro lub Kuchego i dzida na bramkę. Tak się grało w latach 90. teraz powinna przesówac się za akcją cała drużyna, na małej przestrzeni, a u nas jest to żadka lub wogóle nie jest stosowane. Nie ma Rado nie ma pomysłu na rozegranie.
A wyzywanie kogoś od Amiki spłyca temat. Może ty kibicujesz Amice ja nie.
~migh
 • 0 / 0
Na pewno zagrała Legia z kontry w meczu z Piastem w tym roku. To był taki najbardziej oczywisty mecz, wygrany zresztą.
~Dead Companion
 • 0 / 0
Może chodzi o grę utwardzoną (czyli tzw. włoski beton)- gramy na 0:0 i liczymy na stały fragment lub karne?
A poważnie to nikt wam nie broni panie trenerze grać z mocnymi drużynami w Lidze Europy- trzeba jednak wcześniej pokonać takich mocarzy jak Stjarnan, Zalgiris, a od kilku sezonów to jakże trudne i ambitne zadanie zdecydowanie przekracza możliwości pańskich kopaczy.
~Orlando Sa la la...
 • 0 / 0
Skorża z 3 defensywnymi pomocnikami - "chcemy otwartej gry !"
Berg z defensywnym napastnikiem - "chcemy otwartej gry !"

Skończy się na antyfutbolu i 0-0,rzutach karnych, do jednego z nich podejdzie Ivicaaaa Vrdoljak...
~woltron
 • 0 / 0
utwarta gra - połączenie utartej gry i otwartej gry ;)
~bitka
 • 0 / 0
Ma rację w utwartej jest'' u,, otwarte ..
~FNnielog
 • 0 / 0
Za meczami z Juventusem??? A za rybakami z Islandii, albo trzecia druzyna litewskiej ligi to nie tesknia?
Generał dywizji
 • 0 / 0
W finale PP zetrą się dwie wizje futbolu: "otwarta gra" z trzema defensywnymi pomocnikami vs "gramy bez napastników" z defensywnie usposobionym snajperem.
~rog
 • 0 / 0
utwartej?
Generał dywizji
 • 0 / 0
"Utwarta brama" ... tak mówia wychodząc z kicia we Wronkach, taka specyficzna gwara...
Generał brygady
 • 0 / 0
Utwartej? W redakcji jest dzial korektora tekstu?
~ale o co come on
 • 0 / 0
o co chodzi z tą utwartą grą?
~FNnielog
 • 0 / 0
Utwarta to taka otwarta wg Skorzy, z trzema defensywnymi pomocnikami. Polotwarta. Ufensywnie, za wszelka cene za tzw. zero z tylu.