Reklama HEG

Mączyński odszedł z Legii

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia Warszawa

16-01-2019 / 13:06

(akt. 16-01-2019 / 13:24)

Krzysztof Mączyński odchodzi z Legii Warszawa. Pomocnik rozwiązał kontrakt z mistrzami Polski za porozumieniem stron. Krzysztof Mączyński rozegrał w Legii 46 spotkań, w których strzelił trzy gole.

Krzysztof Mączyński trafił na Łazienkowską latem 2017 roku z Wisły Kraków. Łącznie były reprezentant Polski rozegrał w Legii 46 spotkań, w których strzelił trzy gole. W ostatnich miesiącach trener Ricardo Sa Pinto zesłał pomocnika do trzecioligowych rezerw stołecznego klubu. 

W obecnych rozgrywkach 31-latek rozegrał jedenaście spotkań w pierwszym zespole oraz trzy mecze w trzecioligowych rezerwach. Dla każdego z zespołów strzelił po jednym golu.

Co dalej z Mączyńskim? Piłkarz ma kilka opcji z Ekstraklasy, ale również spoza Polski. 

Komentarze (268)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
HansLanda. Od wielu lat Legia ściągała do siebie najlepszymi kontraktami w e-klapie. Do tego płaciła regularnie i bez problemów. To wina pionu sportowego, że naściągała zawodników nieprzydatnych do Legii. Po co nam Rado, Jodła, Hama i wielu innych. Zarządzanie klubem jest zdecydowanie trudniejsze niż innym biznesem. Dlatego trzeba mieć dużo doświadczenia i korzystać z różnych doradców. DM chyba zrozumiał, że najważniejszy jest dobry trener, reszta przyjdzie z czasem. Jak patrzę na kluby e-klapy, to Legia znowu wyprzedza stawkę o dwie długości i nie wynika to wyłącznie z wielkości budżetu. Model Legii jest najbardziej zbliżony do średniaków europejskich.
"DM chyba zrozumiał, że najważniejszy jest dobry trener, reszta przyjdzie z czasem."

Szkoda, ze tak pozno sie DM ogarnal. O dwa lata za pozno. Eksperyment chorwacki byl jakims szalenstwem.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
"Po co nam Rado, Jodła, Hama" może trochę refleksji, jest sezon ogórkowy i warto poprzypominać sobie ile kibicom dali ci zawodnicy. Trochę rozsądku wszystkim kończą się kontrakty i odejdą
I to jest właśnie takie trochę przekleństwo Legii,że piłkarzowi którego zapewne chciałoby mieć z pól Ligi musimy płacić odprawę żeby pozbyć się z klubu.A wówczas taki klubik jak np Śląsk weźmie piłkarza bez kontraktu.
Mączyński zadowolony bo dostał pewnie przynajmniej ze 3 pensje na odchodne od Legii i jeszcze sumka za podpis od nowego pracodawcy jakaś wpadnie a Śląsk za drobne pozyska doświadczonego gracza do pomocy.
W chwili podpisywania Mączyńskiego mieliśmy tylu defensywnych pomocników że ten transfer był bez sensu. Jeśli wiec go prezes podpisał to niestety trzeba zapłacić.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 3 / 0
Niektórzy tutaj przed przerwą wyliczali ile to będziemy mogli zarobić na niechcianych zawodnikach. To nie jest niestety FM, jak widać gdy któryś ma puścić swój kontrakt to tylko z odprawą, żeby pensja w nowym klubie + odprawa z Legii pokryła jego zarobki z Warszawy.
Domyślny awatar Generał broni
 • 0 / 0
Biorąc pod uwagę wiek tego zawodnika, jego aktualną formę (a raczej jej brak), umiejętności oraz wysokość kontraktu, to skrócenie jego pobytu w Legii było najlepszym rozwiązaniem. Miał kontrakt 2+1 uzależniony od liczby rozegranych spotkań. Pensja była wysoka, bo zawodnika mocno wtedy chciała pozyskać Jagiellonia, a Legia chciała przebić tę ofertę.
"Miał kontrakt 2+1 uzależniony od liczby rozegranych spotkań. "

I w tym tkwil gwozdz programu. Maka nie byl az tak ccchhhuujjowy, zeby go zszylac do rezerw, podobnie Eduardo, ale obaj mieli w kontraktach te myki, ze jesli zagraja okreslona ilosc spotkan w Jedynce, to trzeba im placic. Prezes za bogaty nie jest, wiec poszli do Dwojki.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
zawsze uważałem, że był w Legii "za karę" odszedł i dobrze
Domyślny awatar Major
 • 0 / 3
Panie Prezesie jeszcze niech Pan puści za darmo Jodlę i Kante. Tak nasz Prezes zarabia z transferów
Generał dywizji
 • 0 / 0
Gdzieś wyczytałem, że Mąka olewał treningi, wykonywał polecenia tylko wtedy, gdy trener patrzył w jego stronę, ale że treningi są monitorowane przez kamery... to można się domyśleć, co sobie trener o nim pomyślał, jak zobaczył wieczorem zapis z kamer.
Jeśli to jest prawda, to by dobrze tłumaczyło, dlaczego Mąka został szybciutko odstrzelony.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
To tylko świadczy o braku profesjonalizmu i jakim jest sportowcem, bez ambicji i chęci doskonalenia umiejętności.
Tym bardziej cieszy wiadomość o pożegnaniu piłkarza.
1.7 mln za transfer + 20(od września 2017 do kwietnia 2019) pensji po 150 000 zł + kasa za podpis + kasa dla menadżera = 5.5-6 milionów złotych
Ładnie Nas Ksysio kosztował.
I tak policzyć co za Miodka już odeszli, jak Dąbek z wypłaconymi 8 do przodu pensjami i zaraz odejdą, to okaże się, że przez głupie podpowiedzi i własną małą wiedzę Mioduski sam doprowadził kłopotów finansowych Legii.
Kilkadziesiąt milionów wyjdzie w sumie na pewno...
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 1
Możliwe, ale Mączyński wydawał się dobrą inwestycją. Jak go braliśmy był pewniakiem w kadrze do wyjazdu na mundial, wtedy wpadłaby kasa od fifa, transfer by się zwrócił, a moze istniałaby szansa na jakąs sprzedaz. Cóż kontuzja pokrzyżowała plany, nie ma co płakać.
Pawełek to ile z tych pieniędzy co wyliczasz było twoje?
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 1
Pieniądze prywatne P. Mioduskiego, jego sprawa, jego strata.
Nie zawsze da się zarobić.
Nie wszystko da się przewidzieć.
Mąka generował stratę, to już go nie ma. Bez żalu go żegnam. Nic sportowo nam nie dawał.
biper1
No faktycznie jego sprawa, tylko kto na tym straci?
A w kolejce czekają następni - Jodłowiec, czy Pasquato.
Jakbyśmy byli krezusem finansowych, to niech wtapia sobie miliony. Ale nie jesteśmy, a dodatkowo w tym roku 2 boiska do wybudowania, rozpoczęcie robót przy Akademii.
I z czego, jak jeszcze premii za dublet 2018 nie wypłacono.
A tu zaraz kolejne straty finansowe przy rozwiązywaniu kontraktów z Pasquato czy Jodłą.
Piękny okres rządów Miodka - jesteśmy MP, a na transferach potrafi zarobić Płock,Craxa, czy Pogoń.
I ta ostatnia na kim zarobi 17!!!mln złotych?
Na niepotrzebnym talencie w Legii.
Ile w sumie z niego dostaniemy?
900 tysięcy złotych.
Dalej chwalcie politykę Mioduskiego, a za chwilę i nas będą ratować przed upadkiem różnorakie zbiórki pieniężne...
Szkoda jedynie że Legia oddaje piłkarzy za darmo, byle nie płacić pensji, a nie sprzedaje nawet za symboliczne pieniądze typu 100-200 tysięcy złotych. Co by nie mówić, odpady od nas, to dla innych klubów gwiazdy, lub przynajmniej czołowi piłkarze, a chętnych na kupno i tak brakuje.
~Raf
 • 0 / 0
Co się dzieje w tym klubie? Czy nikt w Legii nie potrafi już sprzedawać zawodników, nawet za grosze? Z każdym rozwiązują umowe i wypłacają część kontraktu zamiast sprzedać i zarobić. Dąbrowski, Mączyński zaraz pewnie Jodłowiec itd.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Dąbrowski to inna historia (ruch z Dąbrowdkim i Mauricio to faktycznie był jakiś sabotaż).
Ale z Mączyńskim i Jodłą - jak to sobie, ciekawe, wyobrażasz? Żeby kogoś sprzedać ten ktoś musi się zgodzić, żeby zostać sprzedanym, a w tych przypadkach wiadomo, że chodzi o zamianę większego kontraktu na znacznie mniejszy.

W takich przypadkach nie ma praktycznie innego wyjścia niż polubowne rozwiązanie umowy. Ja nie widzę - mówienie o "sprzedaży" to myślenie życzeniowe.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Czyli to rozstanie z Mąką jak myślałem trochę nas kosztowało
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Wydaje mi się że, Mączyński musiał zrezygnować z cześci swojego uposażenia, więc dla nas to mniejsza strata, czyli prawie zysk :)
Mąka do Śląska....cóz oni lubią takich "zgranych" gości.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Będzie tam gwiazdą, a Śląsk... cóż, dalej średniak ale uszczuplony o parę groszy.
Liczyłem po cichu na wiele cóż pamiętaj o Żylecie
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 2
obstawiam ,że Arek , to dla niektórych klubów super zawodnik w polskiej lidze
Podporucznik
 • 2 / 1
I Jodła. Pewnie połowa klubów ekstraklapy tupie nóżkami czekając aż Legia rozwiąże z nim kontrakt za porozumieniem stron
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
To ciekawe kto teraz. Philips , Pasquato, Kante, Jodlowiec, Malarz?
Chyba juz wystarczy tych zrywanych kontraktów. Oby udał o się sprzedać.
Plutonowy
 • 0 / 0
Z wyżej wymienionych jedyna szansa to, że znajdzie się jakiś chętny na Pasquato z 2 ligi włoskiej. Reszta zarabia za dużo, żeby ktokolwiek z polskiej ligi był w stanie zaproponować podobne pieniądze. Nie wspominając już o wyłożeniu jakichkolwiek pieniędzy na sam transfer. Bez rozwiązania umów za porozumieniem stron i wypłaceniu kilku pensji NIKT z wyżej wymienionych nie odejdzie z Legii. Obawiam sie, że po akcji z Maczynskim dziwnym trafem negocjacje w sprawie Kante updana i Korona czy Arka będą czekać na naszego zawodnika z kartą w ręku....
Plutonowy
 • 0 / 0
Kontynuując wątek mamy w Polsce teraz 2 kluby, które dostarczają innym zawodników w promocji: Wisłę, która jest bankrutem (po spłaceniu 10 procent długu licencja ma zostać odwieszona WTF!!!!) oraz Legię, która dopłaca piłkarzom za rozwiązanie ich kontraktów.
Ja mam tylko nadzieję, że odpowiednie wnioski zostały wyciągnięte i nie będzie już więcej zakupów emerytów + długi i wysoki kontrakt
Ja tam za nim tesknic nie będę. Gość do zapomnienia jak Masłowski. Ilu już ich w LEGII było?! Żegnam bez żalu ale mimo wszystko powodzenia.
Masłowski to był niewypał ale pamiętam jak grał w Amsterdamie z Ajaxem w LE to aż się za głowę brałem jak on dobrze grał.
Masłowski, kolejny ananas. Wyleczony na nasz koszt i zakupiony potem za duży chajs. Jak dla mnie to przekręt był. Żeby jeszcze coś potrafił. To były takie flaki z olejem, że ja pier.ole.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Stało się to na co wszyscy czekaliśmy, cieszmy sie i radujmy tą kolejną pozytywną informacją dnia :)
Generał dywizji
 • 3 / 0
Może niech wróci do wisły teraz jest tam nieco inna atmosfera już nie taka anty Legijna. No i juz rudy prezes obiecał ze licencja zostanie im oddana w zebach. Co tam ze kolejne długi gonią stare ale grunt że wszyscy ratują patolę.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Mysle, ze tam nie ma jednak powrotu
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Żegnam bez żalu.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 4 / 0
I pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu Pan dziennikarz Borek utrzymywał, że Mączyński i Vassiliev to poziom VOO.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
Moze mu o wzrost chodzilo?
FN
Mistrz Ciętej Riposty ;)
~PAW
 • 0 / 0
Dzięki i powodzenia
~Alebb
 • 0 / 0
Piłkarz, który nigdy nie powinien trafić do Legii. Już Przed transferem w lidze zanadto się nie wyróżniał, grał co prawda w kadrze ale większość osób zastanawiało się z jakiego powodu. Do tego miał już prawie 30 lat na karku, wiec wiadomo było ze odejdzie za darmo lub za garść drobnych . W Legii zagrał prawie same słabe mecze i chyba nie ma przypadku, ze w poprzednich dwóch sezonach gdy miał stanowić o jakości Legii, drużyna dwa razy zupełnie zawiodła w pucharach. Żegnam bez najmniejszego żalu.
Szkoda, że nie wyszło. Twój pobyt w Legii to nie był dobry związek. Mimo to dzięki i powodzenia w dalszej karierze i ogólnie w życiu.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 1 / 0
Fakt. Mąka tylko w reprezentacji grał jako tako, a już w Legii w ogóle nie dał sobie rady, jak większość.
Gdybym miał napisać, że mi przykro i będę tęsknił, skłamałbym. Wielu zawodników, którzy od nas odchodzili, darzyłem sentymentem, ten do nich nie należy. Uważam, że większość meczów miał słabych lub co najwyżej przeciętnych. Poza tym nie grał chyba z odpowiednim zaangażowaniem, a to już w ogóle go dyskwalifikowało. Zatem żegnam bez żalu, ale życzę powodzenia w dalszej przygodzie z piłką, licząc na to, że nam nie zaszkodzi.
Powodzenia. W Legii nie byłeś, niestety na dobrym poziomie.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
To jest jeden z przykładów, gdzie przepada w Legii jak Masłowski (czyli wspaniały, obiecujący z wynikami).
Potem taki trafia do Legii i jest średni, a następnie z czasem się demotywuje i zamyka w sobie.
No cóż, pozostaje Mące życzyć powodzenia, nie zdziwię się, jak u Adasia Lecha.
~Yorick
 • 0 / 0
Nie chce z powrotem do Wisły? ;)
Dzięki za grę. Krzysiu szału nie było.
Domyślny awatar Sierżant
 • 2 / 0
Kurde, naprawdę nikt nie chciał go kupić nawet za czapkę gruszek? Rozwiązanie umowy to dodatkowe koszty na pewno.
Chciał. Problem w tym że gruszki były robaczywe> Na to już się nie zgodziliśmy.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
No nawet nikt nie chciał przejąć jego kontraktu
A teraz jeszcze Pasquato i Philipps też. A Kante to nie powinien mieć problemów.
Mąka, powodzenia w nowym klubie. Dobrze, że odszedleś. Bo szkoda by Legia męczyła się z Tobą A Ty z Legią
A tak każdy mma s drogę wolną
Podpułkownik
 • 0 / 0
To prawda, mączyliśmy się.
Za słaby na Legię, odpowiedni na reprezentację. Szkoda że u Brzęczka nie pograł. Byłoby śmieszniej.
Brzęczek ma Kubę i kilku asów z Płocka.
Generał broni
 • 1 / 0
Sławek Peszko też jest do dyspozycji Brzęczka!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
ponoć są przymiarki do wisły więc wiesz
Już nie :( Niestety ten geniusz zakończył karierę reprezentacyjną :( Kadra bez Atmosferica to już nie będzie to samo...
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 1
Transfer 500 tys euro. Pensja 1.5 roku 875 tys euro. Do tego cos za rozwiązanie kontraktu, więc pewnie wynagrodzenie w sumie 1 mln. 1.5 mln euro poszło na totalnego statystę po którym nikt nke tęskni :(
W sumie to było na ratowanie Wisły. Coś tam w wywiadach gadał że mu pół roku nie płacili w Krakowie.
No i z tego przynajmniej sarapata ma za co uciekać...
Jacek był w stanie wydać tyle na Mąkę. Może jest jakaś szansa że Magiera będzie kiedyś selekcjonerem i zrobi z niego wybitnego rozgrywającego kadry?
Wybitny nigdy nie był. W kadrze co najwyżej solidny. W Legii niestety tylko przeciętny.
Nie rozumiałem po co było go ściągać z Wisły. Szkoda kasy.
~OriS
 • 0 / 0
A pomyśleć, że jeszcze 2 lata temu niejaki pan dziennikarz Borek twierdził, że Mączyński i Vassiliev to poziom VOO :D:D:D
Cieszyłem się jak do nas przychodził, teraz się cieszę że odszedł. Dziwne, ale prawdziwe.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 2 / 0
Przychodził jako reprezentant, wszyscy się cieszyli i były duże nadzieje i oczekiwania. Dostał gwiazdorską pensje, wszystko było ok.
Ostatnio, z tego wszystkiego została tylko gwiazdorska pensja, więc co się dziwić, że ludzie się radują, że odszedł.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Czyli można powieddzieć, że Mąka sprawił nam dużo radości.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Chciałbym napisać dzięki za wszystko i powodzenia, tyle, że nie ma za co mu podziękować. No cóż bl miał Masłowskiego DM Mączyńskiego tylko Legia na tym straciła.
Generał broni
 • 1 / 2
Panie DM, dziękuję za już, czekam na rozwiązanie następnych kontraktów.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
I to oby jak najszybciej się to udało.
Wszyscy liczymy, że pozostali też pokażą sportową ambicję.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Raczej jest to wątpliwe. Jakby mieli odejść to już by ich w klubie nie było,
Jednego mniej gościa który i tak nie miał racji bytu już w Legii, jeszcze kilku się znajdzie i porządki będą udane
Wszystko sie ogolnie zgadza:

My w ekstazie,
Nawalka w ekstazie,
Amica w ektazie

win-win
Jezu, jak mi sie podoba to czyszczenie wykonywane przez Rycha.

Jeszcze tylko Kopczynskiego wyczyscic z tej Australii, sprzedac go do Miedzi Legnica i bedzie gitara.
Kopa to jedno ale jest jeszcze Jodła że swoim wysokim kontraktem. I gdzie mamy to upchnąć?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Oj, nie zapędzałbym się z tą pewnością sprzedaży do Miedzi.
Ryzykowne by to było, ściągać go do Legii i w nadziei, że odejdzie do Legnicy.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Pielgrzym

Przecież śląskie kluby podobno się biją o Jodłę.
No chyba, że to była rewelacja z cyklu - transfer Michała Pazdana z Legii o włos...
SUPER.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Ten gość ma przerąbane w całym kraju piłkarskim. Ciekawe co się stanie i jakie będą opinie jak go Nawałka przygarnie do Wronek.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Przez ostatni czas pokazał że jest kompletnie bez ambicji, liczy się tylko kasa.
Ciekawe jak będą wyglądały negocjacje z nowym klubem:)
We Wronkach az wrze :)
jest wzmocnienie, jest Nawalka, jest Moc :)!

Och, Jezu, jak my Ci dziekujemy za ten niespodziewany ruch getrow i trampek :)
(do Kolegow ponizej: Maczynski PODOBNO mial kontrakt skonstruowany tak, ze po rozegraniu ilus tam meczow w pierwszej 11 z AUTOMATU musial miec ten kontrakt przedluzony, nie wiem, czy to prawda, ale takie wiesci chodzily?)

Ogolnie - gosc mial tyle z biegania i walki, co pączek Iwanicki i Kopczynski razem wzieci, wiec nie dziwota, ze go Rychu odpalil.

Zegnamy bez wielkiego zalu. Dziekujemy za walke w dwoch meczach, choc nie pamietam nawet ktorych, bo to byla taka walka jak ja wczoraj z policja
Generał broni
 • 0 / 3
PiroForewer, takich piłkarzyków jest w Legii jeszcze kilku. Cieszy, że wreszcie DM zaczyna rozganiać tych nierobów bez ambicji. Popatrz na młodzież, czy naprawdę tak bardzo ustępuje starym repom? Każdy piłkarz musi zastanowić się, co daje wypożyczenie lub odejście. W krótkim czasie więcej pieniędzy ale w dłuższym, koniec kariery, śmierć zawodową.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Faktycznie panowie przyjemnie patrzeć jak pozbywamy się kopaczy ,którzy uwili sobie na Ł3 ciepłe gniazdka .
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 1
Świat na głowie staje.Policja zamiast porzadku pilnować, wdaje się w walkę z czlowiekiem który w co drugim zdaniu wdzieczność Jezusowi okazuje za sprawstwo w legijnych sprawach.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 1
Kostia

Jak tam zdrowie Byku ?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
za porozumieniem stron .... ciekawe ile zeszedł z pensji bo jak dostał więcej niż połowę kasy powinien grać w rezerwach
Podpułkownik
 • 0 / 0
Porozumieli się, znaczy wszyscy zadowoleni. Nie może tak być?
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Maczynski zdał sobie sprawę że jak pogra dłużej z ogórkami w rezerwach to nie będzie miał szans na dobry Nowy klub i kontrakt więc poszedł po rozum do głowy i abdykowal
Generał broni
 • 0 / 0
LLEGIAA, nie sądzę żeby wyrwał więcej niż 50%. Widzę, że DM twardo stawia warunki w końcu to jego pieniądze. DM zdaje też sobie sprawę, że w e-klapie nikt nie weźmie piłkarza po roku gry w 3 lidze.
Widocznie Legia zaakceptowała to rozwiązanie. Więc musiało być korzystne dla obu stron. Lepiej, że odszedł niż miał mącić w składzie.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Za slaby byl na Legie... nawet w reprezentacji miewal tylko lepsze momenty od wielkiego dzwonu. Dowidzenia 'baba z wozu, koniom lzej'
Podporucznik
 • 2 / 0
W końcu... Słaby zawodnik z dużym kontraktem
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
Dla mnie problemem nie jest przypadek Mączynskiego tylko pewna niekorzystna prawidlowość ktora się pojawiła i dotyczy wielu niegrajacych graczy Legii, sowicie opłacanych ktorzy są zdeterminowani na wytrwanie w znoju i trudzie do konca kontraktu.Lista tych graczy jest na dluga i bardzo kosztowna wiec chyba juz czas by dzialacze przestali popelniac blędy ekonomiczne przy umowach.Oczywiscie jeszcze nie czas oceniać ostatnie transfery ale dlugosc kontraktu Rochy juź budzi kontrowersje.Czy Legię stać na finansowanie pomostówek przedemerytalnych dla calych zastepów przecietnych graczy ?
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Rocha dostał kontrakt na 1.5 roku to tak długo ? A to że poprzedni zarzad podpisywał długie umowy z 30 latkami to jaka w tym wina Miodulskiego ?
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Skutek przepłaconych kontraktów. Płacimy im więcej niż dałby ktokolwiek inny. Dlatego są niestety niezbywalni nawet bez odstępnego.
Generał broni
 • 1 / 1
Josebry, zapomniałeś, że poprzednie kontrakty realizował pan Leśnodorski. Owszem jakieś sukcesy były ale cena tych sukcesów astronomiczna. Ja już nie wspomnę o DCC (skandaliczna sprawa) ale gro ciepłych emerytur jest sługą pana Bogusia. Widzę też konsekwencję DM, który właśnie teraz oczyszcza kontrakty.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Zbylu, staram się unikać osądów opowiadajac sie jednoznacznie po ktorejs stronie, zwlaszcza do dotyczy to wskazan personalnych.Sprawa Maczynskiego to mozliwy poczatek lawiny spraw majacych na celu minimalizowanie strat.Niezaleznie kto firmował kontraktyPasquato,Philippsa,Malarza,Radovica,Jodlowca,Maczynskiego zrobil to nazbyt optymistycznie a wymienieni uznali ze ambicje sportowe nie wytrzymuja konkurencji z umowiona kasą.Te przypadki pokazuja ze to ewidentne gafy wynikajace z umów i zamiast czynic transfery na Europę ,Legia bedzie przelewac na konta niegrajacych.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Czyli Legia nic nie zarobi niestety
Podpułkownik
 • 0 / 0
Jakby został, to "pijawka". Jak odszedł, to "hiena". A może rozstanie przyniosło obopólną korzyść?
Generał broni
 • 0 / 1
kostia, Legia zarobi na niewypłacaniu pieniędzy określonych kontraktem. Do tego piłkarz ma zakwaterowanie, wyżywienie, wyposażenie w sprzęt a wszystko przecież kosztuje.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Zgoda że pijawki trzeb było się pozbyć widocznie inaczej się nie dało
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
Zbylu ,określił bym to bardziej jako-Legia mniej straci anizeli - zarobi.
Żegnam bez żalu...zawsze uważałem,że jest za cienki psychicznie by grać w Legii....
Szkoda ze za darmo tylko tyle
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 4
Mimo wszystko szkoda.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
ale szkoda Legii czy co masz na myśli?
Szkoda człowieka tak ogólnie jammm, Ciebie, mnie, Mączynskiego a nawet wróżbity Macieja, szkoda nas na tym łez padole. Bo że ten reprezentant poszedł śpiewać w chórze to jest ok.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ale przecież krzywda mu się nie dzieje:) a i nam lżej. Skoro trener absolutnie go nie widzi w zespole to po co na siłę udawać miłość
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 3 / 0
Więcej komentarzy przy odejściu Mączyńskiego niż po sekretnym wygranym sparingu?
Panowie, Mączyński to już przeszłość. Co tu się jeszcze nad tym rozwodzić?!
Domyślny awatar Porucznik
 • 2 / 0
Typ zawodnika który nie cieszy kibiców jak przychodzi ale cieszy gdy opuszcza klub, mimo wszystko powodzenia.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Ciekawe ile to porozumienie stron kosztowało?
Na bank za dużo...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Chciałoby się dostać w tej sprawie rzetelną informację, ale raczej nie możliwe i obawiam się mocno, że masz rację. Obyś się mylił;)
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Ważne że negocjacje dały jakiś wynik bo obie strony zgodziły si na warunki porozumienia więc zakładam że również dla Legii były one korzystne
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
I myślę że ustaleń nie poznamy bo analogiczne negocjacje toczą się z innymi zawodnikami.
Może kiedyś
Generał dywizji
 • 1 / 0
Takie informacje nigdy nie sa podawane, ale na logikę zapewne gdzieś się musieli spotkać po drodze i jest co jest.
Trochę niepokojący trend to zakończenie współpracy za porozumieniem stron. Znając życie to dostał pewnie trzymiesięczną pensje, albo lepiej. Szkoda tylko, że kluby ekstraklasy przyzwyczajają się do tego i kolejnego niechcianego w klubie, takiego np Kante to zainteresowana nim Arka, pewnie także pozyska za free. A Legia pewnie i jemu wypłaci odprawę.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Myślę, że porozumienie było korzystne dla obu stron. Inaczej by się nie zgodziły. Nie widzę tu też niepokojącego trendu
Ja widzę. Dąbrowski był pierwszym. Czerwiński oddany za grosze. Teraz Mąka za free. Zobaczymy co będzie dalej.
Jak dla mnie mogą odchodzić za symboliczną złotówkę, byleby nie dopłacać do tego interesu.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 3 / 0
Zasada z giełdy papierów wartościowych :tnij koszta, daj zyskom rosnąć.

Analogicznie, pozbyliśmy się Mączyńskiego, dalej gra Nagy czy Szymański.

Jak coś jest stratą to się pozbywamy, nic na tym nie zarabiamy, godzimy się z tym. Doliczona strata zostanie, przy realizacji zysku! Np sprzedaży jakiegoś piłkarza.
Podporucznik
 • 1 / 0
Nic w sumie nie pokazał jak już miał okazję. Chyba jednak nie ten charakter pasujący do Legii. Jednego mniej z listy płac, a to teraz ważne.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Kompletnie nie pasujący, tak do Legii jak i do mentalności naszego trenera.
Bez żalu i sentymentu pożegnany.
Cieszę się :)

Nigdy nie byłem zwolennikiem tego piłkarza i jemu podobnych.

Ufff :)
Generał broni
 • 1 / 1
TLW81TLW, Mączyński przyszedł do Legii z lepszą marką (podstawowy piłkarz Nawałki) niż grą. Niestety wg mnie nie poradził sobie, choć prawdą jest, że trenerzy zbytnio mu nie pomagali. Myślę, że jest dużo zespołów e-klapy w których się odnajdzie. Niestety trenerzy w Legii ostatnich lat to katastrofa.
Ja zawsze Mączyńskiego postrzegałem jako piłkarza ciągniętego za uszy przez Nawałkę. Wg mnie jest przeciętnym piłkarzem. Jednak dzięki grze z orzełkiem na piersi nabrał fanów a także większej pewności.
Spodziewałem się czegoś więcej po nim.. No ale cóż... Mimo wszystko za te 46 spotkań Dziękuję powodzenia mąka.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Mączyński rzeczywiście u Sa Pinto sobie nie pograł, ale moim zdaniem jest to przypadek taki jak Jędrzejczyka. Jędza zarabia wprawdzie bardzo dużo jak na nasze warunki, jest podobnie wiekowy, ale wystawianie go w składzie było mniejszym ryzykiem niż Mąki. Gdyby się nie sprawdził nic wielkiego by się nie stało. Natomiast wystawianie Mączyńskiego groziło uruchomieniem klauzuli, która w przypadku niepowodzenia tego eksperymentu niosłaby ze sobą konieczność długotrwałego utrzymywania, za duże pieniądze, piłkarza, który Legii nie pomoże.
Dlatego nawet jeśli to nie do końca względy sportowe(choć wiele na to wskazuje, że jednak tak) zadecydowały o niewystawianiu Mączyńskiego, zdecydowanie rozumiem decyzję trenera.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 0
Sorry, oczywiście miało być, że NIE jest to przypadek taki jak Jędrzejczyka ;-)
Pułkownik
 • 0 / 0
Mąka nie pasował do stylu gry Legii, może przy innym trenerze było by lepiej. Sa Pinto nie liczę bo z niego od razu zrezygnował. Dobry ruch kadrowy odciążający budżet klubu.
Generał broni
 • 0 / 0
Wtedy kiedy przychodził to może jakiś sens miało ale po przyjściu Jozaka i przeszuflowaniu dziesiątki kolejnych defensywnych pomocników jego pobyt w Legii stał się bezsensowny i stał się dowodem kretyńskiego zarządzania składem.
Generał broni
 • 0 / 0
Niestety masz rację, choć moim zdaniem w ostatnich latach najgorzej było z wyborami trenerów. Pion sportowy miał dużo za uszami.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Faktycznie schodzi z listy płac, czy klub musi mu wypłacić do końca kontraktu lub ewentualną różnicę między tym co by miał w Legii a nową pensją?
Plutonowy
 • 0 / 0
Szkoda, że mu nie wyszło u nas. Pamiętam ładną bramkę z Piastem, a jeszcze ładniejszą z Koroną. No trudno.
Kolejny potwierdzający tezę, że nie wystarczy być wyróżniającym się w lidze aby nadawać się do Legii.
Jeszcze pasqato i philips dobranoc
Plutonowy
 • 1 / 0
120 tys miesiecznie zniweluje budzet
Pułkownik
 • 0 / 2
A ja, głupi kiedyś pisałem, że z tej Mąki będzie chleb :((
No, jedno wielkie rozczarowanie. Z tej Mąki wyszedł zakalec paskudny.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Po co masi ta krytyka wlasnych dawno wypowiedzianych słów.Ocenialeś Mąkę pod wzgledem sportowym nie majac pojecia o warunkach kontraktowych.
Kapitan
 • 1 / 0
Jedyna słuszna decyzja - i dla klubu, i dla piłkarza.
Jeszcze paru trzeba sie pozbyc, nie dosc ze zrobi sie miejsce na nowych/lub mlodziez, to jeszcze odchudzimy budzet przeznaczony na wyplaty
Suuuper News
Jeszcze Pasquato, Cante, i Philips. Mam nadzieję że jeśli dla nich nic nie znajdą to też za porozumieniem stron rozwiążą umowy.
Mam nadzieję, że plotki o zainteresowaniu drużyn z Serie B naszym Pasquato okażą się prawdziwe i przynajmniej ten odejdzie za jakieś pieniądze.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 1
Tylko tym razem może wezmiemy za naszych piłkarzy parę złotych,a nie oddawać za darmo.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 1
Przy rozwiązywaniu kontraktów za porozumieniem stron,klub z reguły więcej traci,chyba że zawodnik zrzeka się pieniędzy a to jak wiemy mało jest realne. Wiec przestańmy wyrzucać kasę i zacznijmy sprzedawać,bo z tego co nam wiadomo to kasa z sejfu się nie wysypuje.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Dołącz jeszcze Jodłowca. Za każdego choć po 100k. Euro i było by super. Myślę że na wszystkich jest szansa zarobić oprócz Phiilipsa
Ultra

A komu byś opchnął Mąkę? Za słaby za granicę, za drogi dla Ekstraklasy.
Amice. Przecież to synuś Nawałki:)
Super news. Mąka z wozu, Legii lżej. :)
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 1
Jego pobyt w Legii to niestety nie była udana przygoda. Szkoda.
Porucznik
 • 0 / 0
Za sport.pl:
„Nieoficjalnie mówiło się, że powodem decyzji były wysokie zarobki (120 tys. zł miesięcznie), których nie jest warta gra piłkarza. A także fakt, że jeśli Mączyński rozegrałby w Legii odpowiednią liczbę spotkań, to obowiązujący do czerwca kontrakt zostałby przedłużony o kolejne 12 miesięcy.”

Pinto szybko Mąkę odstrzelił, więc ciężko sprzedać zawodnika z rezerw za jakiekolwiek pieniądze, szczególnie gdy wymagań finansowych nie ma najniższych.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Super informacja budżet odetchnie. Skoro RSA to odpalił widocznie nie rokowal na przyszłość. Teraz czekamy na resztę parku geriatrycznego.
~dekiel
 • 1 / 2
I znowu (były) reprezentant odchodzi za darmo. Rok temu Dąbrowski (któremu zapłacono kontrakt do końca i puszczono wolno!!!!!!!!!!! ), którego zastąpiono niejakim Mauricio, płacąc mu 50k EUR miesięcznie...
Teraz odchodzi Mączyński (i dobrze), ale dlaczego znowu za darmo?????????!!!!!!!!!!!!!!! Kosztował 500k EUR!!!
Nie wiem czy Leśnodorski był lepszym czy gorszym prezesem niż obecny, nie znam się. Pamiętam tylko, że jak kogoś kupował, to potem sprzedawał sporo drożej (z wyjątkiem Masłowskiego, ale ten się zwrócił, gdyż przyszedł w pakiecie z Lewczukiem,a ten został sprzedany za 1 mln).

Za chwilę (za pół roku) za darmo odejdzie Pazdan...

Czy kogoś sprzedaliśmy w ciągu ostatnich 2 lat??? Aaaa, za Prijovića wpdanie 1 mln. Ale. ale... Kto go sprzedawał?
~Łukasz
 • 0 / 0
Na początku też myślałem sprzedać choć za 1 zł, tylko spojżmy na to inaczej gość zarabia 120tys miesięcznie przypuszczam że w nowym klubie nie dostanie więcej jak połowę tego. Czyli finansowo mu się to nie kalkuluje, lepieją rozwiązać za porozumieniem i przytulić powiedzmy pensję za 3-mce plus to co w nowym klubie. Oczywiście dla klubu lepiej było by sprzedać nawet za tą symboliczną zł i nie dokładać do interesu ale niestety tak łatwo niestety nie jest
Jedno wielkie rozczarowanie. Gdy przychodził myślałem, że będziemy mieli dobrego defensywnego, a nie obiboka. Szkoda.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Jak przychodził Masłowski, też tak wielu myślało, że wypali i będzie wymiatać jak w Zawiszy.
Tak to jest, jak wypromowany piłkarz zbyt dobrze, trafi do Legii i gra i życie go weryfikuje.
Jego zweryfikowało na tyle, że teraz musi się spakować.
Generał
 • 0 / 1
Niby ok,rozegrał w Legii jeden dobry mecz. Z drugiej strony szansy u Pinto nie dostał, nawet chyba minuty. Odpalił go tak po prostu.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 1
Trochę jednak potrenował i zapewne na tych treningach zabrać sobie możliwość gry w I zespole.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Gdzieś wyczytałem, że Mąka olewał treningi, wykonywał polecenia tylko wtedy, gdy trener patrzył w jego stronę, ale że treningi są monitorowane przez kamety... to można się domyśleć, co sobie trener o nim pomyślał, jak zobaczył wieczorem zapis z kamer.
Jeśli to jest prawda, to by dobrze tłumaczyło, dlaczego Mąka został szybciutko odstrzelony.
Kapral
 • 0 / 1
Szkoda, że nie wszystko poszło tak jak mogłoby. Liczyłem, że odciśnie większe piętno podczas pobytu w naszym klubie. Ale tak przynajmniej zszedł z kosztów.
Za darmo...a wtstarczylo pewnie zeby pare razy wszedl z ławki..to dobry pilkarz jeszcze nie ra zrobi roznice w tej smiesznej lidze
Jeżeli chodzi o żale, że za darmo - aby poszedł za pieniądze, to potrzebny jest jeszcze ktoś, kto będzie chciał je wyłożyć. Tak przynajmniej oszczędziliśmy trochę pieniędzy, które szły na jego wynagrodzenie. Czy wzmocniliśmy ligowego przeciwnika? To się okaże. Zarówno w zakresie tego czy w ogóle trafi do Polski, a jeżeli już to czy okaże się wzmocnieniem takiego klubu. Dla mnie Mąka to taki przykład piłkarza, który gra na takim poziomie, na którym aktualnie gra zespół. Poziomu w spotkaniu nie zaniży, ale też nie podniesie i nie da impulsu. Powodzenia w dalszej karierze życzę.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 3 / 0
No i gitara. Schodzi z listy płac. Szkoda tylko, że nikt nie był chętny go kupić. Teraz tylko szybko Philips, Moneta, Jodłowiec, Pasquato, Kante OUT i kadra oczyszczona.
Remy znowu gol, dawać go na 9-tkę :D
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Albo mu tak zależy na transferze albo chce być najlepszym obrońcą Ekstraklasy roku 2019, wolę tą drugą możliwość :)
~Lazienkowska3
 • 1 / 0
Legia Warszawa nie toleruje słabych piłkarzy. Jeszcze kliku jest do odejścia z klubu.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
I oby na nich znaleźć chętnych.
Był za słaby albo słabo się starał.
Miał przebłyski, ale nie był w stanie dłużej grać na poziomie jakiego oczekiwano od niego.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 2 / 0
Ciekawe ile mu zapłacili, za to żeby mógł mieć nowy klub i ratować karierę
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
No właśnie, czy my mu płacimy resztę z kontraktu (pewnie ile, to tyle ile się dogadali), czy do momentu podpisania nowego kontraktu z np Śląskiem?
No bo jak, będzie miał kasę z dwóch miejsc pracy?
Chorąży
 • 0 / 0
Jak widać , nie wszyscy do Legii pasują.
Oby z kante lepiej to rozegrali €€€€ jak nie to niech zostanie na wypadek jakby Jarka zaczęły plecy boleć
Cześć!!!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Powodzenia
Przyszedł, pobył, odszedł. Jedna z bardziej bezbarwnych postaci ostatnich sezonów. Bez historii.
Dokladnie
Dzięki za wszystko, powodzenia dalej. Za wysokie progi na jego nogi.
Śmiem twierdzić, że nie mamy mu za co dziękować.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Powodzenia. Niech idzie do Śląska i niech sobie tam gra.
Dobrze to wszystkim zrobi. I tak długo był poza pierwszym zespołem.
Plus taki że ulży to w jakiś sposób finansowo Legii.
Domyślny awatar Kapitan
 • 1 / 2
No i racja ,właśnie o ulgę finansową chodzi.Ne wypłacimy mu za 5 m- cy grania w rezerwach tylko za 4 miesiace grania w konkurencyjnym klubie.Jeszcze przytuli za 5 miesiecy grania od przyszlego klubu ,jako skrzywdzony i ciemieźony strzeli Legii gola i to ostatecznie zaciemni obraz ulgi finansowej.Oby jutro udalo się z Kante ,a do konca tygodnia ulzyć (na zasadach znanych z Dabrowskiego ) jeszcze z Philipsem,Malarzem i Jodlowcem.A po zgrupowaniu z Rado ,no a wtedy ulga bedzie z 500 tys euro.
Josebry, gdzie masz powiedziane, że mu zapłacili za te 5 miesięcy? Nie ma co się spinać
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
@Josebery
Kolego, nie twórz kolejnych historii.
Na pewno masz pewne info i to ze źródła?
Po co siać zamęt?
Jakoś mam dziwne przeczucia, że właśnie tak będzie/jest. Za porozumieniem stron czyli wypłacają mu całą kwotę, a on idzie zadowolony do innej drużyny i podpisuje nowy kontrakt.
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
@zegara 52 - nie spinam się bynajmniej a co do mojej wypowiedzi to, kto w czasach totalnego PR i powszechnej obludy chwali się nieudanym dealem ? Mączynski to gracz, ktory jak sie szybko okazało nie dźwignie Legii na wyzszy poziom i aby nie wszedł na wyźsze uposaźenie wynikające z określonej w kontrakcie ilości gier, to w porę wycofano go z druźyny.Oczywiście, wspomniane przeze mnie 5m-cy wyplaconego uposaźenia jest moją fantazją ale chodzilo mi o to co dostrzega części forumowiczów czyli pozorną ulgę finansową ale na warunkach pominietych przez redakcję.Nie badzmy naiwni przypadek Dąbrowskiego pokazal kolejnym graczom ze nieugietość zawodnika sklania klub do kompromisów.Czy nie tak bylo z Jedrzejczykiem ?
@ biper 1 nie sieje zametu, w czasach wielkich pieniedzy i obowiazujacych umów, wiekowy gracz bez szans na klub lepiej płacacy nie odejdzie wspanialomyslnie ,tylko na wlasnych zasadach.Kolejni w/w przeze mnie juz czekają na nastepne ulgi w legijnych finansach.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
To w takim razie po zrywać kontrakt, skoro trzeba wypłacić całą sumę?
I jeszcze u nowego pracodawcy kasę dostaję?
Doktoratu z ekonomii nie mam, ale na mój nos musi to wyglądać inaczej.
Wydaje się że część mu wyplacili i się pożegnali.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Tacy piłkarze wystawiają sobie laurke.
Każdy kolejny pracodawca takich cwaniaczków, będzie miał na uwadze ich ambicje sportowe.
Wolą być darmozjadani niż grać.
Wydaje mi się że nie wypłaciliśmy mu. Nam to zwisało czy dokończy kontrakt lub nie. Pogodziliśmy się że zostanie ewentualnie do końca kontraktu w rezerwach. On możliwe że nie.
Biper,
Ja to wiem. To jest szkodliwe dla klubu ale od dawna tak w Legii jest. Lipa. Mam nadzieję, że to się zmienia.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 1
Niechcący Ciebie zminusowałem, ale w ramach rekompensaty zamieniłem na plusa :)

Kolego, ale to też właśnie może być tak, że to Mączyński zrezygnował z cześci kasy aby mieć możliwość gry w innym klubie.
Więc może to być jednak nasza oszczędność.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Pan DM niedawno stwierdził, że w budowie drużyny potrzeba konsekwencji. Legia ma za dużą kadrę i zbyt dużo zawodników którzy nic nie dają. Dowodem jest choćby to, że nikt nie kwapi się do ich wykupienia. Gdyby były oferty Legia wyraziłaby zgodę, rzecz w tym, że ofert nie było i zawodnik musiał rozwiązać kontrakt.
Pocieszające, że nie tkwi w rezerwach, tylko szuka już nowego klubu. Wciąż piłkarz, który w każdym innym klubie Ekstraklasy powinien sobie poradzić. U nas trochę irytował.
Szczerze wątpię czy w każdym, może w połowie klubów. Z resztą tylko w dobrej formie.
Przereklamowany. Ale pójdzie do swojego ojczulka w Amice Poznań. Tak obstawiam.
Krzyżyk na drogę Krzychu. Szkoda że facet się nie potrafił zaangażować, bo trochę umiał z piłką zrobić i uderzenie na bramkę też się zdarzało. No ale nie wyszło więc dobrze, że przygoda się skończyła, choć zawsze szkoda wpompowanych w gościa pieniędzy, których nawet w części się nie odzyskało.
Plutonowy
 • 0 / 0
Mogli chociaz pare groszy za niego wziasc a nie za darmo puscic bo nie wierze, ze nikt by go za chociaz 100 tys. nie lyknal.
Zwolnienie go z pensji to tak jakby zarobione pieniądze ( bez ich straty przez kolejne miesiące).
KufelDNA - marna pociecha
Ja podejrzewam że i tak wydrapał część kasy z kontraktu który mu został bo inaczej by nie rozwiązał
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
Widać rynek szybko zweryfikował odpalonych przez Sa Pinto. Pewnie większość odejdzie jeszcze kasując Legia na pensje czy dwie
Nikt nie dałby za Mączyńskiego dobrej kasy. Chyba tylko Chińczycy z 2 ligi...
Pójdzie do Amiki i będzie grał jak w reprezentacji, zobaczycie. Zresztą uważam, że do tej pory brakowało porządnego trenera, który dobrze przygotuje tych zawodników do gry.
Mógłby iść do Korupcjorza i grać, tak jak mówisz, jak w reprezentacji, czyli nic specjalnego...
Pójdzie do Amiki i zostanie królem strzelców, a potem Amika sprzeda go do Bayernu za 60 milionów.
PS. Mączyński nie gra w reprezentacji, u nas też nie dawał tyle co dawać miał. Ani z niego rozgrywający, ani B2B, ani defensywny (bo przegrywa chyba wszystkie pojedynki).
Od Cafu i Martinsa jest słabszy.
I tak może być :(
Domyślny awatar Podporucznik
 • 0 / 0
Pomyłka transferowa i tyle. Powinno to nauczyć Legię, żeby z naszej ligi kupować albo młodych graczy jak Bereś czy Bielik, albo gwiazdy, a nie przeciętniaków jak Mąka.
Generał broni
 • 3 / 2
Mówiłem, że to gorsza kopia Jodłowca.
Mentalnie się tu nie odnalazł.
Jak widać całe pierwsze okienko transferowe prezesa wyeliminowane po 1,5 roku.
Jak to kopia Jodłowca???
Nie obrażaj Jodły :P
Generał broni
 • 3 / 0
Są tu tacy, którzy Kopczyńskiego nazywali Panem Pilkarzem dodając, że jest lepszy od Jodłowca:)
W sumie to Kopa miał chyba jednak więcej dobrych występów niż Mączyński...
Generał broni
 • 1 / 0
Dokładnie.
A zebrał więcej hejtu niż Mąka, który deklarował, że w Legii nie zagra.
Domyślny awatar Major
 • 1 / 2
A hajs trzeba wypłacić, dziwna polityka. Zamiast sprzedać za 100 000 $ to dopłacają.
Wszyscy go chcą wziąć...ale nikt mu w Polsce nie zapłaci 80k miesięcznie.
Domyślny awatar Pułkownik
 • 0 / 0
On miał 350 tys euro na sezon kontrakt. Więc sporo więcej niż 80tys
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 4
A ja uważam, że tak na prawdę nie miał możliwości pokazania swoich możliwości. Oczywiście nie jest to gwiazda tylko bardzo solidny ligowiec ale myślę że w pełni przygotowany to Philippsa oraz Antolicia nakrywa czapką. Plus taki że klub zejdzie z dużych kosztów.
Domyślny awatar Generał broni
 • 4 / 2
Oczywiście! Od początku był izolowany, nawet trzymali go w kiblu żeby nie mógł pokazać swoich (utajnionych) umiejętności.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tak Jodła potrafił sam zamiatać w środku pola tak ten nie dał rady zagrać porządnie kilku meczyków z rzędu
Jak byłem za gdy przychodził tak jestem zawiedziony na maxa jego postawą. Nie dźwignął tematu Legia. Chyba tylko kasa go tu przyciągnęła
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 0 / 1
To nie chodzi o to. Masz dużo racji natomiast kontuzje oraz brak stabilizacji trenerskiej w klubie, czytaj brak przygotowania nie pomagały jemu. Zobaczysz że pójdzie do innego klubu gdzie go przygotują i będzie wyglądał przynajmniej dobrze.
Skoro o jodle mówimy mam nadzieje ze chociaż on zostanie
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 1 / 0
Chyba wogóle nie ma tematu Jodły w Legii.
Swoją drogą ciekawe jak się potoczy jego dalsza kariera.
Miewał bardzo dobre mecze, nawet a może zwłaszcza na poziomie reprezentacyjnym. U nas po pierwsze nie bardzo mu się chciało a po drugie nikt nie potrafił go wykorzystać. Koniec końców nic dobrego nie wniósł a Europę zawalił dwa razy. Zwłaszcza Astany nie mogę mu darować, choć meczu w Luksemburgu również. Stąd też zasługuje na określenia o kompletnym niewypale i wyrzuconych pieniądzach.
Wstyd, kolejny piłkarz oddany za darmo
Generał
 • 0 / 0
A ktoś go chciał za pieniądze?
~Fhhgghhg
 • 0 / 0
Nareszcie jescze tylko pazdan, pasquato, malarz ,,hamalainen, radovic,kante,philips, i bedzie git
Sierżant
 • 0 / 0
Moneta i Jodłowiec jeszcze.
Domyślny awatar Generał broni
 • 4 / 2
To była dla mnie od początku pomyłka, zachcianka Jacusia. Dobrze, że obu już nie ma w Legii!
Domyślny awatar Kapitan
 • 4 / 0
I pod tym Jacusiem kopał dołki. Jacek to ma nossa.
Broniłem Magiery że to dobry ruch, że da radę, ale niestety... za taką kasę nie możemy trzymać gościa który może stanowić co najwyżej uzupełnienie. Takie kontrakty tylko dla ludzi ciągnących gre, albo na których można zarobić. A tu ani jedno ani drugie.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Na szczęście mamy dwie zachcianki Jozaka - Philippsa i Antolicia, którzy w niczym od Mączyńskiego lepsi nie są. Kiedy ich nie będzie w Legii, masz jakieś informacje?
Porucznik
 • 1 / 2
@jz166 - dla Ciebie to Pan Magiera, forumowy błaźnie.
Domyślny awatar Generał broni
 • 0 / 1
W błazeństwie nigdy ci nie dorównam, leśnodorski naganiaczu.
Co świadczy o JM że Vadisa chciał zastąpić Mączyńskim? No chyba że chciał się przypodobać Nawałce i Bońkowi i chyba mu się udało.
Porucznik
 • 0 / 0
Ależ Ty masz smutne życie. Wszystko co słyszysz powoduje jedno skojarzenie. "Atrakcyjna kobieta" - trolle Leśnodorskiego! "Smaczny obiad" - trolle Leśnodorskiego!
Poszukaj dobrego specjalisty - może jeszcze uda się coś z tym zrobić.
Generał broni
 • 1 / 0
A takze zachcianka Mioduskiego. Czyli jego też nie powinno być w Legii? :D
Janek z Twittera juz pisze ze faworytem do pozyskania Mączyńskiego jest sląsk i parę opcji zagranicznych
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 0
Dodam, że w artykule jest to napisane.
Faktycznie wyżej jest to wklepane ja na Twitter przeczytałem
Powodzenia....szkoda że a darmo ...
Pułkownik
 • 2 / 0
He, he, fajnie, 12 komentarzy na stronie a lacznie juz 7 REKLAM (w tym nowosc (!) miedzy komentarzami).
Przechodzimy wlasnie krotki kurs jak omijac je wzrokiem aby nie dostac zeza czy oczoplasu bo chyba nikt normalny tego g... nie czyta.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 2
Dobry piłkarsko, ale leń.
Porucznik
 • 0 / 0
Było to widać między innymi w rezerwach, co "potwierdza" wypowiedź trenera Kobiereckiego.
Domyślny awatar Szeregowy
 • 0 / 0
Zegnamy bez zalu.
Któryś z klubów dostał prezrnt za free....kiepski prezent ale zawsze
Pułkownik
 • 0 / 0
'Za porozumieniem stron', a czy i jaka dostanie odprawe ?
Bo jesli nie zagranica to kolejny kontrakt np. w Slasku na tym pulapie nie bedzie.
Ciekawe ile Legia mu zapłaciła za rozwiązanie kontraktu.
Niby zszedł z listy płac, ciekawe jakim kosztem :) niemniej ogólnie to dobrze, wygląda na to, że nie pasował do Legii mentalnie bo to zły piłkarz nie jest, swoje w kadrze i Wiśle robił.
Generał
 • 2 / 0
Powodzenia Panie Krzysztofie. Dziękujemy za wszystko co dobre.
A wskażesz coś co było dobre? Poza bramką w Kielcach? Dla mnie ciężko wskazać gorszy niewypał na tym poziomie finansowym - no może poza Chukwu.
Generał
 • 2 / 0
Nie, nie wskażę. Za głupi jestem i na piłce się nie znam. Ale pozdrawiam człowieka, bo niby dlaczego nie?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 2 / 0
Dołączam się do podziękowań.
Nawet jak niedużo dobrego, to i tak trzeba podziękować.
Powodzenia
Pułkownik
 • 4 / 1
Nie demonizowalbym ze z Wisly.
Ale po prostu nie ta mentalnosc. Brak sportowej zlosci, zacieklosci, 'mentalnosci zwyciezcy'.
Domyślny awatar Porucznik
 • 1 / 0
To bardzo dobra wiadomość, jeden kontrakt mniej do płacenia.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Niby tak ale... za darmo nie odszedł :( ciekawe ile zainkasował za rozwiązanie kontraktu i jak to się ma do całości która mu pozostała.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zapewne Legia na tej operacji coś zaoszczędzi inaczej nie doszło by do porozumienia.
To nie jego wina że trafił do Legii, plus dla niego że dogadal się z klubem i opuścił listę płac. Powodzenia.
~gruuub
 • 0 / 0
za porozumieniem strony? to znaczy, że tylko jedna strona się porozumiała?
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 1
Bardzo dobra wiadomość tego dnia .Może dlatego prezes pojechał aby dopiąć transfer zawodnika po tym jak pozbyliśmy się mąki .
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Oby bez Mąki chleb jednak był :)
Plutonowy
 • 0 / 3
Od początku ten transfer nie miał sensu. Nie kupuje się wiślaka do Legii.
Przypominam chociażby...Marcin Jałocha....Marcina Warszawa kocha...więc nie pisz głupot.
porządkowania stajni Augiasza cd....cdn
Porucznik
 • 0 / 0
Tak. Cieszy, że pan Mioduski sprząta po panu Mioduskim. Trzymam kciuki za tę autokorektę.
Jest jeszcze paru gości do wywalenia. Powoli powoli i pozbędziemy się zbędnego balastu.
Domyślny awatar Kapral
 • 4 / 1
Nigdy nie powinien sie pojawić na Ł3. Dla dobra swojego, Legii, a także Wisły.