Magiera rekordowym transferem Zagłębia

Marcin Szymczyk

Źródło: Piłka Nożna

17-11-2016 / 08:09

(akt. 07-12-2018 / 11:36)

Gdyby Legia Warszawa sztywno trzymała się swoich kryteriów, Jacek Magiera na pewno nie zostałby teraz jej trenerem - czytamy w tygodniku „Piłka Nożna”. Dla wtajemniczonych nie było żadnym zaskoczeniem, że za kandydaturą Jacka Magiery do objęcia Legii po Besniku Hasim opowiadało się tylko dwóch akcjonariuszy. I gdyby się nie uparli, dziś pewnie ktoś inny prowadziłby zespół, ponieważ w specjalnie do tego celu – czyli angażu trenera – przygotowanej ankiecie personalnej, „Magic” spełniał siedem punktów w czterdziestostopniowej skali.

Prawda jest zresztą taka, że kiedy rozstawał się ze stołecznym klubem po pracy z zespołem rezerw – wspólnie z szefami zakładali, że wróci na Łazienkowską za dwa lata, oczywiście już w charakterze pierwszego szkoleniowca. Tyle że rozstał się wówczas z Legią tylko teoretycznie, bo cały czas pozostawał na liście płac mistrza Polski – nawet wtedy, kiedy objął pierwszoligowy zespół Zagłębia.


Dziś w Sosnowcu płaczą po szkoleniowcu, po odejściu którego drużyna nie może się podnieść, ale w momencie ogłaszania transferu – nie było podstaw do narzekania. Z prostego, mianowicie finansowego, powodu. Mimo że to stołeczny klub pokrywał połowę kosztów utrzymania Magiery, aby Zagłębie nie było stratne, padło pytanie, ile wcześniej wynosił najwyższy w historii transfer z Sosnowca. Kiedy okazało się, że 300 tysięcy, padła propozycja nie do odrzucenia – rekordowa, opiewająca na 400 tysięcy. Co nie zmienia faktu, że trener Magiera, który zremisował z Realem i wydobył warszawski zespół z największego kryzysu w najnowszej historii trafił do Legii wbrew jej wewnętrznym procedurom.

Komentarze (10)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Miodek, dlaczego ?!? Najpierw zwolniłeś Staśka, teraz byłeś przeciwko zatrudnieniu Magica ? Dlaczego ?
~ad
  • 1 / 0
Hasni miał 36/40
Generał brygady
  • 0 / 0
Ale kotleta odgrzewacie, już to krążyło po sieci z 3,4dni temu
Pułkownik
  • 0 / 1
Ta ankieta to pewnie jakiś psychotest z archiwalnego Bravo Sport.
"Sprawdz jakim jesteś trenerem" czy coś...
~hustawka
  • 0 / 1
Co to kur.. a za tekst ,,wbrew jej wewnetrznym procedurom,,...czy Wam nie wstyd wypisywac takie glupoty? Lizaliscie du.pe Czerczesowowi(dla trenera Stanislawa szacun) lizaliscie na poczatku Hasiemu,ktory okazal sie totalna porazka a teraz po dobrym wejsciu p Magiery lecicie z takim artykulem? Nikt po Magierze nje spodziewa sie cudow ale wrocil do tej drLegii bo po potraktowaniu Go rok temu powinien pokazac srodkowy palec i zostac w Sosnowcu. Wrocil i podnosi te slaba Legie Hasiego_te rozbita i podzielona ....
Generał broni
  • 2 / 0
Źródło: Piłka Nożna
Porucznik
  • 0 / 0
Dobrze, że tego trzeciego przegłosowali. Trzeci się mylił jak widać. Wypada to przyznać i tyle. Każdy ma prawo popełniać błędy.
Trzeci mylił się w takich sprawach nie pierwszy raz. Może i ma pojęcie o biznesowej stronie piłki, ale od decyzji dotyczących zwalniania i zatrudniania trenerów powinien trzymać się jak najdalej.
~Legia Fan
  • 1 / 0
Ten trzeci był również za zwolnieniem Czerczesowa i zatrudnieniem Hasiego...

Niech on lepiej zajmie się biznesem, bo o piłce nożnej nie ma bladego pojęcia...
~hustawka
  • 0 / 0
Trzeci pewnie chcial kolejny eksperyment typu...Solskjear