Mateusz Morawiecki: Przecierane są szlaki

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

13-05-2019 / 11:04

(akt. 13-05-2019 / 17:07)

- Dotacje kierowane z budżetu państwa, mają służyć Legii, ale też całej polskiej piłce. Przecierane są szlaki - stwierdził premier Mateusz Morawiecki, który gościł na budowie ośrodka Legia Training Center w Książenicach.

- Sport to nie tylko aktywność fizyczna, ale jak pokazuje historyczne Towarzystwo „Sokół”, to również hartowanie ducha. Dotacje kierowane z budżetu państwa, mają służyć Legii, ale też całej polskiej piłce. Przecierane są szlaki i mam nadzieję, że tego rodzaju centra rozwojowe urosną również w innych częściach naszego kraju. Moim pragnieniem jest, by polska gospodarka weszła do wyższej ligi i mam nadzieję, że tak samo będzie z futbolem w kolejnej dekadzie - stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

- Kazimierz Górski mówił, że piłka to prosta gra, w której można wygrać, przegrać lub zremisować. Z takimi ośrodkami jest jeszcze prościej - można tylko wygrać. Cieszę się, że stawiamy na pracę pozytywistyczną, u podstaw. Podoba mi się przykład Ajaksu Amsterdam, który skupia się na wychowankach. Parafrazując Jana Zamoyskiego, takie będą sukcesy piłki, jakie będzie szkolenie. Mogę podziękować stołecznemu klubowi, że dochodzi do współpracy Legii, Cracovii, Jagiellonii i Pogoni Szczecin. Wszystko, co widać w projekcie, będzie udostępniane klubom, które w niektórych częściach Polski nie są znane i nie stać ich na codzienne użytkowanie tego rodzaju miejsc. Piłka musi rosnąć w całym kraju. Za takie podejście do sportu muszę podziękować minister Krupce i europosłowi Czarneckiemu, z którym rozmawiam chyba częściej o piłce niż polityce. Dobrym duchem jest również poseł Czerwińska - dodał Morawiecki goszczący w Książenicach. 

Przy okazji wizyty Morawieckiego, powstała również kapsuła czasu, która zostanie wmurowana w budynek główny. Znalazły się tam program meczowy Legii, koszulka stołecznego klubu, flaga gminy, miarka inżynierska i gadżety MSiT.

Komentarze (66)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~asdfgh
 • 0 / 0
Projekt otrzymał dofinansowanie z ministerstwa sportu i turystyki w wysokości 11 mln zł.
Zabrakło w artykule tej informacji. Cały projekt to 80 mln zł.
~Irasiad
 • 0 / 0
O! Certyfikowany oszust się lansuje! A ciemnota to kupuje?
Podporucznik
 • 3 / 4
Nieważne od kogo ważne że pieniądze. dziękujmy władzy bo za platformy to było ni chu**a i jeszcze płaćcie. W tym wypadku sympatie i antysympatie odstawmy na bok, kasa się liczy.
Major
 • 3 / 1
antysympatie?? :-)
Generał brygady
 • 3 / 3
To naucz się Ćwoku, skąd te pieniądze bierze ten Pinokio.... pomyśl Qwa przez chwile.....
spdalajcie z tą polityką z tej strony, "ćwoki".
Chorąży
 • 5 / 5
Krzywousty próbuje kupować wyborców gdzie tylko może...
Wara politykom od Legii! Takie małżeństwa zawsze kończą się źle.
~echihi
 • 1 / 0
politykom wara a ludowemu wojsku przez lata to nie bylo wara od Legii?:)))
Generał brygady
 • 5 / 4
Redakcja boi się ze ktoś napisał pisobolszewicka gęba???? Cenzura???
"takie będą sukcesy piłki, jakie będzie szkolenie" podobają mi się te słowa :)
Jak narazie to jesteśmy finansowym zasciankiem Europy z adekwatnymi do tego wynikami taka prawda
~uuups
 • 2 / 0
Czytając niektóre opinie, można by sądzić, że to nie Legia wystąpiła o dotacje z budżetu państwa (i bardzo dobrze, że je dostała), lecz że to rząd poprosił Legię, aby ta się zgodziła przyjąć dotację (oczywiście w celu rozreklamowania działań rządu)...
Generał broni
 • 6 / 0
Kto wie, może Legia dostanie jeszcze z kilkanaście baniek na rozwój?
Oby bo kasa klubowa raczej świeci pustkami jedynie ze latem że sprzedaży się trochę podreperuje
Kapitan
 • 7 / 3
Brawo Legia, ale czy musimy się zniżać do politykierstwa ze wszystkimi tego konsekwencjami ? Nie chcę aby Legia Training Center w Książenicach był kojarzony z Morawieckim czy kimkolwiek z polityki.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
Brać i nie kwitować, o to chodzi?
Major
 • 2 / 0
Projekt jest finansowany w dużej mierze z budżetu państwa więc naturalnie będzie powiązane z polityką. Pewnie, że da się odciąć od tego, ale wątpię, że Miodek pokryłby 100% kosztów inwestycji z własnej kielni.
Najlepiej chyba by było napaść w nocy na bank.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Ostatni gostek pruknął w eurojackpota 190 baniek - też niezły dil
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na razie nie podano nazwy miejscowości, gdzie padła wygrana.
Podporucznik
 • 0 / 0
Ale typ mógłby zasponsorować jakiegoś grajka ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie podano również nazwiska gościa i jego adresu. Także jeszcze nie wiem do kogo mam sie udać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Województwo łódzkie, powiat piotrkowski. Musisz spytać kogoś o dalszą drogę.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A tymczasem w Bartoszycach odebrano prawo jazdy szesnastu kategorii. Też dobrze.
Starszy sierżant
 • 0 / 3
"Cieszę się, że stawiamy na pracę pozytywistyczną, u podstaw. Podoba mi się przykład Ajaksu Amsterdam, który skupia się na wychowankach."

2011 "Legia była mną zainteresowana, ale wybrałem Górnika ponieważ tutaj będę miał większą szansę na grę" (Arkadiusz Milik)
2016 Jeden z najlepszych transferów Ajaxu w XXI wieku: Arkadiusz Milik przechodzi do Napoli za $36mln.
i gdzie jest ten twój górnik a tak co sezon będzie się bił o spadek
Generał dywizji
 • 4 / 1
Byłbym absolutnie zachwycony tymi dotacjami, gdyby towarzyszyła temu jakaś myśl rozwojowa. Niestety wydaje mi sie że towarzyszy temu głównie myśl propagandowa co wróży raczej wydaniu dużych pieniędzy bez właściwego efektu.
Ale dobrze że budują. Tylko że żeby społeczeństwo było wykształcone nie wystarczy wybudować szkół, trzeba w nich jeszcze uczyć właściwych rzeczy i kształcić i opłacać godnie nauczycieli. Może tym zajmie się jakaś kolejna władza?
Co do szkół - mimo wszystko więcej się nauczysz w całkiem wygodnym budynku niż w dziurawej stodole.
Nawet jeśli nadal masz niekompetentną kadrę.
Przecież to że musieliśmy uciekać na Drukarza czy inne orliki to trochę wstyd...
Generał dywizji
 • 2 / 1
Myśląc metaforycznie, to jednak więcej się nauczysz w "dziurawej szkole" bo problemy skłaniają do refleksji.
A wracając do meritum, to nie słyszałem żeby budynki lub inne konstrukcje czegokolwiek kogos nauczyły. Do uczenia potrzebni są ludzie a jeśli mają do tego wygodne miejsce to oczywiście lepiej.
Generał broni
 • 1 / 1
No ale władzy chodzi właśnie o to, żeby elektorat był jak najgłupszy!
Generał dywizji
 • 2 / 1
jz
Myślę że przeceniasz przenikliwość władzy. Oni chcą po prostu rządzić i dlatego rozdają na lewo na prawo NASZE!!! pieniądze tym, których można przekupić i których jest wystarczająco dużo żeby to przyniosło efekt wyborczy.
Boras
Masz racje. Oni chcą tylko przekupywać by rządzić. Też tak uważam. Dlatego powinno się zlikwidować wszelkie programy społeczne, infrastrukturalne projekty państwowe, dotacje rządowe itp. I poprosić Balcerowicza, aby znów nakreślił strategię rozwoju. Bez NASZYCH pieniędzy.

Byłbym też za likwidacją szkolnictwa publicznego (na wszystkich poziomach), administracji państwowej, armii, policji, służby zdrowia, sądownictwa oraz – oczywiście pamiętam – TVP! I wszystkich pięciu programów radia publicznego (1,2,3,4 i RDC). W zasadzie to marzę, aby nie było niczego! Ani na lewo, ani na prawo. W ten sposób byśmy ukrócili możliwości kupowania przez rządzących (aktualnie rządzących, rzecz jasna) głosów wyborczych. Pozostawiłbym tylko kwitnący sektor prywatny, oczywiście. I zagraniczne fundacje (Sorosa, Róży Luksemburg etc).

I wtedy byśmy zobaczyli jak sobie ta „władza” daje radę! Cwane niedojdy!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
thorstein
Gdyby nie „dziurawe” stodoły, taka Litwa nie mogłaby się pochwalić fenomenem „klojimo teatras”.
Nie mam praktyki w pobieraniu nauk w dziurawych stodołach. Ale próbuję sobie wyobrazić i nie wychodzi to bynajmniej dla owych stodół korzystnie.
Dochodzę do wniosku, że wolałbym, przykładowo, uczestniczyć w wykładach filozoficznych w dobrze zachowanych murach starych świątyń ateńskich, niż w barakach à la Lidl. I czuję, że lepiej bym w tych murach przyswajał tę specyficzną wiedzę.
Generał dywizji
 • 1 / 1
"Dochodzę do wniosku, że wolałbym, przykładowo, uczestniczyć w wykładach filozoficznych w dobrze zachowanych murach starych świątyń ateńskich"
No tak. Nie da się ukryć że masz bardziej ciągotki snobistyczne niż myślicielskie.
Ach, ten dyskretny urok burżuazji... Uwielbiam.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
"Dlatego powinno się zlikwidować wszelkie programy społeczne, infrastrukturalne projekty państwowe, dotacje rządowe itp. I poprosić Balcerowicza, aby znów nakreślił strategię rozwoju."
Nie, nie o to chodzi. Zamiast dawać po 500 każdemu jak leci dajmy tym, co autentycznie potrzebują. metody selekcji na sitku przychodów są aż nadto dobrze dostępne. Dlatego 500+ w obecnym wydaniu wygląda jak kupowanie za kasę a nie program wsparcia dla uboższych. Między skrajnościami jest bardzo dużo miejsca na rozsądne rozwiązania, odpowiednio i z głową ważone.
Alaryk, to pozostaje do rozważenia. Ale masz Ty pojęcie, ile mini prze-kręcików na szczeblu najniższym, czyli rodzin, takie kryterium dochodowe by spowodowało? Ilu urzędasów trzeba by dodatkowo zatrudnić, aby sprawę rozwiązać w 100% uczciwie. I kiedy by to zakończono? Według mnie koszty nie byłyby warte efektów.
A tak na marginesie, uważam płomiennowłosą Elżbietę Rafalską za najlepszego chyba ministra w obecnym rządzie.
~xaxa1212
 • 3 / 3
oto wasz premier MM. Kochajcie go i uwielbiajcie! Calujcie i spiewajcie. Radujcie się i tańczcie. Wychwalajcie pod niebiosa.
Major
 • 0 / 2
Alleluja !!!
Generał dywizji
 • 2 / 8
Akademia jest ważniejszym projektem dla DM niż Legia i tu jest pies pogrzebany .Kiedyś myślałem że są to projekty równoległe ale wygląda że jest inaczej .Akademia to ziemia , budynki plus możliwy świetny ekonomicznie biznes i DM to doskonale rozumie .Do tego projektu dojdą duże dotacje a właściciel będzie prywatny .I niekoniecznie najlepsi muszą zasilać Legię biznes jest biznes .
Generał dywizji
 • 2 / 0
Skąd taki wniosek?
Przecież nie dzieje się nic w tym kierunku, o którym napisałeś.
Ale szczerze, dla Legii Akademia też powinna być ważniejszym projektem od jakichś 20 lat...
Przecież nasza baza treningowa składa się jedynie z kartofliska bocznego na Ł3....
Generał dywizji
 • 5 / 0
"Akademia to ziemia , budynki plus możliwy świetny ekonomicznie biznes"
Zadziwiająca sprawa, w społeczeństwie które jest zachwycone kiedy pieniądze się rozdaje ich zarabianie jest uważane za sprawę wstydliwą i podejrzaną moralnie.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Myślę że po zbudowaniu Akademii DM wycofa się z Legii pozostawiając pod swoją kontrolą tylko akademię .Zarobi na sprzedaży klubu a akademia będzie żyła swoim komercyjnym życiem .Pan Mioduski ma znakomite koneksje w PISie wszak miał propozycje ministerialne jeszcze z pierwszego rządu Kaczyńskiego , wtedy wolał pozostać w Kulczyk Holding .I proszę jest pierwszym na dotacje do prywatnego biznesu .Działalność Akademii nie musi być związana z KP Legia w przyszłości , właściciele za jakiś czas mogą być różni .
To jest jednakowoż kapitalne! Mioduski, który zarobił w życiu b. duże miliony, a teraz z nich częściowo finansuje nasz klub piłkarski, jest oskarżany, że tworzy Akademię głownie po to, aby się wzbogacić.

Mógłbym napisać wiele na temat niedorzeczności takich tez i naszej rodzimej zawiści wobec ludzi działających i odnoszących sukcesy. Ale nie będę tego robił. Zostań kostia, mundralu, sam ze swoimi „przemyśleniami”.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Przecież piłka to dziś działalność biznesowa nikt nie chce własnymi pieniędzmi w piecu palić .Ja tylko o jedno się martwię żeby Akademia zawsze wchodziła w struktury KP Legia , czyli pracowała dla naszego klubu . .DM kupił akcje od ITI za 4 mln , raczej do dzisiaj nic nie stracił , wartość klubu i w przyszłości akademii to chyba bedzie ciut wiecej .Ty jako kibic martw się o wyniki klubu a nie martw się o tej klasy biznesmenów , zawsze spadną na cztery łapy .
Ale ja się martwię o wyniki klubu. Ale nie wiem dlaczego, gdy myślę o klubie, to również jawi mi się przed oczami postać Dariusza Mioduskiego. Nie wiesz dlaczego tak jest?

I chciałbym, aby mu się jak najlepiej wiodło, tzn. aby jego długoplanowe pomysły doczekały się udanej realizacji. Bo to oznacza, że mojej Legii będzie się lepiej wiodło. W związku z czym wspieram go w tym moralnie, a nie rozpuszczam czarno-pijarowych i oszczerczych oskarżeń, z palca wyssanych.
Patrząc na politykę kadrową Legii, może to być nasz przyszły trener (jak tylko skończy piastowanie urzędu premiera) =.=
Major
 • 2 / 0
Dawać go na trenera. Umie gadać, pokazywać tabelki, potrafi załatwić hajs i co najważniejsze: ma kontakty ;)
To nie jest głupi pomysł :)
Porucznik
 • 4 / 0
Dokładnie, a o piłce gada więcej niż o polityce więc wiedzę ma podobna do kilka naszych poprzednich trenerow :)
Sierżant
 • 10 / 6
jak widzę tą uśmiechniętą gębę to aż mnie skręca...
Kapitan
 • 5 / 5
Pewnie jako europejczyk wolisz wilcze oczy Donalda.
Sierżant
 • 1 / 0
a pewnie, że tak!
Generał dywizji
 • 8 / 6
I to jest mały plusik przy nazwisku tego zakłamanego człowieczka. Niestety, minusów jest więcej i kosztują Polskę i polaków ogromne pieniądze.
Pułkownik
 • 1 / 4
Sam jestes zakłamany PO-kemonku.
Ciekawe czy PO cokolwiek by dołożyło do inwestycji
Na twitterze jest info że Legia złożyła do Ministerstwa Sportu wniosek o dodatkowe pieniądze na II etap budowy ośrodka, tak żeby obydwa etapy można było ukończyć w tym samym czasie. Wniosek jest rzędu kilkunastu milionów, nie wiadomo czy Legia dofinansowanie dostanie, a jeśli tak to nie wiadomo czy w takiej wysokości jak wnioskowała. Na grafice 2 boiska i część "rekreacyjna" są oddzielone czerwono-biało-zieloną wstęgą, więc mniemam że to ten II etap i premier Morawiecki nie jest tu przypadkowo, bo to wcześniejsze dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Rozwoju było dość skromne.
Do Redakcji-wiecie,że za niecałe 6 godzin zaczyna się 36 kolejka? Chyba już czas na dodanie jej do Typera...
Niech posłuży to rozwojowi klubu, a jednocześnie pożegnać parodystow latem i zaoszczędzić sporo pieniędzy na ludziach którzy nie dają temu klubowi już nic tylko odcinaja kupony miesiąc po miesiacu
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Żegnamy reklamy.
Generał broni
 • 1 / 4
Naucz się pisać we własnym imieniu, jak się wypowiadasz.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
O czym ty do mnie rozmawiasz? Głowa cię nie boli?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Taki światowy autorytet i megałeb intelektualny, ekspert fachowy i rycerz niepokalany Mioda, a o pluralis majestatis nie słyszał.