Mateusz Wieteska: Nie boimy się trudnych rozwiązań

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

13-04-2019 / 21:14

(akt. 14-04-2019 / 00:27)

- Na początku straciliśmy co prawda gola, ale czuliśmy się dobrze. Od razu chcieliśmy odwrócić losy tego spotkania. Nasza gra wyglądała dobrze. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, które mogliśmy zamienić na bramki. Cieszy fakt, iż w drugiej połowie strzeliliśmy trzy gole i wygraliśmy - powiedział po meczu z Pogonią Szczecin Mateusz Wieteska, obrońca Legii Warszawa.

- Jesteśmy zadowoleni z tego, że cały zespół zagrał przyzwoity mecz. Pod względem taktycznym, piłkarskim wyglądało to na bardzo dobrym poziomie. Oby tak zostało.

- W przerwie trener Vuković dał nam kilka wskazówek, przekazał parę uwag. Zadziałało, ponieważ udało nam się wyrównać już na samym starcie drugiej połowie. Później kontynuowaliśmy dobrą grę. Skupiamy się na sobie, a nie na innych. Jeżeli będziemy zwyciężać, w końcu zajmiemy pierwszą pozycję w tabeli.

- Staramy się grać tak, jak zakłada szkoleniowiec. Czujemy więcej luzu, mamy więcej swobody w operowaniu piłką. Wcześniej mieliśmy założoną pewną blokadę w głowie, przez co nie wygrywaliśmy, traciliśmy punkty. Teraz wszystko zmieniło się na lepsze. Więcej ryzykujemy, nie boimy się trudnych rozwiązań. Po każdej stracie futbolówki widać chęć ponownego odzyskania jej.

- Czekają nas trzy trudne wyjazdy. Do każdej sytuacji trzeba jednak podejść na sto procent. Musimy dać z siebie wszystko w nadchodzących siedmiu finałach. Zależy nam na seryjnym wygrywaniu. Wówczas zdobędziemy mistrzostwo.

Komentarze (12)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Porucznik
  • 0 / 1
Wieteska robi postępy, już jest lepszy od Remy. Za chwilkę będzie ktoś chciał go kupić.
Jeśli odezwie się ktoś z zachodu to wiadomo że jest nie do zatrzymania w klubie wiek potencjał ale szykuje się dobry zarobek
Domyślny awatar Major
  • 0 / 0
strata bramki to błąd Wieteski w 2 połowie nakrył tego Buksę czapką i przestał przegrywać pojedynki bark w bark.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
  • 1 / 2
Najtrudniejsze rozwiązanie, to Wieteska w składzie.
Wieteska coraz lepiej. Zdarzają się błędy ale coraz pewniejszy.
Plutonowy
  • 0 / 0
Lepiej jak te błędy popełnia młody Polak niż jakiś wynalazek z zagranicy.
Kariera Mateusza wygląda bardzo podobnie do drogi jaką przebył Jędrzejczyk i oby chłopak wskoczył w pewnym momencie na ten sam poziom co Artur... Bo faktycznie jego gra wygląda coraz lepiej.
Więcej koncentracji Wietes,ale nie popełnia błędów ten, który nic nie robi. A jeśli chodzi o gole,to w końcu ty też ukłujesz. Może właśnie na wyjazdach? Dobrze,że masz się od kogo uczyć zachowań w defensywie. Zdobywanie doświadczenia musi czasem boleć.
~Ar
  • 0 / 0
Dzis Mateusz najlepszy w obronie.
Kapitan
  • 1 / 0
Nareszcie widać, że ewentualne błędy defensywy zespół potrafi kompensować w ataku. Tak dalej!
Pilnuj sie bo bramka twoja
Słuszna uwaga ale później już bez zarzutu
No Mateusz na pewno nie boi się trudnych rozwiązań.