Matuszewski zagra w Wigrach

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

07-07-2019 / 18:32

(akt. 07-07-2019 / 18:44)

Konrad Matuszewski kolejny sezon spędzi na wypożyczeniu w pierwszej lidze. W poprzednich rozgrywkach lewy obrońca był etatowym lewym obrońcą rezerw Legii Warszawa.

Konrad Matuszewski w poprzednim sezonie regularnie pojawiał się na trzecioligowych murawach w roli lewego obrońcy rezerw Legii Warszawa. 17-letni piłkarz rozegrał 33 spotkania, w których przebywał na murawie przez 2953 minuty. Sezon dla Wychowanek Deko Włoszczowa zakończył sezon po meczu 33. kolejki z Sokołem Aleksandrów Łódzki, gdy doznał kontuzji kości czaszki. Ostatecznie nie była jednak potrzebna operacja, a zawodnik może trenować. 

Lewy obrońca do nowego sezonu nie będzie przygotowywał się z rezerwami Legii Warszawa. Matuszewski ma zasilić Wigry Suwałki. Piłkarz ma trafić na zaplecze Ekstraklasy na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Konrad Matuszewski

W trwającym oknie transferowym, perwszoligowy klub podpisał kontrakt z jednym legionistą, Michałem Królem. W kadrze biało-niebieskich znajdują się również mający za sobą przeszłość przy Łazienkowskiej: Dominik Kąkolewski, Arkadiusz Najemski, Bartosz Olszewski, Robert Bartczak, Cezary Sauczek oraz Filip Karbowy. Trenerem drużyny jest Adam Fedoruk.

Komentarze (10)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Powodzenia
Porucznik
  • 2 / 0
Brawo. Jest cenzura. Łatwiej usunąć wpis, niż poprawić wypisywane debilizmy. Coraz lepiej Panie "Redaktorze" Kamieniecki, coraz lepiej...

Ale powtórzę. To też Pan usunie? :D :D :D

"(...) lewy obrońca był etatowym lewym obrońcą (...)"
"Sezon dla Wychowanek Deko Włoszczowa zakończył sezon po meczu 33. kolejki (...)"

Ze staropolskim pozdrowieniem :)
Plutonowy
  • 0 / 0
A wie ktoś do kiedy ma z nami ważny kontrakt?
Decyzja o wypożyczeniu do 1 ligi wydaje się w tym momencie idealna. Na poziomie 3 ligi był jednym z jaśniejszych punktów, dużo już by tam się nie nauczył. Jeżeli faktycznie pogra cały sezon i złapie sporo minut na poziomie zaplecza ekstraklasy w wieku 17-18 lat to może być dla nas realny opcją na kolejny sezon lub w najgorszym wypadku zawodnikiem na wypożyczenie na poziom ekstraklasy. Biorąc pod uwagę pozycję na jakiej gra, tak newralgiczną w Legii powinien być stale monitorowany bo może w przyszłości dać nam sporo spokoju na lewej obronie.
Porucznik
  • 0 / 7
Jeszcze Rochę gdzieś wypożyczyć :D
Major
  • 0 / 3
To oznacza że muszą kogoś mieć na LO na zaawansowanych rozmowach.
Oby tak było! W sumie gdyby było inaczej, decyzja wydawałaby się nieprzemyślana...
Pozdrawiam
Pułkownik
  • 1 / 4
Wydawało się, że to duży talent, grający na pozycji, z którą jest zawsze problem. Jednak szczerze mówiąc, specjalnie się w rezerwach nie wyróżniał. Może to wypożyczenie będzie dla niego przełomem w karierze.
Nie wyróżniał się? Gość grając na LO zaliczył 8 asyst w sezonie. Może nawet więcej, bo ciężko to dokładnie w III lidze wyliczyć. Jak trzeba to grywał też na skrzydle. Dobrze wykonuje stałe fragmenty gry.

On, Karbownik, Rosołek i Cichocki wyróżniali się najbardziej w rezerwach.
Świetna decyzja. Nasz przyszły LO, dużo większy talent niż Hołownia.