Michał Gładysz zawodnikiem Pogoni

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

30-07-2020 / 01:00

(akt. 30-07-2020 / 09:13)

Michał Gładysz przeszedł do III-ligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W czerwcu zawodnikowi skończył się kontrakt z Legią Warszawa.

Środkowy obrońca rozpoczynał przygodę z piłką w KS-ie Raszyn, z którego później trafił do SEMP-a Warszawa. W sezonie 2012/13 Michał Gładysz przeniósł się na Łazienkowską i został zawodnikiem Legii. Początkowo grał w zespole ze swojego rocznika, a w latach 2017-2019 rywalizował w Centralnej Lidze Juniorów. W ekipie juniorów starszych zagrał w 42 meczach, strzelił jednego gola w spotkaniu z MOSP-em Białystok. Zadebiutował także w rezerwach klubu.

W ostatnim sezonie Gładi był wypożyczony na rok do Pogoni Grodzisk Mazowiecki. W zespole z III ligi wystąpił w 12 spotkaniach, w których zdobył jedną bramkę i został napomniany jedną żółtą kartką.

Wraz z końcem czerwca 2020 roku stoperowi skończył się kontrakt z Legią Warszawa. Gładysz był wolnym zawodnikiem, ale już wiadomo, gdzie zagra w kolejnym sezonie. Piłkarz przeszedł do Pogoni Grodzisk Mazowiecki i podpisał umowę z III-ligowcem na 12 miesięcy. Warto dodać, że od początku lipca w drużynie czerwono-białych występuje Mateusz Lisowski, który został wypożyczony z Legii do Pogoni na sezon 2020/21.  

Komentarze (9)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
Skoro odszedł są lepsi ,normalne w sporcie.
~Moris
  • 0 / 0
Fajny chłopak szkoda ze tak szybko i łatwo oddajemy wychowanka za darmo
~sky..
  • 1 / 0
bardzo fajny zawodnik potencjalnie, dobre warunki, baardzo szybki, niezły technicznie. Tylko jedna bijąca po oczach wada - troszkę jak u Wietesa, ale znacznie mocniej - nie ma meczu bez babola. Wyprowadzanie piłki mocno jeszcze kuleje, bardzo często nieatakowany podaje prosto do rywala... Jak się trochę ogra, może to wyeliminuje, bo fizycznie ma możliwości na duże granie.
Generał dywizji
  • 0 / 0
Sky no i jest odpowiedz dlaczego już go nie ma.
Porucznik
  • 1 / 0
Powodzenia, młody. Pamiętaj, (L) w sercu.
~Forever L
  • 1 / 0
Powodzebia Michal! Jest jeszcze tyle spotkań do wygrania, bedzie szansa udowodnic sobie i innym gdzie Twoje miejsce
Cała Legia Zawsze Razem!
Generał brygady
  • 1 / 0
Jestem ciekaw czy w związku z zaangażowaniem Legii w Książenicach powoli nie będzie budowało się jakieś ciekawe partnerstwo z Pogonią Grodzisk Mazowiecki? Owocujące np. ewolucją klubu w stronę pozycji jaką wyrobił sobie Znicz Pruszków, balansując między II i I ligą? Myślę, że korzyść dla Legii byłaby wielka. :-)
Chorąży
  • 1 / 0
Czekam na opinie forumowych znawców, że oddaliśmy mega talent pokroju Praszelika.
Porucznik
  • 0 / 0
Czy Legia musi zawsze oddawać wychowanków i największe talenty za darmo?