Michał Kopczyński z nową umową

Marcin Szymczyk

Źródło: legia.com, Legia.Net

17-04-2014 / 13:43

(akt. 04-01-2019 / 13:53)

Jak już informowaliśmy tydzień temu Michał Kopczyński (92') i Michał Efir (92') otrzymali od władz Legii Warszawa propozycje nowych, 2-letnich umów. Dziś "Kopa" podpisał nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2016 roku. Zawodnik od początku swojej przygody z piłką jest związany z naszym klubem. Do Akademii Piłkarskiej trafił w 2000 roku. W pierwszym zespole Legii rozegrał cztery mecze, zdobył jedną bramkę. Przy Łazienkowskiej sięgnął po Puchar Polski w 2013 roku.

Efir i Kopczyński są uważani przez trenerów zespołu z ul. Łazienkowskiej za utalentowanych zawodników, ale od kilku lat nękają ich kontuzje. Z tego powodu nie są w stanie pokazać pełni swoich umiejętności. Obaj po zakończeniu sezonu prawdopodobnie zostaną wypożyczeni. - Jest to jedna z opcji. Latem usiądziemy i zastanowimy się, jakie jest najlepsze rozwiązanie dla wspomnianych zawodników. Zależy nam na ich rozwoju, dlatego już teraz otrzymali propozycje przedłużenia kontraktów - tłumaczy dyrektor sportowy Legii Jacek Mazurek w rozmowie z "Faktem".- Jestem bardzo szczęśliwy, że przedłużyłem umowę z Legią. Do tej pory kontuzje nie pozwoliły mi się w pełni zaprezentować w pierwszej drużynie. Mam nadzieję, że teraz będą mnie omijać szerokim łukiem. Cieszę się również z zaufania, którym zostałem obdarzony. Gram w Legii od małego, już czternaście lat, więc przedłużenie umowy było moim priorytetem. Teraz muszę jedynie spłacić zaufanie, które otrzymałem i przebić się do składu pierwszej drużyny - powiedział Kopczyński w rozmowie z serwisem legia.com.

Komentarze (15)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~inżynier Sobieryba
 • 0 / 0
tak, było mnóstwo tych cudownych akcji i zagrań którymi popularny kopa zasłużył by inkasować wynagrodzenie w Legii przez kolejne lata!!!
~lukaa
 • 0 / 0
Co wy chcecie jaka akademia tacy piłkarze
Nie mamy specjalistów od treningu młodzieży. Trzeba zatrudnić trenerów i byłych zawodników do pomocy .
A na domiar złego połowa z was chce trzymać szrot zagranicy za dwa zagrania dobre i gdzie akademia ma się ogrywać ???
Chyba nigdy się tak nie uśmiałem czytając komentarze na legia.net, jak kilka tygodni temu, kiedy pod relacją z treningu pojawił się wpis jednego z użytkowników o tym, że Michał się chyba przygotowuje do maratonu, bo od dwóch lat nic innego nie robi, tylko biega dookoła boiska.

Oby w końcu się to zmieniło i chłopak zaczął grać, bo jeśli na boisku jest równie inteligentny co i poza nim, to możemy zyskać całkiem cennego zawodnika dla naszej szerokiej kadry.
Uwaga, uwaga bedzie nowa zgoda Legii
~Mnich B.
 • 0 / 0
Brawo,mlode talenty zawsze sa w cenie...oby nie kosztem przepłaconego,miedzynarodowego złomu.Latem odstrzelić Pinto,ciagle kontuzjowanego Astiza,wypozyczyc Kucharczyka...
~Hahaha
 • 0 / 0
Ten się zna... Astiz jest najlepszy obrońcą w lidze, 2 kontuzje pod rząd w trakcie jego pobytu w Legii to nie porcelana. Populistyczna gadka
~moo
 • 0 / 0
No i super, będzie mógł nadal przygotowywać się do maratonu na treningach.
~aas
 • 0 / 0
fajnie, tylko po co????
~Legionista77
 • 0 / 0
Wypożyczłbym Efira to jakiegoś Polskiego średniaka np Cracovia lub Zawisza żeby pokazał na co go stać
~jan
 • 0 / 0
nie pograłby... juz lepiej do I ligi
~Legionista77
 • 0 / 0
Może i tak najważniejsze żeby grał bo dobry chłopak ;-)
~nieco-niemi
 • 0 / 0
I kolejne 3 lata będziemy czytać "Kopczynski jedynie biegał dookoła boiska"... Życzę zdrowia, bo jak dla mnie to wielka niewiadoma. 22 lata już ma, a nie gra nic.
~yyy
 • 0 / 0
Kasy szkoda na taką szklankę. I to w dodatku słabą
~sportowa Warszawa
 • 0 / 0
spoko, są utalentowani i klubowi zależy na ich rozwoju więc wypożyczą ich do Widzewa, Piasta albo innego śrutu, żeby tam się "rozwijali", zamiast dać szansę gry w pierwszej drużynie - kolesie maja po 22 lata więc powinni grać, a nie pałętać się po rezerwach i słabych klubikach.
~kjnkjn
 • 0 / 0
Chcesz stracic mistrzostwo? Sporo naszej mlodziezy jest mocno przereklamowana - zabacz Kosmite. Taki mial byc kozak i pewnie za 2 lata nikt nie bedzie o nim pamietal. Trzeba wiecej pokory.