Michał Żewłakow: Może odejść jeszcze trzech piłkarzy

Marcin Szymczyk

Źródło: futbolfejs.pl

23-12-2016 / 23:08

(akt. 04-01-2019 / 13:57)

Z Legią i Warszawą zdążył się już pożegnać Nemanja Nikolić. Drugi z atakujących naszego klubu dwa dni przez końcem rundy jesiennej złamał obojczyk. – Nie traktujemy tego jako wielki kłopot. Przez jakiś zawodnik czas nie będzie mógł wejść na treningach w kontakt, ale jeśli ma się zdrowe nogi to, przy obecnych możliwościach medycyny, można wykonywać niemal wszystkie inne ćwiczenia – mówi Bogusław Leśnodorski, prezes Legii. Tyle, że "Prijo" i tak może zabraknąć na meczach z Ajaksem.

– Jest zainteresowanie tym zawodnikiem. I my jesteśmy przygotowani na ewentualność jego odejścia. Czy tak się stanie? Czas pokaże. Osobiście nie chciałbym, żeby do tego doszło. Bo to się wiążę z koniecznością budowy struktury drużyny na nowo. Aleksandar jest na fali wznoszącej i pozostanie byłoby z korzyścią i dla niego, i dla klubu, gdyby został jeszcze przynajmniej pół roku. Ale w piłce trudno mówić o jakichś pewnikach, tutaj wszystko się zmienia, jak w kalejdoskopie – mówi dla FutbolFejs dyrektor sportowy, Michał Żewłakow.


Innym graczem, którego może stracić Legia jest Bartosz Bereszyński. - Tak, może coś się stać z Bartkiem. I mamy kandydata, którego byśmy chcieli w momencie, kiedy stracimy Bereszyńskiego lub Pazdana – dodaje Żewłakow. Tym kandydatem jest najprawdopodobniej Artur Jędrzejczyk. - Z Pazdanem jest tak, że w każdym okienku jest niebezpieczeństwo, że zmieni klub. To jest ambitny zawodnik, reprezentant kraju i pewnie chciałby poczuć jak to jest grając na co dzień zagranicą. Mieliśmy z nim spotkanie, na którym ustaliliśmy, że jeśli przyjdzie oferta na odpowiednim poziomie, to klub nie będzie mu robił problemów – kończy Żewłakow.

Komentarze (128)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Areeeek
 • 0 / 0
Steliano Filip z Dinama Bukareszt do wzięcia za darmo! reprezentant rumunii dobry grajek na LO
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. :)
~Podaj nick
 • 0 / 1
Bierzcie tego Kapustkę na skrzydło a Kucharczyka zesłać do 3 ligi
Niech tam się uczy gry od podstaw
Pułkownik
 • 1 / 0
Hehe kapustka chyba do kiszenia
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Boban Jovic, Ivan Runje, Artur Jędrzejczyk, Tomas Kadar. Raz zainwestować w obrone i mieć spokój. Przecież stać nas na nich. Może nie na Jędrzejczyka, ale czuje że go puszczą. Po co kombinować z jakimiś Norwegami.
Pułkownik
 • 0 / 0
Boban Jovic jest słaby
Major
 • 0 / 0
Kadar odpada, pójdzie do Rosji/Włoch
Jović zero rewelacji
Artur to super gość, ale czy zdecyduje się na obniżkę pensji? Gdy odjedzie Pazdan/Bereszyński to idealny kandydat
Runje - hmm... można go wyciągnąć z Jagi bez większych problemów (kwestia kasy), ale czy nam pomoże? lepiej skupić się na zgraniu Czerwińskiego i Dąbrowskiego
~stary
 • 0 / 7
W Legii na sprzedaż jest każdy i na pokonacie Ajaxu szans nie ma. Hamalainen w ataku na Ajax to jakiś żart.
Rok temu zapytałem swojego przyjaciela, starego kibica dlaczego na Legie przestał chodzić a on powiedział krótko:
Kibic w Legi traktowany jest jako zysk, piłkarze sprzedawani przed największymi meczami dla zysku, budowanie składu a po roku sprzedaż dla zysku i kolejny, kolejny, kolejny raz to samo.
Osobiście nie widzę sensu chodzenia na mecze ąz do momentu kiedy będzie budowany klub na lata i bedzie widać chęć zdobywania sukcesów a nie pieniedzy.
~yolo
 • 0 / 3
Szczera prawda. Smutne ale prawdziwe
Major
 • 8 / 0
A na stulecie masz dublet, lige mistrzow i 3 miejsce w lidze po powrocie z 14ego miejsca.

Idz z tym swoim przyjacielem, starym kibicem sukcesu na Lechie. Tam buduja klub na lata.

A karawana jedzie...
Generał broni
 • 0 / 2
@wahwah
Niestety jesteś w błędzie, bo po pierwsze bardzo dużo kibiców Legii oczekuje od niej ciągłego progresu, bo wiadomo, że to oznacza dalszy rozwój, potencjalnych inwestorów i powodzenie tego całego biznesu. To wstyd, że Polska nie ma ani jednego liczącego się wśród europejskich średniaków klubu piłkarskiego. Traktowanie aktualnej pozycji naszego klubu w tabeli jako argument sukcesu uważam za kiepski świąteczny żart.
~Zygfryd
 • 0 / 2
nigdy nie byleś jeszcze na Legii i zastanawiałeś się czy zacząć chodzić?
Plutonowy
 • 2 / 0
@stary,
człowieku - z takim podejściem nikt ambitny by do nas nie przyszedł. Przychodziliby jedynie przeciętniacy, dla których Legia to ich maks i szczyt marzeń. Ambitni piłkarze jeszcze długo będą traktowały polskie kluby, jako trampolinę i szansę na transfer do większego klubu w przyszłości.
Oczywiście nie jestem za tym, żeby wyprzedawać całą drużynę co pół roku, ale tak źle moim zdaniem nie będzie.

@jz166,
"to wstyd, że Polska nie ma ani jednego liczącego się wśród europejsich średniaków klubu piłkarskiego"
a możesz kolego wymienić kraj o podobnym potencjale i zasobach finansowych co nasz i który ma taki klub?
Bo za bardzo nie wiem czego oczekujesz - do której ligi porównujesz naszą polską ekstraklasę? bo chyba nie do Bundesligi?
Major
 • 2 / 0
@jz166

Widać że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Gdybym Ci powiedział półtora roku temu że w 2016 roku Legia zrobi dublet, wejdzie do LM i jeszcze z tej LM wyjdzie do LE to prawie na pewno brałbyś to w ciemno i jeszcze zapłacił za to.

Jeśli awans do LM nie jest dla Ciebie żadnym wyznacznikiem sukcesu i progresu to nie wiem co nim jest. Półfinał LM?

Przypominam że to pierwszy raz kiedy Polska drużyna gra w LM od 21 lat. Może o tym nie wiesz, nie winię. Wyobraź sobie w jakiej dupie jest Polska piłka jak przez 21 lat nie mieliśmy przedstawiciela w LM. Teraz mieliśmy i nagle okazuje się że to żaden progres.

Brak słów.
Generał broni
 • 2 / 0
wahwah

A czy nie widzisz, że rozmawiasz z trollami? Z nich tacy kibice Legii jak z koziej d*py trąbka.
Załosne trolle. Ale cóż - piękną sprawą jest to, że idzie nam ostatnio tak dobrze, żę trolle muszą się zniżać do poziomu szamba żeby wywołać jakieś komentarze.
Generał broni
 • 1 / 0
@Baron
No tak, wiadomo że to ty jesteś najprawdziwszym kibicem Legii z jedynie słusznymi poglądami a wszyscy, którzy mają inne zdanie to trolle. Jaki ten twój świat jest prosty...
Generał broni
 • 1 / 0
@arbuz
Postudiuj sobie aktualny ranking klubowy UEFA, bo tam znajdziesz odpowiedź.
~Podaj nick
 • 0 / 1
Rajtoral na celowniku legii
Skąd wy wszyscy bierzecie te nazwiska?
Kapral
 • 1 / 0
Jak to skąd? To nazwiska, które były łączone z Legią przez ostatnie sezony. Każdy kto się ekscytuje transferami, zna je na pamięć. ;)
~SG
 • 0 / 0
To pokaz mi jeden News z tym Rajtoralem
Pułkownik
 • 0 / 0
Hasi ma zostać szkoleniowcem Genku i podobno ma zabrać ze sobą Langila jako prezent świąteczny dla Legii
Pułkownik
 • 1 / 0
Podobno broz,aleksandrov i sulley są najwyższej na jego liście życzeń transferowy
Pułkownik
 • 0 / 0
obawiam się, że nikt z nich nie chciałby współpracować z Hasim:D
~McCrimmon
 • 0 / 1
A ty kiedy misiu Yogi odchodzisz?
~ASD
 • 0 / 0
Eugen Polański to mógłby być kozak
Kapitan rewelacji sezonu, jednej z dwóch drużyn w top5 ligach, która jeszcze nie przegrała meczu. Na pewno do wyjęcia...
Okienko w Polsce otwiera się 1 Stycznia.
~sco(L)
 • 0 / 0
a ja myślę, że jeśli mamy sprzedawać to tylko teraz, bo za pół roku jeśłi zdobędziemy mistrzostwo a wyprzedamy 3/4 drużyny to na eliminacje ligi mistrzów będzie za mało czasu na budowę zespołu, lepiej teraz wymienić i zgrywać do lata nowy skład...
Generał dywizji
 • 1 / 0
Jeden już odpadł z listy ... Llulaku nie dla Legii i Lecha ... podpisał kontrakt z Kazachami z Astany
akurat jego Leśny nie chciał - sam mówił w wywiadzie że nie ma tematu tego zawodnika
Generał broni
 • 0 / 0
Bo wiedział, że jest nie do wzięcia?
31-letni Andrew Hogg - bramkarz reprezentacji Malty wg miejscowych mediów obserwowany przez Legię. Nie wiem na ile można polegać na wiadomościach z onetu ale ja po raz kolejny stwierdzę, że powinniśmy Kuszczaka ściągnąć pomimo wieku.
Porucznik
 • 0 / 0
Na wiadomościach onetu można polegać tak jak na obietnicach polityków...wcale
~Kiwi
 • 0 / 0
Kto?! :D
~Rrrr
 • 0 / 0
A kiedy ktoś wreszcie pozbedzie tego polonisty.Przecież on i tak wszystko najpierw konsultuje ze swoim guru Engelem.
~L
 • 0 / 4
Lol Legia buduje silnol drozyne na europe hm..POWODZENIA...
Kapitan
 • 2 / 0
No cóż...dobry rok za Legią, fajna przygoda z LM, a gra w LE już tak zawodników nie kusi...Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie są planowani następcy. Teksty o Hamalainenie w ataku nieco martwią.
Generał
 • 1 / 0
Swoją drogą.. Bereś pierwszy raz bez urazów w rundzie i już się pali do odejścia. Ok miał super rundę. Tylko ilu takich wracało z podkulonym ogonem. Jędza.. Albo facet wtedy odszedł bo zabrakło kasy z LE albo chciał się sprawdzić tyle że u ruskich taka sobie gra. Być może gdzieś tam idziemy drogą Vive Kielce czyli ściągamy dobrych swoich z zagranicy. Fajnie by było sprowadzić młodych, zdolnych co nie grają. Łasicki np. Czy nawet Salamon. Tak patrzę i się zastanawiam gdzie tu jakaś logika. Ok wypaliły mega transfery Moulina i Vadisa.

Tylko że dla nich Legia [nie tylko dla nich, dla obcokrajowców] to kolejny przystanek. U nas nie ma jeszcze ludzi pokroju Javiera Zanettiego. Nasza liga jest traktowana jak trampolina. A taki Salamon prędzej będzie za Legię umierał. Polak to zawsze Polak. U nas kłopotem są menago typu Piekario. Naobiecuje złotych gór, a ten się buntuje. A potem myśli że w Legii to miał dobrze i mógł poczekać. Gdzie jest Borysiuk.. Jedynie gdzieś tam Rybka gra w dobrym klubie. Można powiedzieć gra. Jest w 18 i rywalizuje o miejsce w składzie top drużyny. Komorowski np miał ostatnią szansę na wyjazd.

Natomiast Łukasik im dalej w las tym bardziej wychodziło że to przeciętniak. Nawet Lewandowski grał 2 sezony w ekstraklasie. I to na dobrym poziomie, udowadniając swoją klasę. Podobnie Kuba, a Piszczka też Hertha wypożyczała do Lubina. Gdzie jest taki Bielik.. Klub chce zarabiać, tylko że tym samym marnuje się szansę na budowe dobrego teamu. Vive latami dochodziło do wygranej w Lidze Mistrzów.

I myślicie że taki Przybyłko w Legii by nie chciał grać. Tyle że u nas brakuje cierpliwości. Lewandowski trafia się raz na x lat. Warto zobaczyć który młody nie gra. To nie że jak mówi Dawidowicz " mam ambicje"... Tylko menago mówi a ten słucha. W twej chwili powrót dla 20-22 latka to nie krok w tył. Raczej zbudowanie swojego poziomu na nowo.
~Error
 • 1 / 0
Salamon to oferma...
~nicky
 • 1 / 0
Twierdzisz, że Polak będzie prędzej umierał za Legię, a w tym samym poscie podajesz przykład Polaka, który pali się do odejścia po jednej dobrej rundzie.

Prawda jest taka, że nie ma szans by dobry zawodnik grał w Legii latami jak Zanetti.
Chorąży
 • 2 / 0
Rany ludzie, kiedy nauczycie się wreszcie, że mamy XXI wiek, a nie połowę lat 80-tych. Piłka się zmieniła, otoczka jeszcze bardziej się zmieniła. Przywiązanie do barw wykazują goście w najbogatszych klubach lub tacy, co boją się sprawdzić w lepszych klubach. Cała reszta jakby mogła, to by poszła - wcześniej czy później. Jędza miał umowę z klubem, że latem odchodzi, bo zimą zgodził się zostać. I puścili go. Młody Polak? Jak nie gra tam, to u nas ma być niby lepszy od tych co sprowadzamy? Od kogo? Vadisa? Vako? Rado? czy nawet Czerwińskiego? Sypnąć paroma nazwiskami młodych, którzy wrócili bo się gdzieś tam nie łapali - rzekomo na ogranie się? Janota coś wam mówi? A Cywka? Wolski? Horoszkiewicz? Każdy z nich utalentowany. Wyjechali z Polski szybciej lub później, ale jako młodziaki. I co? Nic. Wolski miał 2 razy propozycje powrotu do Legii. Nie chciał. A co się stało z wielkim talentem Adamczykiem, który poszedł do Cracovi? Nie ma gościa. Kto z Polaków chce grać w Legii? Który? Jakoś tenże Adamczyk nie chciał. Kapustka też wolał Anglie. No to ma. Brakuje cierpliwości? To chcemy gonić to Europę, czy nie? Możemy sobie szkolić dzieciaków, ale wtedy nie liczcie na wyniki, ani nawet specjalnie na kasę. Swego czasu czytałem fajną analizę porównawczą Legii i Lecha. Autor doszedł do konkluzji, że Lech postawił na szkolenie, dlatego tak dużo gra młodymi, ale sukcesów z tego powodu nie ma, bo Legia gra o puchary i kupuje coraz lepszych piłkarzy, a przez to odskakuje Lechowi. Lech za to będzie miał od czasu do czasu transfer Linnetego, czy Kownackiego za grubą kasę- i powiedzmy satysfakcję. Ale nie wyniki. Kibic Legii jest gotowy poświęcić wyniki na rzecz kilku wychowanych młodziaków? Nie sądzę. A kwestia gry dla jednego klubu to głównie finanse. Legia nie ma Abramowicza (generalnie gatunek na wymarciu), nie ma super umowy z TV, ani potężnych właścicieli. Kasa dla Legii to puchary i transfery. Dlatego co i raz kogoś sprzedają. Tak da się zbudować dobry zespół, ale liczbę pomyłek należy mocno ograniczyć. Ci co grali trochę w Polsce, a teraz grają w poważnych kubach to w wieku 20 lat już wymiatali w ekstraklasie, a nie wciąż się dobijali do I drużyny. Łasicki ma już 21 lat i w III lidze włoskiej się nie łapie na stałe do drużyny. To co on ma w Legii szukać? To ja wolę postawić na Bondarenkę. Żadna różnica. A Bielik i jemu podobni są tam, gdzie chcieli. A sama Legia może stopniowo wprowadzać jakiś młodych typu Szymański, Wieteska, czy inny Michalak i liczyć, że zaskoczą szybko i da się ich wypromować. Ale to może być 1-2 gości na kilka lat, a nie co rundę.
Gaże w polskich klubach (nawet w Legii) wciąż na tyle odstają od lig zachodnich, że zawodnicy reprezentujący europejski poziom nie będą spędzali w ekstraklasie całej kariery. Nie ma się co łudzić...
Nasz Zanetti to Jakub Rzeźniczak i to nie przez wzgląd na wybory serca, a raczej brak ofert z zagranicy.
Tylko największe i najbogatsze kluby mogą sobie pozwolić na zatrzymywanie swoich gwiazd i odbywa się to kosztem wielkich nakładów finansowych.
Piłkarze mogą wznosić trofea i całować herby, ale sentymenty idą na bok gdy zaczyna się rozmowa o pieniądzach. Nawet Messi szczuje Barcelonę tym że może odejść...
@Calagan i @Invictus,
milo mądrych poczytac.
10/10
każdy może odejść oprócz Pazdana! Bez niego nie istniejemy w obronie...
~artyk
 • 0 / 0
Klexx1 Legia piszemy z wielkiej litery i skończ już tu komentować...
~1500
 • 0 / 1
Alexx ty ruro. Jesteś chińskim dildosem. Gejuchu.
Generał brygady
 • 1 / 0
Rozumiem chęć odejścia, podpisania lepszego kontraktu w lepszej lidze, lub ciekawszym kraju - interesującym i nurtującym, ale dlaczego musi się to odbywać w trakcie trwania sezonu.

Miło by było, gdyby piłkarze kończyli to co zaczęli, a w tym przypadku jest to sezon gry w Ekstraklasie, zdobycie tytułu MP. Nie ma problemu, żeby Nikolić, Bereś, Pazdek czy Prijo odeszli. Jednakże po zakończeniu sezonu! Wtedy jest czas na pozyskanie następców i wkomponowanie ich do zespołu.

A tak: powiedzmy, że odchodzi jeszcze Prijović, Bereszyński i Pazdan. Jesteśmy w czarnej du***. Na prawej stronie mamy ociężałego Łukasza Brozia, którego objechałby Kalisz Ryszard i Kucharczyk. W obronie Czerwiński i Dąbrowski (słabsi od słabszych). O ataku nie wspominając, bo pozostalibyśmy bez napastników.
Major
 • 0 / 0
Teoretycznie najlepszy moment na sprzedaż Prijovicia i Bereszyńskiego jest właśnie teraz. Złapali niezłą formę, wyróżniali się w lidze czy pucharach. Ich wartość poważnie wzrosła.

Kluczem jest szybkie znalezienie następców. Legia nie jest jeszcze w stanie konkurować nawet ze średniakami. Klub szukając dobrych zawodników poluje na okazje (ktoś liczył na dobry kontrakt w klubie X, ale się nie udało czy chęć pokazania/odbudowania się poprzez puchary). Łatwiej to zrobić mimo wszystko latem (większość kontraktów kończy się 30 czerwca), ale to przerwa zimowa w Polsce jest dłuższa.

Gdyby udało się szybko kogoś kupić czy podpisać kontrakt z wolnym zawodnikiem to nie powinno być problemów z wygrywaniem w lidze. Niestety budżet klubu nie jest z gumy i na prawdziwe wzmocnienia prawdopodobnie poczekamy. Dobrych zawodników ściągamy w tzw ostatniej chwili (np Hlousek w ostatnim okienku zimowym, Ofoe w letnim). Oczywiście to moje zdanie, np jammm twierdzi inaczej (że jest dużo czasu na wkomponowanie w zespół) i sugeruje, że jestem durniem :)

W pamięci mam stratę tytułu po odejściu Rado do Chin czy wynalazki w stylu Masłowski/Blanco/Novo/Aleksandrov ściągane tuż przed startem ligi. Mam nadzieję, że tym razem krzywdy sobie sami nie zrobimy.
~TLW81TLW.
 • 0 / 0
Też uważam, że to najlepszy moment na odejście tych 2 zawodników, zwłaszcza Beresia. Jednak podstawą do tego jest pewność zastąpienia ich jeszcze lepszymi, bardziej jakościowymi zawodnikami. Nie można liczyć, że ktoś tam wystrzeli skoro jeszcze nie prezentował jakości i stabilności na Legię.
Wanderson, któremu kończy się kontrakt w Krasnodarze? Jak najbardziej!(choć bardziej jestem pod wrażeniem tego z Salzburga, ale wiadomo).
Generał brygady
 • 3 / 0
Niko, Prio, Bereszyński
Odejście tych zawodników jeszcze przeżyję ale Pazdan musi zostać
Pułkownik
 • 0 / 0
zgadzam się w 100%
~Rozczarowany.
 • 0 / 0
Smutne że najlepsi tylko przebierają nogami by stąd uciec. W ten sposób nie da się zbudować dobrej druzyny choćby na 4 lata. Mają kasę, mają LM a myślą tylko o zagranicy a gdzie przywiązanie do klubu, 2 sie tylko przywiazało ale akurat oni chciałbym że spier....li stąd jak najszybciej.
~Matthew
 • 0 / 1
a idzcie w pi.... nasewet mnie nie denerwujcie.. bo wstalem i od razu patrze.. ta wiadomosc.. i wsciekly jestem. Nie rozsprzedajcie zespolu przed Ajaxem... kur*** bo takich pilkarzy jak macie.. nie ogarniecie w tak krótkim czasie. ! Proste jak slonce !!!!
~TLW81TLW.
 • 0 / 0
Jak Wanderson to najlepiej Belg brazylijskiego pochodzenia z Red Bull Salzburg! ;) To byłby na prawdę fajny prezent dla Kibiców :)
~lob
 • 0 / 1
sprzedajcie wszystkich z pierwszej jedenastki i idźcie stąd gasząc światło za sobą..........
Pułkownik
 • 1 / 0
kupować zawodników można cały rok, ale grać mogą oficjalne mecze dopiero od początku okienka
~Borsalino
 • 0 / 0
Nudne jest to pieprzenie co rok tego samego tekstu. O tym że można kupić każdego wiadomo odo dawna...i to mnie martw gdyż kasa z LM powinna zatrzymać najlepszych i pozwolić na spokojne budowanie drużyny. Są poważne luki na LO, ŚO, skrzydłach i ataku. Jeżeli Pan Żewłakow osłabi drużynę na pozycjach w których nie potrzeba wzmocnień to...potrzeba będzie kupić nie 3-4 a 7-8 chcąc podtrzymać ten poziom.
Pułkownik
 • 0 / 2
ht tp://polski-sport.pl/legia-znalazla-nastepce-nikolicia-trwaja-rozmowy-brazylijczykiem/

Co za bzdury!
~Kubaa1916
 • 0 / 0
Nie taka bzdura.
Pułkownik
 • 0 / 3
Bo jesteś imbecylem!
Pułkownik
 • 0 / 0
Wanderson to będzie drugi Radovic. Lubi do tego przypieprzyć z 18 metra.
Kapitan
 • 0 / 1
Czyli tak:
Nikolić, Prijović, Bereszyński i Pazdan - sprzedaż, co da pewnie jakieś 12 milionów euro.
tak nawiasem mówiąc, to Włodarczyk z PS pisał niedawno na TT, że Legia na europejskich pucharach i transferach zarobiła już ponad 170 milionów złotych w tym sezonie.
Langil i pewnie Kazaiszwili oraz Dąbrowski out, bo się nie sprawdzili.

Zostajemy tak:

??????
Radović, Ofoe, Guilherme
Moulin, Kopczyński
Hlousek, ??????, Rzeźniczak, Jędrzejczyk(?)
Malarz

??????(Niezgoda, Kulenović)
Kucharczyk(Michalak), Hamalainen, Nagy(Aleksandrov)
??????(Szymański), Jodłowiec
??????, Wieteska, Czerwiński, Broź
Cierzniak(Szumski/Majecki)
co wy wogole gadacie Wanderson jako rezerwowy ok hahah przeciez on zjada dupa tego Nikolicia i Prijovicia razem wzietych co obejrzeliscie statystyki ze malo bramek moze dlatego ze oni graja na 3 napastnikow i Wanderson z Arim odpoiwadali za kreowanie grali bardziej na 10 niz ataku i dogrywqali do Smolova ogladal ktos wogole Krasnodar z 2-3 ostatnich lat?? To zawodnik na Poziomie Odjidjy
Pułkownik
 • 1 / 0
Koleś jeszcze 2 lata temu wyceniany na 8mln euro, mało gra w tym sezonie głównie przez limit obcokrajowców. Umiejętności techniczne i inne czysto piłkarskie ma na pewno na poziomie przerastającym dowolnego innego napastnika z ekstraklapy o klasę.
Pułkownik
 • 0 / 2
Jaki wanderson??
Co wy trolle pierdzie€€cie
~Bartas
 • 0 / 0
Czytam te komentarze i wiem, że dobrze że to nie wy zarządzacie klubem.
~gizior
 • 0 / 0
Czyli będziemy sprzedawać i dzien przed zamknięciem okienka tuz przed startem sezonu weźmiemy za darmo kogoś pokroju aleksandrova albo trickovskiego ...
~ll
 • 0 / 0
Jak sprzedadza 3-4 kluczowych zawodnikow w tym okienku, to z Ajaxem co najwyzej w bierki mozemy powalczyc.
2 obroncow i 2 napastnikow to troche za duzo jak na klub o stabilnym budzecie w dodatku walczacy o trofea.
~Tch
 • 0 / 0
Wiem Panowie ,że liga slaba ale gośc młody cena nie duza a jak na ofensywnego pomocnika to statystyki wrecz kosmiczme Rauno Sappinen z flory.Co myślicie ?
~LEGIONISTA35
 • 0 / 0
Z tym Wandersonem to musi byc sciema.Bo co z limitem obcokrajowcow?Chyba ,ze Qazaishvili odchodzi?
Pułkownik
 • 0 / 0
tak poza tym to wiecie, że kontrakt kończy się w tym roku Wietesce, a jakoś o przedłużeniu nie ma mowy
Plutonowy
 • 0 / 0
z tego co sie orientuje, Wieteska jest u Kucharskiego...
podobnie jak Miłosz Kozak, którego przedłużyli dzisiaj... może do końca roku go podpiszą, a jak nie, to chyba koniec Mateusza w Legii..
Myślicie, że z tym Wandersonem to serio?? To byłby niezły hicior jednak :) -- polski-sport.pl/legia-znalazla-nastepce-nikolicia-trwaja-rozmowy-brazylijczykiem/
Pułkownik
 • 0 / 1
szczerze, jako drugi napastnik czemu nie, tyle że głupio będzie wyglądało jak drugi napastnik będzie zarabiał więcej niż pierwszy :D bo podobno ma mieć najwyższą pensję w lidze, on mi wygląda na kogoś w podobie Radovica... myślę, że więcej niż pól miliona nie dadzą mu za podpis, więc oczekuję jeszcze jednego transferu młodszego napastnika do pierwszej jedenastki, ten jako zmiennik
Pułkownik
 • 0 / 1
jako zmiennik super!
Plutonowy
 • 0 / 0
mysle, ze z tym Wandersonem to sciema... a jesli przyjdzie, to nie sądzę, że jako rezerwowy napastnik...
Pułkownik
 • 0 / 0
no tak a pieniądze nie ruszone, to za kogo arbuz twoim zdaniem powinni zapłacić oprócz Jędzy? mamy gdzieś 15 mln do wydania, gdzieś te pieniądze muszą iść, bo inaczej zapłacimy podatek (wszystkiego nie odpiszą z poprzednich lat)
Plutonowy
 • 0 / 0
zakladajac, ze rzeczywiscie wydamy 3.5 mln euro na transfery, to sam transfer Jedrzejczyka moze nas kosztowac z 2mln euro (np 1.5mln euro dla Krasondaru, 500 tys premia dla Jedzy za obnizke pensji).
Zostaje 1.5 mln euro, a to wcale nie tak duzo jezeli za taka kase chce sie sprowadzic dwoch napastnikow.
Pułkownik
 • 0 / 0
przecież Jędrzejczyka będziemy sprowadzać za transfer Beresia
za Beresia, Niko, Prijovica będzie 7 milionów euro
a co z pieniędzmi z Ligi mistrzów? tam zarobiliśmy 25 mln (a przy dobrych wiatrach z Market Pool 28mln)?
więc pieniędzy mamy w bród więc na co twoim zdaniem powinniśmy je wydać jak nie na dobrego napastnika?
Plutonowy
 • 0 / 0
chyba ze Ci chodzi 15 mln EURO?
no tyle to przeciez nie wydamy na transfery:)
mysle, ze te pieniadze zostana ulokowane inaczej.
Nie zrozum mnie zle - ja tez chce dobrych transferow i mysle ze takie beda, ale spodziewalbym sie mimo wszystko odchudzenia kadry - Lesny o tym wspominal. W tej chwili nasza kadra jest szersza od kadry Barcelony czy Realu, a na wiosne wcale nie bedziemy grac tak duzo meczow:)
Jak juz isc grubo w transfery (moim zdaniem az tak nie pojdziemy) to bylbym za tym zeby pozbyc sie najpierw przecietniakow czyli przede wszystkim Kucharczyka, Brozia, Aleksandrova, Dąbrowskiego, Czerwińskiego i skupił się jedynie na wzmocnieniu obrony....to raczej nierealne ale wzialbym z Lecha Kędziore i Bednarka (obu na lawke), Jędzę i jakiegos kozaka na ŚO do pary z Pazdanem i tyle. No i jednego kozaka napastnika. Ofensywy bym w tym okienku juz nie wzmacnial, pod warunkiem, że nikt poza Prijoviciem, Nikoliciem i Bereszynskim nie odejdzie.
Pułkownik
 • 3 / 0
i tak teraz nie ma problemu, problemy to się zaczną w lecie jak będziemy żegnać Odjidję:( jego zastąpić będzie cholernie trudno
Plutonowy
 • 0 / 0
Pełna zgoda. Odjidja będzie nie do zastąpienia.
Liczę jednak, że zagra do końca eliminacji LM.
No i że latem nie pozwolimy sobie na taką wyprzedaż, jaka jest teraz.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
obcy

ty juz powinienieś przestać główkować bo wymyślasz takie historię ze masakra:) 15 mln do wydania? kto ci takich głupot naopowiadał, to ty myślisz, że klub nie ma na co przeznaczać pieniądze? Ile ty masz lat, że zyjesz w takim zawieszeniu :) 15 mln buahaha
Kapitan
 • 0 / 0
Koledzy drodzy, ale kasa z LM i LE będzie dopiero po sezonie, czyli przed letnim oknem transferowym ;)
Pułkownik
 • 0 / 0
moim zdaniem wyjścia są 2:
-nowy kontrakt dla Prijovica na poziomie 500tys euro i nowy napastnik do pierwszej 11
-dwóch nowych napastników z czego jeden do pierwszej 11, a drugi rozwojowy jak Prijovic z niższym kontraktem

Zawsze istnieje ryzyko, że napastnik się nie zaadoptuje, Hamalainena nie próbowaliśmy na tej pozycji, może się nie sprawdzać, wchodził w charakterze skrzydłowego i tu to działało dobrze. I co mamy przez to przegrać mistrzostwo bo zarząd poskąpił pieniędzy, które miał ze sprzedaży (nie licząc pieniędzy z Ligi Mistrzów)
Pułkownik
 • 0 / 0
i tu pojawia się 3 i 4 możliwość:
-Wanderson z wysokim kontraktem jako wolny agent+ nowy kontrakt dla Prijovica
-Wanderson + nowy napastnik do pierwszej 11

:D
Byłem dwa razy. Dupy nie urywa. Laski najbrzydsze na świecie, no może poza Ekwadorem. Fajne plaże w Cancun.
ale bicie piany...
mowię rzecz jasna o forumowiczach, bo Żewłakow to przynajmniej krótko i zwięźle
~MartinessNL
 • 0 / 0
Ja bym to okreslil jako sraczka "transfermarkt&FM", ale to dobrze bo DOminik sobie notuje
Pułkownik
 • 1 / 0
I jeszcze jedno, skoro sprzedają drugiego napastnika to znaczy, że mają co najmniej jednego dobrego napastnika dogadanego i wydaje się im, że jest lepszy/ lepiej pasuje do naszej ligi niż Prijovic, bo inaczej daliby Prijovicowi nowy gwiazdorski kontrakt i wykupili z funduszu, więc spokojna głowa!
jeszcze 3 prócz Nikolić
czyli z
1 składu(pewnie):

Bereszyński
Pazdan
Prijovic

nie zapomniejmy jeszcze szerokie zaplecze :
Langil
Aleksandrov
Qazaishvili
Broz

czyli żadne 3 a najpewniej jeszcze 5-8

samym Jędrzejczykiem to tej wyrwy nie załatają

(jedyny plus to taki że jak wydadzą po te 1-3 mln na zawodników ) to oferty za tych piłkarzy w przyszłoscie za te smieszne 3 mln juz nie beda sie pojawiac
Plutonowy
 • 1 / 0
Jeżeli Prijović zostanie, nie sprowadzimy w tym okienku żadnego napastnika.
Jeżeli Prijović odejdzie, przyjdzie napastnik, ale tylko jeden.

Wiem, że wielu, w obliczu odejścia Nikolicia i Prijovicia, oczekiwało dwóch nowych napastników, ale tak się nie stanie. I bardzo dobrze. Już tłumaczę dlaczego.

Na wiosnę zagramy mniej meczów (chciałbym się w tej kwestii pomylić i żeby nasza przygoda z LE była do samego końca - ale to najbardziej prawdopodobny scenariusz), a nasza kadra jest bardzo szeroka. Zbyt szeroka.

Spójrzcie na naszych ofensywnych pomocników. Na trzy pozycje mamy:
Radović, Odjidja, Guilherme, Nagy, Hamalainen, Kazaishvili.
Sześciu zawodników "kozaków", a grać może tylko trzech.
Do tego dodać trzeba przeciętnego Kucharczyka, który też pewnie będzie grał (niestety szanse, że się go pozbędziemy, są bliskie zeru) i Aleksandrova (on może odejdzie, a może zostanie do lata).
Mamy w pomocy jeszcze większe bogactwo, niż było to w rundzie wiosennej. Jak sobie możemy z tym poradzić? A no tak, że drugim napastnikiem będzie ktoś z dwójki Radović, Hamalainen. Jak dla mnie ma to sens. Na ligę Hamalainen spokojnie powinien wystarczyć, a jeśli nie wypali, o wzmocnieniu tej pozycji drugim napastnikiem, będzie można pomyśleć w lecie,
Plutonowy
 • 0 / 1
Zakładam oczywiście, że w przypadku odejścia Prijovicia, ściągamy na pozycję napastnika jakiegoś kozaka.
Pułkownik
 • 0 / 0
a moim zdaniem sprowadzą dwóch napastników, za dużo jest do stracenia (Mistrzostwo Polski i el. CL), za dużo kasy zarobimy na Nikolicu i Prijovicu, żeby zaryzykowali z jednym napastnikiem, przyjdzie dwóch
Pułkownik
 • 0 / 0
choć możliwa do zaakceptowania jest dla mnie rola Hamalainena jako napastnika rezerwowego (dobrze gra głową, nieźle się zastawia, jest dość skuteczny), ale wtedy ten podstawowy napastnik to musi być gość!
Plutonowy
 • 0 / 1
@obcy,
przy scenariuszu, że ściągamy dwóch napastników - jak byś rozwiązał problem z tłokiem wśród ofensywnych pomocników?
Już teraz odesłałbyś Vako do Holandii?
Sprzedałbyś Guilherme?
Dla mnie byłoby szkoda pozbywać się kogoś z tej dwójki.
O Odjidji, Radoviciu, Nagym nie wspominam, bo z wiadomych względów muszą zostać.
Nie miałbym jedynie żalu sprzedać Hamalainena, ale wątpie by ktokolwiek złożył w tym okienku za niego jakąkolwiek ofertę.
Podobnie zresztą jak i za Kucharczyka...
No i jest mały problem, nie uważasz?
~Micha(L)
 • 2 / 0
I to jest moim zdaniem bardzo złe podejście.

Duże transfery powinniśmy robić zimą, żeby zawodnik miał czas na aklimatyzację i zgranie z zespołem. Latem najprawdopodobniej odejdą Odjidja, Guilherme, Prijović (jeśli nie dojdzie do tego już zimą), Kazaishvili (wątpię żebyśmy go wykupili). Zostaniemy zatem z Rado, Kucharczykiem, Nagym, Hamą, Niezgodą i Kulenoviciem, i to na cztery pozycje a nie na trzy jak napisałeś. Z kozaków zostaje tylko Rado, Nagy to wielka niewiadoma, Hama jak na razie statystyki ma niezłe, ale grą wcale nie zachwyca, a Kulenovic nie dostaje szans w 1, więc pewnie trener uznał, że nie jest na to gotowy. Z wymienionej grupy prócz Rado najbardziej liczę na Jarka Niezgodę i to, że będzie tak samo skuteczny u nas jak w Ruchu.

Skoro możemy przewidzieć, że latem odejdzie większa część zawodników, stanowiących naszą siłę ofensywną, a okienko i przygotowania zaczynają się z początkiem lipca i pierwsze mecze gramy już w drugiej połowie lipca, to jak nowi zawodnicy mają się zgrać z zespołem? Jeśli wiemy, że odejdzie Odjidja, idealnie by było, żeby jego następca przyszedł do nas już teraz i uczył się stylu gry drużyny. Nawet taki kozak jak Odjidja potrzebował 2 miesięcy na odpalenie.

Wiem, że to założenie bardzo idealistyczne i pewnie w Legii jeszcze długo nie będzie realizowane, ale taka naturalna sukcesja zmniejsza ryzyko niewypałów transferowych. Odejście Odjidjii latem jest pewne, więc przynajmniej za niego przydałby się jakiś zawodnik. Guilherme też od dawna przebąkuje o chęci spróbowania się w mocniejszej lidze. I wyjdzie na to, że latem z jedenastki Malarz - Bereś, Rzeźnik, Pazdan, Hlousek - Kopa, Moulin, Guilherme, Odjidja, Rado - Prijo, zostanie tylko Malarz, Rzeznik, Hlousek, Kopa, Moulin i Rado. A chyba nie trzeba przypominać, że w tym roku o LM walczyła drużyna, która grała ze sobą co najmniej od pół roku (poza Moulinem).
Pułkownik
 • 0 / 0
to proste raz wchodzi Nagy raz Vako, a Kucharczyk cały czas grzeje ławę, Hamalainen jako pierwszy zmiennik
Plutonowy
 • 2 / 0
Ci, którzy mają pretensje, że oczekiwanie na transfery tyle trwa, powinni zrozumieć - na lepszych piłkarzy zawsze trzeba trochę poczekać.
Prosta sytuacja - mamy gościa X którym wykazuje zainteresowanie Borussia Dortmund. Pan X wie o tym zainteresowaniu, jednocześnie został jednak uprzedzony, że jest dopiero nr 2 na liście życzeń Borussi i sytuacja wyjaśni się dopiero za tydzień, może dwa.
Gościem X zainteresowana jest też Legia Warszawa. Właściwie jest już zdecydowana, ale musi poczekać na rozwój wydarzeń na linii X-Borussia Dortmund. Jeśli temat upadnie, X trafi do Legii Warszawa.
To uproszczony scenariusz, ale mniej więcej tak to działa.
To na księżycu masz zasięg???
~Sobieryba
 • 0 / 0
Na razie spoko.
Odejście Niko żadne osłabienie. Sam instynkt strzelecki to już mało
obecnie Niko sylwetką i ruchami przypomina raczej zapaśnika podejrzewam że w Ameryce przerzuci się raczej na futbol amerykański.
Ze środka obrony to można wywalić spokojnie wszystkich 4 a Czerwińskiego i Dąbrowskiego obowiązkowo trzeba!
Zostawiłbym może Rzeźnika jak 4 jako 3 dał Wieteske a podstawowa dwójka Diaw i ten Francuzik z Vittorulu obaj spokojnie w naszym zasięgu.
~milano
 • 0 / 0
Klasyka klasyka jakby w naszej pilce odkąd pamiętam. Kilka lat temu mówiono marzyło. Ze jak by była kasa z LM to odskoczymy. I co i uj..... to samo co bez LM. A my dalej się dajemy omamiac.
Mnie bardziej martwi, że sprzedajemy zawodników już na samym początku okienka. Pierwsza lepsza oferta i już ją akceptujemy tak jakby to była wyprzedaż i łapanie jak najlepszej okazji. Myślicie, że teraz łatwo będzie kupić nowego napastnika? Każdy będzie widział, że odeszło 2 to musimy kogoś kupić i tym samym każdy klub będzie chciał więcej kasy od nas wyciągnąć. Ponadto uważam, że Prijovic szczególnie w Legii grał dobrze, a nawet świetnie i znalezienie teraz napastnika, który będzie równie dobry jest zdarzeniem losowym i niepewnym. Żewłakow mówi, że może 4 odejść, a ja sądzę, że odejdzie jeszcze Pazdan niestety.

Pozbywamy się najlepszych, a zostawiamy słabych. Broź, Aleksandrov, Kucharczyk zostają..
Osobiście uważam, że Bereszyński jest wart 5 milionów euro, Nikolic 4,5, a Prijovic co najmniej 4 i dziwi mnie po prostu taka wyprzedaż.
Porucznik
 • 3 / 0
Tak też uważam że sprzedaż graczy w ostatni dzień i kupowanie nowych na ostatnie minuty okienka to fantastyczny pomysł... ja pierdole
~demo
 • 0 / 0
Masz pojecie co to klauzula odstepnego?
Pułkownik
 • 0 / 0
Nikolic- miał dość słabą rundę, w Lidze Mistrzów grzał ławę
Pazdan- tu sytuacja jest dla mnie jasna, jak go puszczą za mniej niż klauzula to pójdę rozpierdzielić ten zarząd
Bereś- ma klauzulę i idzie za klauzulę tylko na raty+bonusy
Prijovic- miał niezłe kilka spotkań, gdyby miał całą rundę dobrą można by żądać 4mln, on jest kupiony z funduszu, stąd nacisk na ten transfer, wiem, że trudno jest pozyskać dobrego napastnika, ale Prijovic wcale nie gwarantuje goli w lidze, on się spina na ważne mecze i w tych ważnych przeważnie strzela, niemniej dobry zmiennik, ale ta rola mu u nas nie pasuje, za mało kasy dostaje na konto, mógłby dostać nowy kontrakt, tyle że by go pewnie nie podpisał
Pułkownik
 • 0 / 0
Bardziej naszym problem jest to, że zarobiliśmy co najmniej 24-25mln na Lidze Mistrzów, a niektóre źródła podają, że może to być 28-30mln, a jakoś nie widać, żeby Prezesi uruchomili chociaż 1/3 tej kwoty na przyszłościowe wzmocnienia. Rozumiem, muszą odejść gracze niechciani z listy płac, ale jednak w napastników powinni zainwestować nawet z 3mln euro na jednego (drugi może być tańszy), tak żeby zapewnić jakość tej drużynie. Niestety, ale dobry napastnik kosztuje. I trzeba sypnąć kasą. Mają 3mln z Nikolica i choćby to powinno być wydane w proporcji jeden do jednego.
Pułkownik
 • 0 / 0
i nie ma tu już miejsca na tłumaczenia, że nie takich zawodników poszukiwał skauting, od pół roku wiedzą, że gramy w Lidze Mistrzów i że za Nikolica będzie 3mln euro + jego pensja i oczekuję, że mają właśnie kandydatów w tym pułapie cenowym
Pułkownik
 • 0 / 0
a co do Prijovica jeszcze to za tych prawie 1,5 mln można mieć myślę wspominanego Beflodila tyle, że z wyższą pensją niż Prijovic, czyli niestety za podobną jakość, bo myślę, że obecnie Prijovic=Beflodil trzeba będzie więcej zapłacić, ale tylko dlatego, że Prio jest z funduszu, więc trzeba coś dorzucić z Ligi Mistrzów, żeby zachować sportową jakość niestety. Bez tego nie ruszymy z miejsca. Równie dobrze, zamiast kupować Beflodila możemy wykupić Prijovica z funduszu i dać mu taką samą pensję jak Beflodilowi. Ale tego chyba nikt w naszym klubie nie zrobi, bo Prijovic nie był regularny...dlatego w owym czasie sami nie wiemy na co go tak naprawdę stać, takie bramki jak z Borussią mogą mu już nie wpaść, a w zasadzie na tym jednym meczu opieramy jego wielkość, bo w pozostałych meczach to pokazał najwyżej nieskuteczność i dobre zastawianie się
Nie sądzę abyśmy kontraktowali nowych zawodników póki nie sprzedamy obecnych.
To może być sprawdzian wiarygodności naszego scautingu i słów Prezesa. Mityczna lista 50 obserwowanych zawodników i ci którzy ponoć sami się do nas pchają powinni zapewnić szybkie zastępstwo. Jeśli zaś znów będziemy sprowadzać zawodników po obozach przygotowawczych tuż przed wznowieniem rozgrywek to będzie to trąciło transferową partyzantką. Przy takim układzie zanim nowi się wkomponują możemy zanotować słaby start, a to oddaliło by marzenia o obronie mistrzostwa...
~Raf
 • 0 / 0
Jeszcze chcesz sprawdzać nasz skauting po tylu dobrych lub bardzo dobrych ruchach jakie wykonał w ostatnich latach?
Ludzie opanujcie się trochę zaufania
Starszy kapral
 • 1 / 0
Legia od 2012 roku utrzymuje się na szczycie i osiąga co i rusz kolejne sukcesy o których pokolenia kibiców mogły jedynie marzyć Legia sprzedaje i sprowadza piłkarzy i nie staje się słabsza. Wręcz przeciwnie. Drużyna nieustannie się rozwija i co okienko transferowe pojawiają się nowi, ciekawi zawodnicy, eksplorowane są nowe rynki i trafiają tutaj piłkarze o reputacji Hlouska, Odjidji-Ofoe czy nawet tego Kazaiszwiliego. Był czas, że ostro go potraktowałem, ale w meczach kadry i fragmentach w Legii pokazał, że drzemią w nim spore możliwości. Szwankuje może położenie w czasie niektórych transferów, ale to tak jest, kiedy czeka się na okazje. Przykład Hlouska czy Odjidji pokazuje, że warto czasem poczekać na taką okazję, niż sprowadzać piłkarza w to miejsce wcześniej "na obóz przygotowawczy". W jakim celu? Żeby ulżyć transferowemu napięciu rozgorączkowanych kibiców?

Proces transferowy jest wiarygodny. Potrzebuje jedynie niewielkiej kalibracji, żeby nie trafiali tutaj piłkarze pokroju Czerwińskiego czy bezwartościowych zapchajdziur jak Aleksandrow (mimo minimalnych kosztów, i tak nie warto).
Elteemiak to Ty???
Marszałek Polski
 • 1 / 0
ważne jest byś miał sie gdzie wysraćććć:)
~john_new
 • 0 / 2
no to ładnie nam się wiosna zapowiada, proponuję jeszcze sprzedać Hlouska, Gui, może na Rado znajdziecie klienta, Odjidja też pewnie za darmo nie pójdzie. co za sposób myślenia? rozmontować atak i obronę, a Magik niech sobie radzi, później i jego się pozbędziemy za brak wyników
Aż strach zaglądać w telefon. Co wizyta to większy horror się robi!
To już nie zaglądaj do niego więcej, bo nie wiadomo, bo nie wiadomo, czy dobrze go składasz po tym jak do niego zaglądasz ;)
~Jatar
 • 0 / 4
Heh, Legia rozmawia z Sobiechem. Czy aby to odpowiedni napastnik ?
Mowi sie tez o powrocie Orlando Sa...
~laska
 • 4 / 0
Magiera wyrzucił za alko Langila po drugiej wpadce, a chcesz tu Orlando, który dwa wypady to robi na weekend?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
i jeszcze Olisadebe i patrz ja wiedziałem o tym a ty nie:) ha ha
Jeżeli będziemy tylko tracić zawodników , a nikt na podobnym poziomie nie przyjdzie do nas to będzie oznaczać,że dalej jesteśmy kopciuszkiem i nic tego nie zmieni. Występy w Lidze Mistrzów miały to zmienić więc albo będzie szansa zbudować silną na europejskim poziomie drużynę ,albo całe te opowiadania prezesa można będzie włożyć między bajki.
Przyjdzie Jędza, który może grać na PO, LO, ŚO, a może jeszcze w ataku zagra.
~laska
 • 0 / 0
wysoki jest, na wrzutki się nada ;-)
Czyli odejdzie trzech i przyjdzie trzech w jednej osobie ;) Toż to niemal...
~Kylu
 • 0 / 0
Taaa rozpiepr..... te druzyne to zobaczycie za rok LM jak swinie gwiazdy