Mioduski prelegentem dyskusji dot. pieniędzy w polskiej piłce

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

08-11-2018 / 18:03

(akt. 02-12-2018 / 11:21)

Dariusz Mioduski będzie prelegentem w trakcie Kongresu 590, który 15 i 16 listopada odbędzie się koło Rzeszowa. Właściciel i prezes Legii Warszawa weźmie udział dyskusji dotyczącej futbolu. Mioduski będzie uczestniczył w panelu dotyczącym liczb i pieniędzy polskiego futbolu.

Właściciel mistrzów Polski będzie uczestniczył w dyskusji, w której udział wezmą również prezes Ekstraklasy Marcin Animucki, prezes zarządu PKO BP Zbigniew Jagiełło oraz associate partner Ernst&Young, Marcin Opiłowski. Panel nosi nazwę ""Liczby i pieniądze polskiego futbolu - gdzie jesteśmy i gdzie chcemy być?"

Kongres 590 organizowany jest w G2A Arena koło Rzeszowa i skupia się na działaniach na rzecz rozwoju gospodarczego w Polsce. Wydarzenia uzyskało patronat Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, który będzie jednym z prelegentów, jak i premier Mateusz Morawiecki. Pełen wykaz mówców dostępny jest tutaj.

Komentarze (30)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Gadać to on umie i jeszcze szukać winnych dookoła . Mam nadzieję że czas błędów już się w LEGII skończył, zatrudnienie Sa Pinto to była na pewno dobra zmiana :)
Generał brygady
 • 0 / 0
Pierwsze zdanie, to przesada.
Drugie zdecydowanie na tak !
~er.
 • 0 / 0
Temat prelekcji: Jak durnymi decyzjami stracić w 2 lata 30 baniek :-)
Generał broni
 • 2 / 0
Prezes Mioduski już kiedyś próbował rozpocząć dyskusję na temat rozwoju polskiej piłki i zorganizował Forum na które zaprosił ludzi od spraw szkolenia i finansów w piłce nożnej z Polski i zagranicy. Ale nie spotkało się to zainteresowaniem mediów ani środowiska.
Widać że facet ma pomysły i chęci do uporządkowania tych spraw w sposób systemowy ale nie może znaleźć partnerów do rozmowy. PZPN woli działania piarowe i wojenki z Ekstraklasą S.A. a wiele klubów nie jest zainteresowanych, bo jest im dobrze na kroplówce samorządów. Słabe zarządzanie klubami i nie uregulowane mądrze relacje z samorządami i prywatnym kapitałem są hamulcem rozwoju polskiej piłki. Mioduski słusznie twierdzi że bez rozwoju ligi jako całości nie ma szans na podniesienie jakości polskiej piłki klubowej.
Jestem przekonany że gdyby Mioduski albo człowiek z jego sposobem myslenia został prezesem PZPN, to polska piłka zrobiłaby duży krok do przodu.
ponieważ nie ma szans na to żeby został prezesem PZPN, to uważam że powinien zorganizować koalicję w następnych wyborach do władz Mazowieckiego ZPN i spróbować stworzyć w Mazowieckim rozsądny system szkolenia i finansowania. Samo Mazowieckie ma potencjał Chorwacji, Czech, Słowacji czy Belgii (ludnościowy) a WZPN-y maja sporą autonomię i we współpracy z samorządami i lokalnym biznesem mogą wypracować sprawny model zarządzania piłką.
Problemem są obecni działacze związkowi i klubowi którzy w obecnym bardaku czują się świetnie, bo mogą się skupić na załatwianiu sobie różnych boków a niepowodzenia sportowe zwalać na "brak pieniędzy" i czekać na "złoty deszcz" który również rozprowadzą między sobą.
Pewnie jest to krzywdząca opinia wobec wielu działaczy ale główny nurt jest właśnie taki.
Generał brygady
 • 0 / 0
Sądzę, że gdyby Mioduski nie był prezesem Legii, tylko tworu kartoflanego czy innej jedwigi, to wtedy jego propozycję by światek piłkarski rozpatrzył. Niestety, w tym kształcie, to nie chcą podejmować jakiejkolwiek rozmowy, bo nie będzie nam "cwaniak w garniturku z Legii", dyktował co mamy robić.
Pułkownik
 • 0 / 1
Miodek nie gadaj a wpłacj te 30 mil,za popełnione błędy.
Wystąpienie prezesa Mioduskiego będzie nosiło tytuł: "Czy własciciel klubu piłkarskiego może zostać milionerem?:
Po rozważeniu pwszystkich za i przeciw, wskazaniu ryzyk i możliwości biznesowych, zdefiniowaniu specyfiki branży piłkarskiej, prezes przedstawi końcowy wniosek:
"Oczywiście, tak, ale pod warunkiem, że wcześniej był miliarderem!".
Pułkownik
 • 3 / 0
juz sie tak nie spinajcie bo nie jest wcale zlym prezesem i wlascicielem. idealny tez nie jest ale ma wazna ceche: mianowicie uczy sie i potrafi przyznac sie do bledow. zatrudnil jakis jozakow, klafuricow i kepcijow? a no zatrudnil. ale potrafil jozaka zwolnic na kilka kolejek przed koncem i klaf wygral PP i MP. klafa zwolnil po kilku tygodniach nowego sezonu bo zrozumial ze musi byc "Trener" i mamy teraz pinto. chyba nikt nie jest smutny z tego powodu. gadal jakies glupoty w mediach i wywiadach co chwile? ano gadal. ale tez zrozumial ze to nie ma sensu i jakos od kilku miesiecy go nie widac nawet na TT. nie zna sie na pilce? no nie zna sie, wiec wzial heuslera za gruby hajs na doradce. podejrzewam ze wiecej mu placi za jakies "doradztwo" raz na jakis czas niz wiekszosc klubow eklapy placi za caly sztab trenerski I zespolu.

kto ma niby lepszego wlascicela, prezesa i zarzad? np wisla krakow? z tego co wiem to tam sami przestepcy z wyrokami i dlugi na grube miliony ze nawet wynajem stadionu im miasto wypowiedzialo na chwile. cracovia? tez chyba w filipiakiem wojny prowadzi. korpoziomki z amiki posen? co wygraly 1 MP na 10 lat na farcie jak im sie gornik podlozyl? i zwolnily bjelice w 36 kolejce jak wszystko bylo juz przegrane i wziely jakies durdewicia co nie potrafil nawet w 3 lidze nic wygrac i zwolnily go w polowie sezonu gdzie juz wiadomo ze caly kolejny sezon na straty? nie znam za duzo prezesow i zarzadow eklapy bo sie tym nie interesuje. w jagielloni chyba to jakos wyglada nawet w miare spoko. ale reszta? widzew? 8 liga? ruch chorzow? kolejny bankrut w 8 lidze. osuch w zawiszy? kolejna 8 liga. wojciechowski/krol w polonii warszawa? znowu 8 liga. itp itp itp

i prosze mnie tylko nie wsadzac w jakas wojne miodek kontra lesny czy cos. rzadzil tu lesny to mu kibocowalem. lesnego juz nie ma, jest miodek i teraz kibicuje miodkowi zeby mu sie wiodlo tu jak najlepiej.
~Yorick
 • 0 / 2
Dobrze, że jest Mioduski. Lepiej, niż gdyby został Leśnodorski.
Ale bład z Klafem to nie jakiś po prostu bład, mówimy trudno i idziemy dalej.
Ten brak pucharów w tym roku cofnął nas sportowo, organizacyjnie i finansowo o kilka lat.
Niech teraz to naprawia, a nie tylko przyznał się do błedu.
Generał brygady
 • 0 / 0
Ja uważam, że zarówno Leśny, jak i Miodek, powinni dalej działać wspólnie dla Legii.

Po co tutaj był wzięty wąż Pędzel, to ja nie wiem...

Przylazł i od razu zniszczył coś, co fajnie się budowało w Legii.
~List pozegnalny
 • 0 / 3
A będzie temat dla pudla Mioduskiego pod tytułem: „ jak można doprowadzić największy klub w Polsce do niemal bankructwa w ciągu tylko 2 lat?”. W tym to by się odnalazł.....
Pudel to cię trącał.
~Zenon M
 • 0 / 0
Dobrze, że tam w tej amice wiecie iż Legia to największy klub :)
Generał brygady
 • 0 / 0
Nawet parę pudli cię trącało !
Szkoda, że będę w Rzeszowie akurat w dniach 17 i 18 listopada. Może bym się jakoś wkręcił na to spotkanie;-)
A tak poważnie, to dyskusja dyskusją, ale mam nadzieję, że prezes zadba o to, żeby mimo wszystko budżet nie dopinał wyłącznie poprzez wielką wyprzedaż.
Tylko Legia!
Generał broni
 • 0 / 3
Proponuje temat "Jak spłaciłem wspólników i ile utopiłem kasy zamiast inwestować w Polski futbol"
Generał brygady
 • 0 / 0
Weź ty już gościu zmień płytę.
Przerzuć się z winyli na blu-ray'e.
~Leśny Dziadek
 • 0 / 2
Gdy Prezes zacznie mówić o organizacji klubu pikarskiego i inwestowaniu w piłkę, Jaś Fasola spadnie z krzesła, ze śmiechu...
~Mi
 • 0 / 3
Niech opowie jak wydaje na pensje pierwszej drużyny 60 mln i i tak chu... grają - 2 lata bez pucharów
Porucznik
 • 0 / 7
Jesteśmy w duppie a gdzie chcemy być?
Generał broni
 • 0 / 7
W dupie to ty jesteś, trollu.
Porucznik
 • 0 / 0
O ręka jz166 sięgnęła z dupy Miodka do klawiatury.
Sierżant
 • 0 / 1
jz wyzywający kogoś od trollów to jest absurd kurwa jakiś xD
Pan prezes trzyma rękę na pulsie zatrudniając najemników internetowych, którzy każdą krytykę nazywają trollowaniem. Szkoda, że na futbolu zna się gorzej...
Porucznik
 • 1 / 0
Będzie gdzieś potem można przeczytać wystąpienie Prezesa?
~Leśny Dziadek
 • 0 / 0
portal Pudelek
~ech
 • 0 / 1
ekipa mocna... tyle ze pogadaja a kasy nikt nie da :)
~Czaro1987
 • 3 / 0
Ilu nowych sponsorów pozyskał Pan Mioduski ??? Mówić łatwo problem zaczyna się jak trzeba działac.
Generał brygady
 • 0 / 0
Pożyjemy, zobaczymy.
~nikt 55
 • 0 / 0
No z tej imprezy to powinna być transmisja live, ale znając specyfikę tego polskiego biznesu to albo będzie zakodowana albo pay- per-view.