Miszta lub Muzyk na wypożyczenie

Logo Legia.Net

Adam Dawidziuk

Źródło: Legia.Net

03-08-2020 / 21:16

(akt. 03-08-2020 / 21:42)

Po zakontraktowaniu Artura Boruca hierarchia wśród bramkarzy zdaje się być jasna. On będzie numerem jeden, drugi w hierarchii jest Radosław Cierzniak, a trzeci zostanie wybrany z dwójki Cezary Miszta – Wojciech Muzyk.

Miszta wróci do Legii z wypożyczenia do Radomiaka i rozpocznie treningi z pierwszym zespołem. Ma być na zajęciach w sobotę, 8. sierpnia. Muzyk ćwiczy z drużyną.

Na razie nie ma decyzji, który z młodszych zawodników zostanie przy Łazienkowskiej. Muzyk dostał szansę w trzech meczach – dwóch  Pucharu Polski (2:1 z Miedzią Legnica i 0:3 z Cracovią) oraz z Lechem Poznań (1:2) w ekstraklasie. Jeśli rozstrzygać, czy zdał egzamin, to jednoznacznej odpowiedzi nie da się udzielić. Na pewno nie oczarował.

Miszta wiosnę spędził w Radomiaku. Zagrał w 11 ligowych meczach, przepuścił 12 strzałów rywali, w 4 meczach zachował czyste konto. W barażach o ekstraklasę wystąpił dwukrotnie, dał się pokonać 3 razy, w tym dwukrotnie z rzutu karnego. 

Legia z niespełna 19-letnim zawodnikiem wiąże spore nadzieje. Pytanie, czy zostawić go w Legii, aby uczył się u boku Boruca i Cierzniaka, czy wysłać na kolejne wypożyczenie, by się ogrywał. Niewielką przewagę na razie ma pierwsza opcja, choć decyzja zostanie podjęta dopiero za kilka tygodni. Pewne jest jedno. Ktoś z dwójki Miszta - Muzyk zostanie wypożyczony.

Komentarze (40)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
 • 0 / 0
Kurcze, po wypowiedzi Dowhania można wnioskować, że bliżej do zostania jest Czarek. Kurcze, bo jestem zwolennikiem dalszego wypożyczenia - wolałbym oglądać go w bramce niż na ławce/trybunach.
Generał broni
 • 0 / 0
Też tak myslę .
Muzyk nie będzie grac pierwszych skrzypiec :/
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Też tak myślę
Podporucznik
 • 0 / 0
IMO bez żadnych wątpliwości opcja 1. Jak tylko przyszedł Boruc, od razu pisałem, dawać Misztę. Z Borucem i Dowhaniem skorzysta dużo więcej niż dalej grając w 1 lidze.
Czarek niech zostanie i niech zacznie grać przy Arturze w meczach o mniejszą stawkę
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie. Jak Majecki z Malarzem jeszcze nie tak dawno
Major
 • 1 / 0
Miszta jeśli ma nie być drugim to wypożyczenie
Generał dywizji
 • 0 / 1
Kurcze. Ciężko wybrać. Chyba jednak Czarek idzie się ogrywać, a Wojtek zostanie.
Miszta musi sie wzmocnic fizycznie, wyglada jeszcze jak chlopaczek. Wypozyczenie , na legie jeszcze za wczesnie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jeżeli Miszta zostanie wypożyczony do klubu z ekstraklasy i będzie grał to super. Ale jak ma iść do 1 ligi to chyba lepiej niech zostanie i wchodzi czasami u nas
Generał dywizji
 • 1 / 0
On musi teraz grać, grać, grać.
Może wypożyczyć do Stali Mielec tego Misztę?
I Ekstraklasa, i otwarci na współpracę z Legią.
Ja bym wolal aby ogrywali w Legii Miszte jak juz jest Boruc.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Też jestem tego zdania
Generał dywizji
 • 0 / 0
A ja nie. Uważam, że regularna gra da mu więcej od siedzenia na ławie i "podpatrywania" Artura.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
U Majeckiego dobrze wyszlo więc i tutaj może
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Chyba że wypożyczenie do np beniaminka ekstraklasyekstraklasę. To wtedy spoko,gdyby grał
Generał broni
 • 0 / 0
Słusznie ,najlepsza opcja.
Zegrze, Kostia - myslimy tak samo. Nie po to sciagneli Boruca aby nie skorzystac z jego pomocy w ksztalceniu talentu Miszty. Trener Dowhan jest wysmienitym fachowcem ale Boruc ma co dodac od siebie. To bezcenne! Istnieje szansa ze bedziemy mieli bramkarza z duzego B. za ktorego zainkasujemy kolejne 7M (+-). Jestem pewny ze trenerzy wybiora optymalna opcje rozwoju Miszty. A Muzyk, on ma podobno zaleglosci wiec potrzebuje wiecej czasu. Z niego rowniez bedzie pozytek :)
Młody musi grać, musi swoje wpuścić.
ALE:
Ten który będzie na co dzień podpatrywał Boruca, wcale mniej się nie nauczy niż ten broniący strzały napastników z I ligi. Taki rok wspólnych treningów, podpatrywanie jak sie ustawiać etc.jest nie do przecenienia. Z całym szacunkiem dla Cierzniaka,ale taki Miszta podpatrywałby nie Cierzniaka, lecz BORUCA!!!
Troche w formie żartu..troszke życzenia.. Obsade bramkarza nr1 można rozegrać tak : Artur rok góra dwa i koniec kariery. Po jego odejściu namówić Fabiana na powrót i kolejne 2 lata...Gdy już Fabian zawiesi buty na kołku brać Szczęsnego niech sobie zadebiutuje w Legii :)Przyjdzie czas jego emeryturki to niech wraca Majecki....:) 8 do 10 lat spokoju w obsadzie bramkarza :)
Podpułkownik
 • 0 / 0
Pomysł świetny:)
Ale tamci to nie Boruc, do końca będą hajs wyciskać.
Starszy kapral
 • 4 / 0
Miszta wydaje się być lepszą inwestycją na przyszłość jak Muzyk . Powinien jeszcze rok grać na wypożyczeniu, a nie siedzieć na trybunach podczas meczu . Tym bardziej ,że Artur wcale nie musi przestać grać w Legii po tym sezonie .
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Albo jak Majecki z Malarzem taksię w, tymale sezonie Miszta z Borucem
Co jak co ale pewnie za rok Miszta bramjarz nr 1 Muzyk moze nr 2
Ja bym Misztę wypożyczył. Patrzyłem parę razy na Radomiaka i zdarzały mu się nerwowe zachowania wynikające prawdopodobnie z braku ogrania, złej oceny sytuacji i nerwowości gdy coś nie poszło tak jak założył. Dlatego wg mnie powinien dalej zdobywać doświadczenie grając, trening nawet z Arturem mu pewności siebie nie nabędzie. Jak ma rok siedzieć na ławce i grać w rezerwach to nie wiem czy to dobry pomysł.
Pan Sławek niedawno mówił w telewizji, że według niego mentalnie jeszcze nie dojrzał do rzucenia na głęboką wodę.
~( L )
 • 1 / 1
Starszy kapralshimekh pełna zgoda ale lepiej mieć jakiegoś bramkarza na zmianę tylko pytanie kto Muzyk czy Miszta jeden ma Radek 37 a drugi Artur 40 młodzi niech się uczą od starszych po fachu

Wg mnie:
Miszta - wypożyczenie do Ekstraklasy
Muzyk - wypożyczenie do 1. ligi
Kochalski - nr. 3
Młodziaki z CLJ - nr. 4 na treningi
Generał broni
 • 0 / 0
Dobre rozwiazanie.
Jak Wojtek przyszedł do Juve siedział na ławce i uczył się od Buffona cały sezon żeby go zastąpić w następnym. Tutaj można zrobić podobnie, niech Miszta się uczy od króla a następny sezon będzie należał do niego
Generał dywizji
 • 6 / 0
Ale Wojtek do Juve przyszedł jako doświadczony już bramkarz. Pamiętaj, że bronił w Arsenalu, i gdyby nie fajeczki pod prysznicem, to może bronił by do dziś! Do Turynu nie pojechał uczyć się od Buffona, tylko być jego następcą!
racja, tylko martwi mnie że Muzyk miałby grzać ławe drugi sezon, jeśli porównasz sobie go z Misztą to zdecydowanie Muzyk potrzebuje większego ogrania niż Miszta który już mógłby bronić w ekstraklasie
Generał broni
 • 1 / 0
Uczyć się siedząc na ławce czy grać ,trudna decyzja tak dla sztabu jak i zawodnika ..Oczywiście treningi z Borucem mają swoja wartość ale najważniejsza jest gra. tak myślę .
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zgadzam się z tym, że Muzyk powinien grać ;-)
A serio, też widziałbym Misztę jako trzeciego.
Starszy kapral
 • 1 / 3
Wg mnie:
Miszta - wypożyczenie do Ekstraklasy
Muzyk - wypożyczenie do 1. ligi
Kochalski - nr. 3
Młodziaki z CLJ - nr. 4 na treningi
Chyba zbyt odważnie. W razie czego Muzyk jakieś tam doświadczenie już ma. Przyda się.
Pułkownik
 • 0 / 3
Muzyk, Miszta niech się uczy od Artura, więcej może nie mieć takiej szansy.

Treningi z takimi piłkarzami jak np Ljuboja dawały piłkarzom więcej niż pół sezona kopaniny w pierwszej lidze
Generał dywizji
 • 0 / 0
Trochę racji masz.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dlatego fajnie jakby Miszta się uczył i grywał tak jak Majecki przy Malarzu