News: MŚ: Niemcy wracają do domu!

MŚ: Niemcy wracają do domu!

27.06.2018 21:55

(akt. 02.12.2018 11:25)

Wielka sensacja stała się faktem! Niemcy odpadli z mistrzostw świata w fazie grupowej przegrywając 0:2 z Koreą Południową. Obrońcy tytułu zajęli ostatnie miejsce w grupie F, a z awansu cieszyć mogą się Szwedzi oraz Meksykanie. Skandynawowie w ostatnim meczu trwającej fazy pokonali 3:0 przeciwników z Ameryki Północnej. Wieczorem Serbia przegrała 0:2 z Brazylią, a Szwajcaria po dramatycznej końcówce zremisowała 2:2 z Kostaryką. Do dalszej fazy przeszli "Canarinhos" oraz "Helweci".

Grupa E:

Serbia - Brazylia 0:2 (0:1)
Paulinho (36. min.), da Silva (68. min.)

Żółte kartki: Ljajić, Matić, Mitrović (Serbia)

Serbia: Stojković - Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov - Tadić, Milinković-Savić, Matić, Kostić (82' Radonjić) - Ljajić (75' Żivković) - Mitrović (89' Jović)

Brazylia: Alisson - Fagner, da Silva, Miranda, Marcelo (10' Filipe Luis) - Paulinho (66' Fernandinho), Casimiro, Coutinho (80' Augusto) - Willian, Jesus, Neymar

Szwajcaria - Kostaryka 2:2 (1:0)
Dżemaili (31. min.), Drmić (88. min.) - Waston (56. min.), Sommer (90. min. - s.)

Żółte kartki: Lichsteiner, Schar, Zakaria (Szwajcaria) - Gamboa, Campbell, Waston (Kostaryka)

Szwajcaria: Sommer - Lichsteiner, Schar, Akanji, Rodriguez - Shaqiri (81' Lang), Behrami (60' Zakaria), Xhaka, Embolo - Dżemaili - Gavranović (69' Drmić)

Kostaryka: Navas - Acosta, Gonzalez, Waston - Gamboa (90' Smith), Borges, Guzman (90' Azofeifa), Oviedo - Ruiz, Campbell, Colindres (81' Wallace)

DrużynaBramkiPunkty
1. Brazylia5 - 17
2. Szwajcaria5 - 45
3. Serbia2 - 43
4. Kostaryka2 - 51

Grupa F:

Meksykanie mimo pokonania Niemców i Koreańczyków w pierwszych dwóch spotkaniach, nie mogli być pewni awansu przed początkiem spotkania ze Szwecją. Mecz od początku toczył się pod dyktando zespołu ze Skandynawii. Dziwić mogło, że piłka nie wpadła do siatki, choć znakomitą dyspozycję prezentował Guillermo Ochoa. Do przerwy kibice widzieli bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie gole zaczęły padać. W 50. minucie piłkę do siatki posłał Ludwig Augustinsson. Wkrótce sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny, który ostatecznie wykorzystał były kolega Artura Jędrzejczyka z FK Krasnodar, Andreas Granqvist. Dzieła zniszczenia dopełnił gol samobójczy Edsona Alvareza. Dzięki wynikowi w drugim spotkaniu, obie ekipy ostatecznie awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Meksyk - Szwecja 0:3 (0:0)
Augustinsson (50. min.), Granqvist (62. min - k.), Alvarez (74. min. - s.)

Żółte kartki: Gallardo, Moreno, Layun (Meksyk) - Larsson, Lustig (Szwecja)

Meksyk: Ochoa - Alvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo (65' Fabian) - Layun (89' Peralta), Herrera, Guardado (75' Corona), Lozano - Vela - Hernandez

Szwecja: Olsen - Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson - Claesson, Larsson (57' Svensson), Ekdal (80' Hiljemark), Forsberg - Berg (68' Thelin), Toivonen.

Forma Niemców już przed startem turnieju w Rosji nie napawała optymizmem. Pierwsze spotkanie, przegrane 0:1 z Meksykiem, tylko pogłębiło złe nastroje wśród zachodnich sąsiadów Polski. Szczęśliwa wygrana w ostatnich minutach ze Szwedami nie sprawiła, że maszyna ruszyła. Spotkanie z Koreą było dla Niemców walką o awans. Walką, w której zespół Joachima Lowa poległ na całej długości.

Co prawda reprezentanci Niemiec prowadzili grę, mieli lepsze sytuacje, ale nie potrafili pokonać koreańskiej defensywy na czele z bramkarzem, Cho Hyun-Woo. Koreańczycy walczyli o honor, lecz robili to do samego końca. W doliczonym czasie gry Azjaci wykonywali rzut rożny. Niemieccy obrońcy nie byli w stanie wybić piłki, ta trafiła do Kim Young-Gwona, a stoper wykorzystał szansę. Sędziowie skorzystali jeszcze z systemu VAR, który ostatecznie nie wykazał nieprawidłowiści przy golu. W ostatnich sekundach Niemcy nie mieli już nic do stracenia, Manuel Neuer biegał na połowie przeciwników, ale po jego stracie Heung-Min Son dostał futbolówkę tuż przed pustą bramką i jedynie dopełnił formalności sprawiając, że to europejczycy zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Korea Południowa - Niemcy 2:0 (0:0)
Young-Gwon (90. min.), Heung-Min (90. min.)

Żółte kartki: Woo-Young, Seon-Min, Heung-Min (Korea)

Korea: Hyun-Woo - Yong, Young-Sun, Young-Gwon, Chul - Jae-Sung II, Hyun-Soo, Woo-Young, Seon-Min (69' Se-Jong) - Heung-Min, Ja-Cheol (56' ' Hee-Chan; 79' Yo-Han).

Niemcy: Neuer - Kimmich, Sule, Hummels, Hector (78' Brandt) - Goretzka (63' Muller), Khedira (58' Gomez), Kroos, Reus - Ozil - Werner

1. Szwecja5 - 26
2. Meksyk3 - 46
3. Korea Płd 3 - 3 3
4. Niemcy2 - 43