News: MŚ: Polska - Senegal 1:2 - Bardzo słaby mecz Polaków

MŚ: Polska - Senegal 1:2 - Bardzo słaby mecz Polaków

19.06.2018 19:04

(akt. 02.12.2018 11:25)

W ostatnich tygodniach wszystko było podporządkowane reprezentacji Polski. Media prześcigały się w informacjach o kadrze. Stacje telewizyjne na żywo relacjonowały przebieg leczenia Kamila Glika, którego nazwano polskim Neymarem. Niektórzy eksperci widzieli Polaków w gronie faworytów i minimum w półfinale mistrzostw świata, a inni zastanawiali się ile bramek musi zdobyć Robert Lewandowski by skutecznie rywalizować z Cristiano Ronaldo o tytuł króla strzelców Mundialu. Wszyscy pompowali balon, który pękł szybciej, niż spodziewali się tego najwięksi pesymiści. Biało-Czerwoni po bardzo słabym meczu zasłużenie przegrali 1:2 z reprezentacją Senegalu.

Od początku spotkania kadrowicze Adama Nawałki wyglądali na lekko śniętych. Wolno rozgrywali piłkę, byli mniej zwrotni od rywali, nie mieli pomysłu na grę i wymieniali kolejne podania. Zaś Senegal świetnie ustawił się taktycznie był cierpliwy - czekał na błędy Polaków i punktował. Długo ratował nas Michał Pazdan - jedyny piłkarz naszej reprezentacji, o którym można powiedzieć, że zagrał na wysokim poziomie. Obrońca Legii dwoił się i troił, to wygarnął piłkę wślizgiem, to przepchnął rywala. Ale w 39. minucie był bezradny. Mało ruchliwy dziś Łukasz Piszczek przegrał walkę o piłkę po lewej stronie. Rywale wymienili podania, przy piłce znalazł się Idrissa Gueye. Oddał strzał, chyba nawet niecelny, ale tor lotu futbolówki niespodziewanie przeciął Thiago Cionek. Defensor w iście brazylijskim stylu, uderzeniem z pierwszej piłki, pokonał Wojciecha Szczęsnego i było 0:1.

W przerwie każdy kibic spodziewał się ostrych słów w szatni i wymiany najsłabszych ogniw. Nic z tych rzeczy, na boisku pozostał Arkadiusz Milik, którego gra powodowała, że kibice wyrywali sobie włosy z głowy. Obraz gry też nie uległ zmianie. A w 60 minucie Grzegorz Krychowiak wycofał piłkę, nieporozumienie zaliczyli Jan Bednarek ze Szczęsnym i M’Baye Niang trafił do pustej bramki.

Po tym golu Polacy nieco się ruszyli. Zaczęliśmy grać szybciej i agresywniej. Nadzieję w serca kibiców wlał Grzegorz Krychowiak, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kamila Grosickiego pokonał bramkarza Senegalu. Niestety na nic więcej nie było nas stać. Reprezentacja Polski zagrała słaby mecz, zasłużenie przegrała. I niestety wygląda na to, że mecz otwarcia mamy już za sobą. Przed nami jeszcze mecz o wszystko i mecz o honor.

Polska - Senegal 1:2 (0:1)
Krychowiak (86. min.) - Cionek (37. min. s.), Niang (60. min.)

Polska: Szczęsny - Piszczek (83' Bereszyński), Cionek, Pazdan, Rybus - Błaszczykowski (46. Bednarek), Krychowiak, Zieliński, Milik (73. Kownacki), Grosicki - Lewandowski.

Senegal: K. N'Diaye - Wague, Sane, Koulibaly, Sabaly - Sarr, Gueye, A. N'Diaye (87. Kouyate), Mane - Diouf (62. N'Doye), Niang (76. Konate)

Żółte kartki: Krychowiak - Sane, Gueye.