News: Stanisław Czerczesow: Kiedyś był Piast, teraz jest Górnik

MŚ: Rosjanie deklasują w meczu otwarcia

14.06.2018 20:09

(akt. 05.01.2019 10:20)

Rozpoczęły się mistrzostwa świata! W meczu otwarcia Rosjanie zmierzyli się z Arabią Saudyjską i zdeklasowali ją wygrywając 5:0. Gospodarzy poprowadził były szkoleniowiec Legii Warszawa, Stanisław Czerczesow. W jego sztabie znajdują się również inni trenerzy znani z Łazienkowskiej: Mirosław Romaszczenko i Gintaras Stauce.

Stanisław Czerczesow, selekcjoner Rosjan i były trener Legii, przed rozpoczęciem turnieju był regularnie przygotowany przez lokalne media za postawę drużyny w meczach kontrolnych. Pierwszym występ gospodarzy na mistrzostwach świata mógł jednak wzbudzić respekt, gdyż pokonali oni Arabię Saudyjską, rywala tajemniczego i notowanego niżej.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały przewagę Rosjan, co udowodnił gol Jurija Gazinskiego z 12. minuty. Grę "Sbornej" nakręcał Aleksandr Gołowin, który zanotował dwie asysty, a także strzelił gola na 5:0 Wcześniej dwa gole strzelił wprowadzony z powodu kontuzji Alana Dzagojewa, Denis Czeryszew, a jedną bramkę dorzucił Artiom Dziuba

Po meczu, Czerczesow odpowiadający na pytania dziennikarzy musiał w pewnym momencie opuścić salę konferencyjną. Gdy wrócił, selekcjoner przyznał, że musiał odebrać telefon od prezydenta Władimira Putina.

Rosja - Arabia Saudyjska 5:0 (2:0)
Gazinskij (12. min.), Czeryszew (43. min., 90. min.), Dziuba (71. min.), Gołowin (90. min.)

Żółte kartki: Żółte kartki: Gołowin (Rosja) - Al Jassim (Arabia)

Rosja: Akinfiejew - Fernandes, Kutepow, Ignaszewicz, Żhirkov - Samedow (64' Kuzajew), Gazinskij, Zobnin, Golowin - Dżagojew (24' Czeryszew) - Smołow (70' Dziuba)

Arabia: Al Maiouf - Burayk, Os. Hawsawi, Om. Hawsawi, Al Shahrani - Al Shehri (74' Babhir), Al Jassim, Otayf (64' Al Muwallad), Al Faraj, Al Dawsari - Al Sahlawi (85' Aseri).