News: Mundial: Niemcy mistrzami świata!

Mundial: Niemcy mistrzami świata!

14.07.2014 01:30

(akt. 08.12.2018 13:46)

Niemcy po raz czwarty w historii zdobyli tytuł mistrzów świata. Dokonali tego wygrywając w finale z Argentyną 1:0. Dająca mistrzostwo bramka padła w dogrywce, w 113 minucie meczu. Jej autorem był Mario Götze, który wykorzystał błąd obrony rywali i precyzyjne dośrodkowanie Andre Schürrle.

Od początku obie drużyny grały bardzo ostrożnie. "Albicelestes" czuli respekt przez Niemcami po tym jak ci rozgromili Brazylię 7:1, zaś nas zachodni sąsiedzi trochę obawiali się Leo Messiego. Argentyńczycy byli groźni w grze z kontrataku i w 21 minucie powinni objąć prowadzenie. Toni Kroos zagrał wprost do Gonzalo Higuaina, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem. Argentyńczyk jednak fatalnie przestrzelił. Dziewięć minut później napastnik Napoli wpakował już piłkę do siatki, ale był na pozycji spalonej. Po chwili w miejsce kontuzjowanego Kramera pojawił się Andre Schürrle, a w doliczonym czasie pierwszej części gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłką w słupek trafił Benedikt Hoewedes.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Argentyńczycy. W 47. w pole karne Niemców wpadł Messi, ale posłał piłkę obok bramki. Później gra toczyła się głównie w środku pola, a okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Dlatego też potrzebna była dogrywka.

Na początku doliczonego czasu gry Romero obronił groźne uderzenie Schürrle. w odpowiedzi Palacio przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale posłał ją też obok bramki. W drugiej części dogrywki Schürrle popędził lewym skrzydłem, mimo asysty dwóch rywali zdołał idealnie wręcz dośrodkować do Mario Götze, a ten przyjął piłkę i strzałem w róg bramki pokonał golkipera Argentyny. Fatalny błąd w ustawienu popełniła defensywa, stzrelec gola miał dużo miejsca i czasu by skierować futbolówkę do siatki. W ten sposób Niemcy zostali mistrzami świata 2014.

Niemcy - Argentyna1:0 (0:0)
Bramka: Götze (113 min.)