Nawotka w Sosnowcu. Miszta oficjalnie też

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

09-07-2019 / 21:47

(akt. 09-07-2019 / 23:54)

Tomasz Nawotka oraz Cezary Miszta zgodnie z informacjami Legia.Net związali się z Zagłębiem Sosnowiec. Obaj zawodnicy trenowali z pierwszoligowym klubem w ostatnich dniach. Pierwszy z wymienionych przed podpisaniem umowy, przeżył małe zamieszanie w kontekście zmiany klubu.

Zgodnie z naszymi informacjami, Cezary Miszta został na rok wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec. Po dwóch zgrupowaniach z Legią Warszawa, młody bramkarz ruszył na obóz pierwszoligowca, a teraz dopięte zostały wszelkie formalności. 

Wcześniej informowaliśmy również, że Tomasz Nawotka zostanie wypożyczny do Sosnowca. Piłkarz trafił do Zagłębia na rok, choć jeszcze w poniedziałek zdawało się, że temat może nie zostać sfinalizowany. 

Nawotką interesował się wcześniej Raków Częstochowa, lecz warunki proponowane przez beniaminka Ekstraklasy nie były zadowalające dla Legii. Drużyna prowadzona Marka Papszuna była zainteresowana wypożyczeniem gracza i oferowała bardzo niską kwotę wykupu. To sprawiło, że "Nawot" pojechał na obóz Zagłębia, gdzie trenował z zespołem. W poniedziałek piłkarz pojawił się jednak na zajęciach rezerw. Wszystko przez to, że Raków wrócił do gry. Mówiło się o transferze definitywnym, gdzie Legia mogłaby odkupić zawodnika w razie dobrych występów. Legia ponownie nie porozumiała się z ekipą z Częstochowy i stanęło na Sosnowcu. 

Zagłębie może wkrótce zasilić jeszcze jeden zawodnik związany z Legią. Mowa o Łukaszu Monecie, który ma być testowany przez spadkowicza Ekstraklasy. Ostatnią rundę skrzydłowy spędził na wypożyczeniu w Bytovii Bytów.

Komentarze (11)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy kapral
  • 0 / 0
Nie uważacie, że w kontekście powrotu Kante Kulenowic powinien pojść na wypożyczenie do jakiegoś klubu eklapy żeby rozegrać pełny sezon tak jak Sanogo?
Powodzenia panowie
Chorąży
  • 0 / 0
Super ruchy. Miszta może dostanie szansę gry, Nawotka ostatnią możliwość czegoś pokazania jeśli chce w przyszłości grać poważnie w Legii a Monetę się pozbędziemy.
Chorąży
  • 0 / 0
Dobrze że będą grali
Proponuję tytuł:
Nowotka w Sosnowcu, a Miszta również w Sosnowcu
Marszałek Polski
  • 0 / 0
LZS
Nawotka i Miszta w mieście Dietlów i Kiepury.
Bardzo dobra wiadomość, po spadku jest wielce prawdopodobne że będą grać regularnie, a to dla nich najważniejsze w tej chwili. Powodzenia Panowie!
Major
  • 2 / 0
I to najważniejsze aby młodzi grali regularnie
bugbug - myśle, że w Sosnowcu będą mieć do tego możliwość jako, że klub partnerski.
Młodszy chorąży
  • 0 / 2
Nawotka był na treningach w Sosnowcu, wrócił. Pisano o Rakowie. A ten znowu w Sosnowcu. Prawie kabaret.
Najważniejsze, że będą grali:-) Niech im się wiedzie, oby był kiedyś z nich pożytek dla Legii.